Fórum témák
» Több friss téma |
Nalam ilyen megoldassal dolgozik az erzekelo. A TL431 katodjan be kell allitani 2.56 V-ot a P1 segitsegevel. Jo stabilitassal rendelkezik, tehat nem fog maszkalni a Vref. A LM317 sokkal rossszabb valasztas, es meg hozzajon az is, hogy terheles nelkul nem lehet hasznalni. Ebben a kapcsolasban az erzekelok tapjat is ez adja.
A H híd alkalmas irányváltásra és fordulatszám szabályzásra is.
A híd bal felső és jobb alsó eleme egy időben működik, ahogy a jobb felső és bal alsó is. Kapcsolóként simán irányváltás teljes fordulattal.Azonban 50%-os kitöltésű pwm jellel hajtva mindkét oldal beáll a pwm átlagfeszültségére, azaz 12V esetén 6-6V van a motor mindkét kivezetésén azaz nem forog. Belátható mi lesz 10% és 90% pwm esetén.:10%=egyik oldal 10,8V másik oldal 1,2V. 90% esetén fordítva. üdv. Foxi A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
Szia! Igazából nekem PWM- re lenne szükségem, mert a kitöltés változtatásával tudom szabályozni a motor szabályzó ESC-t. Átgondolom a mit írtál, lehet hogy több timer bevonásával össze tudok hozni valami PWM-szerű dolgot. ( De lehet hogy még 4 picet felfűzök SPI-re és csak az lesz a dolguk, hogy a beérkezett adatot kitegyék a HW-es PWM lábra.)
Idézet: „De lehet hogy még 4 picet felfűzök SPI-re...” Miért nem keresel inkább egy motorvezérlő (MC) dsPIC-et? "Cipőt a cipőboltból!"
Az a helyzet, hogy még nem vagyok otthon a 18F feletti pic-ekben, és ezért próbálkozom ezzel a piccel. Viszont nemsokára sikerül beszereznem egy MICROSTICK 2-t és akkor elkezdem nyúzni. Azért ránézek egy ilyen motor vezérlő dspicre! Köszi az ötletet!
Idézet: „Viszont nemsokára sikerül beszereznem egy MICROSTICK 2-t” Ahhoz adnak egy dsPIC33FJ64MC802-t is. Az MC pont motorvezérlőt jelent.
A 18F4431 tartalmaz 8 PWM csatornat.
Köszi! Jó tudni, hogy van ilyen PWM nagyágyú
köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
rábökök egyre, remélem működni fog. A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
Üdv!
Most kezdtem el foglalkozni a programozással és egy két Led-es villogót szerettem volna megcsinálni 16F887 mikrokontrollerel. A két Led sajnos csak világit nem villog. A 0 biten levő Led halványabban világít. Próbáltam növelni a késleltetést azzal hogy D'20' helyet nagyobb összeget irtam be ,de semmi. Próbáltam más fajta késleltetéseket is amiket netről szedtem, de szintén csak világítanak a Ledek folyamatosan pedig azokat a programokat előzőleg már más letesztelte. Szerintetek mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Szia! Ha CALL-al belépsz egy rutinba, RETURN-nal lépj ki, mert le fog fagyni a progid miután a verem megtelt.
Ok kösz! Ha több Call utasitás van egy programon belül akkor a return a legelsőre fog automatikusan visszalépni?
Returnal oda megy ahonnan meghivtad a call-t
Amúgy ahogy nézem kb 23 lépés után márt ki is kapcsolod a ledet.
Számold már ki hogy hány ms.... (milyen gyors a Kvarcod)
Ha belépsz egy rutinba (call), miután végrehajtotta amit kell, ki kell léptetni (Return). Rutinokat lehet egymásba is ágyazni, de figyelni kell a szintekre, és ahogy belépkedtél, úgy visszafelé ki is kell lépkedni!
Sziasztok!
MPLAB C30 alatt, ha egy függvényt a deklarációnál static módosítóval látok el, akkor az miben különbözik attól ha nincs ott? Csak ugyanabból a forrásból tudom majd meghívni? Más megkötések, hatások? (C30 dokumentációban csak az inline és static kombót találtam meg) Köszönöm
4 MHz es kvarcom van akkor ha jól számolok akkor 0,25 us.
4MHz = 1uS/utasítás. A 20-as késleltetés kb 60usec időt jelent, Ekkora sebességnél még Superman sem látja a villogást. A késleltetésnek min. 0,04 sec nek kell lennie. A szem kb. 25Hz -es frekvenciáig látja meg a villogást!
Egyébként a program működésképtelen, már leírták előttem. üdv.: Foxi A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2014
Szia!
Függvényt nem szoktak static módosítóval ellátni, csak változókat. Ha jól tudom, akkor a fordítóra van bízva egyes változók élettartama és értékének változása. Ha static, akkor garantálja a fordító, hogy következő meghívásakor is ugyanazt az értéket találod benne, ami volt. Ráadásul globális lesz, más függvények is látják.
C-ben a static módosítóval ellátott függvény csak a vele egy fordítási egységben definiált függvényekből hívható, tehát az elérhetősége korlátozott.
Köszönöm, nem teljesen értem, hogy mi történik ha egy lokális változóra teszem rá a static módosítót. Más függvények is látják?
Csak azok amelyeket abból a függvényből hívok tovább, ahol a static -ot lokálisként deklaráltam vagy pontosan mire nézve lesz globális? fuggveny1() { ... for ( ... ) { if ( ...) { static int fuggvenyreLokalVar1; .. } } } Ez mire nézve lenne globális így?
Sziasztok,
Szükségem lenne egy viszonylag pontos páraméröre (lakásban akarok páratartalmat mérni). Viszont amiket a boltokban, neten láttam az vagy nagyon drága vagy mutat ugyan valamit de nem sok köze van az igazsághoz. pichez tudtok ajánlani nekem valamit mit nem túl drága viszonylag egyszerü is programozni, jó lenne ha gyárilag kalibrálva lenne mivel nincs mivel kalibrálnom. Ha hömérsékletet is tudna mérni az extra bonus lenne A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2014
Anno az SHT75-t próbáltam ki, nekem tetszett. Sajnos nem olcsó és nem túl egyszerű a programozása. Ezzel szemben hamar rájöttem és utána már szépen lehetett üzemeltetni.
Köszönöm a hozzászólásokat.
Azt hiszem a DHT-22 lesz a nyerő rendelek is párat
Szia!
3 dologra lehet staticot rakni: - Globális változóra és függvényre : ahogy icserny írta, így a láthatóságát korlátozod, ez csak arra jó, hogy másik forrásfájlból nem látható, ha "extern" kulcsszóval megpróbálod felvenni, a linker hibát fog dobni. - Lokális változó: Alapból ezek a stacken jönnek létre, a függvényhívások között nem marad meg az értékük. static-kal azt éred el, hogy "csak abban a függvényben látható globális változó lesz", nem a stacken helyezi el, és így megmarad az előző hívásban felvett értéke.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
Sziasztok,
Ha egy PIC-nek nem stabil 5V-ot hanem 3.3V-ot adok, kell bármit állítani, vagy mire kell figyelni? Csak annyi hogy 3.3V ról üzemel, de semmi más különbség nincs? (16f886) Köszönöm előre is a választ/válaszokat!
Sziasztok!
Következőben szeretnék információt kérni. Kettő motort szeretnék USB porton keresztül működtetni. Usb kapcsolatot felépítettem, de hogy mondjam meg a pic-nek, hogy melyik motor mikor menjen? Válaszaitokat köszönöm Tamás
Üdv!
Csak annyira, hogy 3.3V-ról max. 10MHz lehet az órajel. |
Bejelentkezés
Hirdetés |