Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   67 / 260
(#) botesz válasza doni841 hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Amire mondam hogy áll a víz azt szerintem Te félreértetted.Én nem a mosogatótérre hanem a motortérben lévő nikecelre gondoltam.De az hogy nem vizes az nem jelenti azt hogy nem jelez telit!Ezt nézd meg de ha azt nézted meg először akkor bocs!
(#) doni841 válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2014 /
 
Azt néztem amire gondoltál,de ott minden frankó.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 15, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Van egy whirlpool adg 151 es gépem.Segitséget,útmutatást szeretnék kérni abban,mi lehet a baja.Beindul,kinyomja a vizet,majd beszívja,aztán telití magát ahogy kell.elindul a program,mos,egyszer csak leáll,és nem csinál semmit.A vizet sem melegíti.
A hungarocell bigyót ha megemelem,kinyomja a vizet,majd visszatölt,és kezdi a programot,de mindig,minden programválasztásnál ugyan az.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Helló,szép estét.Neked volna sejtésed mi lehet a gond a géppel??Okozhatja az esetleg,hogy rossz a fűtője??
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
A fűtőszálat nézd meg hogy nem szakadt e.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Lehet ez a probléma forrása?
Meg még egy kérdés.Ha az aeg ből átrakom a fűtést,az nem lehet gond?
A whirlpool 8,az aeg 12 teritékes.
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Ha nem egyezik a fűtőtest akkor nem fog menni.Meg előtte mérd ki hogy tényleg az a a rossz e.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Rendben.szerintem még jelentkezem.köszi a választ.Megpróbálom.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
szia,sziasztok.
kivettem a fűtőt,és az jól működik.áramot nem kap.
ha jó irányba követtem akkor a gép alján oldalán van egy henger alaku sarus cucc amibe megy az egyik,a másik meg valahova(multival megnéztem,és nincs szálszakadás.).nem hiszem hogy jó a hely,de én a szivattyún találtam meg.összeraktam,de nem jól,most kinyomta az aljába a vizet valahonnan.Ez csak annyiban voltjó mint teszt.Ahogy veszélyesen megtelt a tálca,leállt a vízbeszívás,és elkezdte kinyomni a vizet.DE nem mindet.Ment a szívás de nem tolta ki az egészet.
Még valami...ha a vezérlő hányta össze magát,akkor elméletileg ezek a funkciók nem működnének,illetve a programok közt sem lehetne ugrálni nem??Ja ami még lemaradt,az az,hogy nem nyomja ki a vizet a gépből,hanem ott áll benne.Ha nincs benne só,meg vegyszer,attól megállhat a program?
(#) Bécógyerek válasza Balaton hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Helló.Látom Botesznincs most.Hozzád annyi kérdésem volna,hogy a termosztát az hol van a gépben?
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Az a henger alakú cucc szerintem a termosztát, ha az "üst" aljára van szerelve. Bár lehet a túlmelegedés védelem is. Ha rámérsz ellenállásmérővel szakadt vagy rövidzár? Esetleg több KOhm ellenállása van?
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ja még egy. Ha vizet nyom az aljába a motor alá, akkor a hungarocell kapcsoló leállít más funkciót és kinyomja a vizet a gépből, ez normális ebben az esetben. Gondolom, ha lemegy a vízszint a kapcsoló kikapcsol és leáll a vízkinyomás.
(#) Bécógyerek válasza Balaton hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Rámértem.folyamatos a kapcsolat.ebből kijön egy fekete csövecske,ami a gép oldalán lévő tartályra kunkorodik.Az egyik vége a bigyóba megy a másik a szivattyúházba.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) Bécógyerek válasza Balaton hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
igen ha eltünika víz,akkor leáll.legalább ez jó.Éppen a kezemben van a lelke(vezérlő).Beállítottam a multit,csipogásra,és aztnéztem,hogy átmegy e mindenhol az áram.2 helyen nem,de ellentétes oldalon az is jó.
(#) Bécógyerek válasza Balaton hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
jaaa rövidzár.az ajtóburkot levéve találtam hőrelét,az is jól működik.A vezérlőn volt hiba is.
Kicsit meg van perkelve itt ott.lefotózzam???Hátha úgyegyszerűbb a segítség.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Akkor az a vízszint érzékelő lesz jó eséllyel.
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Fotózz! Az csak segíthet!
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ha perkelt, akkor lehet, hogy kiforrasztotta magát. Át kéne forrasztani ill. lehet, hogy a fólia a láb mellett repedt, azt is meg kellene nézni nagyítóval.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
A nyákon,amiket láttam,hogy ki van olvadva,azt átforrasztottam már.meg volt rajta szakadás is,illetve elégett egy kb 1mm es szakasz.áthidaltam dróttal.ami mégérdekes volt,van benne,az a fűtésnél a csövek.ami a motortól jön vastag,abban rendje,és módja szerint volt víz,viszont van egy vékonyabb csövecske,ami viszont száraz.ez utóbbinak,az egyik vége a tartályon van amibe avíz folyik,a másik meg azon a műanyagon ami bemegy a gépbe.
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Szia!Az a vízszintszabályzó lesz.Az kapcsol?
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Helló.nem tudom,össze kell raknom a gépet,illetve megnéznem,hogy hol ereszt.alul.
valamelyik csövet nem jólethettem vissza.az alegnagyobb szívás,hogy minden egyes boritás után felmosás van.kiömlik vagy 2liter víz.PFRFIPOng.
összetolom a csöveket,aztán üzem,és megnézem.Ha a vizszintszabályzó nem jó,az lehet a gríz mi??
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Na megvan az összeszerelés.a vízszivárgás az én balgaságom miatt történt.kilyukasztottam a tartályt amiben a zselé van.meghegesztettem a műanyagot,mostmár nem engedi el.az jó lett,a vízszintmérő jó,hőfokszabályzó jó,nincs dugulás,vizkő,stb,fűtőjó,de nem fűt a gép.
szerintem valahol az lesz a bibi.Vagy nem??azt szeretném kérdezni,hogy a vezérlőn hol kapcsol ?vagy mi kapcsolja a fűtést?

A HIBAJELENSÉG:Elindul,kinyomja a vizet,majd szépen elkezd szívni,már nem engem,hanem a vizet.aztán még beszívás közben,beindul a főszivattyú,amin a fűtés is van,dolgozik a gép,és egyszercsak leáll.És nagyjából ennyi.a max idő amit vártam,hogy történjen valami,az 10perc.
Várjak még,vagy keressem a hibát tovább??!!??Vagy ha van tanács mit nézzek meg,akkor megteszem.Mondjuk 6kor a tényeket az tuti mgnézem,lesz,amilesz
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Nézd meg hogy a panelon a reléje kapcsol e.Illetve az NTC(hőérzékelő) még megnézném.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Nem iszok előre a maci bőrére,de úgy tűni,valamit dolgozik a gép.az előbb mikor leültem írni,úgy hagytam a gépet,azóta szépen teszi a dolgát.Remélem jó lesz.a vezérlőn forrasztottam át minden egyes alkatrészt.de,,,hogy mi lehet??
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
De paraszt vagyok.Nagyon szépen köszönöm a támogatást,útmutatást.
mind kettőtöknek.van még elektromos problémám,de az nem mosogatógép
Annál,tudom mit csináltam,de nem tudom mitrontottam el.ez egy aktív hngfal szett.rossz helyreadtam áramot,és kinyírt valamit.De erről majd........
MÉG EGYSZER,NAGYON KÖSZÖNÖM SZÉPEN A TÁMOGATÁST!!!!
Igen kiabálok,örülök.
(#) Balaton válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Örülök, hogy jó lett!
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Én is
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Már csak annyi,hogy mennyi szokott lenni a programidő??
(#) botesz válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Attól függ milyen programot választasz.Nekem 80-90 perc de a Whirlpool-okat ismerve ez lehet ennél jóval több is.
(#) Bécógyerek válasza botesz hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Ahhhhha.Köszönöm.Ha megnyomom a p betűt,aztán újra aznemgond??Úgy értem megszakitom a programot,aztán újra indítom.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2014
Következő: »»   67 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem