Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1059 / 1385
(#) lionsec hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Rendelek hozzá spec fóliát nyomtatóm már van készül a levilágító is és persze spec durabrite tintát használok. De a laminálás viszont olcsóbb jóval!
(#) soskajoska válasza morgo hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Vitatkoznék veled. Egyszer használható, mivel a rajta lévő bevonatfilm beleolvad a tonerbe és onnan utána már hiányzik. Ott már úgy viselkedik, mint az etikett hátulja.
(#) pjg válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ne fillérezzetek már. Egy A/4-es lap 30-70 Ft. Egy gömb fagyi meg 150.
(#) soskajoska válasza lionsec hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Attól függ, milyen tervezőt használsz. Én eagle-lel dolgozom. Ott egyszerűen ráhúzom a panelre a poligont, beállítom hogy raszter és nem tele. Megadom a vonal vastagságát és távolságát (mondjuk 24mil és 32mil), a progi meg megcsinálja a többit.
(#) lionsec hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Éz így van! Én is azt használom! De raszteres teliföldet még nem hssználtam.
Raszteres földel szép lesz a nyák nem lesz szitás?
(#) soskajoska válasza lionsec hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ha úgy vesszük szitás, hiszen a vonalak közötti hézagokban nincs festék (mintha keresztbe sraffoznál egy területet), viszont a vonalak egyenletesen fedettek. Itt most csak ennyit tudok írni, de otthonról be tudok másolni egy így tervezett panelt. A lényeg az, hogy ha mondjuk GND-nek használod, előtte ne kösd össze a GND nevű szabadkézi vonalakat. Azt majd megteszi a poligon. Akkor nem látszanak az összekötések nem 45°-ban futó vonalai.
Remélem érthetően írtam le.
(#) lionsec hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Érthető volt persze! Már régebben csináltam ilyent. Most terveztem egy smd áramkőrt telifőldel de este kipróbálom átteszem rácsos földre. A fotózáshoz még kell pár dolog az drágább kicsivel de minöségben jobb az igaz.
(#) gulasoft válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ilyenből vettem 100 darabot, de még nem volt időm kipróbálni, meg a köcsög postás begyűrte a postaládába, most egyenesedik.
(#) lionsec hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Nálam is már volt ilyen eset és bementem a póstára a csomaggal együtt hogy ez még is milyen eljárás aztán a végén kifizették az árát a csomagnak!
(#) morgo válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Igazad lehet, de mint írtam is, én sem használom többször. Nem is próbáltam. Viszont nem vettem észre, hogy bármi is beleolvadna a tonerba. Lehet, hogy a viszonylag alacsony lamináló hőfok miatt. Vagy csak nem figyeltem rá eléggé...
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Majd a lézernyomtató kivasalja.
(#) soskajoska válasza morgo hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Nem a lamináláskor! A nyomtatáskor olvad a toner ebbe a rétegbe. Azt hiszem pont te írtad, hogy a lelógó részek kicsit filmszerűen működnek (bár nem ezekkel a szavakkal). Ez annak a speciális bevonatnak a következménye, ami már a nyomtatáskor bediffundál a toner rétegbe. Valószínűleg ennek köszönhető a könnyű laminálhatóság és a jó tapadás. (Legalábbis a vasalható polo fóliánál így van)
(#) Vacok hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Nyák fúrásához eddig a legolcsóbb fúrókat használtam. A 0,8mm darabja 80Ft forint körül van, de ezek elég hamar elkopnak max. 20-30 furatot tudtam velük elfogadható minőségben elkészíteni. Szeretnék egy kicsit strapabíróbb fúrókba beruházni. Erről mi a véleményetek?
(#) szili83 válasza Vacok hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Ezek sokat bírnak!
Hátrány, amiért én nem használok ilyet, mert csak állványossal lehet fúrni. Ha kézben fúrod, s kicsit megfeszíted, akkor eltörik.
(#) soskajoska válasza Vacok hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
HA csak 0,8-as kell, akkor jó választás és még a duplájába sem kerül az általad vettnek. Viszont sokkal ridegebb és feszítésre könnyen törik!
Egyébként hasonló áron találsz készletet is 0,3÷1,2mm méretekkel, amivel a legtöbb fúrási feladatot meg tudod oldani.
(#) alex0 hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Én itt vettem, mindenkinek ajánlom. Kedvedre lehet válogatni. Gondolom, van még neki.
(#) szili83 válasza alex0 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
E-bay olcsóbb, és amennyi itt a postaköltség, annyiért kínából itt van a fúró...
(#) pjg válasza szili83 hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
S 0,8-as nincs is neki.
(#) Vacok válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Szándékosan választottam ezt, általában 0.8-assal szoktam fúrni a nyákokat, nagyobb furatokhoz -amit amúgy sem csinálok sokat- megfelel a HSS fúró is.
(#) lionsec válasza Vacok hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Szia!
A COOPTIM weboldalán van olyan ,hogy szigonyfúró annál jobb nem kell!Én azokat használom már egy jó ideje és még nem ment ki az éle.Igaz nem is túl olcsó viszont minőség!
(#) szili83 válasza Vacok hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Én meg kifúrok mindent 1mm-esre, mert 0.8mm-be sok minden nem megy bele... Igaz sok minden meg igen. Attól függ, hogy ki mit épít.
(#) elektrorudi hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Ebbe vajon belemegy a 3,175mm szár átmérőjű NYÁK fúró?
(#) niedziela válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Szerintem bele, de mi a terved ezzel ?
Én elhiszem, hogy gyors a kezed, annyira azért nem
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
És hogy ezzel nem töri el, azt nem hiszem el, ezt merőlegesen tartani...háát...és hogy ne legyen oldalirányú mozgása...
(#) lionsec hozzászólása Szept 27, 2014 /
 
Egy kis panelfúró gép manapság nem drága és szépen lehet vele dolgozni is. És még annál is megesik,hogy elpattan a fúró sajna.
(#) alex0 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 27, 2014 / 1
 
Na ezt a nyák fúrásához nem lehet használni. Ez fafúrónak használatos. De ha megy kézből a 10 ezres fordulat
Már EZ is használható, de azért kézből könnyen törik a keményfém fúró.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) pjg válasza lionsec hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Linket tudsz adni? Így nem találom.
(#) lionsec válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Ha jól másoltam ki a linket itt megtalálod. Vamn tőbb méret. Nekem bevált. Nem is annyira pattan mint a spirál fúró.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
(#) gulasoft válasza lionsec hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
2100Ft nagyon sok. nem bír 10* többet mint az a 200Ft-os amit hirdetett itt valaki, pedig azok használt fúrók. A nyákgyárakban x fúrás után cserélik őket, van amin az méret sem látszik, mert már lekopott a sok befogástól, de otthonra bőven elég.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Következő: »»   1059 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem