Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   122 / 599
(#) Frankye válasza mineral hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Vicsys barátomnak való!
(#) zenetom hozzászólása Feb 26, 2015 /
 
Jól gondolom, hogy ez csak egy mezei kábel?
Bővebben: Link
Ha igen, akkor kérem átrakni a viccek totyikba!
(#) mateatek válasza zenetom hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Nagyon lerontotta a teszteredményeket a réz. Vélhetőleg, a tesztgépben nem kínai rézből készült NYÁK volt. Talán, ha megjáratták volna a kábeleket OHCI, UHCI és EHCI-vel, még érdekesebb lett volna.
(#) kameleon2 válasza mineral hozzászólására (») Feb 27, 2015 /
 
Ez már műalkotás!
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Régen úgy hívták: Kripton izzó, csak akkor még Tungsram logo díszelgett rajta. Tele volt a Tungsram fejlesztők fiókja hasonló megoldásokkal, amit a GE gondosan le is védetett. Magyar "csodaizzó"-ként is lehetett hallani ilyenekről.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Az elektroncsőnél is az a lényeg, ami a neonnál, a Na és HGLi lámpáknál, hogy két lépcsős a dolog nem? Azaz valamilyen fényforrással, ami lehet nem látható tartomány is - gerjesztesz valamilyen fényport, vagy gázt és fényport. Hogy ez most éppen foszfor vagy más - az részletkérdés. Mindenesetre nem az izzószálé a főszerep.
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Ezzel nem vitatkoztam eddig sem.
(#) Ferencz Dominik hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Én csak azt szeretném kérdezni, hogy az ilyen igazán nagy feszültségű távezetékeknél miért alkalmaznak ilyen konstukciót, hogy például 9 darab sodratot rögzitenek körbe?
Osztályfőnököm azt mondta, hogy valószínüleg azért mert a levegő vezeti az áramot és akkor így körbezárnak egy légréteget amit vezetőként használnak. De ezzel csak az a baj, hogy nem vezeti az áramot ilyenkor.

1200kV.jpg
    
(#) Gafly hozzászólása Márc 17, 2015 / 1
 
Prénteken napfogyatkozás!
Napba közvetlenül nem nézünk! Távcsővel meg különösen nem!
Lyukkamera (camera obscura) javasolt.
Azt úgy is lehet, hogy borotválkozó (vagy bármi egyéb tükröt) leteszel a földre (asztalra, stb.), rá pedig egy papirt kicsi lyukkal és nézed a plafonon a képet.
Time-lapse videót csinálni róla és feltölteni a fórumra ér
(#) Gafly válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Koronakisülés mérséklése végett?
(#) _BiG_ válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Osztályfőnököd kicsit keveri a szezont a fazonnal.... Erőátviteli hálózaton nem használnak rádiófrekvenciás tápvezetéket (mint pl. Lakihegyen látható). Amúgy azon esetben sem a levegő vezeti az "áramot", mert vákuumban is működik.

Aztán: a fószernek nem tűnik fel, hogy a levegőben áramvezetést villamos ívnek hívják? Lát ilyet normál üzemben? Nem? Akkor miért beszél zöldeket?

De ahogy már megjegyezték, a vezeték ilyetén "keresztmetszet-növelése" a koronakisülés megakadályozását szolgálja. Azért vannak azok a gyűrűk is a szigetelőn, illetve potenciálelosztás céljából. Azért használnak több szál drótot egy rúd (vagy cső) helyett, mert az drága lenne és nehéz, meg merev.
(#) Ferencz Dominik válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Köszönööööööm!
Te tényleg mindent tudsz!
(#) _BiG_ válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ezt neked is illene tudnod, ha elektromossággal foglalkozol (mellesleg fizika felső évfolyam, de még az általánosban)
Illetve ha kicsit olvasgatsz a témában - többet, mint az osztályfőnököd
(#) Ferencz Dominik válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
De még csak most kezdem megérteni
De van még valami amit nem értek...
Miután mindennek van kapacitása így mindenre igaz a C=Q/U képlet. És ha én ki szeretném számolni egy vezető testtől adott távolságra lévő térerőt akkor milyen töltés mennyiségel számoljak ha a vezető és a föld között 500V különbség van?
Így egyértelműen nem lehet de ha mondjuk ismerem az anyagát, térfogatát meg minden jellelmzőjét a testnek akkor ki tudnám valahogy?
(#) _BiG_ válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Idézet:
„akkor milyen töltés mennyiségel számoljak ha a vezető és a föld között 500V különbség van?”

A fenti képlet alapján, mint látod, a kapacitástól függ

Idézet:
„de ha mondjuk ismerem az anyagát, térfogatát meg minden jellelmzőjét a testnek akkor ki tudnám valahogy?”

Nem a vezető (fegyverzet) anyaga számít a kapacitásnál, hanem a szigetelő dielektrikuma, annak relatív tényezője (εr), ami mutatja, hogy a szigetelő dielektromos állandója mennyivel nagyobb a vákuuménál.

A többi meg a fegyverzetek alakja, mérete, távolsága... erre vannak képletek, neten is kereshetsz rá.
(#) Ferencz Dominik válasza _BiG_ hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Mindeggy.
Arra gondoltam, hogy egy huzal 500V ra fel van töltve akkor tőle adott távolságra mekkora a térerősség.
(#) lukacsp válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ne haragudj, de itt több fogalom zavar is van.
Ha valami fel van töltve, akkor az elektromosság témában csak villamos töltéssel lehet, aminek a mértékegysége [C] coulomb.
A feszültség különbség a villamos tér munkavégző képességének a mértéke, a villamos tér két választott pontja közt lehet definiálni, "a" és "b" pontok közt homogén villamos térben a potenciál különbség (feszültség) Ua-b=E*d, ahol E a villamos térerősség [V/m], d a pontok közti távolság [m].
A huzal villamos tere nem homogén, ez a számítást módosítja, de van rá meghatározási módszer. Amit nem írtál le, hogy mihez képest van 500V potenciál különbség a huzalon.
(#) _BiG_ válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Kiszámítod a huzalod kapacitását (vékony hengernek tekintve) és ebből és a feszültségből a rajta levő töltés (Q) nagyságát. A képletét írtad már.

A térerősség az adott felületre merőleges r távolságban: E = Q / (4*Pi*ε0r*r2)

Persze ez csak pontszerű töltésre jó teljesen, de vékony huzalra is megteszi talán. Vagy számolhatsz integrált
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) Mzolee válasza Gafly hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Helyi vasboltban 400Ft a hegesztőpajzs-üveg, veszek egyet az eseményre majd egy laza mozdulattal a szomszédnak adom; az övébe már úgyis láthatatlanságig összefröcskölődött a 30 év alatt.
(#) kérdező válasza Mzolee hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Ez jó ötlet, szerintem én is beruházok egy ilyenre.
(#) kameleon2 hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Éppen itt a HE hirdetések között akadtam erre. Bár nem vagyok mai gyerek és nem hiszek már a hókuszpókuszban, kérdezném, hogy látott, evett valaki már ilyet? Esetleg van-e benne több mint egy kondi és némi parasztvakítás?
(#) mex válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 17, 2015 / 1
 
A Nod habzó szájjal ugrik a linkre...
(#) elektroncso válasza mex hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Avast is...
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Sok ilyet láttunk már, egyik sem tudta hitelt éremlően bizonyítani a hatásosságát. Ez is csak egy spanyolviasz.
(#) Kovabe válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Az erőhöz energia kell, ha egy fogyasztot bedugsz a szivargyujtoba az fogyaszt és így nem csökken a fogyasztás hanem nő, napersze 100.000km-e 1L-t pluszba de az örökmozgo is csak képzelgés. De megnézném melyik autó az amelyik 6,3-at fogyaszt és egy 12V-ról 1,8V-ra (piros led) redukáló eszköz segítségével 3,5L-t fogyaszt mert akkor az nekem is kell.
Ez kb. a vezetéknélküli űrsugárzásalapján áramotszolgáltató hosszabító ami elektronika nélkül pont 230V-ot állit elő.
csodahosszabító
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) kameleon2 válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Kb. én is így gondolom, pusztán érdekelt volna a belseje, hogy mit képesek eladni a hiszékeny embereknek egy kis csilivilivel. Tulajdonképpen a márkás üvegből kihúzott parafadugó is hasonlóan hat a fogyasztásra - talán még jobban. Hiszen ha iszik - nem vezet . Maximum az áramot....
(#) kérdező hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Itt mit isznak? Sima vizet, kávét, vagy valami (nem káros) fémet tartalmazó kontrasztanyagot?Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Márc 17, 2015 / 1
 
Bizmutkását. Nem emészthető, nem mérgező. Viszont jó kontrasztot ad.
(#) zenetom hozzászólása Márc 22, 2015 / 1
 
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Jópofa. Nyithatsz építő topicot.
Következő: »»   122 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem