Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1250 / 1679
(#) don_peter válasza H2opok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Oks akkor én ki is estem...
PIC-es vagyok..
Ha bár egy kis adapterrel meg lehetne oldani, de maradjunk a gyárinál, ha már ez kész van így...
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) H2opok válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Pont a mérete miatt lett egy nyákra tervezve minden. Nem akartunk plus 1 vezérlő nyákot a kijelzőpanel mellé.
Ebből a nyákból 2 db lett legyártva, mivel "prototipus", nem tudtuk, tudjuk, hogy van e rajta hiba. Ezért sem lettek a kijelzők beforrasztva. Ha teljesen kész lenne és működik minden, akkor lenne egy végleges verzió belőle. Amit lehet megmentünk a nyákról, és jöhet a végleges.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) koverg70 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia!

Bár időm nincs sok, de hétvégén szívesen átnézem a programot.
Mit értsek az alatt, hogy a beállítás nem megy? Az RTC-n szeretnéd állítani az időt a három kapcsolóval? Az óra/perc/másodpercnek gondoltál egy-egy gombot vagy valami bonyolultabb?

Sz.v.sz. ha elválasztókat (kettőspont?) szeretnél, akkor keskenyebb karaktereket kell használni.
Üdv: Gábor
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) H2opok válasza koverg70 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Épp most beszéltem a tervezővel, a gomboknak jelenleg nincs semmi funiciójuk,programban sincs. 3gomb lenne a beállitás,ahogy egyszerűbb,vagy praktikusabb.
A legelső hsz.ben volt egy "minta" link, ugy kellene a kijelzés. Másodperc nem kell, igy elfér a kettőspont. Esetleg az "A" ès "P" lehetne elől. Elvileg infra is lett rá tervezve, de ez el lett vetve, és helyette egy hőmérő (DS) kellene. Az rtc megy. Fényerőállitást is szerettünk volna bele,automata vagy manuális ,mindegy. Dátumkijelzés sincs.Szóval elég kezdetleges.
(#) koverg70 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Nyiss ennek a projektnek egy külön topikot és ne itt beszéljük meg!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) Ricsi89 válasza H2opok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Belekukkantottam a kódba, nem rossz. Hasonló órán gondolkoztam már én is, így most van egy alapom, amiből ki tudok indulni. Jó sok minden rejtőzik ebben alapban. Persze nekem még szinte semmim nincs hozzá, majd talán a karácsonyi hosszú szünetben.
(#) H2opok válasza koverg70 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Nyitottam egy új, ezzel kapcsolatos topikot hogy ne itt keljen "szemetelni". Ott van minden.

Matrix kijelzős kapcsolások
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) reloop hozzászólása Nov 25, 2014 / 1
 
Nem tudván ellenállni a kísértésnek, óraépítésbe fogtam
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Jól néz ki de ki az a hEGI ?
(#) granpa válasza Doncso hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Aki fejen állva olvassa!
(#) zenetom válasza Doncso hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ez esetben 16:34-et kéne mutatnia
(#) (Felhasználó 46585) válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Hiába, pusztul a világ...
(#) vicsys válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Isten hozott a hourofilek társaságában!
(#) nagym6 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Én olyan órát építenék (utánépítenék), ami -programozottan- bemondja az időt, ISD hangtárolóval. Kellemes ébresztés lehetne, a vendég is észrevenné mennyi idő van már, stb.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) Szpisti válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Ahhoz nekünk már megvan a vasunk Vicsyssel... csak győzd felmondani az időpontokat!
Az ISD ehhez már kevés!
(#) Csupasz válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Megvan, bemondja az ébresztést, és finom ébresztgetéstől kezdve, a " Jó reggelt elvtársak, fel!' ébresztésig bármi rögzíthető!
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Módosítom az elképzelést. Hangot mindenki maga mondaná bele, csak én kérnék egy vendég indító tájékoztatót valakitől.
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) zosza18 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
HOUROFILEK társasága... ezen kiégtem!
(#) ktamas66 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Akkor csatlakozom én is .
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Úristen majdnem lemaradtam!
Bővebben: Link
(#) nik hozzászólása Nov 26, 2014 / 1
 
Kicsit babra munka volt a forrasztgatás ennél a 2 oldalas, nem furatgalván panelnál...lehet elkélne egy vékonyabb pákahegy is már. Mindenesetre a kis teszt biztató, bár még nincs kész teljesen a kütyü. Kitaláljátok mi lesz belőle?
(#) SzervízMacska válasza nik hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Hőmérős óra?
(#) vicsys válasza nik hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szép kis panel.
(#) nik válasza SzervízMacska hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Az óra most kimarad. Viszont páratartalom mérő még csapódik a hőmérőhöz. Egy Elektoros cikk alapján építgetem.
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia!
Örömmel látom az Arudino mini-t az órádban! Mi a másik kiegészítő ott jobbra? RTC gondolom, de mi az a nagy IC? Pontossága megfelelő? Csak időt tud mutatni, vagy más ötleted is van vele?
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Szia! Ezt építettem be. A mellékelt teszt programmal áttekintheted a lehetőségeit. A könyvtára is OK!
Az már biztos, hogy a történet ezzel az órával nem ér véget , csak előbb szeretném ennek a burkolatát mívesen elkészíteni.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 2
 
Houofilek előre...
(#) reloop válasza sooty hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nem piskóta
(#) kocsgab002 válasza sooty hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Hol vannak a szép kék kijelzők?
(#) (Felhasználó 46585) hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
Most már csinálhatnátok olyan órát is, ami visszafelé megy. De a valóságban, a tényleges idővel együtt... még lennének terveim, amit csak egy ilyen szerkezettel lehet megvalósítani...
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
Következő: »»   1250 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem