Fórum témák
» Több friss téma |
Talam a MPLAB 8.92-vel jobban jarnal.
Talalsz egy par dolgot ezen a linken, ami elosegithet a PIC tanulasahoz.
Na igen, ebbe ennyire nem mélyedtem bele noha láttam, hogy fordított lehet az egész..
Az Enabledet egyből kiszúrtam..
Igen tudom. Úgy értettem, hogy ugyanazt a kommunikációt tudja használni. Nem kell módosítanom semmit a WS2812B-nek szánt áramkörön, csak utána biggyeszteni a LEDeket.
E-bayt, Alie-t áttúrom. Meglátom mit találok, köszönöm.
Majdnem ugyan az a kommunikáció, csak az időzítés és a bitek sorrendje más...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
Igen, de csak szoftvert kell módosítani. Firmware frissítés és megy ezzel a LEDdel is.
Hello,
A következő program gombnyomás hatására kezelné a mask.c file-ban lévő eseteket. Az else ágban van valami gond nem engedi ez miatt futni a programot. Amennyiben kihagyom az else ágat lefut a program ( persze csak ami az if ágban van). Hogyan kellene áttírni a programot, hogy az else ág is működjön? Kösz!
Csináltam egy kapcsolási rajzot a kijelzőről. Remélem jól csipogtattam vissza. A rajz minőségéért elnézést kérek, kicsit mórickás lett. Ha nem átlátható, akkor lerajzolom normálisan is. A két kondik értékét egyenlőre nem tudtam megállapítani, ezért nem is írtam be, valamint a digit kijelzők lábait nem rajzoltam mind be, mert akkor nagyon kusza lenne.
helyett
Az elko 10µF 25V-os tantál elko, a másik 10nF-os kerámia kondi (max fesz értéke nem fontos, biztos nagyobb 5-12 V-nál).
Tápfeszt szűrik, alacsony illetve nagyfesz zavarok ellen. Az elko kis panelon elég egyszer, a 10-100nF IC-nként kell (illik), közel az IC tápfesz lábaihoz. Kötelező tartozékok gyakorlatilag, de a logikai működésre nincs hatásuk-nem kell velük számolni. Persze el sem hagyhatók (titokzatos zavarok, hibák, instabilitás, gerjedés léphet fel)
A rajzod szerint a kiléptetett minta vezérli a kijelzőket, ahogy tippeltem.
Mivel nem rajzoltad meg a szegmensek bekötését csak az alábbit tudtam kihámozni: A LED8 kimenet vezérli a 2. és 4. kijelző közös elektoódáját, a LED9 pedig az 1. és 3. -ét. A kiléptetett minta 16 bitet tartalmaz: 7 db szegmens vezérlő bit, 2. és 4. kijelző kiválasztás, 1. és 3. kijelző kiválasztás, 7 darab szegmens vezérlés. Egy szegmens akkor van bekapcsolva, ha a hozzá tartozó bit értéke 1. Egy kijelző csopot akkor van kiválasztva, ha a hozzá tartozó bit értéke 1. A vezérlés: Ki kell küldeni a 2. és 4. kijelző szegmens vezérlését és 1 -et a 2. és 4. kijelző kiválasztásra, 0 -t az 1. és 3. kijelző kiválasztásra. várakozni kb. 10ms -et. Ki kell küldeni a 1. és 3. kijelző szegmens vezérlését és 0 -et a 2. és 4. kijelző kiválasztásra, 1 -t az 1. és 3. kijelző kiválasztásra. várakozni kb. 10ms -et. Hogy a léptetés ne látszon a léptetés megkezdése előtt a Blanking jellel ki kell oltani a kijelzőt, a léptetés végén be kell kapcsolni.
A funkcióját, azt tudtam, hogy a szűrés miatt van, de köszönöm, hogy az értékeket leírtad.
else ágat tedd kapcsosba és próbáld ki ...
Tehát:
És arra is figyelj, hogy az egy (=) egyenlőség jel az érték adást, a 2 (==) az összehasonlítás jeletni.. (és van egy 3mas (===) is ami az abszolút értéket vizsgálja )
Csinálok majd róla rendes rajzot, csak ezt tegnap gyorsan kézzel firkáltam össze és nagyon kusza lenne, ha belerajzolom az összes kijelző láb bekötést. A blank lábat akkor be kell kötnöm a csatlakozóra, mert az nincs is kötve sehová jelenleg. A többit átrágom még párszor, mert a leírtakat értem, de az még a megvalósítástól messze van.
A végén a blanking jel szerepe még nem állt össze.
Nem tudok okosabbat mondani mint amit Hp41C is elmondott és ismételni sem akarom.
Szimulátorban ha összedobod a kapcsolást könnyebb lesz majd megírnod rá a vezérlést. A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
A jeleket el is nevezheted, hogy ne legyen olyan kusza az ábra:
1. és 3. kijelző szegmensei: a13, b13,...g13 2. és 4. kijelző szegmensei: a24, b24,...g24 A neveket írd a sda2131 és a kijelzők kivezetései mellé.
Oké, köszönöm. Szerintem a hétvégén nekifekszem..
Sziasztok!
Eddig 5V-on dolgoztam a 18f4520-asommal, de most sd kártyát szeretnék kezelni, így hogy ne kelljen szintillesztőt használnom, a VDD-t szeretném levinni 3.3-ra. A mikrovezérlő a datasheet alapján eldöcög ennyivel. A klónommal nem lehet állítani, így külső tápról táplálnám. LD33V-re kapcsolok 9V-ot. A pickit 2 vdd,vss lábait lógni hagyom, a helyükre a 3.3-at kötöm. A pickit2 program felismeri a picet, de íráskor kidobja, hogy "no device detected". 5V-ról továbbra is jó. Én rontok el valamit a 3.3-as külső táplálásnál?
Üdv!
Idézet: „A pickit 2 vdd,vss lábait lógni hagyom” A Vss nélkül nem fog menni.
Idézet: „A klónommal nem lehet állítan” Van itt egy kis probléma. A klónról nemcsak a Vdd állítást hagyták el, hanem a GCD, PGC és AUX jelek megfogó áramköreit is. Ha így csatlakoztatod, akkor a PGC és PGD magas szintje 5V lesz, de a programozandó kontroller tápfeszültsége csak 3.3V. Ezeken a lábakon levő belső diódák kinyitnak, az 5V rákerülhet a 3.3V -os Vdd -re... Nem hiába írom, hogy mai kontroller (és egyéb áramkör) kínálat mellett ne építsünk Szilva féle és más csak 5V -ot kiadni képes klónt.
Nem én építettem. Amikor még egyáltalán nem értettem hozzá, szerencsésen ilyet sikerült beszereznem...
Tervben van egy watt-félének a megépítése, de egyelőre nincs rá idő. Viszont így, hogy írtad, hogy ezzel több gond is van, valószínű, hogy minél előbb beiktatom ezt. Közben csak sikerült a külső táplálás, de akkor úgy látom jobb, ha ilyen formában ezt nem erőltetem. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
Sziasztok! PIC12F675-tel akadt gondom. Megépítettem vele a tv játékot. Fel akartam programozni a PIC-et de nem megy. 16F628-at és 16F84-et már programoztam ezzel a pickit 2-vel. Itt most invalid OSCAL-t ír ki. Auto generate se működik vele.
Szia!
- Már a File / Import hex előtt csatlakoztasd a kontrollert. Ekkor kiolvassa az OSCCAL értékét és az utolsó memória címre betöltött értéket átírja vele. - Mivel a TV játék quartz -ról megy, az OSCCAL értéke nem is érdekes. A program nem is kezeli.
Úgy csináltam. De 3FFF van ott és mindenhol. Így fel se programozza ha betöltöm a hex-et és nyomok egy write-ot. Hiába azt írja hogy sikerült. Beolvasásnál üres a PIC. Ha VDD-t 5V-ra állítom akkor csak 4,7V van az okozhat gondot?
Volt már valamilyen program a PIC -ben? Próbáltad már a "Use Vpp fist programming entry" módot?
Még nem volt benne. Sikerült felprogramozni bár az OSCAl nem lett jó megy a gépezet. Az volt a baj hogy bezártam a pickit 2 programot mielőtt lehúztam volna az ICSP-t. Tehát felprogramoztam lehúztam az ICSP-t és jó lett. Nem törlődott ki a program. 16F84A és 16F628-nál nem kellett így trükközni. Azért köszi.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
Kedves Hozzáértők!
Meg tudom hajtani az 5V-os LCD displayt egy 3.3V-on működő PIC-el? Hogyan?
Igen. Adj az LCD-nek 5V-os tápfeszültséget, a digitális bemeneteknek pedig elég lesz a 3.3V-os jelszint. Olvasásra ne állítsd (célszerű az R/W lábat földre kötni).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |