Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1220 / 1683
(#) papus51 hozzászólása Aug 28, 2014 / 12
 
Végre, másfél év után, lezártam a MAX038-as IC-vel elkezdett függvénygenerátor építés fejlesztési munkáit és véglegesnek nyilvánítottam ennek a munkának az utolsó darabját. Nem akarom itt ismét hosszasan leírni az elért eredményeket, mert a mai nappal felkerült a cikkek közé a végeredmény teljes dokumentációja, ott akit érdekel a téma mindent megtalál róla.
Csupán az érdeklődés felfrissítése kedvéért néhány fotó:
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
A munkát elnézve - úgy látom a magyar műszereknek még nem áldozott le... Némelyik - a tiéd is - nagyon szép, kidolgozott példány. Látszik rajta a munkakultúra is.
(#) papus51 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Köszönöm, de szkópot nem én csináltam.
(#) nyekk hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Üdv.
Ma befejeztem a cikkek között is megtalálható PIC-es szabályzót,kicsit áterveztem saját igényeimre.Most majd" megnyúzom" kicsit. Eddig 2000w- os főzőlapot kapcsoltam rá,terhelés gyanánt, szépen szabályoz.
(#) havranarpi hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma délelőtt elkészítettem ezt a kis WIFI antennát
A teteje igaz nem sikeredett túl párhuzamosra
(#) pjg válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Mit tud? Forrás publikus?
(#) havranarpi válasza pjg hozzászólására (») Aug 29, 2014 / 1
 
Egyenlőre még próba nem volt ,majd vasárnap ha költözök ,be a kollégiumba.
SKY-al beszélgettem róla.Ő azt mondta ,hogy jóval többet tud a biquad antennáknál.
Gugliba PA13r-18 néven tudsz rákeresni ,de a WIFI anetnnás topicban SKY feltett egy teljes dokumentációt: Bővebben: Link
Legyártása nem bonyolult ,de egy A3-as nyákot rá kell áldozni
mindenhol mást írnak a nyereségről 18-25 dbi
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) elektroncso hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok.
Elkészültem a Vicsys féle frekvenciamérővel. Egy tönkrement autórádió dobozába építettem be. Nem lett a legszebb, de nekem megfelel. Ma reggel körül belül 15. próbálkozásra sikerült hibátlanul beégetni a programot. Ez a műszer már nagyon hiányzott, most már sok olyan feladatot meg tudok oldani amit eddig nem.
Köszönöm azoknak akik segítettek, és külön köszönöm Vicsys-nek hogy megosztotta ezt a műszert velünk.
(#) nyekk válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Jól néz ki,gondolom a kapcsolási rajz+HEX. fent van az oldalon?
(#) elektroncso válasza nyekk hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Igen, ez volt az első típus, ha jól tudom azóta voltak fejlesztések.
Frekvenciamérő cikk.
(#) nyekk válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Kössz!
(#) usane válasza papus51 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hát ez nagyon profi munka. Szóhoz sem jutok. Gratulálok. Láthanánk képet a főpanelról, illetve a belsejéről úgy egészében??
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) dk1 válasza papus51 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hát ez mesés!
(#) Zoli_bácsi válasza djloui hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Ez távolról sem elox. Ez festék. Az eloxálás így nem kopik le, ilyen darabokban.
(#) eSDi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Üdv!

A reflektor lemezt olyan 5-6mm távol kell rakni a sugárzótól, legalábbis a netes írások szerint.
Bővebben: Link
Sajnos a pontos értékét nem írták bele a leírásba.
(#) havranarpi válasza eSDi hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Majd meglátjuk ,hogy így milyen, ha nem jó emelek rajta
(#) titi válasza papus51 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Az nem is néz ki olyan jól...
(#) Frankye válasza papus51 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Már amikor a cikket lektoráltam, akkor is tátva maradt a szám. Hihetetlenül profi a készülék is, az írás is. Ha lenne kalapom, megemelném, többször is, így csak köszönetemet fejezhetem ki az áldozatos munkáért, és hogy közzétetted a dokumentációt, no meg a megvalósult készülék képeit is. Minden elismerésem, nagyon szépen, igényesen kivitelezett eszköz! Kívánom, hogy sok örömöd legyen benne, és váljon hasznodra Neked is, és a többi utánépítőnek is!
(#) papus51 válasza Frankye hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm Frankye! Ez igazán megtisztelő.
(#) Buvarruha hozzászólása Aug 30, 2014 / 1
 
Ha már úgyis felhoztam a trisós lötty fűtéséhez, megmutatom ezt a roppant egyszerű, de annál hasznosabb szerkezetet. Hajszárító fűtőszálak vannak kifeszítve az alulap alatt, és helyet kapott rajta még egy bimetál is. A Relének az a dolga, hogy, ha a bimetál megszakít átváltja a trafó szekunderét. Felfűtéskor 50V-ot kapcsol a fűtőszáűlakra, de amikor eléri a megfelelő hőmérsékletet, nem lekapcsol, hanem a szekundert vált (27V), majd, ha hül, megint vissza. Ennek köszönhetően 70 és 71°C között "ingadozik" az alulap hőmérséklete ami a P20 szárításához papírforma. Ha a P20 megszáradt, átrakom rá a maratós tálat és mire maratható állapotba kerül a nyák, addigra kb. 45°C-os a marató és lehet maratni is pillanatok alatt.
(#) granpa válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Nagyon praktikus gyorsító, de látszik, hogy úgy is készült.
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Nem is a szkópra értettem !
(#) Buvarruha válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2014 / 1
 
A szuterinba tökéletesen megfelel és a mostani hűtőbordás tök értelmetlen napokig tartó kínlódás is megerősített abban, hogy ha valami jól működik, de randa, inkább hagyjam békén.
(#) Robid hozzászólása Aug 30, 2014 / 2
 
A hétvégén bedobozoltam a már régóta jól működő (vzoole) páka szabályzót. Nagyon jó kis áramkör!
(#) qvasz2 válasza Robid hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Az igen! Ez valami gyári doboz, vagy te kalapáltad össze?
(#) Buvarruha válasza Robid hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ez igen, okos elrendezés, korrekt dobozlás.
(#) Robid válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Nem gyári, egy egyszerű műszerdoboz aminek az alja bontható, kivágtam a tetejéből a pákatartó
méretének megfelelő darabot és rácsavaroztam a gyári pákatartót. A másik felébe épp elfért a trafó és az elektronika.
(#) qvasz2 válasza Robid hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Innen nézve nagyon profi. Megmutatod a többi irányból is? Főleg a páka csatlakozója felőli nézet érdekelne.
A kiindulási anyagról nincs véletlen egy fotód ? (ilyen volt, ilyen lett)
(#) Robid válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Most csak ezek a képeim vannak, mivel a dobozból ki lett vágva, pótolni kellett a pákatartó feletti részt,hogy zárt legyen. Ezt a leeső hulladékból méretre szabva, ragasztva majd csiszolva percek alatt kész volt. Gyárilag ez volt a külső mérete: 185x115x65 , de ezt a saját lehetőségeidhez kell igazítani,mivel a trafód mérete a mérvadó.
(#) satlokk válasza Robid hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Szuper!
Következő: »»   1220 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem