Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   496 / 727
(#) pont válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
A probléma ott van, hogy azok a hangszórók és hangváltók nem kiváló minőségűek, (azért egy fokkal jobbak mint a "noname gyári cuccok") De, ha csak azonos méretben,árkategóriában is jobbat, mást vásárolsz már más doboz kell nekik. Viszont ilyen kompakt összeállítási leírást semmi máshoz nem találsz. Korábbról van itt a sal mellett mikroshoppos is Bővebben: Link Ha elolvasod a környező hozzászólásokat, látod nem egyértelmű a dolog... Én még olyan összeállítással nem találkoztam ami mindenkinek tetszett volna... sőt
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2014
(#) dudassandor1 válasza martin66789 hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Szia!
Az előttem szólókhoz csatlakozván én csak annyit tennék a dologhoz, hogy már a címe is sok mindent elárul: "HANGFAL Építsd magad" ..... hol van ebben hangFAL?
(#) martin66789 válasza pont hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Ahha értem. Eddig még csak legjobban az elején lévő ismereteket olvastam át a hangváltókról meg a házimozi meg ilyenek és onnan jött az ötlet hogy szépen lassan lehetne készíteni egy 5.1-hez szép jó hangzású hangdobozokat. Majd a későbbiekben lehet hogy még kiegészíteném 7.1-re is. A doksiban megtetszettek a szép hangfalak meg ilyenek.
Most is van egy 5.0-ás erősítőm igaz az Sztereóról csinál valahogy 5.0-át de sajna csak a két front van meg hozzá, meg a frontnál a Left kicsit zúgva zajosan szól bizonyos hangoknál.

Gondolom ezt az egészet ott kellene elkezdenem hogy milyen erősítő meg ilyesmi, lehet hogy az erősítőt is én csinálnám meg házilag, mert ami volt erősítőm gyári annak mindig volt valami baja.
Szétnézek majd milyet lenne célszerűbb csinálni a mellékelt linken meg ilyesmi.
(#) erdiboni hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Üdv!
Szerintetek jó lenne ez:Bővebben: Link a hangváltó egy panasonic sb-ak25 höz?
(#) Primary hozzászólása Jún 15, 2014 /
 
Reflex esetben, a terhelhetőség hogyan függ a térfogattól és a hangolástól?

Ha bevállalom azt, hogy rosszabb mély átvitelt kapok a doboz vagy a cső miatt, akkor számíthatok arra, hogy nagyobb terhelhetőséget kapok?
(#) ptesza válasza Primary hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Igen. Ezzel együtt kisebb lesz a doboz, és jobban csillapított membrán mozgása.
(#) Benji94 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Fúú ez nagyon király, de az én hangszóróm pont kimaradt, mert 6"-os
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Ezek csak ajánlkott értékek. 6 lier biztosan jó lesz.
(#) Benji94 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 16, 2014 /
 
Rendben, köszönöm!
És ha beépítem, megmérem így is, akkor hogyan számítom ki a Vas-t?
Azt említetted, hogy a szabadon és a dobozban mért paraméterek különbségéből jön ki valahogy.
(#) sonny007 hozzászólása Jún 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nekem anno volt egy Blaupunkt GTB Dual zárt autós subwooferem a szobába sarokba fordítva. Szobai erősítőről hajtva. Számomra valami eszméletlenül tetszett a hangzása Viszont eladtam. És szeretnék a 2db Front hangsugárzóm mellé 1db subwoofert. Nézegettem szintén az autós mély ládák között. Már vannak is kiszemeltek, viszont költözés miatt nem lenne sarokban helye a woofernak. Ezért olyan ládát keresnék, aminek bárhol van a szobában erőteljes basszusa van. pl (2.1-es woofernek.) Viszont ha a zárt ládát pl. kitettem anno a szoba közepére még duruzsolni se hallottam. Tehát a kérdésem a következő lenne, a reflex autós wooferek a szoba bármelyik pontjánál szólna olyan jól mint egy 2.1-es mélye? Vagy az is jó részt sarokba fordítva (autó csomagtartót szimulálva) szólna jó? Valakinek bármi tapasztalata van, vagy ötlete szívesen meghallgatom. Keret 15.000Ft max 20.000Ft lenne rá. Mély külön lenne hajtva egy mono 4ohm-on 70W-os erősítőről.
ui: Mély hangok ha jól tudom a hangszóró peremétől erőteljes, minél szélesebb annál nagyobbat üt? Ha ez nem így van kérlek cáfoljátok meg és várom rá a válaszokat. Érzékenység mennyire fontos a subwoofereknél?

Várom a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2014
(#) Benji94 válasza sonny007 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
A 70 W csúcs vagy szinusz érték?
Akármelyik is, ez elég kicsi teljesítmény, érzékenység itt most elsőrangú kérdés. Ha RMS 70W, akkor egy normálisabb 25 centis, ha csúcs 70w akkor egy 20 cm átmérőjű subwoofert ajánlok hozzá.
Én a helyedben Vaterán nézelődnék, onnan vennék használtan egy gyári autós reflex ládát.
15.000 Ft nem kevés pénz, abból már egész jó dolgokat ki lehet hozni.
A hozzászólásod végén lévő gondolatot úgy pontosítanám, hogy a mély hangokat annál jobban érzékeljük, minél nagyobb a megmozgatott levegő tömege, így tehát, nyilvánvalóan, nagyobb felületű membrán ugyanakkora kitérésekor jelentősen nagyobb mennyiségű levegő mozdul meg.
Az meg sose lesz mindegy, hova teszed, és hol hallgatod. Kompromisszumot kell kötni, ez egy ilyen dolog. Vagy oda teszed, ahol jól szól, és örülsz a hangjának, vagy nem, és közel se fog olyan produkciót nyújtani, mint előnyösebb pozícióba elhelyezve.
(#) Benji94 válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/dld_acoustics_melylada_4_meteres_kabellel_1919196491.html

http://auto-motor.vatera.hu/auto_hifi/erosito_melynyomo/helix_p10v_sub_1920591941.html

2 szimpatikus ajánlat, utóbbi mondjuk egy kicsit komolyabb. De előbbinél ennyi pénzért, aligha találsz jobbat.
(#) ptesza válasza Benji94 hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Vas =( Vb*((Fb^2/Fs^2)-1)

Vb a mérődoboz térfogata , Fb a dobozba épített hangszóró Fs értéke Hz-bnen.

Bővebben: Link
(#) Benji94 válasza ptesza hozzászólására (») Jún 17, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) soundst hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy mély hangfalt szeretnék építeni, kb. 3-400 wattosat, zenéléshez, elsősorban beltérre, amit egy egyterű autóban párban lehetne szállítani. Az lenne a kérdésem hogy léteznek-e valahol hang(fal)sugárzó tervek ezekhez az adatokhoz? Kb. 35-40 ezret szánnák rá / hang(fal)sugárzó (hangszóróval együtt). Egyenlőre csak adatokat gyűjtenék a témában, nem tudom milyen hangszóróval lehetne ekkora büdzséből kihozni és a hangváltóra sincs egyenlőre ötletem.

Ha valaki tudna segíteni megköszönném.

Sárga mezőt kéretik elolvasni, értelmezni, használni. Mod
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2014
(#) laci2000 hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Sziasztok(!) laci vagyok 14 eves itt van az en hang(falam)sugárzóm(.) mit szoltok hozza(?) Dibeisi 280watt tweeter 300Watt(.)
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2014
(#) Buvarruha válasza laci2000 hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Az a tweeter egy öreg MNC, vagy SAL piezo, nem 300W az, csak 35V max fesz. Amúgy ilyen fiatalon kezdőként nagyon korrekt doboz, meglássuk 10 év múlva mi jön össze,szóval hajrá.
(#) ptesza válasza soundst hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Ha darabonként szánsz rá ennyit még akkor is húzós lesz. Milyen hangszórókból lenne felépítve?
(#) ptesza válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
Maguk a hangszórók nem ,de a doboz és a kivitelezés renben van.
(#) soundst válasza ptesza hozzászólására (») Jún 26, 2014 /
 
A reflex hangsugárzót néztem régebben, ott volt 15-20 ezerért, de most azt a fajtát nem látom a kínálatban , azért kérdezem hogy milyen típus(ok)ból lehetne választani ennyiért. Ha lenne valamilyen használható leírás, a dobozt egy asztalossal meg tudnám csinálni (sajnos azt sem tudom hogy faanyaggal együtt azt mennyiért vállalná).
Egyenlőre ezért csak érdeklődés szintjén van a dolog, de érdekelnének a körülbelüli árak. Gondolom a hangváltó nem lenne olyan nagy tétel az egészben, de egy hangfal terv mindenképpen jó jönne.
(#) konyak6 hozzászólása Jún 26, 2014 /
 
Sziasztok!
Széles sávú hangszóró közepén mi célt szolgál a tölcsér? Miben más, mint a hagyományos porvédő?
Köszönöm a választ!
(#) ptesza válasza soundst hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Mire szeretnéd használni? Kertiparizni ,vagy valami komolyabb?
(#) soundst válasza ptesza hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szeretném "élesben" is használni, persze nem több ezres tömeg előtt , mert az nem várható el egy ekkora hangfaltól, hanem kisebb rendezvényeken. Szintetizátor + ének hangosítására szeretném használni. Az lenne a lényeg hogy legalább beltéren valahogy megszólaljon.
(#) ptesza válasza soundst hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Esetleg ilyenből 2db.Vagy ez.
Magasnak valami tölcséres drivert kellene választani , piezo-t meg messze elkerülni.

Ne gondold azt ,hogy a hangváltó alkatrészek olcsók. Kb 8-10000 Ft-ra számíthatsz dobozonként.
(#) soundst válasza ptesza hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Köszi a választ és a linket. Mély ládát szeretnék alkotni, magas nélkül.
(#) soundst válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Nem áll a rendelkezésemre 100 m2, de mint mondtam, nem is a szobámban, hanem kisebb rendezvényeken akarom használni.
(#) soundst válasza soundst hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Igazából van egy kétutas hangfalpárom, azok valamivel kisebb teljesítményűek és azokkal együtt szeretném majd használni.
(#) szamóca válasza soundst hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Szerintem te még olyan emberrel sem találkoztál, akinek fal rendszerű a hangsugárzója.
(#) soundst válasza szamóca hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
[off][/off] Akkor kicsit el vagyok tájolva. Lehet hogy nem is jó topikba írogatok. Próbáltam értelmesen feltenni egy kérdést, egy kivétellel nem kaptam értelmes választ.
(#) szamóca válasza soundst hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Méret, és terhelhetőségi, bekerülési igényeket az igaz hogy megadtad, de kellene azért pár adat a kiinduláshoz. Az a 35ezer forint egy olyan mélyhangszóró ára, amivel már el lehet indulni zenélgetni.
Persze lehet dizájnos SAL-ból is építkezni olcsón, csak kérdéses megfelel-e majd neked a kapott hang. Egy szinti, vagy baszgitár igen mély hangokat tud ám generálni. Ha ezeket szeretnéd megfelelő érzékenységű hangsugárzón visszahallani, az bizony pénzbe kerül.
Szerintem időben, és anyagilag is jobban jársz, ha használt cuccok között nézelődöl.
Következő: »»   496 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem