Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   42 / 71
(#) cupika97 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Akkor szerintem keresek más elfoglaltságot. Programozóm van, de program irás, az messze áll tőlem.
(#) Radio25 hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék én,hogy van egy (Clatronic AR-735) autórádió kijelző vezérlő (PT6524L) vel egyben,s az lenne a kérdésem hogy a kijelzőt LPT (nyomtató) porton keresztül lehetséges lenne átprogramozni úgy hogy ventilátor vezérlőként szolgáljon? (Azért szeretném úgy használni mivel a kijelzőn ki írhatná a ventilátor fordulatszámát,esetleg a dátumit,és időt,s amik vannak rajta gombok azokkal ki be lehetne kapcsolni a ventilátorokat)

Rákötöttem 12V és GND-t,de a kijelző meg sem moccan csak egy piros led villog hiába megnyomom a Power gombot. (Gyakorlatilag kifogástalan a kijelző,CD-t nem olvasta be ezért hasznosítanám valahogyan az alkatrészeit)

Hátsó Csatlakozó bekötési rajz

LCD Vezérlő IC Lábkiosztás

Minden választ előre köszönök!

U.I.: Nem vagyok nagy műszerész,de van hajlamom,ezért ha kérhetném egy picit "szájbarágós" magyarázatokat várok.

Még egy fontos információ,hogy ha kiforrasztanám a kijelzőt,akkor köré építhető lenne egy vezérlő elektronika? (A kijelző mind a két oldalán,ha jól számoltam 38-38 láb van,de mint ahogyan a képen is látszik,a 2db tüskesorból csak az egyik oldala van bekötve.)
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
(#) proli007 válasza Radio25 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Hello! Az adatlapján ott van hogyan kell vezérelni. Ki ne forraszd, mert nemmész vele semmire..
(#) Radio25 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Idézet:
U.I.: Nem vagyok nagy műszerész,de van hajlamom,ezért ha kérhetném egy picit "szájbarágós" magyarázatokat várok.


Azt én is láttam (COM1-COM4) lábakat az LPT-re kötni,s utána? (hogy ismeri fel a gép,van rá valamilyen program?
(#) proli007 válasza Radio25 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Várhatóan sehogy sem fogja felismerni. Az LPT nyomtatóhoz van kitalálva. Az más dolog, hogy lehet használni másra is, ha a port közvetlen van programozva, nem az op rendszeren keresztül. De a programot (a kommunikációs protokollt a kettő között az adatlap alapján) és a kijelzés-vezérléseket azt neked kell megírni.
De ha egyszerű józan paraszt ésszel gondolkodunk.. Akkor csak abszolút véletlen lehetne ha valaki ugyan erre az IC-re írna valamit. Főleg honnan tudná, hogy Te mit szeretnél kiíratni rá.
Persze hogy mi van és mi nincs a hálón, arról nekem fogalmam sincs, de úgy vélem a lottó főnyeremény találattal azonos eséllyel indulsz a futamon..
(#) cupika97 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 1, 2014 /
 
Ebay-rol rendeltem egy arduino-t. Jólesz az másra is. A kódot hogy kezdjem írni, adnál linket ahol lehet eztet tanulni?
(#) zenetom válasza cupika97 hozzászólására (») Aug 1, 2014 / 1
 
Szia!
Én nem foglalkozok egyelőre Arduino-val, de szerintem Google első 2 találat jó lesz kezdésnek.
powerpoint anyag, cikk.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2014
(#) istvan3 hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Sziasztok!

Most vettem egy új 4x20 as LCD kijelzőt, de bekapcsolásnál a kontrasztot felvéve hiányzik a teljes 2. sor valamint az első sor utolsó karakterének a fele. Arduinoval vezérelve sem jelenik meg a második sor, csak halványan néhány vonal.

Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy hibás a kijelző?
(#) kovpist hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Üdv.
Lenne egy 4x20 LCD kijelzőm.
Milyen dolgokat lehetne belőle készíteni?
(#) Hooligan01 válasza kovpist hozzászólására (») Szept 2, 2014 / 1
 
Igen.
(#) proli007 válasza kovpist hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Hello! Olyan készüléket, amibe 4x20-as LCD kijelző, vagy kisebb kell!
De ha billeg az asztalod, akkor a lába alá is megfelelő lehet..
(#) rockersrac hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek. Haveromtól kaptam egy epson fotónyomtató néhai előlapját, amiben volt egy kis lcd kijelző. Az ,,adatlapját" megtaláltam, de a működtetéséről nem tudok kb semmit, mert német oldalon találtam hozzá egy minimális leírást-én meg nem vagyok németes, a google fordítót meg nem csípem túlságosan, viszont jó lenne beüzemelni valahogy. Ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm!
Elölről

Hátulról

A leírás német nyelven...
A fórumban ha jól sejtem csak az utolsó két vagy három hozzászólás az érdemi infó, de lehet tévedek...
(#) kaqkk válasza kovpist hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
(#) Kovabe válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Szia
Én se vagyok nagy németes de ezt azért ki lehet bogozni a beszélgetésből:
Idézet:
„Pin Nr.
1: 5 Volt +
2: GND
3: CPNLXRST
4: CPNLSDATA0
5: CPNLSCLK
6: CPNLSCE
7: GND”

Idézet:
„> 4: CPNLSDATA0
Serial Data
> 5: CPNLSCLK
Serial Clock
> 6: CPNLSCE
Serial Chip Enable”
(#) Massawa válasza istvan3 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Igy nem egészen világos mi is a gond. Vezérlés nélkül hiányzik a 2. Sor vagy a vezérlö nem kezeli?
A 4x20 display gyakorlatilag csak 2x40 soros, az elsö sor a 3. ban folytatodik a 2. meg a 4.-ben.
(#) rockersrac válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
A lábkiosztására én is rájöttem már, engem a vezérlése érdekelne... Hány bites, srb...
(#) kovpist válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Helló
Ez jó ötlet.
Tudnál segíteni benne?
Valaki tudna segíteni dátumot,időt és hőmérsékletet mutasson?
Esetleg egyéb dolgokat?(4x20-as LCD-ről lenne szó)
(#) kaqkk válasza kovpist hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Ha ez a cucc megfelel , most terveződik a nyákja ,amit láttál még csak fejlesztő panelon működik . Amint lesz kész nyákterv , és működő készülék beszélhetünk a "segítségről"
(#) rockersrac válasza Kovabe hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Hány bites lehet a kommunikációja, nem tudod? :$
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Hello! Egy soros adatátvitelnél mellékes, hogy hány bitet kell átvinni, a lényeg a kommunikációs protokoll és az utasítás készlet lenne..
(#) rockersrac válasza proli007 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Azt meg gondolom nem tudjuk...
(#) proli007 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Én biztosan nem..
(#) kovpist válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Oké köszi
(#) rockersrac hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy van egy ,,tovább fűzhető" lcd, sima 1602-es lcd, de alul is meg fölül is ki van minden láb vezetve. A kérdésem az, hogy ha van az lcd-re ragasztva egy olyan matrica amire csak az van írva hpgy 3.3v, akkor az a világításra vonatkozik, vagy az lcd vezérlésére?
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Emlékszem a hozzászólásra, csak ott a párhuzamos használat volt a kérdés, ezesetben viszont arra lennék kíváncsi, hogy a rajta lévő 3.3v matrica mire vonatkozik: arra hogy az lcd-nek kell 3.3v, vagy arra, hogy a háttérvilágításnak?
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Nem tudom kiolvasni ami rajta van, mert le van kopva sajnos... :S
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ha jól bogarászom ki, akkor a típusa az VHC1625 legalábbis mintha ez lenne...
(#) rockersrac hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
LCD smartiet hogy tudom rávenni hogy usb-re küldjön ki adatokat, ne pedig com vagy lpt portra? Mert van egy 2x20 karakteres vfd kijelzőm, ami usb csatlakozós, és jó lenne valahogy valamiképp legalább teszt jelleggel adatot küldeni rá...
(#) Pitti hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni egy EA DOGM162B-A kijelzővel kapcsolatban. A minap szerettem volna lecserélni a hagyományos 2x16-os LCD-t erre a típusra, de sajnos nem sikerült életre kelteni. Egy PIC16F88-as vezérli. Jól kötöttem be, többször átnéztem. Csak háttérvilágítás van. Annyira nem vagyok otthon a kijelzők terén, de örülnék, ha sikerülne működésre bírnom, mert frankó kis kijelző.

Előre is köszi!

Üdv.: P.
(#) t0bi válasza Pitti hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Tényleg jó kis kijelző, csak kár, hogy nagyon drága a másikhoz képest.
Az utasítás táblázatban csöppnyi különbség van, a régi kijelzőnek az 5. és 6. sora itt össze van vonva, tehát a meghajtó programot kicsit módosítani kell. A várakozási idők itt kisebbek, tehát ahhoz nem kell nyúlni. A tápja lehet 3,3 V is, csak akkor be kell tenni két kondit.
Bővebben: Link Itt a datasheet is pdf-ben
Következő: »»   42 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem