Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   123 / 1385
(#) tbence3 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
De azt, hogy gondolod?
Rakjam be a csempevágóba? (édesapám burkoló)
(#) levii válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Lehet venni ilyen pici kb 3cm átmérőjű korongot nem csak 23centiset.
Nekem is van ilyen korongom de tovább tart összesrakni a gépet mint amennyi idő alatt elvágom a nyákot vasfűrésszel.
(#) Petroimro válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Szia!
Lemezvágó ollóval is lehet nyákot vágni.
Főleg a karossal.
(#) tbence3 válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Tudom. Én is azzal szoktam. De inkább az lemezvágóollóval, mert az közelebb van. Egyébként van karos is, csak ne kellene állítani, meg kicsit kikalapálni, mert közepénél nagyon nagy a hézag és ott már majdnem 45°-ban vágja le a szélét .

Csak még nem hallottam ilyenről, hogy gyámánt-vágókoronggal vágják a nyákot.
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Sikerült beforrasztani az ssop tokos ic-t.
(bár a képen nem sok minden látszik)

ssop.JPG
    
(#) Peti_85 hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Én is egyszerűen lemezollóval vágom ill. lemezvágó ollóval. És már vágtam vele 50 Cm-es nyákot is. Semmi gond nem volt vele.
(#) dezsi11 hozzászólása Feb 5, 2008 /
 
Sziasztok lene egy kérdésem ki mit tud a nyák ónozásáról
és,hogy hogyan kell csinálni.
Válaszotok elöre is köszi.
(#) Petroimro válasza dezsi11 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Sza!
Szerintem te a kémiai ónozóra gondolsz!
Ezzel bevonhatod a kész panel réz részeit.
(#) kaqkk válasza dezsi11 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Megveszed a tn 140 kémiai ónozót kb 500 ft fél liter
beleteszed a panelt 10perc és kész !

De túl sokáig ne hagyd benne ,nekem a vékonyabb
vonalakat levette (igaz egész éjszaka benne volt)
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Eltévesztetted. A kémiai ónozó a TN 160 névre hallgat. A TN 140 a fotolakk előhivója...
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Előfordulhat emlékezetből írtam .
köszi a helyre igazítást.
(#) dezsi11 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Szia köszi a válasz de hol lehet kapni ez a kémiai ónozót?
(#) kaqkk válasza dezsi11 hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
A legtöbb elektronikai boltban kapsz!
(#) sszasza hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Samsung ML2010esekhez kérdés: ajánlottátok itt a fórumon mint jól bevált nyomtatót, két gondom is van vele. Először is nem nyomtat elég feketét (Graphics->Tonersave off, Darkness->Dark beállitásokkal). Mi van még esetleg amivel fokozni lehet? Szomorú vagyok mert kimondottan nyákozni vettem.
A másik hogy hangos (gondolom a ventillátor), ki kell kapcsolni mindig mert megőrülök tőle. Másnak is ilyen vagy vigyem vissza?
(#) sszasza válasza sszasza hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
(Papiron szép fekete ugyan de fóliára nagyon halvány. Mellétettem egy régit, ég és föld)
(#) Peti_85 válasza sszasza hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szia, hát fólián nem is lesz teljesen "fekete".
Legalább 2, de inkább 3 példányba nyomizd ki és azokat illeszd egymásra, úgy már tökéletesen fed majd :yes:
Ez a bevállt trükk.
(#) sszasza válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Jó, csak nehéz elfogadni, hiszen a régi Epsonos nyomataim ehhez képest olyanok mint egy frissen aszfaltozott út. Neked is 2010ed van?
(#) Peti_85 válasza sszasza hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Nem.. az nem tudom milyen. Nekem egy Tacskóban vásárolt szkennelős, fénymásolós, nyomtatós tintasugaras nyomtatóvan. Azzal nyomtattam fóliára, és 3 példányt raktam össze, bár fotózni még nem sikerült normálisan (ill. sehogy)...
De majd egyszer, arra is rájövök.
(#) levii válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szia!
A fotózás nekem se működött amíg nem állítottam át a nyomtatót normálról sötétre kb.: akkor jó a fólia ha a fényfelé tartod pl.: egy égő és nem nagyon látszik át az
égő a nyomtatott részen. Ha egy picit látni az nem baj.
(#) bave00 hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Üdv!
Megcsináltam életem első NYÁK-ját! (najó, második, az első kb. 3x3cm volt és filctollakat próbáltam ki rajta) Kézzel rajzoltam (mintha nem látszana ) a legolcsóbb (kb. 300 forintos) alkoholos filccel. Szerintetek milyen lett?
(#) PCB válasza bave00 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szia !

Használható kategória.

Üdv!
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Csak te is nagyon dúrva csiszoló papírt használsz!!!
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Szia !

Jelen esetben bave00
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Bocsi tényleg neki akartam írni ,de remélem ezért nem haragudtál meg !
(#) Frankye válasza bave00 hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Amúgy nem rossz, sőt, egészen jó, csak valóban nagyon durván van felcsiszolva!
Ha nem oxidált a lemezen a réz, akkor elegendő egy alapos zsírtalanítás, esetleg egy finom VIM-es átsikálás, ha oxidos, akkor pedig egy minimum 1000-1200-as finomságú polírpapírral, akár nedvesen való felpolírozás, mind a 4 oldallal párhuzamosan, mindig 90°-kal elforgatva a lemezt.
(#) bave00 hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Köszi a tanácsokat! Amúgy ez egy erősítő egyik csatornája lesz, majd a másik csatornánál jobban odafigyelek
(#) Moderátor hozzászólása bave00 hozzászólására (») Feb 7, 2008
 
Ha választ írsz, használd a "Válasz" linket, légy szíves! Köszönöm!
(#) Peti_85 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
"Mind a 4 oldallal párhuzamosan...", először gondolkodtam aztán már leesett; amúgy jó, tényleg így a hiteles megfogalmazás

Egyébként olyat is olvasni egyes helyeken, hogy körkörös mozdulat... Ezt csak úgy írtam. Kinek mi tetszik, melyik a jobb..
(#) kobold válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Jó a körkörös mozgás, amikor szivacson át vimmel súrolod, mert a szivacs puha, a felülethez alakul. Ha fényben megnézel egy polírpapírral körkörösen "kezelt" nyákot, olyan, mintha apró négyzetek alkotnák a felületét, átdomborodik a hordozó üvegszálas réteg. A négyzetek találkozásaiban lévő árkokat csak úgy tudod polírozni, ha hossz- és keresztirányban átsikálod az egész nyákot, a biztos siker miatt mindkét oldalról
(#) Peti_85 válasza kobold hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Áááhááá!
Először nem értettem... De utánna leesett, erre nem is gondoltam még soha. Nagyon jó!
Következő: »»   123 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem