Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   63 / 123
(#) slave557 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Szia, multiméterrel megmértem mindkettőt, és jók elvileg. viszont az a fura, hogy mindkét oldalon jelentkezik a gerjedés. van esetleg még valami ötleted?

köszi
(#) steelbird válasza slave557 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Ne mérd, cseréld. A kondikat kapásból cseréld ki.
Okozott még ilyen hibát a némító áramkör is, de leginkább a Zobel tag volt mindig a ludas.
A szabályzó modulon van a némító áramkör, abban előszeretettel haltak meg a tranzisztorok, meg néha diódák is a némító áramkörben.
Működik egyáltalán a némítás?
Ha hozzáérsz a főkapcsolóhoz, akkor el kell némulnia a végfoknak. Ha a némítás működik, de ilyenkor felerősödik ez a kerregő hang, akkor az tipikusan a Zobel tag hibájára utal.
(#) slave557 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Rendben, akkor kicserélem, egyébként, ha a bekapcsológombhoz érek, akkor elnémul, nem erősödik a gerjedés, de holnap megveszem ezeket és kicserélem.
(#) steelbird válasza slave557 hozzászólására (») Aug 17, 2014 /
 
Akkor lehet, hogy más oka lesz.
Ha némításkor megszűnik ez a hang, akkor nem a végfok okozza.
A hangerő poti szabályozza ezt a kerregést?
(#) Fantasy hozzászólása Aug 17, 2014 /
 
Üdv. Videoton Ra 6386s rádiós erősítővel olyan problémám van, hogy FM sávon nem szól, AM sávon rendben van. Az FM nagyfrekvenciás modul jó, A KF modulra gyanakszom, HA12412 ic-vel és egy BF240 tranzisztorral van felépítve, a tranyó és ic hiba kilőve. Merre keressem a hibát?

ra6386s.jpg
    
(#) slave557 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
Igen, a hangerőpoti szabályozza a kerregést.
(#) slave557 válasza slave557 hozzászólására (») Aug 18, 2014 /
 
nem-nem, mégsem befolyásolja a hangerő poti. Az egy másik gerjedés volt egy keverőpultból. de így is van ennek gerjedése, szóval nem befolyásolja, kicsrélem a kondit, már összeraktam, szóval 150nF-os, de hány voltos, 16-os elég, vagy 250-est vegyek?
(#) nimrod96 hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Helló emberek.
Nekem van egy RA 6363-as modellem és a phono bemenetén furcsa hangos zajjal szól csak a zene".
Ez esetben mi lehet a hibája?
köszönöm.
(#) mugab válasza nimrod96 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Mondjuk lehet az, hogy nem bakelit lejátszót tettél oda...
(#) nimrod96 válasza mugab hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
szóval azt mondod, ez normális jelenség, ma észre vettem hogy a tape 2 is rossz, csak zaj jön!
(#) pauer98 válasza nimrod96 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Nézd át a lábait, mozgasd meg a csatlakozókat, szabályzó panelt is megnézném a helyedben. Rádió? Tape1?
Phono-ra nem gépet, mp3 mat stb kell kötni. Át lehet alakÍtani ha annyira kell, de inkább használd a másik két tape bemenetet.
(#) nimrod96 válasza pauer98 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Kösszi szépen átnézem!!
(#) burgdavid válasza bekeipeter hozzászólására (») Szept 20, 2014 / 1
 
Kis késéssel igaz, de nekilátok majd a gépnek. Olvastam vissza sokat, és arra jutottam, hogy jólenne egy egész cikket csinálni ebből a témából, érintve a végfok, a szabályzó panel, fm tuner stb kritikus témaköröket, amiben a tipikus hibák és a megoldásaik lennének rendszerezve/összeszedve
(#) aramis válasza ha6zz hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Nekem van egy szét bontottam egy 6363s rádiót most meg kísérlem a z erősítő panelt felhasználni gitár erősítőnek-.Maradt atöbbi alkatrész ha valakinek kell valami csak írjon ,ha tudok segítek.
(#) reloop hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy frissen regisztrált fórumtárstól az alábbi kérdést kaptam:
Idézet:
„Van egy Videoton ra-6363-s rádiós erősítőm és ki--be kapcsoláskor búg.”

Mond valakinek valamit ez a hibajelenség?
(#) tiggersoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Ha csak hozzáér a gombhoz akkor is?
Ha igen akkor a végfokpanelen levő némításért felelő fet környékén kellene körbenézni.
Ha jól emlékszem egy-egy BF245 van bennük. Ezek velelnek a némításért és a bekapcsoláskori késleltetésért is.
Ha minden kötél szakad ki is veheti, mert semmi gondot nem okoz a hiányuk. Az egyik nálam is így működik.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) laller7908 válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
ha hozzá érek akkor is búg bf-245-ös alkatrészt vegyem ki
(#) reloop válasza laller7908 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Úgy emlékszem a gombokhoz megy egy vezeték, ami az érintésükkel bevitt jelet az érzékelőhöz vezeti. Elég lenne azt megszakítani.
(#) tiggersoft válasza reloop hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Igen, elvileg elég lenne azt a vezetéket elvágni. Viszont lehet, hogy a hibás fet miatt búg. Ekkor csak az amputáció vagy a csere segít.
(#) xule hozzászólása Nov 11, 2014 /
 
Még egy adalék a sávbeállitáshoz : a sávváltó átkapcsolásban levő egyik ellenállást potira cserélve betudtam állitani az alsó ccir értéket és 108MHz-t is a hangoló fesz növeléssel ,a többi érték is megvolt . Kicsit túlcsúszott minden sávhatár alá-fölé de nem kellett hangolni , persze a potit kicsit nehéz volt belőni. Akkor még volt oirt az benne volt teljesen és kb 86.5-109 -ig is benne volt. A mászás beállitása majd nagy munka lesz. 6363-asnál.
(#) johncutter hozzászólása Nov 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Videoton RA 6363 S rádiós erősítőm, aminek olyan baja van, hogy elnémult az FM funkciója.
Annyit csináltam vele, hogy a hangerőszabályzó potija recsegett, így kapott egy kevés műszerolajat, amitől teljes egészében megszűnt a zaj, viszont összeszerelés után észrevettem, hogy az FM frekvencián csak akkor szól, ha max-ra tekerem a potmétert, akkor is csak alig hallom.
AM fekvenciákon szépen szól, van hang, illetve TAPE II bemeneten is ad hangot, lemezjátszóval nem próbáltam, de szerintem azon is.
Mivel ezidáig nem volt az FM modullal probléma, és nem is nyúltam semmi máshoz az erősítőben, így nem tudom, mi lehet a hiba.
Ami hibajelenségeket eddig tapasztaltam:
- A hullámváltó forgatógomb mintha megcsúszna, értsd ezalatt azt, hogy ha oda-vissza tekergetem a gombot, nem mindig ugyanott fogom be ugyanazt az adót. Szerintem megcsúszik a skálahúr, de ez legyen a legkisebb bajom.
- Skálaizzó nem kap áramot, az izzó egyébként jó.
- A jobb oldali hangszóró kimenet el van gyötörve, csak erőltetve megy bele a dugó.
A válaszokat előre is köszönöm!
Ja igen, ami lemaradt, hogy most sokkal nagyobb puffanással kapcsol be, mint eddig.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2014
(#) johncutter válasza johncutter hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Megnéztem a Phono bemenetet is, az tökéletesen működik.
A bekapcsolási puffanás az normalizálódott, valószínűleg azért puffant akkorát, mert áramtalanítás után először kapcsoltam be (?)
Ilyenkor mit célszerű ellenőrizni?
Azért vagyok ilyen tanácstalan, mert még ilyen erősítőt nem bütyköltem, és fogalmam sincs, mi romolhatott el benne úgy, hogy semmit nem javítottam rajta a potméteren kívül.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) johncutter válasza johncutter hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Nos úgy néz ki, sikerült egymagam megoldani a problémát, ugyanis kiderült, hogy a programozható gomboknál, amivel ki lehet kapcsolni, az beakadt, programváltás majd újabb kikapcsolással sikerült orvosolni a hibát.
Olyan kérdésem lenne, hogy ebben az erősítőben nincs hangfalvédelem? Most itt arra gondolok, hogy a bekapcsolási puffanásra egy késleltető vagy hasonló? Van erre megoldás?
(#) djhans válasza johncutter hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Nincsen benne hangfal védelem.
(#) doktor válasza johncutter hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
a bekapcsolási puffanásra egy késleltető vagy hasonló? Van erre megoldás?
Legegyszerübb dominó fejhallgató dugó beszerzése, bekapcsolásnál a hangsugárzókat leválasztja.
(#) johncutter válasza doktor hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Köszi az ötletet!
(#) pisti1993 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziaszto ojan kérdésem lenne hogy nem rég vedtem egy videoton 6363 s és az egyik erösitö panelen le van égve egy két cuc és azt szeretném megtudni hogy mien cucot tegyek bele. Ezek vanak kimenve VR34, VR37 VR38 ...
(#) ronin75 válasza pisti1993 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Jó keresgélést Remélem mindkettő fájl a segítségedre lesz
(#) pauer98 válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Előbb kérlek Írj helyesen, aztán fogj neki:


VR37 és VR 38: 150R 1-2W
VR 34: 82R 1-2W

Végfokrajz:
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) ronin75 válasza pauer98 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Megígérem igyekezni fogok, bár szerintem nem nekem címezted
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
Következő: »»   63 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem