Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   143 / 221
(#) Anden válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Igen, valóban, köszönöm..Esetleg a szerkesztő, (lay) file-t is megosztottad valahol??
Az engem is érdekelne mekkora nyugalmi, és max tápfesz kell neki..
(#) david9999999 válasza Anden hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Hát én nem találtam hozzá .lay file-t, de ettől előfordulhat hogy van
(#) Orbán József válasza djhans hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Én a tranyón mértem a 65-öt... A doboz jól szellőzik egyébként...
(#) david9999999 válasza djhans hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Ez még eszembe sem jutott! Nekem 4 külön bordán van a 4 tranzisztor és ráadásul fadobozba szeretném rakni, így kimaradhat egy hővezetést rontó közeg. Egyébként nekem 70 fok környékén vannak a TO3-as tokok, és teljesen stabil.
(#) Mayan hozzászólása Jan 14, 2015 /
 
Na hát megszenvedtem vele. Tettem be zobel tagot és hidegítést a pufferre és a graetz bemenetére is, átrendeztem a földelést a pufferre de próbáltam a panelről is vinni a földet a bemenethez. És csak egyre jobban gerjedt, nemhogy jobb lett volna. Aztán véletlenül vettem észre hogy ha jól megfogom a nagy pufferkondit akkor megszűnik minden, és néma csendes lesz. Ebből már egyértelmű volt hogy tényleg szigetelve kell beszerelni az rca csatit mert a doboz nagyon nem szerette így. Szigeteltem, bekötöttem az rca bemenet földjét a panelen a bemeneti földhöz, a táp föld két oldalt a tranyók forrtüskéihez csatlakozik és néma csendes lett. Minden oké... Most a doboz nincs földelve. Földeljem a hálózati védőföldeléshez vagy a táp földjéhez valahol ? Csipeszes vezetékkel próbálgattam, nem okozott semmi zajt így már bármelyiket bárhogy kötöttem és nagyon szépen szól.
(#) Orbán József válasza Mayan hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Szerintem nem kell egyáltalán földelned a dobozt - védőföld.
Ha körülnézünk a gyári erősítőknél se sűrűn fordul elő.
A pufferelkót viszont igen, rögtön mellette a doboz aljába egy földelőcsavart és bekötni.
(#) Mayan válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 14, 2015 /
 
Na megvan az is. Olyan néma lett hogy mikor hazahozva bekötöttem és bekapcsoltam a rendszert azt hittem valami baj van, mert tényleg semmi zaj nincs most. Ha szó szerint beledugom a fülem a hangszóróba akkor teljes csendben éppcsak hallani valamit. Nagyon jó lett, köszi mindenkinek a segítséget!

DSCF3464.JPG
    
(#) Anden hozzászólása Jan 22, 2015 /
 
Sziasztok!

Szép lassan össze szedegetem az alkatrészeket, és a hozzávalókat a JLH-hoz, és rakom is össze..
Két kérdésem azért lenne! A mellékelt kapcsolásban kettő trimer van, ami az egyik nyilván a munkapont állító, de a másikban nem vagyok biztos, egy tippem azért van.. Gondolom az lenne a kimeneti offset állító potméter?
A másik kérdésem, hogy milyen kicsatoló kondenzátort ajánlotok hozzá, esetleg próbáljak több félét is, kinek mi a tapasztalata???
Köszönöm a válaszokat előre is!!

JLH beult.pdf
    
(#) Orbán József válasza Anden hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Szia! Az első tranyó bázisosztójára hatással levő poti a féltápot hivatott beállítani a kicsatolás pontján. A másik a nyugalmi áramot állítja. Felváltva állítottam, fokozatosan. Amikor beállt a hőegyensúly akkor finoman trimmelgetni a kettőt az optimumhoz. Kicsatolónak nyilván jó minőségű elkót és párhuzamos kondit érdemes tenni. Yageo, Panasonic, Nichicon, Rubycon, stb., Wima, etc. - amit érdemesnek találsz beszerezni.
A becsatolónál van a kutya elásva, ott lényegesebb nekem orosz KCS kondi van, ezt jónak találták sokan.
(#) Anden válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Köszönöm a választ!!
Igen, a becsatoló lényeges, én is tapasztaltam már korábbi építéseim során.. (B5, Conductor, VF2...stb)
Sikerült szereznem becsatolónak 1µF-os (kék színű) ERO MKP kondikat, de wima-m is van itthon..
Kicsatolónak meg ahogy olvastam 2200µF/40V-os kell majd.
Köszönöm még egyszer!

Üdv!
(#) hislah hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Valami nem stimmel a kis JLH-val. Nincs meg a féltáp fesz. 10-11V környékén mozgok csak a potival. A féltáp állító poti 470K-ra lett lecserélve. Sőt, ha kiveszem a vele párhuzamos 150K-s ellenállást, akkor sem sokat változik a dolog. A csatolt képen látható a nyák, amit legyártattam. Pár kompenzáló áramkört (alkatrészt) is leszedtem már, de semmi változás.

Jelen esetben az egyenirányitás után 35V feszültséggel és 0.9A nyugalmival használom. A hangfal egy két hangszórós dipól szélessávú tölcsér,ami 3 Ohm-os.
Egyáltalán optimálisak ezek az értékek?

Féltáp beállítás nélkül is meghökkentő minőségre képes!
Óriási tere és hatalmas szinpadképe van. Imádom!

Mit tehetnék még vele?

Köszönöm!
Zsolti
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015

zsolti.JPG
    
(#) keszeg01 válasza hislah hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Jó napot.
A 100k-st cseréld kisebbre lehet segít. És a bc212 fordítva van ha jól látom!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) hislah válasza keszeg01 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Ott a pont!
Előről olvasva a fórumot, megtaláltam 10 perce a 8. oldalon!
A BC212 fordítva volt.
Nagyon köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) hislah hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
További javaslatokra lenne szükségem:

Jelen esetben az egyenirányitás után 35V feszültséggel és 0.9A nyugalmival használom. A hangfal egy két hangszórós dipól szélessávú tölcsér,ami 3 Ω-os.

Muszáj lenne 17V 2A-re lemennem, hogy ne terheljem feleslegesen az erősítőt?
Hány Wattos trafó kellhet hozzá minimum? 30W-osokból dunát tudnék rekeszteni.
Ezzel a hőtermelése is megváltozna?

Mi a jele, ha elfogy a trafó? Melegszik?

Mellesleg nincs feltétlenül szükségem a 10W-ra! Elég a fele is!

Köszönöm!
Zsolti
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) reloop válasza hislah hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia!
A 3 ohm 5W szinusz csúcstól-csúcsig 11V. Erre végtranzisztortól függően 3-6V maradékfeszültséget kell ráhagyni. A nyugalmi áram érje el az 1A-t. A 15W-ra becsült teljesítményfelvétel a 30W-os trafót tartós üzemben meg fogja melegíteni. Ha egy óra elteltével a trafó még kézzel tapintható hőmérsékletű akkor minden rendben, esetleg oda kell figyelni a jól szellőző beépítésre. (Ha kigyullad - hívd a tűzoltókat )
(#) hislah válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Namármost, ha 12V AC trafóimból kettőt odabiggyesztek oldalanként, akkor egyenirányítva ez kb 17V lesz. Ehhez is tartsam meg az 1A-t?
Halgassam meg velük és figyeljem a hőt?! Értem. Félek fosul (pardon) fog szólni.
Lesz egyáltalán bármi változás a hangképben, dinamikában, ha lecserélem a trafókat?

Persze KÖSZÖNÖM!
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) reloop válasza hislah hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Járatok JLH'69-et 12VDC-ről teljes megelégedéssel.
A 12VAC szekunder egyedüli tekercsként esetedben akár 2,5A terhelhetőségű is lehet. Az egy trafó - egy csatorna összeállítást próbálnám ki először.
A trafó konstrukcióján múlik mennyire fog melegedni, a gyakorlat majd megmutatja.
(#) saraha válasza hislah hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Szia,csináld meg normálisan ne spórolj,ha már A osztályút készítesz nem mindegy.30W-os trafó ide egyáltalán nem üzembiztos...,tessék túlméretezni és úgy nyugodt szívvel beállíthatod az öreg által javasolt nyugalmi áramot is.Igen nagyon is sokat számít a táp kivitelezése,ha jó hangot szeretnél...
Láttam,hogy különböző feszültségekről üzemelteted.Nem tudom,hogy tudod-e,de ha a klasszikus 69-es JLH-t készíted akkor még alkatrészeket is kellene cserélned a különböző tápfeszekre.Annyira nem számít,de ha tudsz bétát mérni akkor alulra tedd a nagyobbat (végtranyót).
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) hislah válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Az egy óra járatás alatt érthetem a lezárt bemenetekkel váló melegítést is?
(#) reloop válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
A transzformátor ellenőrzése szempontjából az is megfelel.
(#) hislah válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Még messze az igazság pillanata.
Viszont ma sikerül hozzájutnom 2x18V 160VA toroidhoz. Azzal is meghallgatom majd.
Azon filózok, hogy kell -e nekem görcsölnöm ezzel a tápfeszültség csökkentéssel a 3Ohm-os hangfalaimhoz, vagy maradjon 34VDC és csökkentsem a nyugalmit 4-500ma-re? Az arányok ugyanazok maradnak kb.

Illetve ki milyen végfok tranzisztorral használja?
Nekem most ST 2N3055-van benne, de másik 3 lábú tokozásút is meghallgatnék.
(#) reloop válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
A működés lényege, hogy a csúcsáram csak kevesebb lehet a nyugalmi áram kétszeresénél.
400mA nyugalmi árammal 1W kimenő teljesítményre számíthatsz, miközben 14W-ot fűtesz el.
(#) keszeg01 válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Jó napot.
Az a 2x18 jól hangzik külön táp oldalanként, tranyó meg elég sok van ami jó de a BDY73 mat dicsérik sokan, bontva még beszerezhető.
(#) keszeg01 válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Még ez is jó lehet ha találsz.

IMG_1215.jpg
    
(#) hislah válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Mester!
34VDC és 4-500ma nyugalmi 1W-ot eredményez??? Az kizárt. Szerintem Te a 18VDC-re írtad, ugye?

De visszatérve az eredeti kérdésemhez. Van értelme csökkentenem a VDC-t és növelnem a nyugalmi áramot?

Köszönöm!
(#) Orbán József válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Remélem, ebben megtalálod a válaszokat:

JLH.jpg
    
(#) hislah válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
Látom, értem, köszönöm!
De mit befolyásol, ha nagyobb a VDC, mint a Hood szerinti ajánás?
(#) Orbán József válasza hislah hozzászólására (») Jan 28, 2015 / 1
 
A globális felmelegedést.
(#) Alkotó válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 28, 2015 /
 
A teljesítményt nem növeli?
(#) Orbán József válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 28, 2015 / 1
 
Minden bizonnyal, de az nem az eredeti JLH paramétereit hozza.
Akinek nagyobb teljesítmény kell - az általában keveset ad az igazi jó minőségre - az a 75W-os JLH-t építi meg.
Ez a Mr. Hood egy igen jeles mérnökember volt. Ha az alap kapcsolás 20W-os is lehetne, azt rajzolta volna le az utókornak.
Én kíváncsiságból megmértem, mi az a hangerő (4 Ohmos HS40 dobozok), amikor minden részletet jól hallok a nem mai füleimmel.
Ez olyan 2x2-3W...
A "bőgetésre, mellbevágósdira" egyéb erősítők alkalmasak. A JLH kimondottan azzal a szándékkal épült, hogy félvezetővel is közelítően elektroncsöves - jó minőségű - erősítő épüljön.
Ha ettől eltérünk, változni fog a minőség, rosszabbra - szerintem.
Ha nem így változna, azt neves konstruktőr nem hagyná, hogy a rosszabbik változat kerüljön közkézre.
Mindez egyéni véleményem csupán.
Következő: »»   143 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem