Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   146 / 293
(#) StMiklos válasza yulo5310 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szevasz!

Ez ugyan nem látszik, de ennek a pogácsának a 2 oldala ezüstözve van, ez a két "elektróda".
Helyére téve, két rugózó lemez közé kerül, így jön létre az érintkezés, itt történetesen 3 érintkező (rugózó) pont van kialakítva. Idővel ez oxidálódhat, előforduló túlterhelés miatt és a mozdulatlanság miatt növekszik az átmeneti ellenállás, olykor elég kivenni, megdörgölni és más helyzetben visszarakni.
Ideiglenes javításként bejöhet, de hosszú életre már ne számíts.
Üdv: StMiklos
Hogy az onnan, ahova rakták, hogyan eshetett ki, fogalmam sincs..
Talán, ha túlzottan megmelegszenek az áramvezető rugólemezek, kilágyulnak (ez már azért durva) és kipotyog a pogácsa. De ez csak agyalás, ha már valamiféle választ keresek a miértre.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2014
(#) yulo5310 válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Az előfeszített hőkioldó tárcsával rengetegszer találkoztam,igaz én régi hűtőmotorból építek komprikat(már vagy 30 dbt),de ehhez még nem volt szerencsém!
(#) Fruzsi válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Szia Köszi ! Soha nem adná vissza - mert azt kiszállásra kérte -számla nuku.
Folyamatosan megy a gép, most is hallom, mit ha csordogálna valami benne, de a felső része nem hűt (((
(#) stenglt hozzászólása Okt 25, 2014 /
 
Szervusztok

Adott egy két kompresszoros Zanussi kombi hűtő alsó mélyhűtővel. Érdekes jelenséget tapasztaltam. A mélyhűtő résznek a külső burkolata, az első ajtó és az oldal lemezek kívülről erősen párásak. Olyan mértékben hogy a konyha kövén szabályosan folyik a víz. Az első ajtón már a rozsdásodás kezd látszani.
Mitől van ez és hogyan lehet javítani?
(#) Tom52 válasza Fruzsi hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Szia!Nekem egy LG nofrost os hűtőm van,ami kb olyan mint a Tiéd nagyságra.8 éves,napi 1.5 KWh a fogyasztása,semmi gondom nem volt vele.

Tomi
(#) laccika77 válasza stenglt hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Üdv! A hőszigetelés nem tökéletes, áthűl (átázik) lassan a palást, és a szoba levegője kondenzál a fagyasztó oldalán. A hőveszteség is nagyon nagy ilyenkor már épphogy bírja tartani a beállított értéket. Javítani nemigen lehet, olcsóbb egy új hűtő.
(#) stenglt válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Szia...

Miből készítik ennek a szigetelését, hogy egy idő után tönkre megy vagy kirágja az egér ?
(#) Atti128 válasza stenglt hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Hasonló a purhabhoz. Fagyasztóládán szoktam is cserélni de szekrényen nehézkes.
(#) laccika77 válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Igen, ládának az alja szokott átázni ahol nincs lemez burkolat (azt meg lehet taknyolni)
(#) Atti128 válasza laccika77 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Bocs de azt meg lehet normálisan is csinálni, nem gányolással.
(#) kaqkk válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Régebben hetente 2-3 darabot megcsináltam de már nem kérik olcsóbb új hűtőt venni részletre. .
(#) Fruzsi hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Ehhez mit szóltok ? Kirángattam tegnap a hűtőmet a teraszra mondván, hogy most már nem úszom meg, újat kell vennem. A mélyhűtő része még megy, de folyamatosan nem áll le(( Ma reggel kinyitom a felső ajtót és 4 fok van benne. A hátulját megtapogattam kicsit langyos volt. Mi a fene baja lehet ennek a hűtőnek ???? - tudja valaki ???? Ez komolyan vicc amit művel ez a hűtő((
(#) StMiklos válasza Fruzsi hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Én azt szólom, hogy még egy hibátlan 1 kompresszoros normál+mélyhűtő is leolvad, értsd: nem fog elindulni a kompresszora, hogy hűtsön, ha a külső hőmérséklet nem éri el a 14-16 fokot.
Hány fok volt éjjel?? Ilyen a vezérlése, de ez le is van írva a gépkönyvében. És ez nem vicc.
Üdv: SzMiklos
(#) stenglt válasza Atti128 hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Köszi a segítségeteket.
(#) Fruzsi válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Semmilyen gépkönyvet nem kaptam hozzá annó amikor vettem, joformán semmit nem tudok a hűtőről.
Nem értem mit irtál sorry. Benn a lakásban nem hűtött a felső része a hűtömnek, már 3 hete szórakoztat.
Tegnap kihúztam a teraszomra - és azóta működik a felső része is, erre te azt válaszolod, hogy ha nem éri el a 14-16-fokot akkor nem indul el a kompresszora.
Most néztem meg meleg a rács hátul, és a kompresszor is.
Biztosan én vagyok a szőke, hogy nem értettem amit mondtál.
Köszi a válaszodat.
szia
(#) olo hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Nem vagyok hűtőgép szerelő, szeretnék tanácsot kérni. Van egy LG hűtőm ami nem hűt. A hibajelenség a következő: Bedugás után kb 20 másodpercig 1200 Watt körül fogyaszt a kompresszor, ami lassan csökken pár wattal, majd leold a hővédelem. A kompresszor eközben kb 40 fokra felmelegszik. Egyik tekercse 13 ohm a másik 50 ohm ellenállású. A PTC termisztor az 50 ohmossal van sorban, a 13 ohmos folyamatosan kapja a 230 voltot. A termisztor 10 fokon 60 ohmos ellenállású, viszont kb 60 fokon meg csak 40 ohmos. Itt olvastam, hogy a PTC melegen több kiloohmos kellene legyen, de melegítve nálam csak csökkent az ellenállása. Lehetséges akkor, hogy ez a hibás? Ha igen, akkor javítható-e, vagy hol lehet értelmes áron beszerezni? A kompresszor V75LAEG típusú a PTC P470MC. Előre is köszönök minden hasznos észrevételt.
(#) Hyperion hozzászólása Okt 27, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy 2007-ben vásárolt Electrolux ERO 2070-es beépített hűtőgépünk amivel akad 1-2 gond így a segítségeteket kérném!

Nagyjából 2 éve kezdődött a gond vele. Van egy belső keringtető ventilátor, ami a hűtő tetejéről szívja el a levegőt, és pumpálja a hőcserélőn keresztül a 0 fokos területre.
Ez a ventilátor akkor megállt. Kis matekozás után kiderült, hogy szakadás lépett fel az egyik kondenzátornál, fent az elektronikában(Szerviz doksit csatoltam!).
Ezt cserélve szépen üzemelt tovább mind a venti mind a hűtő.

Azóta viszont van még egy érdekesség. Konkrétan az, hogy a hőcserélőre 1-2 havonta 5-6 cm-es jégréteg keletkezik. Télen talán 2-3 havonta.

Hőmérő szerint a hőmérsékletek normálisak, a hűtő ki is kapcsol.

Tudtommal ez a jelenség a pára bejutás miatt lehetséges.Ami utalhat az ajtó tömítetlenségére, és magának a szekrénynek a hibájára is.
Mivel beépített, gondoltam, talán a rászerelt bútorfront húzza el az ajtót ezért nem zár. Leszereltem, de semmi eredménye nem volt. Ajtógumi szépen szigetel körbe.

Kezdek kifogyni az ötletekből. Már a belső hőmérőkre gyanakszom, talán valamelyik fals értéket közvetít.

Szóval, tudtok nekem tanácsot adni, hogy merre induljak tovább a keresésben?

Segítségeteket előre is köszönöm!

599361690.pdf
    
(#) StMiklos válasza Fruzsi hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szevasz!
A 14-16 fok nincs kőbe vésve, lehet kevesebb is, de alapvetően nagyjából így működnek.
Az, hogy most is megy, azt jelentheti, hogy egyszer elindult és meg se állt többet.
Mélyhűtő része megy, mondod. Egy mélyhűtő akkor jó, ha benne a hőmérséklet eléri a -18 fokot.
Ugyanúgy kopog a -4 és a -18 fokos csirke is. Hány fok van a mélyhűtőben?
Hogy +4 fok fok van a normál részben? Lehet, mert a lakásban van 22 és belül mondjuk 12, itt 10 fok a különbség, de ha kívül van 14 belül lehet akkor 4 (ismét 10 fok a különbség).
Vélhetően ha visszaviszed a helyére, ismét lesz panaszod rá...
Minden hűtőhöz adnak gépkönyvet, garanciajegyet, de a netről is letölthető, már ha valaki kíváncsi rá.
Üdv: StMiklos
(#) Fruzsi válasza StMiklos hozzászólására (») Okt 27, 2014 /
 
Szia ! Köszi, hogy írtál. Már nem viszem vissza a helyére, addig még marad a teraszon amíg nem veszek egy újat, - pályázaton jelentkeztem, ha megítélik akkor irány és veszek másikat, csak még tanácstalan vagyok, hogy milyen márkát vegyek ??? A++ vagy A+++ veszek, addig meg had menjen legalább nem romlik meg az étel, és a fagyasztóban a sok kaja nem olvad ki.
Minden szépet és jót - további szép estét ! helló
(#) Zoltana hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérek egy Ariston felül fagyasztós alul hűtőhöz.

Hibajelenség azzal kezdődött, hogy néha újra indította magát de a mai napon nem indult újra és se kép se hang a belső világítás és a kijelző se mutat semmi működést.

Köszi előre is Nektek!

Üdv. Zoltán
(#) StMiklos válasza Hyperion hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szevasz!
"Tudtommal ez a jelenség a pára bejutás miatt lehetséges."
Igaz, de akkor ne nyitogasd az ajtót, mert bejut a 20-22 fokos levegő, amelynek a páratartalma (annak nagyobbik része) a szekrényben lévő hőmérséklet hatására jégként/dérként kicsapódik.
Ezt nem lehet megakadályozni, és a szekrény nem romlott el.
Miután ez jég/dér réteg rontja (hosszabb idő után szinte lehetetlenné teszi) a hőátadást ezért gondoskodni kell eltávolításáról.
Részlet az általad linkelt gépkönyvből: (a defrost az leolvasztást, az evaporator hűtőtestet jelent)
COOLER 0 DEGREE REFRIGERATOR
15/29
d. Defrosting activation of the evaporator battery.
The frost accumulated on the battery evaporator must be defrosted regularly.
The defrosting of the battery evaporator occurs every 3 hours of continuous operation of the compressor.
The defrosting heater starts after the compressor cut-out.
During the defrosting heater:
the compressor does not operate;
the fan turns at HIGH speed in continuous mode;
the temperature of the refrigerator compartment cools down;
the battery evaporator warms up.
The defrosting heater terminates when the evaporator sensor detects a temperature of +4 °C

Lefordítsam az egészet? Google is megteszi...
Üdv: StMiklos
(#) StMiklos válasza Hyperion hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
A gépkönyv tanúsága szerint évente cserélni kell a CARBON (szén) szűrőt.
Meg kéne nézni..
Üdv: StMiklos
(#) farkas64 hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Zanussi Zft 12 ja tip.tti120f fagyaszto ajto tomitese hosszaban elrepedt.
Lehet-e cserelni, a tomitest, mert csavarokat nem talalok az ajto peremen.
Koszi a segitseget
(#) yulo5310 válasza farkas64 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ezek már nem csavarosak!,van egy vápa amibe bepattinthatók.
(#) kaqkk válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Nem vagyok ebben nagyon biztos , vannak a zanussi lehelnek olyan tipusai ahol az ajtóbélés és az ajtó közé van" besütve" a gumi széle ezeknél csak egy keskeny lemezcsík segítségével csavarozható fel az új gumi.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2014
(#) yulo5310 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Na igen,azért kell megszemlélni! Egyébként nálam már 10 éve hosszában el van hasadva a gumi,még jól hűt,nem fogyaszt többet,igaz hetente 1x2x nyitogatjuk.
(#) Zoltana hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Köszi StMiklós!

Az a gondom, hogy a hűtő semmit se csinál ezért még tippem sincs, hogy merre induljon el az ember de szerelő lesz szerintem.

Még egyszer köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) kaqkk válasza Zoltana hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Próbáld ki a konnektort mondjuk egy hajszárítóval .
(#) g1rdon válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Hogy legyen lezárása a történetnek

A valódi probléma az volt, hogy a fagyasztótér doboza megrepedt, átázott a szigetelés, és ettől a termosztát persze egészen elképesztő baromságokat mért a normáltér valódi hőmérséklete helyett. A szerelő csak a harmadik kiszállás alkalmával nézett be a fagyasztótérbe, és persze miután megmutatta, elég nyilvánvalóvá vált, hogy az ott bizony repedés (egyébként abszolút elégedett vagyok a szolgáltatásával, a második és a harmadik kiszállás és munka garancia keretében történt, abszolút korrekt módon kezelte a helyzetet, legközelebb is őket hívom).

A hűtő kiépítése után az átázott (és -fagyott, persze) szigetelés tapasztalhatóvá is vált.

Ezután a mester a termosztát kapilláriscsövét bevezette a normáltérbe, most a hátsó falon van belül, ettől a lehetőségekhez képest helyreállt a normális működés. Hosszú távon nyilván nem célszerű így hagyni, hiszen lényegileg a helyiséget hűtjük vele, de gyorssegélynek megfelel.

Nem most zárult le a történet, de most jutott eszembe, hogy megírjam, hátha segít valakinek a jövőben: ha meleg (túlfűt) a hűtőd, nézd meg, nincs-e elrepedve a fagyasztótér és átázva a szigetelés!

Köszönöm a segítséget mindenkinek, hasznos dolgokat javasoltatok
(#) pepin hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Van egy Lehel HB240 hűtőm. Egy DRVT-3 relé van benne. Ennek elvileg a megfelelője az MPV 38 relé. A gondom az hogy a régire 3 vezeték van kötve az új relének meg csak két csatlakozási pontja van. Mit mire kössek? Vagy ha nem jó ez a relé akkor milyet vegyek? Előre is köszönöm.
Következő: »»   146 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem