Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1137 / 1679
(#) gajdossmd válasza kameleon2 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szia! Köszönöm szépen az ötleteket azt hiszem gravírozás lesz! Az első megoldást nem igazán értem,eltávolítom a festéket és rávasalom a kívánt feliratokat a csupasz alumínium felületre vagy csak a festék rücskös részét csiszolom le és arra vasalom rá és utánna maratom mint a nyákot?
(#) kameleon2 válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Jól írtad - a csupasz felületre megy a felirat, mintha nyákot maratnál. Csak itt az a lényeg, hogy mélyebbre módjon kicsit a betűk körülötti terület, mint a fényesen, vagy feliratozva maradó részek. Ahol a sav megmarja - kicsit szürkébb és mattabb lesz.
(#) nzozz válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
Szerintem a gravírozás lesz a legjobb, azt esetleg még ki is lehet "tölteni" festékkel.
(#) Szpisti hozzászólása Jan 31, 2014 / 1
 
Azért azt a festéket nem lesz egyszerű eltávolítani erről a dobozról, egyszer már belevágtam de nagyon ragaszkodós fajta. Lehet hogy a gravír egyszerűbb lenne így direkt a festékbe, mert nem jellemző hogy lepattogna ez a bevonat. Az alján kipróbálod, aztán ha ok, mehet a tetejére-elejére is.
Viszont a csövet én jobban félteném. Praktikusabb lenne ha a foglalatot leengednéd a fedlap alá, és elég lenne ha kb. a fele látszana ki. Akkor már könnyebb lesz a szállítás-csomagolás is, és kevésbé sérülékeny.
Ilyen helyen ahol a színpadi "zúzás" sokszor nagyon lendületes, jobb ha véded azt a csövet- de ez az alu-búra nem fogja megvédeni az tuti. Meg nem is szép. Inkább két U alakú kis patkót állíts mellé, az biztosan megvédi ha fejreáll akkor is.

fuzzbox.jpg
    
(#) gajdossmd válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Ez már szerintem így marad próbálom majd megóvni,de a következő projekt az egy 3 csöves lesz és ott fogom alkalmazni majd ezt a védelmet!
(#) vanzerr válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 3
 
Sziasztok!

CNC Axis Controller V2.0.

Zoli_bácsi közreműködésével elkészült a CNC "kézikerék" Mach3-ra és Linux CNC-re kibővített változata.

Hálás köszöneten Zoli_bácsinak a program megírásáért. Nagyon sokat segített, hogy ez a kis "kütyü" megvalósulhasson.

További képek...
(#) pjg válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nekem az előlap nem tetszik, de a famunka csodálatos. Gratulálok.
(#) Buvarruha hozzászólása Jan 31, 2014 / 1
 
Végre elkészült a PCM1792-es DAC negyedik, végleges verziója, javarészt SMD kivitelben.
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A betyár mindenit! De jól néz ki összerakva!
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Határozottan szép kis panel! Biztosan sok munkád van benne...!
(#) vanzerr válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszönöm, azért annyira nem szép, hogy oda is elvigyem...
(#) vicsys válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Dehogy is nem! Én örülnék, ha vihetném!
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Köszönöm Neked is. Itt meg mutatom szívesen, de elvinni hát nem tudom...
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) vanzerr válasza pjg hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Igen, nekem is talán az előlapon a betűk... ez van, vagyis volt az "egy vonalas" betűkészleteim között. Ezen azért majd lehet segíteni. Nem tart semennyi ideig készíteni egy újat, de azt már biztosan nem így csinálnám...

Élőben azért másképp néz ki, itt egy kicsit tényleg gáz...

Köszönöm Neked is!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Igazából csak azzal volt sok munka, hogy többféle megoldást próbáltam ki. Volt olyan, hogy sample rate konverter is volt rajta, de az nem jött össze, utána alacsonyabb kimeneti feszültségű kimenettel próbáltam, az sem jött össze, majd maradt a legegyszerűbb megoldás.
(#) Bakman válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Jól látom, hogy a kijelzőnek van előlapja? Ha igen, azonnal áruld el, honnan szerezted!
(#) vanzerr válasza Bakman hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
NYÁK lap, kivágva, lefestve, ragasztva.
(#) Szpisti válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nehogy már lecseréld azokat a feliratokat, egyáltalán nem gáz! Gyönyörű szépen és precízen megoldottad!
Lehet csak én vagyok tudatlan, vagy elkerülte a figyelmemet, de ha nem titok elárulnád nekem, milyen módszerrel kerültek a felületre ezek a feliratok ? Énnekem olybá tűnik, mintha a díszlap hátuljáról egy sablonnal a negatívját beleütötted volna, de ilyent még eddig nem láttam...
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Lássuk te milyen előlapot csinálsz ez igazán nem rossz. Szeretnék ámulni az általad készített sokkal szebben is.
(#) zolika60 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Gratulálok igen szép és precíz munka.
(#) zolika60 válasza vanzerr hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Idézet:
„itt egy kicsit tényleg gáz...”
Már nehogy elhidd. Igazán szép és profi.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Konkrétan a betűkre értettem.
(#) dk1 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szép lett! Különösen tetszik a forrasztásod minősége, nem fut "szanaszét" a maszkmentes panelen. A függőleges nyák mi célt szolgál? Kontroller van rajta? Milyen a 1792 hangja? Van itthon nekem is pár db, még a Texastól rendeltem mintaként, gondolkodom a megépítésén.
(#) jethro válasza gajdossmd hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Fehér ALFASET?
(#) Buvarruha válasza dk1 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Így van, a függőleges nyákon van a PIC, ami konfigurálja a PCM-et és a hangerőt szabályozza, mert azt is a PCM-re bíztam, mert digitális, így jó eredménnyel dolgozik. A PCM hangja zseniális, építsd meg nyugodtan, érdemes!

A forrasztás minősége nekem annyira nem tetszik, főleg a kimeneteknél a panasonic fóliakondik, egyáltalán nem bírják a meleget és nagyon gyorsan kellett forrasztani így, ha valamelyik elmozdult, úgy maradt, mert szétment volna a kondi. Így is ötöt rendeltem mindkét értékből, de egyet mindegyikből lenulláztam.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) accaboj válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szia! Szép lett a DAC. Hogyan állítod a hangerőt?
(#) Buvarruha válasza accaboj hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
A PCM-ben van digitális hangerőszabályzás, SPI-n kell küldeni neki az adatot. Forgóenkóder-t figyel a PIC és egy változót növel, csökkent.
(#) biji válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
Szia!

Nincs azokkal a betűkkel semmi baj, nekem tetszik az egész.Gratulálok.

Nehogy lecseréld az előlapot, úgy szép ahogy van! jani
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2014
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 1, 2014 /
 
Szépen összeraktad!
(#) norby_torok hozzászólása Feb 1, 2014 /
 
Hello
Szeretnem bemutatni en is a muvemet. A butorlap az csak ideiglenes megoldas, majd szeretnem kicserelni 15mm vastag alu lemezre. A gep meretei 750/600 ebbol a munka terulet kb 510/480 lesz.
a vezerlovel vagyok egy kicsit gondba mert szeretnem megveni keszen az ebay-rol de nem tudom h meLYik jobB a harom tengelyes piros vagy a haromtengelyes kek vezerlo ?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014
Következő: »»   1137 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem