Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   42 / 93
(#) Koncsar válasza djface hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Idáig szép!!!
(#) Davidd hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Átjöttem ide, ha már az st151-nél járunk. Szóval az a helyzet, hogy az a panel keskenyebb es felfér egy nagyobb bordámra.(Anno vf2 270W verzio volt rajta, csak mindig az egyik panel begerjedt es elszállt, hiába tettem be az ajánlások szerint még ide oda kondikat) Mutatok képet az st-kről. Ilyen ronda panelem rég nem volt, de annyira egybe volt a 2 panel hogy csak na, es ilyen krickracba kellet vágni. De amiatt van hogy tudjam ezeket a bordákat rátenni, mitszolsz elég lesz?
Amit linkeltem a másik témában erősítő kapcsolási rajz, abban a meghajto tranyók ugyanugy melegedtek volna?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Az ST NYÁK-ját is áttervezheted kedved szerint. Mekkora méretben szeretnél elférni? Próbálok tanácsot adni a módosításhoz.
A másik kapcsolás bővítését alaposabban kell megtervezni, természetesen az adott funkciójú tranzisztorok ott is melegednek, de a hűtésük teljesen más eljárást igényel.
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Dávidd én 10 % nagyobb nyákot nyomtattam, feljebb megnézheted eléggé szellős szerintem, a 3 cm hosszú 220nF os kondenzátor is elfért rajta. Egyből indult gerjedés nem tapasztaltam.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nekem a lényeg az lenne hogy szélességre 10cmben elkellene férjen. Van 2 darab L idomom, ami 6mm vastag. Középre elfér a nyugalmi állító tranzisztor és 2pár tranyo. Mivel 6 cm az L idom, így rátudnék tenni még 4 tranzisztort simán. Sajnos ilyen hűtőbordám van. Na de most teszek fel egy hülye kérdést. Van egy trafóm ami kb500W jóindulattal. Ha 2 panelt rákötök 4 ohmos terheléssel, úgyis zenei meghajtás lesz csak bírni fogja, vagy ne is álmodozzak. A tranzisztorok közti távolság pedig annyi kellene legyen, mint a vf2 panelon ahogy a fetek vannak.Hűtőborda1Hűtőborda2. Ez már elég nagy lenne nekik hűtésnek. A szembeni lamellák amik kiállnak nem azokra lenne szerelve. Az egész nagy zsúfolás a dobozolás miatt van.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Emlékszem erre a bordára. A tranzisztorokat vezetékkel szeretnéd bekötni? Az általában elég kockázatos a szórt kapacitások miatt.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nem szeretném vezetékezni, emiatt van az L idomom. Az az L idom hosszabik része olyan hosszú hogy még egy sor tranzisztor felfér rá. Azaz 2 sor felfér simán. Annyi kábelezés lenne, hogy az L idomon a tranzisztorok között.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) Davidd válasza Davidd hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Már nem engedett módosítani. Ez még most sem fér bele 2 U rackbe. Ha nem sikerül megoldani, hogy tudjon amit szeretnék és még nem is 2 U. Nagyon gondolkodom használtan kellene valami végfok, de már ehez meg megvannak az alkatrészek.
(#) Lali24 hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Sziasztok, sikerült átterveznem az st151-est valaki belenézne nekem hogy hát minden jól van-e elrendezve.
(#) levaitamas válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
5 pár tranzisztorral 80V-on mekkora teljesítményre számítasz?
(#) Lali24 válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hát erre én is kivácsi vagyok, nem tudom. Még én is várom az igazi tervezők véleményeit!
(#) levaitamas válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Bízom a pozitív véleményükben, mert ez a verzió (5 páros) nagyon tetszik. Ha rábólintanak, máris megy kettő a vasaló alá, hogy hidalhassam. Szeretném alaposan meghajtani, hogy mik a határai.
(#) steelbird válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello!
A teljesítményt leginkább a tápfeszültség és a terhelő impedancia határozza meg, valamint befolyásoló tényező még a kapcsolástechnika és a félvezetők tipusa, vagyis hogy meddig lehet tápfeszültség közelébe kivezérelni a végfokot. Az elméletileg kivehető teljesítmény szempontjából a végtranzisztorok darabszáma nem mérvadó.
Gyakorlatilag viszont több darab kell párhuzamosan kötve, mert egy pár nem bírja a rá eső teljesítményt és az áramot.
A 80V -ból le kell vonni kb. 6-8 Voltot, valahol ott lesz a csúcs kivezérlés.
Ez szinuszosan 8 Ohm -ra 325W körül van, 4 Ohm -ra pedig 650W körül, zeneiben 1,2-1,5 -szöröse, ez függ a tápegységtől is...
(#) levaitamas válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Pompás, biztató adatok.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia! Csak átfutottam a tervet. A bal oldalon mintha egy átkötés hiányozna, és rontja az összképet, hogy T3 és T6 nem áll párhuzamosan.
Kíváncsian várom a nagyjelű erősítő képes lesz-e meghajtani ennyi tranzisztort, már a négypáros változatnál is aggódtam. Ki kell próbálni! Az élesztésnél járj el körültekintően!
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia, átalakítottam a T3 T6 hogy jól nézzenek ki, de a bal oldalon nem látom a hibát! Bekereteznéd hogy mit hagytam ki!
(#) zenebolond hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Ehhez az erősítőhöz valaki egy jó koppanásgátlót mondjon már, mert csak a mellédumát látom, mindenki egy másikra esküszik.+- 40V-ra.
(#) reloop válasza Lali24 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A balszélső 0,33 ohm-ok között van két üres forrszem.
Nem vagyok az átkötés ellenzője, de jobb oldalon a végtranzisztorok bázisvezetőjének lehetne egy kis helyet szorítani, ha lejjebb rendezed az áramhatárolót.
(#) levaitamas válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Eztnézted már?
Ezt viszont egy +-45V-os Quad-hoz csináltam meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) steelbird válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello!
Ezt megépítheted nyugodtan.
A rajzon lévő alsó hat tranzisztor (a plusz két csatorna) és a hozzájuk kapcsolódó alkatrészek a csatornák bemeneteinél nem kellenek két csatorna esetén, azokat el kell hagyni.
(#) Lali24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Köszönöm, már megleltem igazad volt egy átkötés hiányzott csak.
(#) steelbird válasza steelbird hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A CP puffer értéke lemaradt, az 10uF. A bekapcsolási késleltetés kb, 2 - 2,2 sec. Az időzítést a CP értékével lehet módosítani. Ha növeled az értékét, nő az időzítés.
Ha kisebb feszültségű a relé, sorba kell vele kötni egy ellenállást, az ellenállás értéke a relé áramából és a feszültségkülönbségből számolható.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) Davidd válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szia! Mutatok neked egy nyáktervet. A skori weboldalán található kapcsolási rajz alapján van méretezve +/-70-80 V ra. Ez már a saját relémhez van igazitva, de te is áttudod alakítani a sajátodhoz.
(#) zenebolond válasza levaitamas hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1580036.html#1580036
A kérdés fennáll. Ebből 2db kell gondolom ha jót akarok.
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Van ám itt adok - kapok.
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szomorú vagyok ennél még 10 pár zárlatos végtranzisztor is jobb.Sajnálom ha ez van.
(#) Lali24 válasza blasz hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 

Nagyon helyes!
(#) zenebolond válasza blasz hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Vagy zárlatos szentjánosbogár!
(#) blasz válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 6, 2014 / 1
 
Mindegy barátom csak füstöljön,de csendben.
(#) zenebolond hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Na evezzünk barátságosabb vizekre.
Tessék, a melléklet magáért beszél.

Kép0691.jpg
    
Következő: »»   42 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem