Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1268 / 1679
(#) Szammer válasza tkovacs hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Gratula!
A NYÁK nagyon szép lett.
(#) elektroncso válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Jól néz ki, szép a kivitelezés. Jól néz ki a pozíciórajz is. Csak egy kérdés, az egyenirányító diódák nem véletlenül 1A-esek? Nekem kicsit karcsúnak tűnnek 2A folyamatos terhelésre. Szemre az 1N400X típuscsaládba sorolnám be őket.
(#) kameleon2 válasza palp hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A hangja sajnos nem látszik, de biztosan megérte. Nekem is ilyen erősítőm van és imádom a hangját. A PPaudio jelzés véletlen? Mert ha saját - nehogy jogi vitába keveredj a PennaPoor-al...
(#) havranarpi válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Igen a diódák 1A-esek 1N4007.IGazából ez úgy készült ,hogy találtam a suliba egy kapcsolási rajzot.Elolvasva rájöttem ,hogy egy KIT -ből eldobta valaki a rajzot.Én nekiültem és megcsináltam a nyákot hozzá.A rajzon alapból ilyen diódát használ.
(#) elektroncso válasza havranarpi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Ebben az esetben én 1A-nél többet főleg huzamosan nem mernék belőle kivenni. Biztos bírja- egy darabig. Ha a szabályozási tartomány alapján a 0-2A-ig szeretnéd akkor érdemes lenne a diódákat nagyobb áramúra cserélni.
(#) mate_x válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A diódákon nem folyamatosan folyik áram, mivel graetz kapcsolásban vannak.
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Idézet:
„nem is olyan rossz szerintem!!!”

Hanem nagyon jó, sőt még annál is jobb. Ügyes.
(#) pleso válasza elektroncso hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Ha jól látom a diódák Graetz hídba vannak kötve, ebben az esetben ( javítsatok ki ha nincs igazam ) 2db dióda vezet egy időben így elméletileg megfelel a 2A-s kritériumnak.
(#) mps válasza pleso hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A hídban valóban két dióda vezet egyszerre, csakhogy sorosan van kötve, így a feszültségtűrés lesz magasabb, az áram nem változik.
(#) Bakman válasza mps hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Egységnyi idő alatt az áram a két-két diódán eloszlik, fele-fele arányban.
(#) Wallami hozzászólása Jan 4, 2015 / 1
 
Sziasztok, szeretném megosztani veletek legújabb munkám eredményét.

Ez egy ESP-113 fejhallgató erősítő, a lelke JRC4558-ös.
Brumm, torzítás abszolút "0", gyönyörű hang jellemzi.
Erőteljes,dinamikus, telt méjhangjai és csilingelő magasai miatt csak ajánlani tudom.

A táprész még dobozolni kellene, de az még a jövő zenéje...
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!
Elkészült egy PWM vezérlő, a négy, (jóval)korábban már bemutatott ledpanelemhez. A dobozolás, össze lett csapva kissé, és a melegragasztó sem a kedvenc rögzítési módjaim közé tartozik, de gyorsan kellett végezni vele. A feliratozást hagyjuk... A feladatát ellátja, ha lesz időm, át fogom csomagolni valami esztétikusabb közegbe.
A kapcsolás kutyaközönséges, 555-ös alapkapcsolás, IRF630-as fettel.
(#) vicsys válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Kár érte... Lehetett volna szép is.
(#) lajos1969 válasza Szammer hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Silicon chip 2005 április, májusi számok!!
(#) Gránátalma válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Nálam is készül egy theremin, csak nem egy ilyen szokványos gép lesz. Én egy hangszer jelét fogom modulálni az antennával.
(#) Szammer válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Köszönöm, megnézem.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
A forrasztó "állomásom"-at kiegészítettem egy lámpával. (Az eredeti háza miszlikbe volt törve, így itt hasznosítom a lámpa részt, és a 12V-os trafónak keresek majd helyet.)
A saját trafója éppen 80 W-os, tehát a pákafűtéssel együtt is kényelmesen elviszi a 20 W-os lámpát.
Egyenlőre minden együtt működik, de jó eséllyel megoldom a lámpa és páka külön-külön kapcsolhatóságát.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Jópofa lett, ügyes!
(#) Csupasz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szóval ha fűt a páka, világít a lámpa?
(#) Alkotó válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nem a fűtéstől függ, hanem az állomás bekapcsoltságától. Ha megy az állomás, akkor van fényesség, függetlenül a páka ki-be kapcsolgatásától.
(#) Justo válasza Wallami hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Hello! Gratulálok! Esetleg kapcsolási rajzot mellékelnél?
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nekem a forrasztáshoz már lámpa kell. Sajnos függetlenül attól, hogy nappal vagy éjszaka van. Tehát, logikus...
(#) Csupasz válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Bocsáss meg, viccnek szántam....
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Igen, a praktikusság vitathatatlan, alapterület foglalás nélkül kaptam többlet fényt.
A látásnak vannak fokozatai. Azt mondod lámpa kell neked, de Te hangyalábujjakra forrasztasz hangyakörmöket. Nekem is kell, az 5W-os huzalellenálláshoz. Itt a különbség.
(#) Wallami válasza Justo hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Köszönöm.

A bemeneten lévő 1Kohm helyett inkább 3-4.7Kohm-ot használj.
(#) janimester hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Az smps autóhifi táp második nyákja kimaratva,fúrva (vasalásos módszer).
(#) Alkotó válasza janimester hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Hol van erről dokumentáció?
(#) janimester válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia. Tessék itt : tápegység. Vagyis kicsit küzdöttem vele az elején , de abban a hozzászólásban van a működő terv. A trafó felőli információkat privátban leírhatom ha komolyan érdekel.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) Justo válasza Wallami hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Köszönöm
(#) Alkotó válasza janimester hozzászólására (») Jan 7, 2015 / 1
 
Jobb lenne egy "aktuálisabb" és utánépítő barátabb változat. Gondolok komplett rajzra, paneltervre, és a "trafó" pontos gyártási leírására.
Ezek tanulmányozása után lehet eldönteni akarja-e valaki reprodukálni a tápegységet.
Következő: »»   1268 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem