Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   59 / 82
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Az antenna már csak ilyen. Gyűjti a levegőből az energiát. Ha nem hagyjuk gyűjteni, nem is fogja, igaz a villámot se, bár az csak néha van, műsornézés meg mindig.
(#) Busz válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Ez maximálisan igaz, nem a legmagasabb ponton volt a legjobb vétel hanem pont majdnem a födém szintjén, ráadásul az egyik sarokban ahol egy csomó gerenda találkozik és árnyékolna.
Ha megtáplálom pl 12V-tal pc-s tápról akkor tönkremehet mondjuk a set top box vagy az antenna ha csak 5V-os..?

Vagy ha pc táp standby áramköréről táplálnám (az még halk is lenne...) ?
(#) phc válasza Busz hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Szerintem felesleges kisérletezgetni.

Bővebben: Link
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Pont akkor van a reflexiós környezet, amikor az antenna magasság változásával jelentős a térerősség változás. A baj, csak az, hogy a térerősség maximum helye frekvencia (hullámhossz) függő.
(#) Ge Lee válasza Busz hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
A hozzá való adaptert 1500Ft körül vettem legutóbb, mert egyikben 10 év használat után elfüstölt a trafó. Annak a dugójában csatolókondi van, nem tudod összekötni a két tápot közvetlenül, de olyankor a box tápját le kell tiltani a menüben.
Hogy az erősítő mennyire örülne a kapcsolóüzemű táp zavarainak fogalmam sincs, nem próbáltam.
(#) Busz válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
PC táp nem hiszem hogy sok zavart küldene neki. Inkább azt csodálom hogy a régi ezeréves ilyen tápfeladók, sima trafóval és kondi nélkül nem zavartak be. Tehát olyan mintha egy sima telefontöltőt vagy akármit rákötne az ember.
Nade 12V-ost vagy 5V-ost vegyek?
Amúgy tényleg nem érdemes kínlódni vele, legközelebb mikor olyan üzlet fele járok akkor rákérdezek hogy van-e nekik:
http://elektrotech.hu/zs-12-tapfelado-12v100ma
(#) Ge Lee válasza Busz hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Azt vedd meg amit linkeltél, ezeknek 12V kell. Minek vennél 5V-ost, amikor 5V a box-ban is van? Nálam itthon ha 5V-ról megy, akkor visszaesik a jelerősség a 100-ról 98%-ra. Azért a szűrt 50Hz szinusz meg a pwm kimenet nem egészen ugyanaz, nem minden eszköz tolerálja.
(#) q765 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék csinálni egy régebbi beltérihez szobaantennát DVB-t vételre kísérletezésképpen.
Nemtudjátok létezik valamiféle nyákos megoldás, mint wifinél (pl. quad)?
Egész jó nálunk a vétel. Egy darab dróttal fogok mindent napos időben, esőben már más a helyzet.. . Ezért is gondolkodok rajta.
Köszönöm előre is, Zoli.
(#) Ge Lee válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Picit nagyobb a hullámhossz mint a wifinél. De ha sok felesleges nyákod van...
Réz vagy horganyzott drótból csinálsz egy kis négyelemes yagit, azt lehet forrasztani is. Ennél egyszerűbbet nem nagyon tudok elképzelni. Régen nekem is volt ilyen, működött.
(#) pont válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ezek tutira jók: Bővebben: Link
(#) q765 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Feleslegesen sok nyákom nincs. Csak egy kis 30*100-as darabom volt elfekvőben.
Közben hajlítottam egy "biconical" féle antennát, hasraütésszerűen. Erre a darab nyákra forrasztottam össze. "nagyon jó jelet" mutat.. Próba szerencse...
Köszi!
(#) q765 válasza pont hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Van már egy kültéri antenna felszerelve, csak nincs kedvem a vendégszobába ezért födémet fúrni.
(#) Ge Lee válasza pont hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Csak érdekesen néznének ki a szobában...
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ez pedig egy szélessávú, de egyszerű dipól antenna. Szobán belül, ez sem sokat ér. A szobán belüli antennának akkor van esélye, ha nem túl közel, nem túl távol, az adóra szabad rálátással rendelkezik az ablakod. A reflexiós környezet, tönkre tud tenni mindent. Hiába van nagy térerő, néha még rossz is, ha a jelminőség (hibaarány, BER) gyenge.
Sajnos, a külső antenna preferálandó.
(#) mraulajos hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Hali!

Ez a vevő csak tányéros/műholdas antennához használható? Van rajta F csatlakjozó is. Találtam.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
(#) kadarist válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
A "satellite" műholdat jelent.
(#) oriza hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémával: az ATD 868 DVB-T kb. 2 hétig nem volt bekapcsolva, a tápja is áramtalanítva volt. Most bekapcsoláskor csak a boot világít, nem lép tovább!
Korábban jól működött, az adó (Száva utca) szabadon látható.
Mit lehet tenni? Lehet e reset, vagy firmware újra rakás?

Köszönöm a segítséget!
(#) TomiFilth hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérem az alábbi probláémára:

A MindigTV adás (jelenleg az 594MHz-et, régebben 658MHz-et is, de azt most nem) a wifi routerem zavarja. Az antenna jele megakad, nem lesz kép és hang sem.
Az antenna jelét egy SET TOP BOX-on keresztül továbbítom a TV-be egy HDMI kábelen keresztül.
Az antenna egy digitális adás vételére alkalmas passzív YAGI (azt hiszem) antenna. A Kékesről érkező jeleket fogom.

Csak akkor szűnik meg a zavarás, ha a routerből kihúzom a tápkábelt.
A zavarás akkor a legerősebb, ha internetforgalmam is van.

Létezik valamiféle zavarszűrő készülék, amit a router elé be tudnék kötni, hogy a zavart ne adja le az elektromos (230 VAC) hálózatba?
Esetleg rosszul van árnyékolva a routerem (ZyXel márkájú)?
(#) pucuka válasza TomiFilth hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Biztos, hogy a zavar nem nagyfrekvenciás, és nem a router a hibás. A kapcsoló üzemű táp harmonikusai 5 - 600 MHz -en már nincsenek, az RF része 2,4 GHz -en dolgozik. A TV, és a SetTop box körül lehet valami földhurok, ami a zavart összeszedi. Fordítgasd meg a hálózati csatlakozókat, próbálkozz másik HDMI kábellel.
(#) iZsolti hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Antenna csere előtt állok, de tanácstalan vagyok.
Eddig egy öreg lepke antennám volt, erősítővel. Működött is rendesen, hozta a DVB-t jelet, csak nagy ködben, viharban esett szét a kép. De ez úgy néz ki a végét járja, mert egyre többet rosszalkodik.
Na most, azt tudni kell, hogy Szlovákiából vagyok, Győrtől kb. 50 km-re. Továbbá az adótorony (Győr) iránya pont takarásban van (sorház). Az lakótömb helyzete miatt az antennát csak kb. 3 méter magasan tudom elhelyezni, de eddig a lepkének ez is elég volt, és egy napig volt nálam próbára egy triplex 16-17 db nyereséggel és irányba állítva ez is hozta az adást.
Kicsit hosszú lesz a szöveg, bocsi.
Továbbá ha szlovák, vagy cseh, esetleg osztrák adást akartam nézni akkor forgattam is az antennát. De most már valamilyen triplexet szeretnék, mert mégis csak az való dvb-t-hez.
De jó lenne, ha nem kellene forgatni, akár 2 antenna is jöhet.
Tudom, furán hangzik, hogy triplexel akarok különböző irányú adásokat befogni forgatás nélkül, de pár hónapja próbáltunk egy triplexet, igaz padláson kb 6 méteren, Győr irányába forgatni, és probléma nélkül hozta a szlovák és osztrák csatornákat is. Annyit kell még tudni, hogy Győr délre, a másik három adó pedig mind nyugatra van, Pozsony, Brno, Bécs.

Hogy hozhatta be, ha nem is arra volt fordítva?

De ami még lényegesebb behozhatja nálam is, 3 méter magasan?
A nyugati irányban csak egy fa van útban.

Az elképzelésem az, hogy két triplex antenna egyik délre, másik nyugatra.
Ebből kettő:
OPTEX TRINAPPE 7000
elvileg 18 db.
Működhet így?

Vagy egy erősítős triplex délre.
Ez:
Televés DAT HD Boss
elvileg 29 db.

Ezt nem tudom eldönteni. Segítsetek rajtam!
(#) Ge Lee válasza iZsolti hozzászólására (») Okt 27, 2014 / 1
 
Idézet:
„De most már valamilyen triplexet szeretnék, mert mégis csak az való dvb-t-hez.”
Ez azért is érdekes kijelentés, mert a gyakorlatban a legtöbb helyre ugyanolyan jó (néha jobb) a lepke erősítővel, és olcsóbb is (illetve elfér a padlás olyan helyein is ahol a másik nem).
Idézet:
„Hogy hozhatta be, ha nem is arra volt fordítva?”
A reflexiókból.

Azt mondom, hogy beforgatod délnyugatra a lepkét, és a déli és a nyugati irányból történő vétel is jó lesz. Ez egyrészt tapasztalat, másrészt a lepkének elég széles a nyílásszöge. De több helyen csináltam már olyat is hogy le lett véve róla a reflektorfal, és a háta mögött lévő adókat is szépen hozta. Térerő kérdése.
(#) iZsolti válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Na igen, csak a lepke erősítős, és pl. ha kimegy asszony telefonálni, úgy szétesik a kép, hogy csak na. Ez meg elvileg 4g szűrős. Meg aztán ez a lepke, ez nagyon határ eset, mert néha ezzel is szétesik a kép, lehet azért mert régi már. pl.: reggel este gyengébb a jel. Egyébként délnyugatra sem jó, mert ott meg a magyarok nem jönnek már be, gondolom a ház árnyékolása miatt. Lényeg, hogy ezzel nem tudok egyszerre mindent behozni, ezért kell forgatnom. Ezért gondolkodtam 2 antennában. De két lepkét sem akarok, mert egy árbocom van, és sok helyet elvesz belőle, 2 nem férne el rajta. Mindig bekapcsolt tv-nél kell forgatnom, hogy ez még jó, a másik meg még nem, a harmadik meg már jó. pl.: TV2 - jel: 95 százalékos, M1 - jel: 32 százalékos, a szlovákok meg be sem jönnek.

És ha két triplexet (gondolom nagyobb a nyeresége mint a lepkének), egyiket Győr felé, másikat Pozsony felé fordítva, akkor elvileg mind a Győri, mind a Pozsonyi adókat kellene látnom, kis szerencsével a Bécsi, esetleg a Cseh adókat is. Bár inkább a magyar és szlovák a lényeg. Működhet így?
Vagy vegyek egy jobb lepkét, ha van olyan, és azzal próbálkozzak? pl: http://www.esat.sk/antena-venkovni-dvb-t-hn50
(#) TomiFilth válasza pucuka hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Hálózati csatlakozók mindenféle módon megforgatva, másik hosszabbítóval is kipróbálva: Nincs változás.

Adás SCART kábelen továbbítva a TV-hez: Jobb a helyzet, csak akkor lesz szaggatás, amikor fizikailag NET forgalom van, fel/letöltés.

Másik HDMI kábelem nincs itthon, vennem kell.
Ezek szerint a zavart az ALCOR HD-2800 SetTop box-om szedi össze?
(#) iZsolti válasza iZsolti hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Egyszerűsítem a kérdésemet. Mellékelek egy képet, mint látható a Győri adó közel van, de takarásban, a Pozsonyi, Bécsi messzebb. Az épületek között kb. 20 méter van, a két sorház között pedig kb. 5-6 méter.
Kérdés: Ha mindhárom adót akarom nézni, akadozás nélkül, akkor:
Ebből kettő?
Ez?
Vagy ez?

Most egy régi lepkém van, de azt forgatnom kell adóról adóra, forgatás nélküli megoldás érdekel.
Köszönöm!

antenna.jpg
    
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Idézet:
„De több helyen csináltam már olyat is hogy le lett véve róla a reflektorfal, és a háta mögött lévő adókat is szépen hozta.”

Most állítottam át a messzebb levő, de erősebb adóról a közelebbi, de kis teljesítményű adóra. Közben volt egy próbálkozás, tekergettem, az asszony nézte lent, és 90-es jelerősség volt a közeli kis adónak totál háttal. Rajta van a reflektor rész is...én is csak néztem. Persze azért beforgattam irányba.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) Ge Lee válasza iZsolti hozzászólására (») Okt 30, 2014 / 1
 
Mielőtt bármit vennél, nézd meg azt hogy adott irányban van-e az adott antennával (vagy egy kölcsönkérttel) normális vétel. Hogy bejön egy mux az önmagában semmit nem jelent. Működni kell neki reggel délben este, és rossz időben is. Vannak olyan helyek ahol pl. a környező országok adói napközben egyáltalán nem jönnek, este pedig 80-85%-os jelszinttel. Lehet hogy a napközbeni rádióforgalomnak (mobil, stb.) is köze van hozzá, nem tudom.
Az tény hogy a lepke néhány méteres közelében nem lehet másik antenna (rádiós asztali telefon vagy mobil) mert az nagyon zavarja. Ebből a szempontból, meg a nyereség tekintetében is egy nagy méretű yaginak jobbnak kellene lenni, aztán ez vagy így lesz vagy nem.
Meg kell próbálni 2 egyforma antennát (2 lepke vagy 2 yagi) a két irányba felrakni és közösíteni. Aztán vagy jó lesz vagy nem, ember ezt az íróasztal mellől meg nem mondja, csak a vallatásnál fog kiderülni.
(#) pucuka válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Idézet:
„Lehet hogy a napközbeni rádióforgalomnak (mobil, stb.) is köze van hozzá, nem tudom.”

A nagyforgalmú rádiótelefon sávok elég messze esnek az UHF TV csatornáktól, és egész nap zavarnának, ha ez lenne a gond. Egyébként is az ilyen zavar szelektivitás és nem antenna kérdése, ezért (is) nem ajánlatos antennára széles sávú erősítőt tenni.
A digitális műsorszórásban nemcsak a térerő a gond, hanem a reflexió is. Nagytávolságú vételnél a többutas terjedés akadályozhatja a vételt, ugyanez fennáll jelen esetben is, a házak között. Ezen a helyzeten segíthetnek a kis nyílásszögű (ezek egyben nagy nyereségűek is) antennák, de ezt csak a helyszínen, a környezet ismeretében lehet eldönteni.
Az antennákat egymás közelében el lehet helyezni, csak az egymásra hatásukat figyelembe kell venni. 4 - 5 hullámhosszon belül pontosan a hullámhossz negyedével, vagy annak páratlan egésszámú többszörösével egymás közelében is elhelyezhetők az antennák, elhanyagolható egymásra hatással. Más távolságokkal szerelve az antennák csatolásban lesznek, viszont így a rendszer iránykarakterisztikáját, nyalábolását lehet befolyásolni. Ennél távolabb már az egymásra hatás minimálisra csökken.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Régen messzevoltak a rádiotelefonos sávok, de ez a világ politikusainak nem tetszett, igy eladták ama sávokat ujra és most ezt LTE- nek hivják.
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Nem kell mindíg összeesküvés elméleteket gyártani, és a politikusoknak ehhez nem sok közük van. Az üzlet az üzlet, az igényeink meg nőnek. (ma már senki nem akar akadozó videót nézni a tabletjén, vagy a mobilján)
Az LTE az egy technológia, és mint ilyen, elvileg nem lenne szükség további sávrészek igénybevételére. Erre, a felhasználók kielégíthetelen sebesség igénye miatt van szükség, ami csak az igénybe vett sávszélesség növelésével van mód. Az analóg televíziózás elég pazarlóan bánt a frekvencia készlettel, (ami mint tudjuk véges természeti erőforrás) egy 8 MHz -es csatorna két oldalán, és az intermodulációk okozta zavartatások miatt még jónéhány csatornán nem lehetett műsort sugározni. Ráadásul pont abban a sávban, ahol mozgó rádiótelefon szolgáltatásra sokkal alkalmasabb, kevesebb bázisállomással (tehát olcsóbban) lehet ugyanakkora területet lefedni, mint magasabb frekvenciákon. A műsorsugárzás pedig állandóhelyű, az ellátott területet még magasabb frekvenciákon megfelelően lehet biztosítani. Különösen a digitális műsorszórásban használható tömörítési eljárások révén nyert sávszélesség csökkenésre. Egy analóg sugárzásra használt sávszélességben minőségtől függően több műsor is átvihető.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Ez nem összeesküvés, csak sima átverés, amit ha a sarki boltos tesz valoszinü rácsos ajtoval honorálnák, mások viszont ugyanazt a frekvenciasávot immár már 3. felhasználonak adják el. ( földfelszini TV, kábelTV és a harmadik meg a mobil internetes LTE.)
Következő: »»   59 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem