Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   270 / 308
(#) yulo5310 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Na de azért 18 ezer+ posta,az nagyon sok egy ilyen állványért! Akkor inkább a kínai csoda 13 ezerért.
(#) satlokk válasza acrux hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Szia!
A következőlinken nézzél szétt vagy ha ez nem tetszik akkor marad a régi magyar használt gép.Bővebben: Link
(#) 20sz Jófiú válasza satlokk hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Pontosan ilyen az enyém is.
(#) satlokk válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 1, 2014 /
 
Én is sokáig nézegetem,de közben jutottam csere szerződében egy régi felújított magyar géphez.Nekem tetszet az érték aránya,de szerintem azért egy klaszissal jobb a magyar.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Ez pl jó.
Az enyém egy 45éves magyar, amit 70-ért vettem, de a legjobb üzlet volt. Még az eredeti MGM csapágyak vannak benne. Egy frekiváltóval átkötve deltába már megy is 230-ról, és elég erős is.
(#) elektrorudi válasza yulo5310 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Csatlakozom a hozzászólásodhoz / tapasztalatodhoz. Az enyém csak azért lett "kotyogós", mert több száz (!) D=20mm-es furatot készítettem vele, 10mm vastag anyagba. Valljuk meg, azért ezt tényleg nem erre találták ki. Ezután, akár ki is dobhattam volna (mert az árát így is bőven behozta), de inkább "kotyogás mentesítettem", és a mai napig is ezt használom NYÁK fúrásra is, 0,35mm átmérőtől. Persze a 2mm alatti fúrókat már egy másik tokmányba teszem, mert a sajátja már nem fogja meg.
Használtan mindíg lehet kapni több évtizedes, valóban "elnyűhetetlen" gépeket, de azt is ki kell fogni. Lehet, hogy az sincs már tökéletes állapotban, és az ára valóban 50e felett kezdődik.
Az általad említett "nem kínai" márkák kínálata pedig az elektromos kéziszerszámokig terjed. Az oszlopos fúrógép pedig nem az.
(#) zosza18 válasza acrux hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia. Én merem ajánlani a 10-20eFt-os oszlopos fúrókat. Nekem is 12eFt-os a gépem. Megvan 8-9 éve és semmi baja sincs, pedig van esztergált fúrószáram hozzá 24-es méretig, kis marófejek és a NYÁK-ot is ezzel fúrom. Kapott már nem keveset, de az ékszíj spanoláson kívül semmit nem kellett csinálni rajta. Én csak ajánlani tudom.
(#) NyariG hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Van a boschnak állványos fúrója.
Bővebben: Link

én néztem de engem annyira nem gyözött meg. Föleg nem ennyiért...
(#) l48 válasza NyariG hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Ez a főnök iróasztalára való nem dolgozni
Persze én is magamból indulok ki... Nyilván vannak olyan szakmák ahol ez a "vicc" is jó szolgálatot teljesit
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Igen, láttam már képen a gépedet. Valóban egy bajnok darab.
(#) zoz11 válasza NyariG hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Azt a Bosch-t, ne is említsük.....
Nekem is egy straus márkájú állványosom van, kapja rendesen az ívet az is, de bírja rendesen. Eddig egy kondit kellett rajta cserélnem.
(#) elektrorudi hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Nem tudom a műhely témához tartozik-e? (nekem legalábbis ott van) a fűnyíró.
Black & Decker. Tavaly augusztusban vásároltuk. 3,5x használtuk. Most vittük vissza a boltba, mert kiszakadt a motorja.
(#) szamóca válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 2, 2014 / 1
 
A B&D mára, a legaljapontcom.
(#) Gery78 hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy hol lehet beszerezni viszonylag olcsón fémlemez megmunkálásához ezt a karácsonyfa alakú lépcsős fúrót? Ma voltam az OBI-ban, de nem volt nekik, ami meg lett volna (még nem érkezett meg mert kifogytak belőle) az a LUX márka, horribilis 14 vagy 17eFt-ért. Valami jó minőségűt szeretnék, amit sokáig lehet használni, de nem ennyiért. Van valahol olcsóbban ilyen?
(#) Bakman válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Én már vettem egy ilyen készletet. Ha figyelsz a használatára (fémet lassú fordulaton, megfelelő kenőanyaggal), sokáig jó lesz. Ajánlom a készletet, mert a nagyobb átmérőjűek általában 3 mm-es lépésközökkel vannak megcsinálva, kissebb furatoknál nem biztos, hogy jó.
(#) pinyó39 válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Aldiban szokott előfordulni a készlet 4 ezerért, nálunk aluhoz napi használatban van, néha vasat is kóstol de jól bírja.
(#) mgy válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia !
A Bakman által mellékelt készlethez hasonlót a piacokon áruló "műszaki kereskedők" 6.000 Ft.-ért kínálnak. Én már vettem és nekem bevált. Nyilván csak hobbi szintű felhasználásra jó, és fémlemezt csak ritkán fúrok vele.
Üdv mgy
(#) szamóca válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Lépcsős fúróban is vannak minőségi lépcsők, és ezt az árak is tükrözik.
Attól is függ milyen anyagba szeretnél lyukakat fúrni, "hosszú ideig".
Gyártják metrikus, col, páncélmenet, méretben, HSS és ennek fokozatai, TiN, különféle karbid és más nagy keménységű bevonattal. A minőségibb termékeknél a bekezdő fúrórész cserélhető.
Egyébként meg a néphittel ellentétben, lehet élezni ezt a fajtát is.
(#) nzozz válasza Gery78 hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Nem feltétlen olcsó, de mindenképp érdemes itt szétnézni, sokféle forgácsoló szerszámot lehet itt venni. LINK
(#) Gery78 hozzászólása Máj 3, 2014 /
 
OK srácok köszi szépen a linkeket, megnézegetem őket.
(#) szili83 hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Lépcsős fúró, mint Bővebben: Link ennek mi lehet a neve angolul? Kellene néznem e-bayen, mert Mo-on drága sajnos. Hobby célra meg évente pár alkalommal kellene.
(#) NyariG válasza szili83 hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Aldiban, vagy a lindliben szokott lenni jó áron és állítólag jó minőség hobbyra bőven elég.
(#) Collector válasza szili83 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Step drill a neve.
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Bővebben: Link
A boltban nálunk ugyanezt 8000-ért láttam. Ez a minőség normál alu, vaslemezhez jó.
Ha inoxhoz, vagy acélhoz kell, akkor az zsebbenyúlós itthon, és külföldön egyaránt.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) zosza18 válasza szili83 hozzászólására (») Máj 8, 2014 / 1
 
Elsőre ezt találtam. HSS, 3 darabos, 4-32mm-ig. Nézd meg. step drill - lépcsős fúró
(#) szamóca hozzászólása Máj 8, 2014 / 1
 
Ma készítettem.
(#) zosza18 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia. Nagyon jó lett! Tetszik nagyon. Szép munka!
(#) szamóca válasza zosza18 hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Köszi! Négy órás meló volt.
(#) elektrorudi válasza szamóca hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ez tényleg szép.
De... mi ez? DIY talpas derékszög?
(#) Frankye válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igen, az.
Következő: »»   270 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem