Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   419 / 782
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia!
Pár aprót felteszek, hogy többet láss..
A cucc kb. 10 éves, nyákrajzot azért nem adok, mert még paintben készült..
(... nem kell fikázni !!! )
A trafó a panelen GYÁRI... OP223 (?) .... - egy másik sajáttal is 12 wattot szedtem ki..
Az IC TNY 266, rátettem kis ragasztható hűtőt, mert maszekben mégse melegedjen.
Amennyi doksit kaptál már, vidáman nekiállhattál volna, nem az utolsó szögig értetlenkedni.
Mellékelek még egyet, talán nincs fenn, de a google neked is megmutatta volna.
Még mindig nem értem, a múltkori applikáció miért nem volt elég.
Hajrá...
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia! Sziasztok. Amiket betudtam szerezni diódákat, segítenél betenni a helyükre. Amiket kaptam: SR106, FR107, P6KE200A
Megnézed nekem, hogy jó helyre teszem őket? D6=SR106; D5=FR107; V1=P6KE200A
Köszi
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia! Már lassan elkészül. Nem fikázok semmit, pláne amit ráadásul segítő szándékból kapok. Most értem haza a munkából, de már elkezdtem átrajzolni, hogy az alkatrészeim ráférjenek. Ha a felsorolt diódák jók lesznek, akkor még ma felélesztem. Remélem. A NYÁKot mindjárt felteszem hogy nézzetek rá, ha lesz időtök. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
A Sprint formátumban felteszem észrevételezésre. Megpróbáltam az eredeti formát tartani amennyire lehetett. A diódákra is kérnék segítséget. Melyik hová lenne jó. Ha véletlen nem találok a baloldali trafóra megoldást, vagy a mi jó bele, akkor azt kihagyhatom? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Jó helyre teszed (az alkatrészlista ugye sokat segít ). Az SR106-on olyan hosszan hagyd meg a lábát (emeld ki, hajlíts rá egy hullámot), ahogy lehetséges, mert az is hűti.
A bemeneti tekercset el is hagyhatod, rövidzárral helyettesítve, de sokfélét lehet bontani pl. rossz PC tápból, vagy te magad is tekerhetsz hasonlót.

Ugye, hogy a nyáktervezés sem ördöngösség .
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ahogy felsoroltam a diódákat, úgy jók lesznek? Most még el kell ugranom egy fél órára, utána csinálom a nyákot. A hídat átrajzoltam, mert más a láb kiosztás.
(#) pimi9 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
A P6KE200A fordítva van a nyákon, azzal jön sorba az FR106, a két dióda katóddal nézzen egymás felé.
Akkor a vonalakat szerintem vastagísd meg egy kicsit, pusztán az elkészítés szempontjából.
A szekunder oldalon viszont az egyenírányító dióda és a trafó között nagyon karcsú a vezetősáv, ott vastagísd meg 2-3mm-re.
Illetve én még bekötnék egy kis 10-20ohm-os 1-2W-os ellenállást a graetz elé, áramkorlátozásnak, hogy graetz tovább bírja (a sok ki-be kapcsolás hamar tönkreteszi)
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Igen jók. A nyákon felesleges a vastag vezeték a graetz híd kimenetére. Nincs nagy áram, és csak közelebb kerülnek egymáshoz a vezetékek. Az opto csatolónál viszont jobb lenne a nagyobb lábtávolság, ha csak ilyened van fújd le valami szigetelő lakkal a nyákot, vagy egy fogóval görbítsd egy raszterrel nagyobbra az IC lábakat.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
..
A cucc meg lemaradt, amiről írtam, hi...
Sajnos 6-os sprintem nincs, nem tudom megnézni a tervedet, csak 5....
( a fikázást nem rád értettem..)
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Feltettem kép formájában is.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
pimi9 már beírta, korrigálj...
P6KE200A ford. és egy 10 ohm a bemenetre.
... és az mi a két elkó között???? Nem a váltóba akartad tenni?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ha a 4.7µF ok között lévőt mondod. Az lehet, hogy zavarszűrőnek van ott. Nem tudom. Akkor megpróbálom a diódákat rendesen elhelyezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Végülis nem gond, de a váltóba szokták rakni, ahogy az egyik kapcsrajzon is van..
A másik applikációban meg csak az egyik DC ágon van, ellenállással paralel egy 2 mH-s...
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Ez lett az utolsó javításom. Ha valakinek van még javaslata, kérem szépen, mert megszeretném csinálni a NYÁKot. Köszi
(#) Kovidivi válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia!
Én a 230V-os részről az egyenirányító lábáról és környékéről leszedném azokat az óriási gombócokat. Ott nem folyik áram, nem kell rézfelület. A távolságok fontosabbak szerintem.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Koncsar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Leszedtem.
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szeretnék kérdezni? A potival mekkora feszültséget lehet szabályozni? Ezt most megcsinálom, megnézem, hogy működik.
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Elvileg a trafótól függ, itt inkább csak a pontosabb beállítást szolgálhatja.
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Tamás köszi! Ezt most mindjárt maratom, és beültetés, kipróbálom. Élesztési elővigyázat kell neki, Izzó stb. 15W ? Mondjuk amit beraktam 10 ohm ot az jó oda. Akkor szerintem nem kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2014
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Tőled kaptam ötleteket, Tamás megcsinált nekem egy Nyáktervet ami működik. Tök jó. Nagyon sokat tanultam. Nemsokára beszámolok az eredményekről.
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Az óvatosság sosem árt, ne feledd, hogy a kondik majdnem 350V-ra vannak feltöltődve. Nem tudom milyen 10ohm-ot raktál be, valami NTC jó lenne.
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Tamás! A híd elé gondoltam a 10Ohm ot. most már késő, mert kifúrtam a panelt. ezek után már csak finomítás jön, ha el nem füstől.
(#) pimi9 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Fölösleges lágyindító NTC-t berakni, mert nem fog folyi akkora áram, hogy felmelegítse, és lecsökkenjen az ellenállása.
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Visszanéztem a kezdeti kérésedet.. 12 voltra akartad csinálni, " pár wattra".
Izzó felejtős!!!
Rakj össze 24...27 ohm ellenállást, ha sokáig játszol vele, össz 10 W teljesítménnyel, hogy ne süljenek meg.
A bemenet... sok apró volt már a kezemben, 5-15 wattos töltő, ballast, stb., mindegyikben ott van pár ohm ( 5-10..) soros lökésgátlónak.
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok! Elkészűltem vele. A kimeneten 12.00V, egy 4 W os ventit rátettem, a 12V szépen megmaradt. A bemeneten lévő 10 ohm 0.6 W ellenállás az a első indításnál elfüstölt. Utána kapott 10 ohm 2W ot. Az most jó. Induktivítást nem találtam a rajzon előírt értékre. Most rövidre kötöttem. Kérdés, a kimeneten a + - ágba a fáziskereső nagyon halványan világít. Normális dolog? A 12V kimenet rövidre zárásánál mi védi meg az áramkört? Köszi
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014

IMAG1016.jpg
    
(#) ferci válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Kapacitív szivárgó áram, ill. a 132 kHz megszórja...
Ne zárd rövidre a kimenetet... semmi sem védi meg.
Induktivitásnak betehetsz az egyik ágba egy ferrit hernyót, teletekerve 0.15-ös zománccal...
(#) Koncsar válasza ferci hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
A Tiéden sincs áramvédelem?
(#) ktamas66 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Gratulálok!
A válaszok: a fázisceruza 230V-ra készült nem 12-re.
A kimenetet szerintem semmi nem védi, hacsak a kimeneti szűrő helyére berakott rövidzárat nem helyettesíted egy biztosítékkal (ugye a bemenetére is kellene, ahogy a kapcs.rajzon van).
(#) Koncsar válasza ktamas66 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Köszönöm. A trafónak van 5V kimenete. A trfó utáni áramkört átlehetne dobni arra a részre is? Lehet, hogy új számolásokat kéne csinálni a TL431 hez? Nem tudom.
(#) Ge Lee válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Az IC-nek van belső túláramvédelme, ami lekapcsol ha rövidre zárod. Ha nem sajnálod próbáld ki, kíváncsi vagyok rá. Nekem ami megy az 5V-os, egyszer kétszer már rövidre zártam és semmi baja nem lett, elvileg nem lehet. Gyakorlatilag meg bármi megtörténhet.
Következő: »»   419 / 782
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem