Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2299 / 3579
(#) granpa válasza vizor hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Szia!
Lesüllyesztesz talajszintig néhány 720ml-es, vagy nagyobb (mélyebb) befőttes üveget, közöttük élére állított 1-2×5-8 cm-es léceket fektetsz, úgy, hogy üvegtől üvegig érjen (kissé beérjen az üveg szájába). Szépen belegrasszálnak a lótücskök (nem lépik át a lécet), Te meg reggel összeszeded, majd jó pénzért eladod a horgászoknak, vagy megeteted a baromfiakkal.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) zolika60 válasza vizor hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Sörösüveg, nyakig beásva egy kis sörrel az alján.
(#) vizor válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Granpa: Köszönöm, még ma megcsinálom!!!

Zolika60: Neked is köszi, ezt is kipróbálom. Bár amilyen nagyokat kaptam el még rotázáskor, nem tudom beférnek-e az üveg nyakán.
(#) pjg válasza vizor hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Vakond család.
(#) pjg hozzászólása Jún 5, 2014 / 1
 
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
És csodálkozunk, ha a villamos nekimegy az ütközőbaknak. Miért van a nyeregnek ilyen jó sora?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) vicsys válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Na ja. Szép is lenne ha a villamos előzné...
(#) Gery78 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
És vajon melyik az apukája, a Ló vagy a Tetű?
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Igaz. Nincs benne kormánykerék.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) kérdező hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Ha már a kártevőknél tartunk, mit lehet tenni a spanyolcsiga ellen? A mamám kínlódik velük a balatoni telken. Mindent megesznek, bemásznak a paprikába, egyszerűen undorítóak... A kapható méreg drága, környezetszennyező. Adtunk nekik sört, bemásznak, egy éjszaka alatt tele lesz az üveg, de mintha semmi se történt volna, annyi van. A papám BI 58-at fújt rájuk, de az se megoldás, mert nem lehet így sokat kinyírni, ráadásul fölszívódó trutyi, mérgezheti a földet is, ki tudja, mikorra bomlik le. Van valami ötletetek? Eddig egyébként a legolcsóbb, leghatékonyabb, legkörnyezetbarátabb az összeszedés, majd híg sósavval lelocsolás volt.
(#) Frankye válasza kérdező hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
A leginkább környezetbarát megoldás az összeszedés, és sóval behintésük. Sajnos a vegyszerek - ahogy írtad is - drágák és környezetszennyezők.
(#) Bakman hozzászólása Jún 6, 2014 /
 
Úgy látom, kertész szakik is vannak. Vakondhoz riasztószer? Tudom, hogy jó (enyhén szólva) a szaglása, ezt kihasználva szeretném elkergetni. Az elektronikák építésén túl vagyok, egyszerűen megszokják, tehát ezt a vonalat hagyjuk.
Keresek olyan folyadékot, amit a nyavajások nem bírnak, nem mérgező és kb. a sarki fűszeresnél is be lehet szerezni. A tervem az, hogy a vakondúrásokban megkeresem a lyukat és mindenhova öntök a (válasz helye) -ből.
(#) Bakman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Fűben van(nak).
(#) kérdező válasza Bakman hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Állítólag karbidtól elmennek. A föld nedvességtartalmának hatására szépen acetilén keletkezik, ami jó büdös, és elriasztja őket a szaga. Elvileg gazdaboltokban kapható, karbidlámpához adják, ha jól emlékszem.
(#) Bakman válasza kérdező hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Ebben nem vagyok járatos. Abból nem lesz robbanásveszélyes elegy? Lakni kell valahol... A végén az lesz, hogy veszek pár üveg olcsó és minden biznnyal hamisított parfümöt és azt fogom locsolni a kertben.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2014
(#) kérdező válasza Bakman hozzászólására (») Jún 6, 2014 /
 
Akkor inkább tegyél bele benzines, gázolajos rongyot. Minél büdösebbet.
(#) kérdező válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Azért szerintem nem olyan vészes. Nem kell, hogy tocsogjon a benzinben, bár mindenképp elpárolog. A rongy meg büdös marad.
(#) Frankye válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
A megoldás a kéncsík. Bármelyik gazdaboltban kapható, borászati kéncsík néven, "filléres" dolog. Fel kell tárni a járatát, legegyszerűbb a túrásnál, hogy a járat látható (elérhető) legyen. Egy darabka kénsíkot meg kell gyújtani (nem veszélyes, csak büdös, de nagyon!), és a járatba kell tenni, majd visszafedni a földdel.
A másik megoldás, hogy a túrába vaspálcát (pl. betonvas) kell szúrni, úgy, hogy a beszúrt vége a járat belsejébe lógjon, de ne "fúrja át" teljesen, és a kilógó végére egy üres sörös/üdítős (alumínium) dobozt a szájánál ráültetni (fejjel lefelé). A legkisebb szélmozgás is megmozgatja, és zörög, ezt a hangot nem csípi a kis ásógép. Doboz helyett lehet műanyag flakont (üdítő) is használni, de annak az oldalát fel kell nyitni, "ablakszerűen" (3 oldalú vágással), és az így keletkezett kis ajtót ki kell hajtani, mint valami szárnyakat. A hatásmechanizmus ugyan az.
Szerk.: A karbidot nem javaslom, elég robbanásveszélyes. Kellő ismeretek nélkül a használata meglehetősen veszélyes!
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014
(#) Bakman válasza Frankye hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
A kéncsíkot kipróbálom, majd referálok.
(#) zenetom hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Sziasztok!
Akik jártasak a modellezésben, biztos ismerik Budapesten a "Sas Militaria" nevű makett üzletet (5. ker. Sas u. 4). Elég hosszú múltra tekint vissza a bolt, de tegnapi nap hogy arrajártam, nem találtam. A Google maps utcanézetén is már "Kiadó" tábla szerepel, az pedig tavaly júniusi kép.
Tud valaki róluk valamit? Megszűnt, vagy csak elköltöztek?
Szerk.: itt az oldal alsó része felé írják, hogy megszűnt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014
(#) jani1987 hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Nem régi megfigyelés, hogy az állataink a sóder kupac tetején fekszenek. A kecske is inkább ezen feküdt mint az árnyékba (ez ma volt). Van valamilyen hatása az élőlényekre?
(#) Qju válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2014 / 1
 
Kipróbálod!
Meg fog tetszeni
Kellemes hűvösség árad belőle.
Csak nehogy maholnap azt olvassuk; "Nem régi megfigyelés, hogy a szomszédaink a sóder kupac tetején fekszenek."
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Mindenképp hatással van az állatokra! Bővebben: Link
(#) Norberto válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Piramis effektus. A fáraókra is nagy hatással voltak anno, a magas, csúcsos épületek. Ezek szerint ők is állatok voltak?
(#) zenetom válasza Norberto hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Nem, mert ők nem a tetején, hanem benne voltak/vannak!
(#) pjg hozzászólása Jún 8, 2014 /
 

coca.png
    
(#) BarnaPili válasza pjg hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Ha megiszom,és utána megy a fajanszba,úgy is működik?
(#) pjg válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Nem Tom.
(#) cupika97 hozzászólása Jún 8, 2014 /
 
Nálatok is ilyen meleg van?
(#) pjg válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Igen. 33,1 volt a csúcs.
Következő: »»   2299 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem