Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1487 / 2514
(#) speed008 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Sziasztok

Haladtam a szubcső projektek.
A régi segéd panelt leválasztottam, kiszedtem belőle a táp rész. Az már nem okoz problémát.

Összekötöm és még mindig lengeti a membránt 0 bemenetnél is.
Senkinek nincsen ötlete? Hogyan tudnám megoldani a problémát?
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ez egy lengyel erősítő? Mert akkor a végfok hidegítő meg csatoló elkóit szórd ki!
(#) Buvarruha válasza speed008 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nyílván nem működik megfelelően a filter és oszcillál. Gondolom ezért is döglött meg az aktív erősítője, mert csak a hangszórót rángatta. Cseréld ki rajta a kondenzátorokat esetleg egy ppicit más értékűre, hátha abbahagyja.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) speed008 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszönöm a választ!
Esetleg ha az összes kondenzátort cserélném ugyan arra az értékre az segíthet rajta?
Illetve lehet e az hogy tegnap azért működött mert éppen nem engedett át a kondenzátor?
(#) Buvarruha válasza speed008 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Épp jó kedve volt gondolom, nekem si volt egy erősítőm amiből megépítettem tizet és mind ment, de az X. darab ugyanígy oszcillált bármit is cisnáltam vele. Megépítettem másik nyákra, de ugyanarra a tervre és működött. Ja ésigen, akár a kondicsere is segíthet ugyanazokkal az értékekkel.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) speed008 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
De akkor a hangváltóval van a gond szerintem mert az erősítő megy magába tökéletesen.
A legjobb lehet az lesz ha az összes elektrolit kondenzátort átcserélem.
De előtte megpróbálkozom a for pontok átmelegítésével, hátha kontaktus a rendszer

Az jelent valamit ha a hangerő potit tekerem más lesz az oszcillálás?
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia! Én helyedben azzal kezdeném hogy a vég tranzisztorokat ki mérném hogy jó e vagy sem, a meghajtó tranzisztorokkal együtt!. Akkor a vég tranzisztoraid nem megfelelő típusúak, oda nem BD 441-442 tranzisztorok kellenek hanem BD911, és BD 912-es!. Valamint le mérném az összes ellenállást is ami a végfok környéken van, az az ellenállás nem hiába ment tönkre annak oka volt, tehát ott valamelyik tranzisztorod zárlatos lehet!. Fel teszem a rajzát is, nekem nem egy ilyen erősítőm volt, ezek nagyon szépen tudnak szólni ha megfelelő alkatrészek vannak benne, mondjuk én a helyedben az elektrolit kondenzátorokat is le cserélném, a végfokban és az előerősítő részben is!, elég öreg ez az erősítő már, és biztos hogy van benne egy két kiszáradt kapacitást vesztet kondenzátor!.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) Buvarruha válasza speed008 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Mindenképpen a szűrővel van gond, az erősítőt példaként említettem. A poti tekerésére növekvő kiemeneti jel is ezt bizonyítja.
(#) speed008 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Fejhalgatóval azért nem jelentkezik akkor mert annak nincsen erősítése neki?
(#) Buvarruha válasza speed008 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Azért nem jelentkezik, mert az ilyen alacsony frekit nem hallani, de a fejhallgatót ettől még gyepálja.
(#) speed008 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek aki eddig is segített és Neked is!
Holnap próbálkozok ezzel a részel.
Ma már nem akarom a szomszédokat zavarni.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem lengyel, hanem roman gyartnamy. Az elozo hozzaszolasom itt van.
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem számít a rajz egyezik a kapcsolással!.
(#) Csongi_ válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Tudom, hogy nagyon jo hangja van, egy ismerosunknek is van ilyen, es azert vettem es azert vettem meg. Ha multimeterrel merem az ugy jo lesz? Sajnos a betameterem meg nincs kesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) soos csaba válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Béta méter?, ide most arra nincs szűkség!. Remélem le tudsz mérni egy tranzisztort hogy jó e vagy sem?. Ha nem akkor ne is nyúljál bele!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2014
(#) Csongi_ válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Le tudom merni.
(#) Beringer 600 válasza kikesz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Üdv! Tranzisztorosat ,vagy IC-set szeretnél építeni?Ha tranzisztorosat szeretnél,akkor kezdetnek ajánlanám a Texas erősítőt,+-25vDC 4 ohmon 50w a kivehető teljesítmény,de ha Ic s erősítőt szeretnél,akkor a TDA7294 et ajánlanám.Mindkettő kipróbált kapcsolás.
(#) DJanosi válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Mély ládához mehet a 7294 es. Egyszerűbb és a mély hangokat jól kezeli.
(#) Beringer 600 válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Azért ajánlottam,mert nekem is van ,és nagyon meg vagyok vele elégedve.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 12, 2014 /
 
Érdeklődnék,hogy ennek a kapcsolásnak a rajza,és esetleg a nyákterve nem-e lenne meg valakinek,és lenne-e szíves közzé tenni.Előre is köszöntem.

300W.jpg
    
(#) reloop válasza kikesz hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia! Itt a végfok. A szűrő tervét mellékelem. Lepróbált megbízható darabok
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Pedig ez egy az egyben lengyel. Nézd meg az alkatrészek meg a panelek feliratait. A KGST-ben előfordultak ilyen internacionalista együttműködések.
(#) Csongi_ válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Ezeket az erositoket (es sok mast is) jopar evvel a itt Marosvasathelyen az Elekrtomaros gyarban keszitettek. Most nem tudom mit gyartanak, de a regi gyar epulete meg ma is megvan. Az erosito romanul van feliratozva.
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Szia! A BD139 azért melegszik, mert kénytelen átvenni az elpusztult végtranzisztor áramát. A 100 ohm is pont ezért füstölt el.
(#) kadarist válasza Csongi_ hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem baj, de ezek Unitra panelek a nagyon rossz minőségű zöld elkókkal.
(#) david9999999 hozzászólása Jan 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Megérkezett az új IC az Philips erősítőhöz amiről korábbról volt szó. A helyzet javul, de nem javult meg! Az erősítő megszólal de csökkentett hangerőn erősen torzítva. Hangerőpoti mozgására eltűnik(nem minden alkalommal) a hang amely csak úgy jön vissza, ha lekapcsolom a csatornát és vissza, ezt akár többször ismételnem kell. Az IC-n mért feszültségek a következők:
1. 8,3-tól lassan felkúszik 17,3-ra
2. 34,6V
3. 11-ről lassan 16,7-re
4. 0V
5. 0V
6. -34,6V
7. 0V
8. 0V
9. 0V
10. 0V
11. -34,6V
12. 0V
13. 0V
14. 9,1V
15. 34,6V
16. 9,6V
Adatlap a linket: Philps f4212
(#) pjg válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Milyen IC?
(#) david9999999 válasza pjg hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
STK1219
(#) pjg válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Nem hinném, hogy az lenne rossz. Abban, csak a végtranzisztorok vannak.
Az 1-es, 7-es, 10-es, 16-os lábakon nagyon nem jó a feszültség.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2014
(#) speed008 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 13, 2014 /
 
Szia!
Hoztam uj kondikat, megigazgattam mindent a panelon, illetve kicseréltem a kondikat.
A hiba még mindig meg van sajnos.
Nem lehet, hogy az egyik ic adta meg magát az eredeti végfokkal együtt? Kapott volna egy vissza áramot?
Következő: »»   1487 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem