Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   138 / 276
(#) fongab válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Szia
"nem tudom hogy szabad e a diódának a pozitív felét a bordára fordítani,"
A legjobb ha mind a két oldalán bordán van. ( Bordák közé kell, fogatni. ) Az más kérdés hogy a összefogatás rugalmasnak kell lenni ( hőtágulás miatt )
Az egyk bordát fixen felfogatod a másikat az elsőhőz rugalmassan a vezeték mindenképp a bordához csatlakozik.
üdv.
(#) Melphi válasza fongab hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Ezeket gyárilag is csak egy oldalról hűtöttek, a másikfélére az áramszedő tüskét húzatták rá, ami egy az egyben úgy néz ki mint az autóban a szelepszár.
(#) Melphi hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Így néz ki.

DSC08542.JPG
    
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Valakinek nincs véletlen ilyen híd a hegesztőjébe, nagyon jó lenne tudni hogy a másik oldalon hogy álltak a diódák?
(#) zosza18 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Szia.
Szerintem simán megoldható úgy ahogy írtad a diódák összerakását, hogy graetz legyen. Még ha nem is azonos a két oldalának a hőleadása, akkora különbség nem hiszem hogy lenne a két oldal között, amitől megfőne. Az adatlapján nincs erről infó?
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Ha átgondolod a képeden a bekötést, rájössz, hogy a másik oldalon pontosan így állnak a diódák. A tönköket elszigetelték egymástól, hogy tetszőlegesen lehessen kötözgetni őket. Az egyik oldalon össze lehetne szerelni őket vagy egy darabból készíteni, de a kialakítás miatt már nem akarták megbontani a rendet, inkább áthidalásokkal kötöztek.
(#) Melphi hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Akkor szerintetek is lehet forgatni a tárcsákat, sajnos adatlapot én sem találok, berakom ahogy először akartam, és majd kiderül hogy bírja e vagy nem.
(#) zosza18 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Tuti nem fog megfőni emiatt még ha nem is annyira jó hővezető az az oldal. Típusszáma esetleg vagy valami infó róla?
(#) Melphi válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
DS856-320-11
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Szerintem ne forgasd meg a tárcsákat, hiszen eredetileg mind egyformán volt felfogatva.
(#) maszek0005 válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Azért szerintem érdemes lenne átvizsgálni a diódákat, mert találkoztam olyan esettel, hogy a 6-ból három dióda fordított volt a másik 3- hoz képest.
(#) Melphi válasza maszek0005 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Még nem tudom, összerakom úgy ahogy először akartam aztán majd kiderül.
(#) Melphi hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Itt van egy hasonló dióda, itt írja is hogy lehet egy vagy kétoldalas, persze akkor fele annyi áramra magasabb hő keletkezik, de szabad, arra viszont nem látok utalást hogy melyik oldalát kell hűteni.
Hátha ti jobban értitek az Angolt.
Bővebben: Link

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Először talán el kellene döntened, hány amperrel akarsz hegeszteni? 1200 A 3 fázisról?
Idézet:
„a 6-ból három dióda fordított volt a másik 3- hoz képest.”

Ez itt nem fordulhat elő, hiszen szemmel láthatóan minden hűtőtönköt elszigeteltek a többitől és áthidalásokkal hozták össze a kapcsolást.
(#) Melphi válasza erbe hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Én nem azt mondtam hogy fordítva volt, én azt kérdeztem hogy nem lehetne e fordítva.
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Nem is te mondtad, hanem egy korábbi kedves hozzászóló szövegéből idéztem. Ha megvannak az eredeti bordák, szerelvények, miért akarod átforgatni? Ha meg a teherbíráshoz képest jelentéktelen árammal akarod terhelni, 1 fázisú híd ~150A, akkor mindegy.
(#) Melphi hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Igen, kb 1f 200A lesz kinyerve, amúgy találtam még egy hasonló dióda leírását és itt is az látszik hogy mindegy hogyan áll.

Névtelen.png
    
(#) Melphi hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Van jó kis ENSTO kontaktzsírom, csak ki kell piszkálni 95-ös saruból, avval jól megkenek minden érintkező felületet.
(#) szunyi55 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Helló.Ma megnéztem jobban a panelt és az A5 az A6-tal közösitve van a panelon.Azon gondolkodom,hogy ez a gép müködöképes volt e valaha?
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Csak nehogy meglepetés érjen a kontaktzsír használatakor. Az a bizonyos kontaktzsír nem azért van a saruban,hogy nagyobb legyen az érintkezési felület, hanem azért,hogy a rásajtolást követően a környezeti hatások ne tudják befolyásolni a saru kötésminőségét az idő múlásával. Ha megnézed a saru gyári adatlapját,ott leírják, hogy az ominózus zsír nem alkalmas áramvezetésre, azaz nem, vagy csak enyhén vezetőképes. Ha a vezetőképesség és a hőátvitel is fontos,akkor rézpasztát kell használni.
(#) erbe hozzászólása Jún 1, 2014 /
 
Érdekességképpen a jobbszélről. Szakszerű ismertetés a képen.

Einhell2.JPG
    
(#) staci123 válasza szunyi55 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Nehéz így haladni... Kérlek, hidald át >
Idézet:
„A pulsmig2 ábrán az E10 pontot (2x18V középkivezetése) a tiriszttorok katódjával ami vastag vonal és + jelölésű...
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Lennél kedves és adnál egy linket, hogy milyen rézpasztára gondolsz, mert gondolom az autóipari paszta az nem jó?
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ha az autóipari paszta réztartalma 98% felett van, akkor természetesen az is jó.A dobozára egészen biztos hogy rá van írva a réztartalom, illetve az is, hogy vezetőképes-e?
(#) szunyi55 válasza staci123 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Lehet hogy elbeszélünk egymás mellett,de szerintem át van hidalva a vezérlö panelon.Berajzoltam a képen,nézd meg légyszi hogy igy jólesz?
(#) staci123 válasza szunyi55 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Idézet:
„Lehet hogy elbeszélünk egymás mellett,de szerintem”

Sajnálom, nékem úgy tünt hogy nem boldogulsz egyedül...
Tény hogy a tirisztorokra nem jutnak el a gyujtóimpulzusok...
Te vagy a hegesztőgépnél, én távolról hogy tudnék beavatkozni?
Szeretnék lépésről lépésre segíteni...
Olyan nehéz áthidalni két pontot amelyeket leírtam?
(#) fongab válasza Melphi hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Szia
Én a rézpasztát, aluminiumnál kihagynám.:Bővebben: Link De ha a googlén is rákeresel akkor ott is van egy két ellenző.
Részemről a szilikon zsirt vagy ha ennél jobbat akarsz, akkor van hővezetőpaszta. Lásd
üdv.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) Melphi hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
A cégnél találtam pasztákat, ami a saruban van az kék színű kézbe véve mintha apró homokszemet dörzsölnék, ez gondolom alumínium pór, a kis tasakban meg grafit szürke kenőcs van, valószínűleg az első jó lesz a kötések és a dióda alá is.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) oltvanyigabor78 hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Sziasztok. van Egy Unimag E6 készülékem,sajnos még nem volt dolgom ilyennel,nem találom,hogy a hegesztő áramot hogyan kell rákapcsolni,csak a testkábel helye van meg. Esetleg tudna valaki leírást és gépkönyvet küldeni nekem,privátban?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Melphi hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Itt egy mérés, nem egy nagy durranás de minden képen megért annyit hogy összedobjam, a két fél közt mértem átmeneti ellenállást.Mint látható 42,6A hajtottam át, erre kaptam 1,5mV feszültség esést, ebből adódóan az átmeneti ellenállás 0,0023ohm.
Következő: »»   138 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem