Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1206 / 1679
(#) manolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
foximaxi, mikrokapcsolo és Szammer köszönöm az elimerést, és a kritikát is!
A felirat miatt jogos, mert keverem. Van olyan tápegységem, amin minden felirat magyar, de
a zászló alatti szöveg az angol, abból a megfontolásból, hogyha egy hottentotta megnézi, akkor az is tudja, hol készült, mert angolul biztos tud.
Egyébként nem vagyok Jobbik-os, csak büszke arra, hogy magyar!
mikrokapcsoló
Te már kaptál egy piros pontot is látom. Nem találtam nyák képet, de a kedvedért szétszedtem, és csináltam egy párat. Ez volt a legelső vasalt nyákom, előtte csak filctollal rajzoltam, de volt, hogy ennél szebbre sikerült. Sajnos a forrasztások a denszeszes lemosás után megszürkülnek egy kicsit.

Üdvözlettel: István
(#) mikrokapcsolo válasza manolo hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szép alulról is. Viszont a nyákon a felirat valahogy nem tudom, hogy hogy van? Tükrözve?
A vasalás is jó lett, még a sorosport csati lába közötti vékonyka is. Le van ónozva az egész, jól látom?
(#) Roland922 hozzászólása Júl 27, 2014 / 2
 
Első alkltásom és 10 éves vagyok apa (lajos1969) segített és én forrasztottam be az alkatrészeket.
(#) lajos1969 válasza Roland922 hozzászólására (») Júl 27, 2014 / 1
 
Ügyes vagy kisfiam!!
(#) Dióda hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Tudom nem nagy cucc de készítettem egy wermona 1060-ba kimeneti egyenfeszvédőt steelbird kolléga segítségével .
Mivel eredetileg nem tartalmaz semminemű védelmet a biztiken kívül, amik az erősítő tápjában vannak. Így féltve a hangsugárzókat készült beépítésre a védelem.
Eléggé szűkös benne a hely így csak a második nekifutásra sikerült megfelelő helyet és hozzávaló panelt gyártanom (kézzel) ami rögzíthető is lett az erősítő fúrása-faragása nélkül.
(#) enree válasza Dióda hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Hasznos kiegészítés! Szépen megoldottad!
(#) manolo válasza Roland922 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szia Roland!
Én is gratulálok, lassan lekörözöd apát!
Üdv. mindkettőtöknek!
István
(#) cupika97 válasza Roland922 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Gratulálok. Apudnak meg gratulálok hogy ilyen fia van
(#) Roland922 válasza cupika97 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Köszönöm.
(#) Norberto válasza Roland922 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Ügyesek vagytok! Lassan felvonul itt az egész kis család (ami egyébként nem baj)!
(#) david10 hozzászólása Júl 28, 2014 / 2
 
Sziasztok,epitettem egy 384 darab ledes led matrixot.
Video
Link
A video rossz minosegu,mert az XP Movie Maker-jevel volt csinalva.
A MAX232 az elejen nagyon melegedett,mert hibas a kapcsolasirajz.(Kesobb leirom,hogy mi volt a hiba.)
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza david10 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Jó lett! Viszont a forrasztási maradványokat denszesszel, vagy valamivel le tudod szedni, sokkal jobban fog kinézni.
(#) david10 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Koszi,A gyanta maradvanyokat akarod,hogy lemossam?
A nyakot nem merem lemosni,mert minden 10-edik inditasnal valahol felszakad a nyak.
(#) mikrokapcsolo válasza david10 hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Igen, azt. Hogy érted azt, hogy felszakad? Vagy a nyák minősége nem valami jó, vagy nagyon vékonyak a sávok és nagyn forró pákával forrasztottad.
(#) mikrokapcsolo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
(Jogos, elnézést.)
(#) david10 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Júl 28, 2014 /
 
Olcso kiniai nyak,15 nyakbol pont azt az egyet kaptam el,amelyik nem jo semminek.
(#) Roland1985 hozzászólása Júl 29, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Sajnos nem készültek "hogyankészült-fotók", de megígértem, hogy ha elkészülök vele, felteszem ide, hogy ne csak én gyönyörködhessek benne.
Annyiban kapcsolódik az elektronikához, hogy a tápegység AC/AC és a vezeték ketté ágazik:
az egyik a kis 2W-os szivattyút hajtja, a másik pedig egy szabad szál 12V-al. Sajnos a váltóáram miatt a kis lámpásban elhelyezett ledek bántóan vibráltak, tehát a Kezdő Kérdésekben kapott támogatással, egyenirányítani is megtanultam.
Kezdő vagyok ezért nagy sikerélményt jelent egy ilyen -számotokra egyszerű- művelet is!

Amúgy az egészet én építettem, itthon fellelt dolgokból (mint a kis díszlámpás, a lemezkanna, a cinege, ami letört egy dísztárgyról, és akváriumi dísznövény, na meg az apró szemű kavics, és a Wok teteje, amiben van)

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!

Szép napot mindenkinek!
(#) zolika60 válasza Roland1985 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Látványos lett, gratulálok hozzá.
(#) papus51 válasza Roland1985 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia!
Gratulálok, csak így tovább. Arra vigyázz, hogy éjszakára ne hagyd bekapcsolva, nehogy csőtörés legyen a vége
(#) manolo válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
***
Búcsúzóul még ide teszek két linket ***, ahol kész, félig kész, és soha el nem készülő munkáimat láthatjátok, a teljesség igénye nélkül. A kis bin-óra deszka modelljéről egy kis videót is letölthettek, igaz ez a régebbi Vicsys mester-féle változat, az új a fényképeken látható változat már többet tud:nincs a PIC kimenetein meghajtó tranzisztor, akár kikapcsolható pwm fényerő szabályozás. Mindkettőt ugyanilyen méretben, és kijelzővel (LED-ekkel) építettem meg.
A munkáitokhoz sok sikert, és sajnálom!
Üdvözlettel: István
bin óra rar
képek


Újabb vitát generáló részeket kivettem.
Ha problémád van egy hozzászólással, használd a
Idézet:
„moderációt kérek!”
gombot!
Elismerjük a munkádat, egy felhasználó miatt kár megsértődni nem éri meg.
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) janikukac hozzászólása Júl 29, 2014 / 1
 
Nagyjából 1 év telt el azóta, hogy a hőmérőim paneljai elkészültek,akkor meg is vettem a dobozokat, de idő hiányában, és attól való félelmemben, hogy nem fogom tudni majd megmunkálni a műanyag dobozt (korábbi sikertelen akcióim miatt) elnapoltam ('eléveltem'). Most vettem a fáradtságot, időm volt, és kész lett. Nyilván nem a legszebb csomagolás amit láttok, de nekem megfelel. Sokat bénáztam mire a matricák készek lettek, inkább nem is mesélek...
Ja, és direkt piros az egyik a másik pedig direkt narancssárga, nem akartam teljesen egyformára készíteni őket.
Ez a munka alatt megtanultam, hogy a közepesen jó munkához már jó sok idő kell, na meg hogy hogyan kell a műanyagot okosan, szépen megmunkálni, főleg reszelni és fúrni, valamint a matricázásnak a meneteit. Mondjuk a megrajzolás is 1 délután volt..
Várom a kritikát, korábban így nézett ki, ez van belül...

Szerk: gondolom lesz aki beleköt az egy tizedes eltérésbe a kettő hőmérő között. Nekik szólok, hogy ez a fényképezés azután lett rögtön, hogy rámelegítettem az előlapi fóliát, másodszorra.. Szóval nem valós értékek.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Nagyon szép munka! Nem is akarok kukacoskodni
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszi!
(#) Szammer válasza Roland1985 hozzászólására (») Júl 29, 2014 1 /
 
Szia! Örülök hogy örülsz és működik, szép kivitelezés.
De (ez az én magánvéleményem): giccses, olyan "neo szocreál".
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) kérdező hozzászólása Júl 29, 2014 / 2
 
Gondolom mindenki ismeri a hivatalokból jött frászt hozó borítékok belső felét. Mintája megtetszett, kicsit olyan 70-es évekbeli konyhapult burkolat jellege van. Dobozt tapétáztam vele, és első ránézésre kifejezetten jó lett.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Egy kérdés a kijelzőt miért kellett úgy kiemelten tenni , hogy a doboz felületétől jóval kiérjen?
Talán előnyösebb lett volna , ha a felülettől lejjebb kb 1- 2 mm rel lejjebb , és egy füst színű plexit illeszteni a kijelzők elé .Vagy akkor ?
Egyébként valóban dizájnos.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) Csongi_ válasza kérdező hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Nem nez ki rosszul. Az ido mulasaval nem koszolodik be, es serul meg a papir?
(#) kérdező válasza Csongi_ hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
De, sajnos erre én is gondoltam. Szerintem ha rárakok valami fóliát esetleg lakkot, strapabíróbb lesz.
(#) Csongi_ válasza kérdező hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
En mikor feliratot vagy elolapot csinalok valamire, miutan megtervezem elviszem nyomdaba (nincs nyomtatom), lehuzos lapra nyomtatom, es kerem, hogy vonjak be valami vekony foliaval.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Teljesen jogos kérdés, igazad is van! A plexi az egy örökös problémám, sosem tudok szerezni sehonnan, ezért nincs plexi, a kijelzők meg azért vannak ennyire kinn, mert így jött ki a lépés.. Igazából nem tudok rá választ adni, így láttam helyesnek.. Lehet valami belső hang utasított erre, hogy ne kelljen méricskélni órákat, hogy pont egy szintben legyek a dobozzal..
Következő: »»   1206 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem