Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   101 / 614
(#) Gyimate válasza zenetom hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Megmagyarázza egy másik videóban: Bővebben: Link
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Értem.
Nincs róluk sok leírás, de nem lehet, hogy úgy oldották meg, hogy került a kazánba egy elektróda, és maga a víz volt az ellenállás? (Néha én is forraltam így, még a garázsban, mikor nem volt kéznél vízforraló.)
Vagy túl kicsi a frekvencia, és már veszélyesen bontaná? (16,6 Hz, ami jelenleg Nyugaton 16 2/3 Hz, a MÁV-nál 50Hz.)
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2014
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Szinte biztos, hogy nem az áramot vezették át a vízen. A vízbontáson kívül, a fölösleges kémiai reakciók is bejátszanak, pláne az, hogy az egyes vízfelvevő helyek eltérő minőségű vizet adhattak, más-más ellenállással...
Azonfelül, ha belegondolsz, az áram a legkisebb ellenállás irányba szeret folyni. Az meg a kazánfal. Azt meg minek fűteni?
A 16 2/3 Hz talán már kiszorul. Azt kényszerből alkalmazták, mikor áttértek a jóval veszteségesebb egyenáramról váltóáramra (illetve az egyes hálózatok átjárhatóságát biztosították), mert az egyenáramú soros motor 50 Hz-en rosszul működik, nagyon szikrázik a kommutátor. A kisfrekvencia közelebb van az egyenáramhoz, könnyen adaptálható.

Az 50 Hz-nek az az előnye, hogy a normál erőátviteli hálózat, ami mindenhova eljut, közvetlenül használható a táplálásra. A váltóáramnak egy nagy problémája van/volt, amit meg kellett oldani: az egyes országok hálózatainak szinkronizálása. Vagy a határon az átállás kialakítása.
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A 16 2/3Hz valóban elavult, de ennek ellenére ma is villamosítanak vele, sőt még a híres ICE is ezzel megy. 1914 óta van ez a rendszer, egyetlen hátránya, hogy óriási forgó átalakítókat kell használni, ami az 50-ből 16 2/3Hz-et csinál a vasút számára. Voltam ilyen rendszerű, egyenirányítás nélküli, soros motoros mozdonyon, érdekesség, hogy a vezetőfülkében az izzó eléggé vibrált a kis freki miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) zolika60 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Bővebben: Link Egy kis "történelem".
(#) granpa hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Egy ilyen 'klaviatúrán' nem egyszerű levelet írni. A sakk igazán 'műszaki'.
(#) szamóca hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
(#) granpa válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Honnan tudtad, hogy a meleg idő miatt elhalasztott kocsonyafőzésem most aktuális, és a sok fokhagyma gyors pucolása időszerű?
(#) szamóca válasza granpa hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
(#) granpa válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Könnyű annak, aki ismeri a fizikát.
(#) _BiG_ hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
(#) andras99 hozzászólása Jan 27, 2014 /
 
(#) Iszkakof István válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Itt egy szemléltető kisfilm az esztergához.
(#) BarnaPili válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Ez az igazi léptetőmotoros késmozgatás
(#) Gyimate válasza Iszkakof István hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Apukám esztergájos, mikor még régebben megmutattam neki ezt a videót csak annyit tudott mondani, hogy ez egy igazi mester, mert nem kell neki több százezres gép, ahhoz, hogy ilyeneket tudjon alkotni, mint a videón látható sakk készlet is.
(#) BEMcorp válasza Gyimate hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen, tényleg mesterien farag, de azért azt se felejtsük el, hogy nem egy 'szükséges' alkatrészt gyárt, ahol a méret és nem utolsó sorban a pontosság létkérdés, hanem egy bábut vagy dísztárgyat, ami mindegy hogy 25mm, vagy 30 mm átmérőjű.

De hangsúlyozom, egy pillanatra sem nézem le emberünk teljesítményét.
(#) szamóca válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Azért abban a sakk-készletben sem térnek el nagyon a bábuk méretei. Persze ha előveszünk egy tolómérőt....
Az tetszett, ahogy a végén kiigazította az ejtett hibát.
(#) Gyimate válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Persze, ezzel ő is tisztában van, csak mégis, hogy egy ilyen kezdetleges szerszámmal, milyen jó munkát képes végezni, le a kalappal!
(#) BEMcorp válasza szamóca hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Persze értem én, hogy nem térnek el... szemre.
De mindegy, ahogy írtam, egyáltalán nem nézem le, hanem csak az összehasonlítás tévességére akartam felhívni a figyelmet (esztergályosok <-> a csávókám faragása).
(#) Kari55 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Nem tudom ilyen eszközökkel Mi, milyen eredmény érnénk el. Nagyon ügyes.
(#) BEMcorp válasza Kari55 hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Én sejtem... néhány seb a kézen és a lábon + a végeredmény egy szörnyen elcseszett fogpiszka lenne...
(#) Kari55 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen, mint az egyszeri bácsit mikor kérdezik:
- Mi lesz ebből Bácsi?
- Fogpiszkáló, ha el nem b@om.
(#) Kari55 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 30, 2014 /
 
Igen. "kőműves szakmához nem kell sok ész" ha egymás mellé rakod a téglát akkor járda, ha egymás tetejére, akkor fal lesz belőle. Kőművesek bocs.
(#) sooty hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
50 éves a DELTA ... A 60-as évek lézerpointere...
(#) szamóca hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Az én a robot című filmből való részlet. A csöves technika ezek szerint még meglesz a jövőben is.
(#) _BiG_ válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Egy jó hangú HiFi robothoz elengedhetetlen lesz
(#) Gery78 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Mikor van ez a jelenet a filmben?
(#) szamóca válasza Gery78 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Mikor a robot az álmát rajzolja, erre a papírra. Kiszúrtam.
A Forest Gump-ba mikor megkapja a levelet, hogy már csak egy nagyon számítógéppel lehet kiszámolni, mennyi pénze van. Ott láttad mi van a papíron?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014

Aplegump.jpg
    
(#) sastas01 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
20 éves Apple logó?
(#) szamóca válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Meg a 75-ös dátum. A céget 76-ban alapították, és más logoval.
Következő: »»   101 / 614
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem