Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   364 / 489
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
  1. CCPR1LSleep     EQU     0x0C
  2. CCPR1LRUN       EQU     0x28
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Erre...
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Köszönöm. Ehhez maradhat a 16 gombos távirányító?
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Érdekel komolyan az óra építés. Vicsy féle órát össze is raktam. Megoldódott a fet melegedése is. Nem akarok ettől bonyolultabb órát, csak ebből akarom kihozni a maximumot amit tud. Egyébként végigolvastam már a fórumot és tényleg sok mindent lehet megtanulni belőle. Köszönöm a segítséget mindenkinek aki segített az óra elkészítéseben. Ez az óra amit én még össze tudok rakni és nem annyira bonyolult. Most azért kérdeztem melyik a legújabb verzió ehhez az órához, mert ezt már videofej motorral szeretném megcsinálni mert sajnos sorra halnak meg a venti motorjaim és akkor már szeretném a mximumot kihozni belőle.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
Köszi
még egy kérdés Távirányító címfigyelés kikapcsolása a rotoron
Van mindegyikben? ....... ha van melyik sor az
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
ha emlékeim nem csalnak ezt kell keresni :
#define RC5AddrCheck
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 1 /
 
egy Ventilátor motor ni a bánattól hal meg ? Túl nagy feszültségtől!?
Agyon verni sem lehet!!
Fejmotor nekem is azzal megy most
(#) nagysasy válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Amint írtam már egyszerűen megáll vagy belassul és néha gondol egyet újraindul vagy épp nem indul el. Hozzáteszem ez nem pc venti hanem 12/24 12 cm-es venti motor.
(#) nagysasy hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Így sikerült az első óra.
Bővebben: Link
(#) tibapu válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
A belassulás attól is lehet,hogy az álló tekercs örvény áramai fütik a venti motort és a bennelevő csapágy ettől megszorul.
(#) nagysasy válasza tibapu hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
1 perc után? és éppen csak langyos. Mindegy hagyom ezeket a kínai gagyikat és megcsinálom videomotorból.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) nagysasy hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Tényleg köszönök minden segítséget mindenkinek.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Elnézést a bénázásomért.Ami nem ment el,azt most itt küldöm.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Most már úgy viselkedik ahogyan kell
(#) Mircsof hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Felmerült egy kérdés a 886 rotorral kapcsolatban.
Több helyen is látom, hogy ezt a hidat ajánljátok, de ha jól veszek ki az adatlapot ez nem gyors diódákból áll. Tudtommal ilyen célra nem megfelelő a sima hálózati egyenirányító, vagy csak az adatlapot olvasom rosszul?
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Megy a híddal is de egy darab gyors diódával sokkal jobb a hatásfoka!
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!
Akkor úgy lesz! A dióda feszültség tűrése mekkora kell legyen minimum?
Van egy ilyenem ennek a 2-3 lába N-S mind a kettőt be kell kötni? Csak mert kipróbáltam, hogy működik-e egy PC venti tápját kapcsoltam vele, de ha a két láb össze volt kötve akkor forgott a venti folyamatosan, viszont ha csak az egyik akkor érzékelte rendesen a mágnest.
A 886 nyákján van egy bal jobb nevű ellenállás, ez jól sejtem, hogy a motor forgásával van kapcsolatban? És a mellettük levő fototranzisztor a köröket méri? Vagy más célt szolgál? És egy utolsó kérdés az alkatrészekkel kapcsolatban. Az RTC "ideglenes" elhagyása von maga után valami valami változtatást?
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) Pali79 válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Nem értem mit ezzel az alkatrésszel.
A jobb, bal nevű alkatrészt nyugodtan hagyd el, a programban egyszer kell beállítani, hogy merre forog. Csak a HALL szenzort rakj be, a tápcsati tetejére egy pici mágnes pillanatragasztóval és tökéletesen működik. Nem kell a fototranyó sem, azt könnyen becsapja a környezeti fény. Az RTC elhagyása annyit jelent, hogy ha kikapcsolod, elfelejti az időt és a dátumot.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Próbáld meg a 3.láb "s" . A nyákon azt forraszd át ne mindkettőt.Dióda bírjon legalább 50-60V feszültséget.Azok a "jobb ,bal" ellenállások nem kellenek bele,fototranzisztor sem kell bele egyenlőre. RTC élesztéskor nem javasolt csak majd utána.Megy RTC nélkül is csak nem jegyzi meg a beállításokat,időt,dátumot.Legelőször a rotoron lévő fet D-S lábait jvasolom röövidre zárni mert nem biztos,hogy ha megy is az óra ,hogy látnád ha alacsony a kitöltés. Ez ráér majd ha már megy rendesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) KKobra hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sikerült elérnem hogy forogjon rendesen a HDD motorral egy 16F886-os 20/3 hibrid rotor
Akár lehetne teljes is a siker ha kijelzés is menne.
Most hogy tudom a fordulatot szabályozni maximális fordulat ami a súly miatt 3000 körül lehet szépen fokozatosan csökkentettem a fordulatszámot egészen a nulláig egy bizonyos fordulaton rendesen van kijelzés ez úgy 1000 fordulat vagy alatta. más fordulatszámnál nincsen kijelzés.
Ez a rotor működött Videófejmotorral és azzal minden fordulatszámnál ment rendesen.
Csak akkor van ugye kijelzés ha stabil a fordulat én ugyan nem érzékelem de ennyire instabil lenne a HDD motor fordulatszáma ? ezzel a vezérléssel ? vagy valamit én hibáztam ?
JÓ Jó tudom azzal hibáztam hogy HDD motorral kísérletezem
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Így már értem köszönöm!
(#) KKobra válasza KKobra hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
elrettentő példa
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Lehetséges,hogy a motor zavarja meg a rotort.
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia!
Ez a probléma adatátviteli módban jelentkezik?
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Milyen adat átvitel Erről a bázisról?
Ha innen van akkor az a baj
(#) nagysasy hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok !

Lefordítottam ezt a programot az eredeti Vicsys órához amiben nincs Rtc , a leírás szerint állítottam be mindent viszont kijelzésem nincs annyit tud hogy a távival ki-be tudom kapcsolni. Valakinek van ötlete?

prop628.asm
    
(#) patexati válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Az jó ha ki be kapcsolható! Tovább kell lépni,megmérni a rotoron mennyi a tápfeszültség a nagy pufferkondenzátor lábain.Index led világít a rotoron (kamerával látni)? Fototranzisztor jól van e beforrasztva illetve kéne rá húzni egy kis csövet vagy valamit,hogy oldalról ne érhesse fény.
(#) nagysasy válasza patexati hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Megy minden mert az eredeti programmal van kijelzés. Szerintem én szúrhattam el valamit a programozáskor csak nem tudom mit.
(#) Edimax hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Üdv : Ehez mit szóltok, ezt néztem ki . Meg lehet csinálni . Propeller Clock v1.1.
Proci : Atmega32. Nagyon tetszik.,:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) patexati válasza Edimax hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Itt PIC mikrovezérlős órák készültek.AVR órákat itt nem építettünk így segíteni sem igen tudunk a témában.
Következő: »»   364 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem