Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   114 / 194
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A másik változat, nagyobb és szelősebb, de még az évek nem tették próbára.
(#) Zosi hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Tud valaki 90VDC-re koppanás védő dc figyelő kapcsolást?
(#) Alkotó válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Ne az erősítő tápjáról járasd a védelmet ekkora feszültségnél.
Reloop védelme AC9,5V-ról megy, és csak egy közös GND pontot kíván magának az erősítőhöz, illetve a kimeneteket, a DC figyelés miatt.
(#) Zosi válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Na most ezt nem értem. Szóval úgy kérdezném, hogy nekem proli007 kapcsolása tetszik a legjobban, mert abba benne van minden amit szeretnék még az erősítőmbe amúgy is. És ha az ő kapcsolását külön tápról hajtanám, akkor az ac pontokra az erősítőt hajtó toroid ac vezetékét kell kötni gondolom így fogja tudni figyelni a kimenetet? Meg ha külön tápról hajtom a védelmet a dc-t hogyan tudja figyelni? Bocsi ha kicsit értelmetlenül fogalmaztam.
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Szia! Fogadd meg Alkotó tanácsát! Ha azt nem tudod megvalósítani, akkor pedig az én tanácsomat
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsokat!
(#) Baxi hozzászólása Feb 2, 2014 / 1
 
Most lettem kész vele, a panelterv saját. A kapcsolás pedig itt találtam ami a RT97 számból lett kiszedve.
Tökéletesen működik. Jó után építést.
(#) 13_Balu50 válasza Baxi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Nekem már több darab működik tökéletesen ebből, sőt 12 v relével is csak akkor 12 V -os zéner dióda kell bele.
(#) Baxi válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Igen a leírásban benne van minden, hogy lehet más feszre illeszteni stb.
(#) zenebolond válasza jozsi01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
szia!

De a hangszórókimenetnél az egyik a föld. A kapcsolásba az egyik amp bemenetet akkor testre kell kötni.
(#) proli007 válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hello! Nem baj, hogy egy 2006-os hozzászólásra írtál rá és Józsi 87 hónapja nem járt itt? üdv!
(#) zenebolond válasza proli007 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Neked címeztem a kérdést de bocsi ha sértegetlek ezzel.
(#) proli007 válasza zenebolond hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Dehogy sértegetsz.. De honnan derült volna ki, hogy nekem címezted, meg hogy mi okból? A link a jozsi01 hozzászólására mutat. Én csak szóltam..
(#) Davidd hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok! Most van készülőben a skori féle koppanásgátló. Bajban vagyok a 75V zéner miatt. Miből lehet olyat bontani, vagy több 12V-osat(vagy más értéküt) sorosan kötök? Mellékelem a paneltervét mékre gondolok. Késbőbb teszek fel képet a saját példányomról.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia! A Z2 értékén múlik mekkora tápfeszültségnél oldjon a relé kikapcsoláskor. Eltérhetsz pár volttal nyugodtan.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Az a problémám hogy csak 12V zénereim vannak. Megpróbálok valami tévének a paneljéről bontani zénert.
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Feb 6, 2014 / 1
 
Talán a vásárlás lenne a legkézenfekvőbb.
(#) Davidd válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Sajnos nem úgy megy az. Szépen kilegóztam 6 darab zénerből. Kipróbáltam pöccre indult az egész. Mintha lenne 2-3 másodperces késleltetés miután megkapta a tápot. +/-45V dc (amikor már csak annyi) akkor old le. A labortápom 3V a minimális DC amit kitud adni. Ezzel le is teszteltem, kapásból oldott a relé. A relé 12V, előtétnek 1.5K 2-3W van betéve. Igértem képet a panelről. A nyomtatóban hiában töltettük fel a tonert mostmár nem ad olyan minőséget hogy lehessen vele vasalni. Ezért kinyomtattam, kifurkáltam forrpontoknál kézzel összekötöttem. (Egy rövidke vonal lemaradt pótoltam egy alkatrészlábbal) Na de a képek:
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) dbase válasza Davidd hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Nem elég a port beleönteni, ki is kell takarítani a tonert. A pengéken a felrakódást lekaparni stb.
(#) Davidd válasza dbase hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Nem én rakom bele, hanem úgy visszük feltöltetni a tonert.
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Sziasztok! Egy egyszerű kapcsi rajza valakinek? Koppanásgátlót szeretnék építeni kb 200w kimenő teljesítményem lesz. +-42v om van. Segédfesznek van 24 v om.
(#) granpa válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 13, 2014 / 1
 
A téma képei közt nem egyet találsz.
(#) frissadam hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudnátok olyan hangszóró védő áramkört ajánlani amiben található áramkorlát? Nem feszültséget szeretnék vele figyelni a kimeneten, ha nem az átfolyó áramot, és egy szint után egy relét oldani.
Ilyennek találkozott már esetleg valaki?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Sony, Technics, Pio' erősítőkben szériafelszereltség, a Service Manual-jaikból csemegézhetsz.
Gyakran csak az egyik tápoldali végtranzisztor emitter-ellenállásán eső feszültséget figyelik, nekünk amatőrök talán nem kell ennyire spórolósaknak lennünk
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Hi!

Esetleg kicsit konkrétabban? Én nem nagyon tudok ilyen erősítőt amiben ez a védelem konkrétan működik
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
A relé kapcsolási sebessége összemérhető a félvezető tönkremenetelét eredményező túlterheléssel? Vannak bennem kételyek. Azt vélelmezem, éppen ezért próbálnak a "szokásos" védelmek a végtranyók vezérlésével beavatkozni.
(#) frissadam válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
És az nem lenne járható út, hogy már előtte beavatkozna a védelem , mielőtt elérné a kritikus szintet a félvezető? Hasonló módon mint a labortápokban az állítható áramkorlát???
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Pláne, hogy a relé elengedve bont. Akkor meg csak a rugóerőtől függ a sebesség. Ez szerintem lassabb, mint a sziliciumhalál.
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Biztos csak nekem olyan természetes. Szoktam segíteni a fórumtársaknak erősítőjavításban, nem múlik el hét, hogy ne találkoznék vele.
A melléklet egy Elektrotanyáról letöltött Sony Ta F-335 rajz részlete. A felső nyíl mutatja az áramfigyelőt, az alsó pedig a jó öreg uPC1237-et.

Védelem.gif
    
(#) Alkotó válasza frissadam hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
A példa engem igazol. A labortápban sem relé avatkozik be, hanem az áteresztő fokozat vezérlése.
Egyáltalán nem állítom, hogy a felvetésem jogos, csak van bennem aggodalom. Valahogy úgy képzelem ezt el, hogy ha mondjuk 5A-re állítjuk a relé kapcsolási küszöbét, akkor egy rövidzárnál az történik, hogy el kezd növekedni a kimeneti áram (baromi gyorsan), és mikor eléri az 5A-t akkor elindul a relé kikapcsolása, de mire valójában kikapcsol (tizedsecundum nagyságrendre gondolok), addigra már az 5A akár 50-re is felmehet, ami már okozhat gondot.
De ismét nyomatékosítom, ez csak egy nyugtalanító elmélet részemről.
Következő: »»   114 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem