Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   95 / 132
(#) hzoli2 hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Hoppá, elírtam a legelső kérdésemben a hangfal típusát nem dc1680 hanem dc 2580 . Nem mindegy . Az egyiken a papír nem volt a hátulján ezért kép alapján azonosítottam, mert kicsit hasonlítanak, de most néztem a másik hátulján rajta volt az adatlap. Elnézést az elírásért.
(#) hzoli2 hozzászólása Dec 29, 2013 /
 
Hoppá, elírtam a legelső kérdésemben a hangfal típusát nem dc1680 hanem dc 2580 . Nem mindegy . Az egyiken a papír nem volt a hátulján ezért kép alapján azonosítottam, mert kicsit hasonlítanak, de most néztem a másik hátulján rajta volt az adatlap. Elnézést az elírásért.
(#) nbalazs88 hozzászólása Jan 15, 2014 /
 
Sziasztok.

Autóba mélyhez kellene nekem egy egyutas 4 ohmos hangváltó.
Tudna nekem benne segiteni valaki? esetleg kapcsolási rajz?
(#) szamóca válasza nbalazs88 hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Milyen törésponti frekin?
(#) nbalazs88 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Annyira nem vágom ezt , 48HZ ir resonance freq nek. Ez az ami kell hozzá?
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) Kiszsan hozzászólása Jan 19, 2014 /
 
sziasztok!
Van nekem egy mnc driver 33355 100/200w os driverem. Készítettek hozzá nekem egy hangváltót. 18db/okt , +izzós védelem, amivel parhuzamosan van kötve egy ellenállás hogy ha kiég a izzó se szűnjön meg a magas csak halkabb legyen. Nos a problémám az, hogy hiába a védelem mégis sikerult már a 3ik szervíz pillét rendelnem hozzá , mert elégtek. Gondolom a tulvezérlés elleni izzós védelem nincs jol megtervezve. Utána olvasgattam meg mondták is hogy van a polyswitch védelem. működési elvét értem. találtam is egy táblázatot hogy körülbelül milyen értékűt kellene vennem. tablazat szerint 3.75 amberes 8ohmos drivernél 112w ig enged. Csak kérdés az hogy 100/200w os hangszórómnál a 100ra vagy a 200w-ra kellene terveznem?vagy egyàltalán jol gondolkodom e?és vajon az izzós védelem miert nem védte meg a drivereimet?
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2014
(#) bajtaig válasza Kiszsan hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Ezen cikk elolvasása után, itt nézelődj, a katalógusokban is!
(#) ptesza válasza Kiszsan hozzászólására (») Jan 19, 2014 /
 
Tudnál hozzá képet adni a váltóról? Elöl hátul, úgy hogy az alkatrész értékek jól látszanak. Nem hinném hogy az izzólámpával lenne a baj.
(#) Kiszsan hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
üdv!
olyan kérdésem lenne hogy az mennyire okolhatta a driverem elégését, hogy 12voltos izzó helyett 24voltos volt belerakva a védelemben..?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) Kovidivi válasza Kiszsan hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia!
Szerintem 100%-osan okolhatod az izzót. Teljesen más a hideg és meleg ellenállásuk.
(#) 13_Balu50 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Ilyen határozottan azért nem jelenteném ki, a 24 V os égőnek nagyobb az ellenállása, ezért csak kisebb áram folyhatna át rajta. Ezért halkabban szólna a magashangsugárzód. Bár ha bíztosíték szerepeként van benne, gyakorlatilag a 12 V os égő 18-20V körül kiég, ha utána rövidzár van, ezt a szívességet nem teszi meg a 24 v-os. Ha viszont teljesítmény oldalról közelitjük meg, egy 24V 10W -os égőn maximum 0,5 A folyhat át 24 voltot feltételezve, ha viszont féltápfeszültség kerülne rá lehet több is.
(#) ptesza válasza Kiszsan hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
A te hangváltódnak rossz a keresztezési frekvenciája. Azért kértem ,hogy fényképezd le a váltót ,hogy lássuk milyen kapcsolás valósul meg.

A védelem az csak védelem, gyakorlatban csak extrém esetben avatkozhat be, hogy megvédje a hangsugárzókat.
Védelem nélkül is elmennek évekig is akár.
(#) Kiszsan válasza ptesza hozzászólására (») Jan 25, 2014 1 /
 
egyébként van equalizerem 10 sávos. Nézegettem hogy honnan szól a driver. úgy mondanám hogy 2khz től engedi rá. de a 2 khz az csak gyengén. olyan 4khz től megy rendesen minden rá. Egy mnc 33355 driverem van. Honnantól kellene vágni ehhez a driverhez? vagy ez teljesítmény függő.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) ptesza válasza Kiszsan hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Te tudod.
(#) bajuszrichard hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy van egy mélyközép hangszóróm Bővebben: Link
amihez építettem egy kb 75literes dobozt (reflexes)
és ehhez kellene építenem egy lehetőleg nemtúl bonyolult de még tűrhető minőségű hangváltót ami csak mély hangokat engedi rá a hangszóróra.
Olvasgattam a topikod , de nagyon hosszu végigrágni
Választ tippet köszönök
Hali
(#) viktorka0011 hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Szia gondolom mélynyomót szeretnél! Inkább aktív váltót szoktak alkalmazni.PL.
(#) szamóca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
nemtúl bonyolult de még tűrhető minőségű hangváltó
Az meg milyen? A bonyolultság, és a minőség közti összefüggést hogy érted?
A váltót alapból két adat jellemzi a keresztezési, itt vágási (nem Feri) frekvencia, illetve a vágás meredeksége. Az egyik adat ugye azt adja meg, (Hz-ben) hogy milyen frekvencia alatt engedjük a hangszóróra a hangfrekvenciás feszültséget. Ehhez neked un. alul-áteresztő szűrőre van szükséged.
A másik adat a vágás meredekségét adja meg. Ezt dB/oktávban adják meg. Erről nagyon alapból most annyit, hogy minél nagyobb ez adat, annál meredekebben szűr a váltó. A legegyszerűbb a 6dB/okt. váltó, ami esetedben egyetlen a hangszóróval sorba kötött tekercs.
Ez a meredekség nem túl nagy. Értsd, még belehallatszanak a magasabb hangok a játszott műsoranyagba. A 12dB/oktávhoz már kell a soros tekercs után, egy hangszóróval párhuzamba kötött kondi is. Ez a meredekség már többnyire elegendő, bár vannak meredekebben vágó (18-24dB/okt.) szűrők. A tekercseknek megfelelő (lehetőleg minél nagyobb) átmérőjű huzalból kell készülniük, az minél kisebb rezisztencia, ill a terhelhetőség érdekében. A kondenzátoroknak is el kell viselni a bepumpált teljesítményt.
Gyakorlati számításokhoz tehát ez a két adat mindenképpen kell.
(#) bajuszrichard válasza viktorka0011 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia. Köszi a tippet arra rátaláltam énis, de nemtudok nyákot késziteni sajnos és a leírásban emlitett "kettős tápot" sem tudom kivitelezni.
(#) szamóca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor hogyan fogsz tudni tekercset készíteni, megfelelő induktivitással?
(#) bajuszrichard válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
SZia. Mondjuk, ha 150Hz alatti hangokat akarok ráengedni a hangszóróra, akkor ahoz mekkora induktivitású tekercset kell a hangszóróval sorba kötönöm? És milyen kondit párhuzamosan?

Ha jól értem akkor a 18dB/okt eléréséhez 3tekercs és 3kondi kell amiket a fentebb leirt módon kötök be azaz egy tekercs sorba, utánna egy kondi párhuzamba, majd megint egy tekercs sorba , utánna egy kondi párhuzamba és mégeggyszer ugyanez!?
(#) bajuszrichard válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Tekercset készen gondoltam megvenni!
(#) szamóca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
150 Hz passzív váltóval!
Ezt inkább hagyd.
(#) bajuszrichard válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Mert, passziv váltóval nemlehet?
(#) szamóca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkora tekercset kell hozzá tekercselni, mint egy malomkő. A kondi is egy vagyon.
12dB/okt. 8Ohm esetén: A kondi 93.75 µF-os non-poláris. A tekercs 12 mH.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) bajuszrichard válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor passziv váltóval mennyire lehet lemenni Hz tekintetében?
(#) szamóca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Ezt nem lehet így megmondani, hiszen illeszkednie kell a felső tartományt adó hangsugárzóhoz is.
Ha az is sugároz alul 100Hz-ig pl, a szub meg felmegy 6-700-ig abból gyönyörű egy hangzás lesz.
Ide aktív váltó kell. Az apróban árulnak is pár ezerért időnként.
(#) bajuszrichard válasza szamóca hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Majd figyelgetem az hirdetéseket, most nem találtam! A pár ezer az felétek mennyi?

Nekem nemkell rá középtartomány, pont hogy csak a zene "legallja" az sem lényeg h illeszkedjen a hangrendszerbe mert nem kimondottan egy hangrendszerbe akarom használni hanem akár autóban vagy szobában a lényeg h csak puffogjon és ne adja a közepet.
(#) bajuszrichard hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
2-3 ezernél többet nem akarnék rá költeni!
(#) ptesza válasza bajuszrichard hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Akkor inkább vedd meg ezt a két egységcsomagot ,és szereld össze.
Mindenki dicséri.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Feb 5, 2014 / 1
 
Ez biztos, ptesza ajánlata tuti. Nekem nagyon bevált. Képek: második kép, dobozolás, 40x60 as szálra húzott rozsdamentes zártszelvény, hozzávaló műanyag végzárókkal lezárva.
Következő: »»   95 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem