Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2330 / 3959
(#) szabi95 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Ez egy li-po akkutöltő és annyi a gond hogy 0.8 amperrel töltene de a trafó 0.5 ampert ad le ezért annyival tölt.Viszon van egy aksi aminek 0.5 amper a max töltőárama de annyival nem akarom tölteni.
Ezaz.
(#) golem hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy SM85B trafóm az lenne a kérdésem hogy egy csévén van a primer meg a szekunder vagy 2 csévén.
(#) nedudgi válasza golem hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Ott van asztalodon, ide látszik, hogy egy csévetest van. Pontosan mi is a kérdés?
(#) pentium4 válasza Nibiru hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Azért mert led-et kapcsolok vele, és hova tegyek egy led égőt a kapcsolóhoz hogy ott mutasson otrombán?? De ha még el is rejtem a szekrénybe akkor ott fog világítani ami elég béna és értelmetlen!
Szeretném ha valaki a kérdésemre válaszolna, mert eddig bármit is kérdeztem a többség csak hülye válaszokat adott, amivel nem tudok mit kezdeni! Tehát aki tud az légyszives adjon már technikai választ hogy hány ohm os ellenállásra lenne szükségem!
Köszi

Attila
(#) golem válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Az hogy cséve test volt a kérdés. Le szabad földelni?
(#) kereszke hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok.ECG 125 ös diódára tudna nekem valaki helyettesítőt mondani.Előre is nagyon köszí!
(#) granpa válasza golem hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
A vasát? Természetesen.
(#) granpa válasza pentium4 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Próbáltad már az Ohm törvénnyel meghatározni? Mert megírták!
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Szia!
Keresés.
(#) kereszke válasza kadarist hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Sajnos nem ismerik itt sem.Tengerentúlról rendelhető csak.Euban nem találtam.Gondolom van itteni helyettesítése.
(#) kadarist válasza kereszke hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Kattints az alápontozott "Keresés" szóra.
(#) mate_x válasza pentium4 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
240V-nál, akkor lesz 10W a disszipált teljesítmény, ha 5760 ohm-os ellenállást raksz rá. De szerintem nincs sok értelme ennek, a LED-es világításnak az lenne az értelme, hogy keveset fogyaszt, ezzel ez így elveszik. De ha mindenáron meg akarod csinálni arra vigyázz, hogy ki ne gyulladjon valami, 10W az már melegszik rendesen.
(#) Csupasz válasza szabi95 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Szerintem ehhez a töltőhöz kár hozzányúlni, főleg ha nem rendelkezel megfelelő tapasztalatokkal.
Keress inkább egy olyat, ami megfelel az igényeidnek, és azt építsd meg.
(#) Tomi94 hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Arra keresnék egyszerű (1-2 tranzisztoros) kapcsolást, hogy egy LED-et egy ellenálláson eső adott feszültség túllépésekor be lehessen kapcsolni.
Konkrétabban: adott egy (már megépített) szabályozható áramkorlátozó IC-s kapcsolás, és egy DC 12V-os tápegység. Ezzel egy 7Ah-s zselés akkut szeretnék tölteni, és elvileg élettartam szempontjából előnyös, ha a 0.7A-t nem lépi túl a töltőáram.. Ezt szeretném jelezni úgy, hogy a szabályzót addig szabad feltekerni, amíg még nem világít a LED. Szóval arra gondoltam, hogy sorbakötni a szabályozható kimenettel egy kis (kb. 0,5 ohmos) ellenállást, és az azon eső feszültséggel kéne vezérelni egy tranzisztort. És az adott feszültség felett kinyit és felkapcsolódik a LED.. csak konkrét kapcsolást, a méretezés leírásával nem találtam sajos.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) SzervízMacska válasza Nibiru hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Ha működik a ketyeréd, nem valószínű, hogy bármi sérült. Hiszen mint írtam - az üzemi 5V-ról szokták tölteni. Szinte biztos, hogy a "töltő áramkör" csak egy ellenállás.
(#) proli007 válasza Tomi94 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Hello! A jelzést egy-két tranyóval, kb. így lehet megoldani. Az áramkör a PNP tranyó bázis-emitter küszöbfeszültségére és az R1-en eső feszültségre hagyatkozik. Így túl nagy pontosságra számítani nem igazán lehet, mert a tranyó küszöbe valahol 600..700mV körül van. Így a Shunt ellenállásnak kb. 1ohm-nak kell lenni. Az NPN tanyó, egy pozitív visszacsatolást hoz létre, hogy az erősítés nőjön, és a jelzés "meredekebb" legyen. De ha túl nagy a visszacsatolás mértéke (R5 csökken) akkor a ki-be kapcsolás közötti hiszterézis is nőni fog.
(#) szabi95 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Nem akarok belenyúlni a töltőbe hanem amit csináltam tápegységet abba akarok áramkorlátot.
(#) proli007 válasza tiborjan hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Hello! A trafó primer és szekunder tekercsek között, egy kondenzátor alakul ki. Az pedig kapacitív ellenállásának megfelelően vezeti a váltóáramot. De a méréseddel és a fázisceruzával megtévesztő eredményre juthatsz. Ha megfogod a műszerzsinórt, akkor is fog mutatni, mert a nagy belsőellenállása miatt azt a feszültséget is képes mutatni, ami a hálózat szór rád.
(#) daewoonexia hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Hello!
Olyan problémám van hogy van egy 220V-ről működő stroboszkópom, na most én ezt szeretném kocsiba beépíteni csak nemtudom mien transzformátort kellene hozzá ami átalakítja pl az aksiról lehozok 2 kábelt az be a transzformátorba át a strobiba azon van ki-be kapcsoló mert csak simán potméterrrel szabályozható....... aztán had villogjon linket megköszönönnék vagy hogy mi kell hozzá...
(#) ujfalusi válasza daewoonexia hozzászólására (») Jún 20, 2014 / 1
 
Egyen feszültség nem transzformálható.
(#) granpa válasza daewoonexia hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Egy hozzászólás, egy helyre! Amott válaszoltam.
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
(#) dave500 válasza eSDi hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Köszönöm, már áttértem LM 3914-re .
(#) eSDi válasza dave500 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Akartam is javasolni, hogy az nagyságrendekkel jobb és modernebb IC.
(#) Marko Ramiusz válasza daewoonexia hozzászólására (») Jún 21, 2014 / 1
 
Szia, daewoonexia! Itt olvashatod linkeket: - 1_hozzávaló - 2_hozzávaló - 3_hozzávaló
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) pucuka válasza dave500 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Nem bonyolult. Annyi LED -et tehetsz, amennyit a PNP tranzisztor elbír. A LED -ek mennyiségéhez számold az R3 ellenállást. Elég, ha egy LED -en 5 - 10 mA folyik.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) skimen hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Sziasztok!

2mm-es lábtávolságú szalagkábel csatlakozóhoz hol lehet szalagkábelt kapni?
Sajnos a RETben csak a csatikat árulják

Köszönöm
(#) dave500 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
pucuka!
Nekem nem az kell, hogy egyszerre 10 db LED villogjon! Hanem 30 db, a HDD használattól függően, 3 db 10-es ledsoron lévő ledek gyulladjanak ki!
(#) pucuka válasza dave500 hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Ha a PNP tranzisztornak BD240 -et használsz, az 2 A -t tud, akár 100 db LED -et képes meghajtani.
Az adatforgalom nagyságát csak a HDD led villogásának sebessége jelzi úgy ahogy. Az adatforgalommal arányos feszültséget egyszerű módon sehonnan sem tudsz kicsiholni, márpedig ez kellene a kivezérlés jelződ meghajtásához. Ezért felesleges használni. De Te tudod.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2014
(#) brato hozzászólása Jún 21, 2014 /
 
Üdv!

Rápillantana valaki a CD4053 adatlapra?
Az érdekelne, hogy jól gondolom ha 13V az IC tápfesze akkor kapcsolhatok vele ekkora feszültséget?

cd4053.pdf
    
Következő: »»   2330 / 3959
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem