Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   178 / 244
(#) bencikusz válasza dannu hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Hány darab végfokod van ? Valamint hány hangsugárzót szeretnél használni ?
(#) dannu válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Kettõ végfok egy a topnak . Egy a mélynek deha kell akkor majd veszek még. Sajnos crossoverem nincs.
(#) bencikusz válasza dannu hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Hát az egész rendszer legkritikusabb pontja a jó crossover.
Az én javaslatom az az, hogy 1 végfok jobb oldali kimenete vigyen 2 szubot a bal oldala a topot. A másik ugyan így jobb oldal 2 szub bal oldal a másik top. Viszont mindenképpen szerezz be egy crossovert (legjobb lenne egy DSP) mert anélkül nem lehet igazán dögös hangzást előcsalni a rendszerből
Most olvastam. Bridge módban csak 8 ohm lehet a minimum impedancia. Ha kettőt párhuzamosan kötsz, akkor 4 lesz. Ez kevés neki, ezért kapcsol a védelem. (Még szerencse)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Ebben teljesen igazad van. Gyari adatok szerint kellene birja. Ha most a konstrukcio olyan hogy nincs benne eleg tartalek az megint mas dolog. De a legnagyobb teljesitmenyt igy tudta volna kivenni ebbol az erositobol. Nem akartam felrevezetni, en igy kotottem volna be, ez a logikus. Sot igy en is tanulok belolle egy csoppet, ha netalan vannak kulonbfele megoldasok. Ha mar ittartunk, hogy egyik oldal igy egyik oldal ugy, ilyet erdemes csinalni? Most ket topom, ket subom van egy t.amp ta2400-assal. En nem mertem ugy terhelni.(indok, hogy egyik jobban terhelve van mint a masik, nagyobb melegedes stb)
@dannu : a t.amp e800 tenyleg a maga ar/arany ertekben nagyon jo vegfok. Vannak youtubon szinuszos meresek, mit is tud a vegfok. Tenylegesen tud 2x400w 4 ohmon.
(#) lukacsp válasza dannu hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
A másik végfok is ilyen típusú?
Azt gondolom tudod, hogy ebben a végfokban van aluláteresztő, és felüláteresztő szűrő, igény szerint kapcsolható. Ha topot hajtasz vele, akkor kapcsold felüláteresztőre (felirat szerint "satellite"), ha mélyládát hajtasz vele, akkor kapcsold aluláteresztőre (felirat szerint "subwoofer").
(#) dannu válasza Davidd hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Az a gond hogy a másik végfokom az egy ibiza amp 300 ami semmire nem jó kb . Crossovere mit ajánlasz ? Igen van benne limiter,meg alul áteresztő . Csak az az a gond h 120Hz vág és szerintem nekem az nagyon kevés olyan 160 lenne az igazi .
(#) Davidd válasza dannu hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A 120Hz egy eleg jo vagasi pont. Attol fugg, hogy hany dB/oktavos szuro van benne. Az ibiza amp 300as ideglenesen topokat hajthatsz vele, a masik erositovel pedig a subokat. Nezd meg hogy mennyivel hangosabb lessz a topod, ha meglessz vagva.
Crossovernek, ha olcson akarsz kijonni, akkor valami hasznaltat keress. A legolcsobb ami lehet meg jo is az a behringer cx2310. Nem a legjobb marka, de kezdesnek nem rossz. Ha mind a 2 erositoben van crossover akkor nincs szukseged ilyet venni. Nekem is hazilag epitett crossover, 24 dB/oktav, 120Hz keresztezesi frekvencia.En igy csinalnam, hallgasd meg masok velemenyet is, valamilyen szinten biztos el fog terni az en leirasomtol. Legalabb tanulok enis, ezt mar hangoztattam.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) dannu válasza Davidd hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Milyet építettél ? Az ibizába semmi extra nincs szerintem . Hangosabban szól a másik végfokról természetesen .
(#) bencikusz válasza dannu hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Ez esetben tényleg az a legjobb megoldás, hogy az ibizát topra kötöd, a másikat pedig 120Hz es vágási frekvencián a szubokra. Próbáld meg úgy ahogy mások is írták. Hogy rákötöd mind a 4 szubot. Biztosan működni fog. Viszont egy jó crossover (vagy DSP beszerzése még mindig javallott )
(#) dannu válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Akkor mi hamarabb szerzek egy crossovert , köszi a segítséget .
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Köszi! Akkor szerintem építek magamnak két kisebb topot meg subot Eminence-ből. A "spray" rücsivel dolgozott már valaki? A flakonossal. Illetve kell rá valami festékréteg még vagy elég szimplán a rücsi?
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A JBL sub is a tiéd? Illetve a magas eredeti?
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Igen a JBL is az enyém.
Igen, ebben eredeti magas van. Sőt a hangváltó is eredeti. Így tetszik a hangja.
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Típusát megkérdezhetem?

Illetve melyik Eminence hangszórót válasszam? Először két 10" közép-magas ládát szeretnék. A Delta 10A szerinted jó lenne bele? Illetve milyen magas? Mondjuk APT:150?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A Szubnak vagy a magassugárzó típusa érdekel ?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
A sub!
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 

Nos ebben nem segíthetek, ugyanis csak 2 darab van belőle a világon "Házi építés"
Viszont a benne lévő hangszóróról tudok mesélni. Eredetileg JBL E130 volt, de az sok sok éve meghalt. Viszont JBL 15" 2226-os hangszóró ugyan erre a vázra épült, és ennek a javító készletével lett átalakítva. Szóval lényegében ez egy JBL 2226-os hangszóróval szerelt szub.
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Értem! Akkor ez olyan mint az én "JBL" ládám! Ráraktam a VoiceKraft ládáimra poénból egy JBL logót, mert mindenki szidta, milyen ocsmányul szól. Utána érdekes módon: Milyen szépen szól! vagy: Bár kicsit talán fémes, de szépen szól! - mondták. De a tiédben legalább eredeti JBL szóró van.
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Hozzá kell tennem, hogy ez egy nagyon szépen megépített láda. 24-es rétegelt lemez. Igazán nagy hangnyomást produkál. Nem csalódtam a hangjában.
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Azt elhiszem!

Egyébként Eminence hsz.-knál az LF jelölés azt jelenti alkalmas subnak? Bár egyenlőre a két top legyen meg!
(#) dannu hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Ezt érdemes lenne e megépíteni ? Az én cuccom hoz ? ideglenes megoldásnak ?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2014
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Igen! Azok mélyebbre mennek. Nekem is van itthon két darab 15"-es kappa LF. Szubokba ideális. Ha viszont kompaktba kell akkor felesleges.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok! A közeljövőben szeretnék venni egy erősítőt, amivel toppokat (most 2, később 4 darabot) szeretnék hajtani. 2 erősítő közül nem tudok választani, azaz nem tudom hogy miben jobb vagy rosszabb a másik. A t.amp e800 és a t.amp ta1050-esről lenne szó. Azt hallotam hogy az e800-as inkább szubra jo, ez igaz? A ta1050-es ~10k hufal drábább az e800-nál, annyival többet is tud? Mérések alapján az e800 2x400w rms, a ta1050 2x430w rms. Ti melyiket ajánlanátok inkább?
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Úgy tudom elégedett vagy a 2400-assal! Akkor természetes hogy a topokra az 1050-es!
Ugyanaz mind kettő, csak az 1050-es fele akkora teljesítményt tud leadni mint a 2400-as.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2014
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Igen a 2400-assal ténylegesen megvagyok elégedve. A szivem a ta1050 fele húzott, a pénztárcám pedig az e800as felé. Azért köszönöm a megerősítést. Esetleg ebben az árban ha tudsz valami más erősítőt is légyszives ozd meg velem, de ennél jobb ár/arányu erősítőt nem találok.
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Nem kell más típust nézni ez pont jó! a típusazonosságnak csak előnyei vannak!
A legjobb az lenne ha a topokat és a mélyeket is 2400-as hajtaná, könnyebb az arányokat beállítani, és előbb utóbb nagyobb topok lesznek, amikhez szintén kell a kakaó.
Nekem pld. 2db.egyforma típusú 2000-res végfokom van, a topokhoz kicsit sok, a mélyekhez kicsit kevés, a topoknál visszaveszek 1 dB-t a procin, a mélyeket meg fázis fordítva hajtom, így jó.
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Nekem meg procira nem futja, egy kompresszorom van. Ha megeroltetem magam betudok szerezni 2400ast is elég jó árban, csak soknak tartottam a topoknak. Kár hogy nem bírja a 2 ohmon, mert 4 dupla top azert valami lenne. Tegyük fel egyforma meghajtást kap, akkor a top nem ordítja túl a szubokat?
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Csak annyira ordít, amennyire beállítod. Nem kell egy potméternek feltétlen maximumon lennie
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Gondolom függ nagyon a ládáim erzékenységétől stb. Amivel a subokat hajtom van benne + 1 pár tranyó oldalanként. Ami lenne topra az nem lenne megtoldva, kicsit hamarabb clippelne, de azért olyan fura. Gondolom 4 izmosabb top tudja elviselni rendesen azert a 2400ast. Majd valamikor ilyenekre ha ruháznék elég lenne, esetleg a mostani topomban is cserélni kellen csak a mélyközepet az nem bírja a strapát. Magas az ilyen van bennük.
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Nyilván van olyan top, ami el bírja a 650W-ot. Most milyen ládáid vannak?
Következő: »»   178 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem