Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1156 / 1680
(#) lobbooo hozzászólása Márc 18, 2014 / 6
 
Sziasztok! Egy ujabb lépcső a házimozimban, így már 95%-an kész van. Rear, center és két Sub láda készült el. A subok passziv 30kg-os hátsó reflexes ládák, amit sorba kötve 8ohm-on egy ACTRK NMOS350 hajt meg, egy 2kW-os toroid, és 40 000µF-os tápellátással. A többit, egy öt transzformátoros és öt tápos (egyenként 300W-os toroid és csatornánként 20 000µF szürés) hidalt TDA7294-es végfokozatok működtetik. Félelmetes erő van bennük, és a Wharfedale-nak köszönhetően részlet gazdag hangzással örvendeztetnek meg. 270kg-ot nyomnak a hangsugárzók ( a hét db összesen ), és ötvenet az erősítök A 14 négyzetméteres szobába lehet túlméreteztem... Krómacél lábak és dísz tallérok készültek hozzájuk.
(#) enree válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Gyönyörűek, gratulálok!

A felsorolt teljesítmény mellett fűtés nem kell a házimozi szobába!
(#) lobbooo válasza enree hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm! Hát nem nagyon kell fűteni ha működnek, 86cm borda hűti a két végmodult 5db szabályzott alacsony fordulatú ventillátorral.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) CHZ válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Nagyon szép!
Milyen anyaggal színezed, fested a fát?
(#) lobbooo válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm! A nagy kedvencem a mahagóni pác, egy ismerősöm keveri nekem, majd utána kétkomponensű lakkal fújom, ezeknél, selyemfényű és fényes van összekeverve.
(#) denon888 válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Ezek nagyon szépek!! Minden elismerésem és tisztelem.
(#) lobbooo válasza denon888 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Gyönyörűek a hangszórók, csak a hidalt 7294 hangzik nem túl jól.
(#) vicsys válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Minden elismerésem, vérprofi lett!
(#) tomi52 válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Kötöttél szerződést Pakssal?
(#) lobbooo válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm! Én is gondolkodtam ezen sokat, mielőtt megcsináltam a végfokot, de egy cseppet se bántam meg, előtte egy drága Denonom volt és bizony keményen lenyomja ez a végfok, dinamikus tiszta hangú és a tápja révén hatalmas tartalékokkal rendelkezik, ami az effekteknél meg is mutatkozik, sztereónak viszont én is egy jóval komolyabb véget használok, egy Crescendo milleniumot.
(#) lobbooo válasza vicsys hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) lobbooo válasza tomi52 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Egész kellemes az üresjárati fogyasztása az öt híd vég az öt trafóval 45W-ot eszik, a sub erősítő üresben 46W-ot, de ha meg van hajtva... a hídak 1khz sinusjellel teljes kivezérlésen 1400W-ot, ekkor cstornánként 140W-ot ad le tisztán, a sub 8ohm-os terhelés mellet 380W-ot vesz fel 50Hz-es sinussal hajtva, ekkor 260W-ot ad le tisztán, 4ohm-on 550W-ot vesz fel és 370W-ot ad le tisztán...de így nem nagyon lesz hajtva valós felhasználáskor
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) Sanyi220v válasza eyess hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Szép ! sok sikert a további fejlesztésben. gratulálok!
(#) csongore hozzászólása Márc 19, 2014 / 3
 
En is meg epitettem egy ket valtoztatassal a kovetkezo nixie orat innen
IN12B csovekkel es meg hozza adtam egy PIC12F629 es RGB led vezerlot a latvanyert.Bővebben: Link

Video
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014

ora4.jpg
    
(#) Szammer válasza csongore hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szia!
Szép lett, gratula. Azt a LED vezérlőt én is megcsináltam karácsonyra, tényleg egyedi látványt nyújt (nálam egy fordított kicsi kristályvázát világít meg, aminek a tetején gyertya van).
Üdv:
Zsolt
(#) csongore hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Koszonom nektek
(#) Sanyi220v válasza csongore hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Ez igen! gratulálok szép munka!
(#) lobbooo válasza csongore hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Nagyon szép és ötletes! Kifejezetten tetszik, igazi disze a lakásnak!
(#) Melphi hozzászólása Márc 19, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Nem egy nagy dolog, de annál inkább hasznos, megmutatom hátha valakit inspirálok vele.
Mint tudjuk nem a leg egészségesebb dolog a forrasztó anyag füstje, ezért építettem egy kis készüléket, mid ahogy látjátok van egy 110-es cső az asztal felett, a felső részben meg egy kétventilátoros páraelszívó van ráültetve, persze kicsit meg kellet mahinálni de nem volt gond.
Eredményként azt kaptam, hogy 30-40cm-re a cső körül olyan szinten elszívja a füstöt hogy még a szagát sem érezni. Amitől féltem az az volt hogy a rezonanciától nagyon hangos lesz, de nagyot néztem mikor beüzemeltem, annyira halk volt hogy még egy alvó embert sem zavarna.
Teljesítménye: 150w
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) sargarigo válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Ötletes! Amúgy nem zavar az asztal közepén vigyorgó cső?
Nyaktorna megvolt..
(#) Melphi válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszönöm.
Bármennyire hihetetlen, de nem zavar rengeteg hely van előtte, különben meg csak megszokás kérdése én nagyon kényelmesnek tartom.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) llaczo válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
150W? Az már elszippantja a cint
Én egy PC ventilátort szoktam felállítani és azt is csak 8 volton pörgetem. Amúgy ötletes.
(#) Melphi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) Melphi válasza llaczo hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Igen a pc venti is elszívná, de nem keringetni akarom, a csőbe meg felnyomni, vagy felszívni a füstöt már kevés, amúgy tényleg volt vele egy kis gond mert ma vissza kelet vennem a csövet hogy a hulladékot amit felszívott ki kellet piszkálnom, ezután a cső alsó negyedébe beépítettem egy szúnyogháló darabot.
De biztosan mondhatom, hogy kell ez a teljesítmény és mind említettem egyáltalán nem zajos.
(#) Szpisti válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Hahh, milyen ügyes megoldás! Anno nekünk akik a munkaidő nagyobb részét forrasztással töltöttük, a cégben is felszereltek hasonlót, de az pont a zajossága miatt rövid időn belül felejtős lett. Sőt kaptunk valamiféle "védőételt/italt" is tej-túró meg hasonlók formájában.

Azon nem gondolkodtál el, hogy készítesz egy szűkítőt a csőre, amivel a nyákfúráskor keletkezett port elszippantod?
(#) sargarigo válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Amúgy ott az asztal bal sarkán R2D2 is tetszik! Látom a SuperMarioval sokat játszottál egykor.. Nagyon jópofa!!
(#) Melphi válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 19, 2014 / 1
 
Köszi.
Nem mivel arra használom a porszívót, de most hogy mondod megmutatom a nyákfúrómat is.
Evvel a kis rendszerrel 0,5-ös karbid fúróval gond nélkül lehet fúrni, nem törik el ha óvatosan van nyomva. A fúrás központjában van egy 1w-os led, ennek köszönhetően gyönyörűen meg lehet célozni a pin közepét. Kicsit bezavar a háttér a látképbe, de próbáljátok kilátni az állványt.
(#) Melphi válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 19, 2014 / 1
 
Az ott egy saját építésű 450VA-es szabályozható toroid. Bocsi a ratyi képekért, Tab-al fotóztam.
(#) sargarigo válasza Melphi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszi!
A felirat kicsit spártai, de amúgy ez a design nagyon ott van!
Következő: »»   1156 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem