Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   665 / 1159
(#) Destrevo hozzászólása Máj 15, 2015 / 1
 
Ez hogyan működik?
https://www.youtube.com/watch?v=YCL9In2dvp4
Mi az ami fűt?
Miért nem melegedik az akkumulátor?
(#) scooby_ válasza Destrevo hozzászólására (») Máj 15, 2015 / 1
 
Ellenálláshuzal van benne...
Azt meg senki nem mondta, hogy nem melegíti az akksit!
Mit gondolsz, mitől lesz ez a termék sorozatgyártásra "alkalmas", és nagy mennyiségben eladható? Tönkre megy, kivágod a kukába, 1000Ft-ért veszel újat. Olcsó, és kis élettartamú.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) Destrevo hozzászólása Máj 15, 2015 /
 
Milyen ellenálláshuzal ez,mibe van becsomagolva?
Tudom,buta kérdések ezek,de soha nem láttam még ilyet,mint ami a videó végén látható,s szeretném megtudni,mi ez pontosan.
(#) laacika hozzászólása Máj 16, 2015 /
 
Halihó.
Ez egy egyenirányitó,valaki legyenszives leirná hogy hogy működik és megbiztóható-e?Gondolom egy hagyományos trafó váltó áramát egyenirányitja tehát egyen árammal tudok utánna hegeszteni.
Ez
Köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) sooty válasza Destrevo hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Szerintem ehhez hasonló fűtőfólia lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) granpa válasza laacika hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Ez az, ami rá van írva. Bázikussal is hegeszthetsz.
(#) Buvarruha hozzászólása Máj 16, 2015 /
 
Aki tudja, hogy hanyas lehet ez a biztosíték (?) kérem ossza meg velem.

fuse.jpg
    
(#) ilimili2002 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy hajtányt építünk Édesapámmal és a meghajtást úgy oldanánk meg hogy egy aggregátorral áramot termelünk és egy villanymotort hajtunk meg vele. Mit gondoltok a villanymotor vonóerejét mivel tudnánk szabályozni?
(#) kameleon2 válasza ilimili2002 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Feszültség, frekvencia, kitöltési tényező... Elég sokféle szabályozás van, szerintem néz körül az Építsünk mi is elektromos autót topikban. Nyilván nem mindegy, hogy DC, vagy AC motorod van. A DC-nél akár akksit is használhatsz a hatótáv növelés érdekében. AZ AC bonyolultabb, de könnyebb hozzá aggregátot találni. A DC-hez lehet akksi+ autógenerátor (vagy dinamó) párost. Rengeteg megoldás van, attól függ mid van otthon, vagy merre akarsz elindulni. Szerintem előbb olvasgass kicsit, sok bajtól megkíméled magad. Nézz körül Elektromos autó és alkatrész körben is, targonca alkatrészek stb. Sok jó megoldás lehet ugyanarra a problémára. Ha már legalább az elv megvan - akkor tudsz kérdezni itt a szakiktól - persze a megfelelő topikban. Itt van néhány ár elrettentésképpen, de jó lenne tudni, mekkora teljesítményre lenne szükséged, mert egy bontott elektromos bicikli, roller is jó lehet a maga 350W-jával, de lehet, hogy akkora súlyt kell megmozdítanod, hogy kevés. Azt sem írtad mekkora hatótávban gondolkodtok. Mert lehet, hogy gazdaságosabb a tisztán elektromos, vagy a tisztán belsőégésű megoldás. A legbonyolultabb - a hibrid, amit szeretnél.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) nemerei hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok.
A képen lévő két alkatrészt nem tudom beazonosítani, esetleg valaki be tudná nekem azonosítani? Válaszotokat előre is köszönöm

Üdv: István
(#) Chipmunk1960 válasza ilimili2002 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia, Szerintem a fordulatszámát szeretnéd leszabályozni, nem pedig az erejét. Teljesen igaza van "kameleon2" kollégának, sokkal több információra van szükség. A kérdés igen egyszerű , de a pontos válasz annál bonyolultabb, illetve drágább.
(#) Hp41C válasza nemerei hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Gooooogle: "SMD diode SJ" keresés eredménye.
(#) nemerei válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
köszi,
És alatta a "8B" az nem jelent semmit?
Esetleg a másik at is csak LFF nek keressem?
(#) csabexx hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Sziasztok.
A képen bekarikázott alkatrészt próbálom beazonosítani, de nem találok infót róla sajnos
Tudnátok segíteni? Esetleg abban, hogy milyen módon állapítsam meg, hogy hibás-e?
Köszönöm előre is.
(#) Sebi válasza csabexx hozzászólására (») Máj 17, 2015 / 2
 
Pozíciószáma Q-val kezd, tehát tranzisztor. Ha felirata szerint vannak még azonos típusok, kiforrasztva ohmmérővel - összehasonlító méréssel - ellenőrizhető.
(#) killbill válasza csabexx hozzászólására (») Máj 17, 2015 1 /
 
Mibol gondolod, hogy hibas, ha azt sem tudod, hogy egyaltalan micsoda?
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
A képeken látható alkatrészeknek meg mértem a hőfokát, normálisak?
1.kép 1. mérés 42,5c° 2. mérés 39,2c°
2.kép 1.mérés 38,6c° 2. mérés 40,1c°
3.kép 1 mérés 46,9c° 2. mérés 48,5c°
Képkeretről van szó, meleg a hátulja
(#) csabexx válasza killbill hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Abból, hogy a környéken kb minden diódat, ellenállást és kondenzátort megmértem, de nem találtam hibásat és ezért gondoltam ezekre... Az, hogy nem tudom micsoda annak köszönhető, hogy nem vagyok egy szuper profi, csak amatőr és épp ezert vagyok itt és kérdezek.
(#) csabexx válasza Sebi hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Köszönöm szépen, akkor az lesz
(#) q765 válasza csabexx hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Gondolom kapacitásmérővel mértél, illetve szakadásvizsgálóval. Tényleg hasolítsd össze a többivel a tranyót. Ne legyen drót egyik lába sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) tranyo22 hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Mitől lehet az hogy a képkeret felmelegszik majd ki kapcsol?
Ha szét van szedve akkor megyen órákon át, de ha összerakom le csavarozom megy kb. fél órát és kikapcsol
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Attól, hogy túlmelegszik.
(#) Chipmunk1960 válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia, Hát a 3. eléggé oxidos a fólia, meg alá is maródott, felvált, ha jól látom. Az egy 3,3V os stab tok. Nem illene 48 fosnak lennie, de tudni kellene az a nagyságát. ha bezárod, még tovább melegszik, s az már okozhat akkora nyúlást, vagyis szakadást a fóliában. Valami, valamiért nagyobb áramot vesz fel, amit el kell hogy disszipáljon, ezért a túlmelegedés.
(#) Chipmunk1960 válasza csabexx hozzászólására (») Máj 17, 2015 / 1
 
Szia, Itt a 608-as tranyó adatlapja. PNP 50V, 150mA.
(#) tranyo22 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia, ha teszek rá mini hűtőbordát megoldódik a dolog?
(#) mikrokapcsolo válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Ha van kéznél, akkor egy próbát megér. Rontani nem rontasz a helyzeten.
(#) tranyo22 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Van itthon hűtőborda, teszek még mellé egy mini ventilátort.
Remélem sikerülni fog.
(#) mikrokapcsolo válasza tranyo22 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Arra figyelj, hogy nehogy összezárj valami érintkezőket a bordával. Ha egy kis hővezető paszta is kerül a borda és az ic közé, jobb lesz.
(#) tranyo22 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Akartam is tenni.
(#) tranyo22 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Köszönöm Chipmunk1960 sikerült megcsinálnom
Következő: »»   665 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem