Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1151 / 1679
(#) vicsys válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszi, sok munkám van benne.
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
De megérte!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Király!!!
(#) algeza válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Az ötlet nagyon jó!
Bele lehetne tenni egy extra funkciót (persze, kikapcsolhatóra, esetleg idő szerinti aktivizálásra), ami imitálhatná a ketyegést. Bár nem mindegy, milyen hangot hallatunk! Esetleg mintavételezett, természetest!
Én –speciel- nagyon jól el tudok aludni egy ilyen megszokott, otthonos hangra.
Van a lakásban több ’ketyegős” óra, hűtőgép, cirkó, papagáj, M0-ás út, stb.
Az újszülöttek is –állítólag- megnyugtató a mama szívhangját utánozó szerkezet.
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Idézet:
„Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nem is gondoltam volna, hogy ez a 20perc alatt összedobott 2 tranyás kis erősítő ilyen nagyon megmozgat titeket!”


Csöppet sem szeretném "lekicsinyelni" a vicsys alkotását, de nekem is van valami hasonló.
Mármint hogy ott van benne az erősítő a 3.5 mm-es Jack dugó házában

miki.JPG
    
(#) Szpisti válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Gratulálok, tényleg nagyon profi lett! A video zenei aláfestéséhez még külön is gratula, van stílusérzéked
Viszont egy megjegyzést tennék tapasztalatból.
Nálam a hálóba nemrég egy hasonló kék kijelzős óra került ( kaptuk,ajándék ló foga, tudom...).
Nem tudom más hogy van vele, de ez a kék szín valahogy annyira agresszív az éjjeli félhomályban, ha megébredek kisüti a szemem. Már szétkaptam, teleraktam előtét ellenállásokkal a ledeket, de a legkisebb fényerőnél is nagyon zavaró.

Sem a zöld, sem a piros ledes kijelzőkkel nem volt ilyen gondom.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) vicsys válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
A kék színt nem én választottam. Amit leírtál igaz, ezért is a videon látható agresszív fényerő szabályzó.
(#) zsenipocok válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Oldaladon láttam az előző verziót, ez valamiben különbőzik attól? Ha igen, akkor a dokumentáció megtalálható lesz valahol hozzá?
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Koszi. Radio ugyben erdekel ez az erosito.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) vicsys válasza zsenipocok hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Pont abban különbözik, amiket leírtam. (DCF, hőmérséklet, RTC). Nem lesz publikus, kérésre csináltam.
(#) Sanyi220v hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Az igéret szép szó hát betartom! Ahogy ígértem elkészült az erőssitő. a lelke egy AN7164 IC. tökéletesen működik, és hát elég szépen is sikerült beköltöztetnem egy régi modemnek a házába.
(#) enree válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Láttunk már itt pár dolgot, de te új távlatokat nyitsz meg előttünk
Ha már csináltál nyákot, miért nem úgy tervezted, hogy beforrasztható legyen az a szerencsétlen IC?
Dugasztápról táplálod?
(#) Sanyi220v válasza enree hozzászólására (») Márc 6, 2014 1 /
 
először is azért mert kicsi lett volna akkor a doboz, és másodszor azért, mert ezt az erőssítőt unalmamban építettem, és abból amit éppen találtam, és mivel az IC nek 3 lába hiányzott ezért elég nehéz lett volna beforrasztani. de legközelebb igyekszek majd szebbre és jobbra csinálni.
(#) Szpisti válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Azért az "elég szépen" kicsit túlzás szerintem.
Az ilyen végfok ic-ket nem szokás huzalozással bekötni, mert gerjedékennyé, instabillá válhatnak. Ha meg mégis, akkor a legrövidebb vezetékkel illene.
A lábak és vezetékek találkozására illene szigetelőcsöveket húzni, mert kis feszülés hatására hamar zárlat lehet így.
A hűtőborda így a zárt dobozban szinte nullát ér, nagyon ne kergesd meg ha lehet.
De végülis kezdő hobbistaként elmegy, csak lehetőleg legközelebb kicsit átgondoltabban helyezd el az alkatrészeket, és ha speckó dobozod van akkor ne röstellj hozzá saját nyáktervet készíteni.
Csak a jobbító szándék szólt belőlem, nem megsértődni!
(#) Sanyi220v válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Köszönöm. Értékelem az őszinte hozzászólásokat. legközelebb nem így fogom elkezdeni, de ezt már mivel megépítettem minden képen szerettem volna a legtöbbet kihozni belőle.
Végül is gyakorlás képen ez is jó.
(#) sargarigo válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 6, 2014 / 1
 
Ne csodálkozz!
A kék szín egy olyan érdekes jószág, hogy gátolja az álmosság kialakulását! Állítólag van a szemben egy olyan "érzékelő", ami direkt ezt figyeli. Ebből tudod hogy mikor van hajnal, mikor kell felébredni. Volt erről egy kutatás is, kontroll csoporttal meg mindennel. Azok a tesztalanyok akiknek kék fény világított vezetés közben a látóterében, szignifikánsan jobban bírták, sokkal később lettek álmosak. Hálószobából ki kell tiltani mindenképpen!
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) Johnny0004 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Most nem törnéd el a kezed?
(#) Kari55 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia, ötletes. De most gondoltam végig, és arra jutottam, hogy így a nyák alkatrész oldala felől fúrsz jól gondolom?

Így nem szakítja a réz fóliát?
(#) Schnitt válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
A fólia már eleve lyukas a fúrandó lyuknál, mivel maratott a nyák.
Egyébként meg ha éles a fúró, esetleg keményfém is, akkor "harap" az éle, húzza bele magát az anyagba, ami a hegye felől a szár felé húzza az anyagot, így átéréskor is a nyák felé húzza a fóliaréteget, nem kifele tolja, szakító irányba.
(#) papus51 válasza Kari55 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia!
A fotókon látható nyák kétoldalas, így igazából mindegy a fúrás iránya.
Nekem ami nagy segítség ebben az a pozícionálás megkönnyítése. Előtte azt csináltam, hogy két oldalról 90 fokban egy-egy LED-del megviágítottam a fúrószárat és a panelra vetülő árnyék alapján igazítottam a forrszem közepe fölé a fúrót. Ez elég szemguvasztó módszer volt és nem túl pontos. Ehhez képest most háváj.
(#) papus51 válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia!
A fúró wolfram karbid. Nagyon kemény és nem szakít.
Egyetlen dolog, amire nagyon kell ügyelni az, hogy oldal irányú erőkre azonnal törik. Ha már benne van a penelban a fúró, akkor fixen kell tartani azt.
A fúrókat ebay-en rendeltem úgy kb. 2-300 Ft-ban van darabja.
(#) Szpisti válasza Johnny0004 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Mindig nem törhetem el más helyett
(#) lajos1969 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Kész az óra doboza!!

SDC10695.JPG
    
(#) Sanyi220v válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Nagyon pofás kis óra lett. jól néz ki.
(#) lajos1969 válasza Sanyi220v hozzászólására (») Márc 7, 2014 / 1
 
Köszi!
(#) vicsys válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szép lett, gratula!
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Bakman válasza lajos1969 hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Már kezdtem azt hinni, csak én nem szeretem a másodperceket is látni. Jól néz ki.
(#) gabi20 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok elkészült a uSD kártyás zenelejátszóm. Fejhallgatóval használom és meg kell mondanom hogy nagyon szépen szól. .wav kiterjesztésű zenéket lehet vele lejátszani 32kHz, 8bit sztereó Mivel nem volt itthon uSD kártya foglalatom, egy uSD --> SD adaptert forrasztottam be.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) enree válasza gabi20 hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Gratulálok!
Nagyon szép munka, látszik rajta az átgondoltság! Hangerőt csak a trimmerrel tudsz állítani?
Következő: »»   1151 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem