Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2241 / 3963
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Szia!
Ez egy spéci 75ohm-os koaxkábel. Adatlapot találsz róla.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Videó kábelnek használhatom?
Házimozi és Tv közé.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hogyne, használhatod!
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Még egy kérdés a Linken található kábel audió kábelnek lehet használni? Keverő pultomat szeretném be kábelezni..
belden-m cmp 75c 2ci8
(#) fifadani válasza kadarist hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Igaz.
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Igen, lehet, mert kéteres, árnyékolt kábelről van szó.
(#) samtron77 hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Üdvözlet az Uraknak!

Ismét egy kérdéssel, kéréssel fordulnék hozzátok! Van egy mélyládám amiben sajnos elhalt a végfok.
Igy a következő erősítőt építettem bele ami +-32V-ról szuperál.
Szeretném a ládát automatává tenni gondolok itt egy "figyelőáramkörre" ami a mute pontokat nyitja-zárja a jel függvényében.
Okoskodás csupán de én egy tranzisztoros -zéneres egységre gondoltam... Sajnos eddig nem találtam erre áramköri rajzzal ellátott megoldást.
Valaki megtenné nekem, hogy küld v. linkel egy kapcsolást erre vonatkozólag alkatrészlistával?!

Köszönet érte elöre is!
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Helló!
Én is valami hasonló melegítő alkalmatosságon gondolkodom. Hogyan kellene ez megcsinálni pl: BD911-el (vagy BD912-vel), mármint hogy mit hogyan kell kötni?
(#) samtron77 válasza samtron77 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ezt találtam de nekem ez pláne müszaki angolban szinte japán...
(#) NyariG válasza samtron77 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Nézd meg ezt:
Hangfalvédő

Hátha segít valamit.
(#) razor1995 válasza razor1995 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Na, arra sikerült rájönni, hogy a tranyó füsttel működik. A bázisra és a kollektorra adtam tápot és mint kiderült nem jó. Valaki elmondja/megrajzolja hogy kellene?
(#) reloop válasza razor1995 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Így kösd be! A wattmérőt csak szemléltetésnek rajzoltam rá, remélem nem zavaró.

Bekötés.gif
    
(#) razor1995 válasza reloop hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Arra kértek meg, hogy készítsek egy disel szivattyúhoz egy tápegységet. A motor 24V-os, és üzem közben 9-10A vesz fel. A tervem az, hogy egy trafó és egyenirányítás, valamint szűrés után egy 7824 meglökve egy nagyobb tranyóval. Valamikor láttam egy rajzot erről, emlékeim szerint olyan volt, amit rajzoltam, hogy a tranyó bázisát egy stabkockával állították be. Jó ez a rajz így? A bázisellenállást hogy számoljam ki? Vagy ha van valami jobb ötlet 24V 10A-re, akkor szívesen meghallgatom. A másik kérdéses dolog, hogy a motor ki-be kapcsolásakor lejátszódó tranziens jelenségek következményét, vagyis a nagy áramtüskéket, vagy csak simán az indulási áramot mi bírja ki.
Ha pontosabb infó kell a motorról, megkérem, hogy írja le a típusát, mert én is csak annyit tudok, hogy 24V 10A.
Bármilyen segítséget előre is köszönök.

24V-sokA.png
    
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Fogsz egy kb. 20 V~ trafót ami tud legalább 12 A-t, egyenirányítod, raksz rá jó sok kondit (kb. 22 000 uF) és készen is vagy. Nem tartom valószínűnek, hogy pár V eltérés miatt nem működne jól a szivattyú. Az is lehet, hogy 24 V~ egyenriányítva, kondenzátor nélkül is megfelel neki.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Erre én is gondoltam már. Elég ez így? Egy 18V-os trafó fog egyenirányítás után kb 24V-ot adni. Azt meg szűröm, és mehet rögtön a motorra?
(#) gkari válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
A 18V (váltófesz) trafó valószínüleg kevés, terheléskor esik a kimenőfesz!
(#) mikrokapcsolo válasza gkari hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Mekkorát illene tenni oda? Mellesleg, hol tudok szerezni ilyen nagy terhelhetőségű trafót? Lehetőleg toroidot.
(#) Bakman válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Miért ne lenne elég? A nagy áramfelvétel miatt viszont sok kondi kell. Elméletileg a 18 V-os váltóból lesz kb. 24, de éppen a nagy áramfelvétel miatt inkább kicsit több legyen a szekunderfeszültség.
Lehet, hogy szükséged lesz lágyindítóra is, de ez majd a tesztüzemnél kiderül.
(#) sastas01 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Köszönöm a válaszodat. Az IC típusából kiindulva gugli már segített . A 12V előállítását még valahogy megfejtem... Ha egy relét szeretnék kapcsolni vele akkor, jól gondolom, hogy illik egy tranzisztorral megtenni nem pedig közvetlen IC lábra kötni?
(#) Pali79 hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok! A neten kutakodva találtam ezt a fordulatszám mérőt Láthatóan Vicsys-től származik. Az lenne a kérdésem, hogy milyen átalakítást kellene végrehajtani ahhoz, hogy optokapuval vagy hall szenzorral vagy egyéb "univerzális" jeladóval megfelelően működjön?
(#) proli007 válasza razor1995 hozzászólására (») Feb 12, 2014 / 1
 
Hello! Én inkább azt javaslom, hogy ha a fűtéshez tranyót használsz, akkor azt egészítsd ki még három kistranyóval, és egy termisztorral. Így egy kis termosztátot kapsz, ahol a hőfok beállítható, és a maximális fűtőáram is könnyedén korlátozható R3 megválasztásával. üdv!
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hello! Még egyszerűbb, ha 24V-os trafót, és csak egyenirányító hidat használsz. A motor azt is 24V egyenfeszültségnek fogja nézni. Kondi meg nem is kell. Túlfeszültség miatt ha ezért aggódsz a táp kimenetére egy varisztort teszel. üdv!
(#) proli007 válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hello! Még szép, mert az IC maximum pár mA-t tud adni, nem egy relét meghajtani. Valamint így az IC táp lehet kisebb is, mint a relé feszültsége. De ha keresel a relé meghajtására találsz megfelelő kapcsolást. üdv!
(#) proli007 válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hello! Kissé általános a kérdés. De természetesen a hallnak és az optónak is általában tranyó kimenete van, aminek kollektorát-emitterét bekötöd a bemenet és a GND közé. üdv!
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Nem fog a motor tönkremenni tőle, hogy nem sima egyenfeszt kap? Ez a varisztor mit csinál pontosan? Ha jól tudom, ez egy bizonyos fesz felett vezetni kezd, előtte pedig nagy az ellenállása, nem?
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Hello! És ehhez a ventilátorhoz való változat lenne jó? Semmi módosítás nem kell?
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ha ez egy kommutátoros motor, nem érdekli a csúcs, csak az átlagfeszültség. Igen a varisztor túlfeszültsége felett vezet és "feleszi" a tranzienst.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Értem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Egy 300VA-es trafó 12,5A-es árama elég lesz a motor indulásához?
(#) proli007 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
De jókat kérdezel.. A jövőbelátás nem az erősségünk, bár iparkodunk elsajátítani rendesen..
Tekintve hogy fogalmam sincs milyen motor,mekkora az indulóárama és terhelése, szerinted honnan lehetne tudni. De ha névleges terhelése 10A, szerintem el fog indulni. De egyenirányító hidat minimum egy 25A-eset tegyél hozzá. üdv!
Következő: »»   2241 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem