Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   470 / 607
(#) zotya1983 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
1 ic t magam is felrobbantottam figyelmetlenség miatt, pár oldalt elöbbre lapozol ott van
Fordított tápfeszt kapott sajnos és élesztéskor nem tettem izzót sem a primerhez.
Ha betettem volna akkor a nagy áramok amik elkezdenek folyni a panelen nem ölik meg az alkatrészeket legalábbis nem hiszem hogy olyan gyorsan elszállt volna az ic, kondit még időben megmentettem kihúztam az áramkörből a panelt.Szóval igaz a dolog jobb ha észnél van az ember élesztéskor pláne hogy itt 40.0000 Mikró és majdnem 90v ról beszélünk,csak azért írom ezt mert véletlen letesteltem a kondikat is elfelejtettem kisütni! Hát kisültek a gépházon leégették a végét a zsinórnak akkorát szikrázott...Sajna nem tudom milyen tagot kéne betennem ami szép lassan kisüti a kondikat használat után igaz a panel ha rajt hagyod a hangszórót nekem pl még vagy 20 mp ig szól is,ez alatt azért kisülnek nagyjából.
(#) partytones hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok.
Nagyon kezdő vagyok és még nem is építettem semmit.
Van egy épített erősítő nállam. (ajándékba kaptam)
most próbálgatom életre kelteni, viszont az a problémám hogy nincs rajta hangerő szabályzó!

A kérdésem amiért írok az az hogy lesz e valami baja ha így használom?!
(#) reloop válasza partytones hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! Gondolom a számítógép hangkártyájáról használod, és azzal szabályozod a hangerőt.
Elvileg nem lehet semmi probléma, annyit megtehetsz a biztonság kedvéért, hogy kíméled a kapcsolással járó lökésektől, bekapcsoláskor a számítógép legyen az első, kikapcsoláskor pedig az erősítő.
(#) partytones hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Köszönöm a válaszod

Van benne késleltetés. (tehát a hangszorón a membrán nem ugrik ki)
igazából telefonról hallgatok zenét, arról lehet hangerőt vezérelni. csak nem akarom széthajtani.

Még egy szakmai kérdés. Ez a tda 7294-es ic hány wattos?
(#) reloop válasza partytones hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Kimásoltam az adatlapból az elérhető legnagyobb teljesítményeket. Mint láthatod tápfeszültség, terhelő impedancia ( ohm ) és torzítás függvénye.
(#) partytones válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
köszönöm
(#) boris92 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Üdv, van egy bontott Onkyo TX-7720-as erőlködő. Ebből az előfok jó a TDA véghez ?
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! Ha tud 700mVrms-t a kimenetén, akkor bizonyára jó lesz.
(#) gabesz.mi074 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Köszi a válaszodat majd élesztés előtt mindent gondosan át nézek. Nagyon várom már hogy el készüljek vele de ez szerintem nem most lesz kevés szabad időm miatt. Az ellen állások be forrasztásánál tartok még mindig. Az első TDA2030as hídba kötöt erősítőimnél soha nem röpent el az ic pedig én aztán mindent ki próbáltam velük. Ki forrasztottam vissza forrasztottam próbáltam hűtő borda nélkül is , olyan is volt hogy igen csak gerjedt mikor tranzisztorokkal próbáltam a teljesítményt növelni saját el gondolásom szerint, de az ic mindíg megmaradt. Ezt még nem ismerem gondolom a nagyob teljesítmény és a nagyob áramok miatt jobban melegszik, job ha oda figyel az ember.
(#) aramis hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!Elkészítettem első működő erősítőmet ,magam is meglepődtem .Az alábbi rajzon látható a táppal együtt.Az lenne a kérdésem hogyan emelhetném a hangerőt Gitározáshoz.Szép tisztán szól semmi zörej és zúgás bugás Pedig nem csináltam még ilyet.Valószínűleg egy nagy mák minden jó volt értékben minőségben.
üdv aramis
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! Grat! A bal szélen a 680-ot csökkentsd!
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Srácok a clip jelzőt hogyan tudom használni? Elég ha testre húzom? Van itthon Ilyen Ledem Pirosban is
Kell elé estleg valamilyen előtét ellenállás? Köszi.
Ám kongat rendesen a 7294, érdekesség 16 ohmot mégjobban szereti hídban ha csak mélyet hajtasz Videó
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) szikorapéter válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Ha jól tudom az csak TDA7293-asban van. TDA7294-ben nincsen ilyen kivezetés.
(#) Orbán József hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Üdv! Van egy ilyen 5.1 géniusz kutyulmány nálam és a mélynyomó IC-je elképzelhető, hogy hibás.
A legnagyobb amplitúdóval átvitt frekvencián, kb. 10 Vcs-cs-nál a színuszban keletkezik egy sísánc-szerű horpadás és igen melegszik a bordán a TDA, valamint egyúttal élvezhetetlenné válik a 60Hz.
Rossz lehet a chip?
(#) Beringer 600 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Üdv! Lényegébe a TDA7294,a 7293-as butított változata.
(#) zotya1983 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Egyik panelben 7294 van másikban 7293 hát nem tudom a 7294 azért jóval erősebbnek bizonyul fülre. Nos a clip cuccot még mindíg nem tudom hogy kellene működőképessé tenni nem hiszem hogy elég ráforrasztani egy ledet, erről a kapcsi rajzban külön nincs leírás sajna.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Reloop egy konkrét megoldást gondolt ki a CLIP jelzésre. Erről részletesen ír, de ha megnézed azokat a rajzokat, amiket Én rajzoltam át, akkor az egytápos híd-nál, és a szóló IC-s változatnál is megtalálod a CLIP megoldásának módját.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia! A TDA7294-hez ezzel tudok szolgálni. A TDA7293-at megtalálod a témájában ha rákeresel a képmellékleteimre. Ha már van külön témája ne itt tárgyaljuk ki!
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Hogy tudom kimérni ?
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Megoldom! Rendelve egy új IC.
(#) Szabi1 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Valaki csinált már ilyen kapcsitápot autóba? Bővebben: Link
Szerintetek ha csak elviekben értek az SMPS táphoz, soha nem csináltam még, és bontásból ATX tápot használnák fel akkor működne a kapcsolás?

Mivel autóba kell ezért gondoltam két darab tda 7293-mast fogok hajtani, és ha szükséges párhuzamos módba kapcsolnák két ic-t.
(#) zotya1983 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Ma meghajtottam a TDA7293 mat úgy istenigazából 16 ohmon 2X230 W 15" mélyládákkal tetején dp10 dómokkal hát én azt mondom ez több mint szobába való már...És még csak nincs is sztereóban mert csak 1 panelt nyúztam.
(#) Szabi1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Én használok hangosítási célokra 2xtda 7294 hídat, szóval elég jól megállja a helyét, jó hatásfokú hangszórókkal, topokat hajt.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Feb 24, 2014 / 1
 
A legegyszerűbb mérés, ha rákötöd az erősítőt és meghallgatod
(#) reloop válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Üdv! Kicsit késében vagyok a válasszal, a hőkorlátozója töri le a jelet. Jó hővezetést kell biztosítani a borda felé!
(#) Orbán József válasza reloop hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget! Eredendően az egyik híd egy diódája volt zárlatos, kiszedett paneleknél megjavítottam. A fiam aztán összerakta, de az a hővezető zsír maradék volt ott, ami előtte, elképzelhető, hogy ez most nem volt elégséges... Biztonság kedvéért és abban a hiedelemben, hogy biztosan rossz az IC, lett rendelve, holnap itt lesz.
Azonban a válaszod fényében először alaposan lezsírozva visszahelyezzük a bordára a régit és meghajtom kissé...
Annyira gyanús volt, hogy akkorka teljesítménynél már bolondozott, hogy nem is gondoltam rossz hőkontaktusra. Viszont jó meleg lett egyből, talán gyaníthattam volna...
Nincs dolgom ezekkel a kis chippes erősítőkkel, így gondolta az ördög, hogy a hideget hiányolja.
(#) zotya1983 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szívem szerint én is a hídat választanám, de a trafóm miatt nem tehetem sajnos,nem viselné túl jól a 42-43 vdct. Megbontani meg nem akarom a transzformátort.
(#) Szabi1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Akkor cseréld tda 7293 ra az IC-t és bírja simán, amúgy volt hogy sima 2.darab tda 7294 végfokot tápláltam 2x43vdc 270w os toroiddal.

Amúgy valaki tud valami jót mondani a lent linkelt smps tápról? Elbírna hajtani 2 ic-t?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) zotya1983 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szerintem is elbírná simán csak a capacitorokat a kitten 35 v osról nagyobbra kellene cserélnem.Azért az nem úgy van hogy csak kicserélem és készen is van...
(#) Szabi1 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
TDA 7294 et helyetesíthetsz tda 7293,mal ha a nyákon nem volt összekötve a '94 IC N.C lábjai mással.
Igen nem ártana 50V ost rakni mindenféleképpen.
Következő: »»   470 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem