Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   269 / 308
(#) nedudgi válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Egy tanács: ha elmész egy munkahelyről, úgy tedd, hogy bármikor visszamehess oda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) nagym6 válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 / 1
 
Munkahelyet csak akkor hagyd el, ha teljesen biztos a vállalkozás sikere. Van elég fizetőképes (!) teljesíthető megrendelés, és a költségek és rettenetes közterhek kifizetése után marad elegendő. Mert első minden más költség, csak a végső maradék a vállalkozóé.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) zosza18 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Köszönöm!
Óvatos vagyok, rengeteget tanultam már az élet iskolájában és nem egy tanuló pénz is volt már, szóval mondhatni elég megfontolt vagyok.
(#) zosza18 hozzászólása Ápr 25, 2014 / 1
 
Zárnám a sorokat, mert ez a műhely bemutató topik, nem pedig chat szoba és nem akarok ebből problémát.
Ahogy fentebb is említettem, még pár évembe belekerül mire a magam ura lehetek. Ez lehet 5 vagy 20év is. A lényeg, hogy ezt akarom és ez így lesz. Tudom nem egyszerű így megélni, de...
Eléggé jó már a "hírnevem" ebben a körökben. A környékben nincs úgymond egy normális elektronikával foglalkozó ember, csak kókányolók és sokszor azok "javításait" kell helyrehoznom. Elég kitartó és elszánt vagyok ahhoz, hogy csak akkor utasítsak el valamit, amikor már nem éri meg megcsinálni. Az egyedi dolgokat is megcsinálom, nem szoktam elutasítani és emiatt sokan ismerik el a munkám és jönnek hozzám. A beintésről még annyit, hogy azt csak jelképesen értettem, mert onnan is van már egyre több munkám, szóval nem akarom kirúgni a saját lábam. A megélhetésről meg annyit csak, hogy most a fizetésem feláldoztam egy mosógépért, magyarán 0Ft volt a kezdő egyenlegem a hónapban. Munka mellett(8-18-ig) amikor hazaértem este minden nap 5-6órát még ráhuztam itt a műhelyben, hétvégén többet és megkerestem a fizetésemet úgy, hogy még 3 munát el is kellett halasztanom az idő hiánya miatt. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy ha megvan minden ami ehhez a szakmához kell az emberben, szerintem lehet sikeres! Befejeztem, téma lezárva
(#) Moderátor hozzászólása zosza18 hozzászólására (») Ápr 28, 2014
 
Éppen kérni akartam az OFF-folyam berekesztését.
(#) szamóca hozzászólása Ápr 28, 2014 /
 
Megjöttek a fúróim.

Al.jpg
    
(#) Schnitt válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Mit jelent az "aluminium" felirat? Van rajta valami spéci tapadásmentes bevonat?
Az alu tud ragadni rendesen a forgácsoló élre...
(#) szamóca válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
A fúró kialakítása más. Nagyobb a forgácshorony emelkedési szög, és a hátfelület le van lapolva, pont a gyorsabb forgácseltávolítás, és az elnyalódás végett.
(#) efraim válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 28, 2014 / 1
 
Amióta feltalálták a petróleumot én közönséges fúróval fúrom az aluminiumot is. Az öntvényt meg faggyúval.
(#) szamóca válasza efraim hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Az ősi módszer, bár nem szívesen takarítok, szagolok utána.
Nekem ez tisztább, egyszerűbb.
(#) zosza18 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
Jól néznek ki! Kíváncsi vagyok milyenek menet közben. Majd ha kipróbáltad, megoszthatnád a tapasztalatokat, szerintem nem csak engem érdekel.
(#) szamóca válasza zosza18 hozzászólására (») Ápr 28, 2014 /
 
OK. Menetelőfúráshoz vettem 2,5-ös, ill. 3,3-as méretben.
(#) acrux hozzászólása Máj 1, 2014 /
 
Elégé nagy dilemmában vagyok, kéne valami oszlopos furógép.
több százezer forint nincs rá ( de még egy száz sem)
Klasszikus kivitelű asztali furógépben gondolkodom
Elnézve a kínálatot csak kínai "márkákkal" találkoztam, mint Straus Austria, Güde, Zipper, Einhell, Budget, Expert és egyéb áruházi "márkák", Bernardo, Ferm..
Az igazán márkásan csengö nevek között (pl bosch vagy Makita) nem is találok ilyen klasszikus asztali oszlopos furógépet..( nem mintha a makitát meg tudnam fizetni, ha lenne is)
Tehát.. mit lehet ma vennni, ha az embernek kéne egy 350-500 watt körüli asztali furógép általános ( nem ipari) felhasználásra
(#) Alkotó válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
A kínait ne gondod rossznak. Iszonyatosan fejlett technika birtokában, képesek bármit legyártani. Ár-érték arányban jó eséllyel tőlük kapod a legjobbat.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Egy éve én is akartam venni egy asztali fúrógépet. Nézegettem a Praktikerben, Bricoban, stb. Az újak nagyon csili-vilik, csak egy gond volt velük, legalább negyed mm-t kotyogott a tokmány horizontálisan... Aztán vettem egy használtat, ugyanakkorát ( 350 W ) és az is kotyog egy kicsit . De a harmadába került és még házhoz is hozták. majd megnézem a csapágyakat.

Ami igazán jó, az a 40 évvel ezelőtt gyártott, komoly asztali gépek. Az nem üt, nem kotyog, csak az a baja, hogy 50,-eFt alatt nem jutsz hozzá...
(#) yulo5310 válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Hali! Én már 10. éve használok egy Pr-keres asztali fúrót,az ékszíj utánfeszítésen kívül még semmi gondom nem volt vele! Naponta nyüstölöm,sőt még az oszlopra hegesztettem 150 mm-es toldást,hogy aláférjen a keresztsatu. Annak idején 13 ezerét vettem.
(#) acrux válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2014 1 /
 
pl egy ilyenre gondolsz..
Bővebben: Link
csak ez is 3 fázisú..( és az nálam nincs) igaz be lehet kötni 230 voltra is de akkor már nem azt a teljesitményt hozza a motor.

ha pedig még motort is kell rajta cserélni..
(#) yulo5310 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
A kotyogás nem a csapágytól van,hanem a laza,hanyag méretezéstől. Már én is szétszedtem,hogy javítok rajta de feladtam. Ezért ha pontos munkát akarok, az oszlopos marót használom.
(#) (Felhasználó 46585) válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Lehetséges, még nem volt időm foglalkozni vele. De ha már van, akkor csak meg kellene csinálni...
(#) 20sz Jófiú válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Én egy ilyen asztali oszlopost már vagy 15 éve nyúzok. Áruházból lett vásárolva akkor még olyan 10 ezerért kb. A márkáját nem tudom de ha akarod hétfőre megmondom.

A gép szinte napi használatban van. Nyákfúrástól kezdve a kazánlemez fúrásig mindenre használom. Leesztergált végű 20mm-es fúrószárral is szoktam vele fúrni az alutól a vasig. Szóval nincs kímélve.

Olyan 7-8 év használat után a motor kondija adta meg magát. Kb. 10 éves korában a tokmány lett cserélve egy automatára. Tavaly leégett a motorja ki lett cserélve egy hűtőbordás típusra, azóta három fázisról megy. Más baja nem volt.

Összességében egy nagyon jó gép. Ma egy ilyen fúró 20-30 ezer környékén lehet.
(#) (Felhasználó 46585) válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Attól függ, hogy mire használod... Egy kollégám is vett akkoriban 13 ezerért, aztán eladta és vett 40-ért egy békebelit. De akkor még olcsóbb volt... én meg későn ébredtem.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Azt hiszem, a negyed mm-es kotyogás bőven belefér. Nekem saját gyártású oszlopos fúrógépem van (igen kezdetleges). Magát a fúrómechanizmust és én farigcsáltam a TMK rozzant esztergáján. de még nem jött szembe az a fúrni való, amit ne oldott volna meg. Ha teljesen kitolom az orsó mozgó részét, ez biztosan többet is lóg, de ez nem okoz gondot.
Egyébként a külső hüvely fel van hasítva, és elvileg nullára is be lehetne állítani a kotyogást, csak egyik része sem tökéletes, illetve a sok tíz év alatt meg is kopott már valamelyest a mechanizmus.
(#) yulo5310 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Az a helyzet,hogy a fogazott hüvelyben lötyög az orsó. Vagy új orsót gyártasz hozzá,vagy bele kalkulálod a játékát!
(#) Alkotó válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Az a rész van "fogazva", ami mozog, nem pedig a hüvely. Az álló részén a fogaskerék tengelyének csapágyazása van valahogyan kialakítva.
(#) 20sz Jófiú válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Az is lehet, hogy ugyan olyan fúrónk van csak az enyém kapta az ívet rendesen.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Igazad van,későn vettem észre hogy fordítva írtam!
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Belefér? Mondjuk 30...40 ezerért? Hát egy új szerszámot veszek! Akkor jó a használt is, harmad áron! Ugyanazt tudja.
(#) yulo5310 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Ha pontos akarok lenni akkor a fogazott rész hüvely a hüvelyben,és abban forog az orsó!
(#) Szpisti válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Nem tudom mennyire ragaszkodsz az oszlopos megoldáshoz, mert nekem is hasonlón járt az eszem, mikor a zsibin ráleltem egy ehhez hasonló fúrógép állványra 3ezerért... Jó 10 éve használom egy 650W-os kézifúróval, de még gondom nem volt vele. Nulla lötyögés, rugalmasan állítható fel-le- oldalt és akár az udvarra is viheted a szögvasak alá kedvedre Hasonló
(#) 06smici válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Nekem is egy ilyen áruházi gépem van. Ez is kotyog, de 0.8-as lyukat simán ki szoktam fúrni vele. A legnagyobb problémája ezeknek hogy négyszögtengely van bennük nem pedig bordázott tengely. De én teljesen elégedett vagyok vele. Anno ez is valami 10k volt.
Következő: »»   269 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem