Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   191 / 1683
(#) vicsys válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Szép lett (lesz)
A trafók nem kicsik...
(#) borvendeg válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nos gondoltam arra is h a polir aluba belegravíroztatom a feliratot és vmilyen festékkel akkor már egyszerű kifesteni a feliratot mert a mélyedésben megáll a festék
(#) rooney válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Hello.!
(csak)2 db 160VA - trafó van benne
az egyik trafó a + 35V,a másik meg a -35V.
a két trafó kezdőpontja összekötve meg a 0.
(#) vicsys válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Vazz, ez már durca! Én meg variálok pénzzel meg hellyel, hogy valamit tudjak építeni (-mindig a trafóval vagyok gondban)-erre Te meg szívlapáttal tolod bele az erősítőbe a trafókat...
A feliratra azt tudom javasolni, hogy próbálj meg valahonnan szerezni alfaset-et.
Ahová jársz suliba, ott végeztem én is, kb 25 éve. Ha találkozol a Kovács Robi tanárúrral (aszthiszem CAD-et tanít) mondd meg, hogy a Viktor bá' csókoltatja!
(#) borvendeg válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Ez engem is érdekel kifejtenéd mi az az alfaset???A trafóval nekem is mindig gondom van
(#) vicsys válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Valamelyik topicban tárgyaltuk, hogy ilyen átdörzsölhető matrica szerű betü és szimbólumokat tartalmazó lap. Ha jól emlékszem sajna már nem gyártják. Lehet, hogy elfekvőben még kallódik.
(#) szabi83 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
állat
(#) szabi83 válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
szép lett
(#) rooney válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
hello!
van nekem itthon ilyen alfaset
csak az a baj vele hogy már nagyon sok betű hiányzik róla, meg nagyon nehéz vele normális szöveget írni --
már próbáltam egy másik erősítő előlapján de nem sokra mentem vele---mert lehetetlen úgy rárajzolni a betűket hogy mind egyforma közzel és szépen egyenesen álljanak
(#) El_Pinyo válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Szia! Szép munka, gratulálok!
Ahogy gondolkodtam a feliratozási problémán, az jutott eszembe, hogy régebben voltak olyan műanyag vonalzók -vagy nem tudom mik voltak azok- amelyekben betűk voltak kialakítva. Főleg "szabadkézi" műszaki rajzok feliratozásához használták. Valami festék spray- vel vagy alkoholos filctollal talán ki lehetne alakítani valami feliratot.
Üdv.
(#) Gery válasza El_Pinyo hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Igen ilyenem nekem is van itthon. Szabvány betűket ábrázolnak tulajdonképpen de ugyanaz lenne a problémi mint amit az alfasetnél írtak. Nagyon nehéz lenne hogy a betűk egymástol ugyanolyan távolságra legyenek és ne döljenek...
(#) kaqkk válasza Gery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
A front designer programot erre találták ki.
Én is innen a hobbielektronikáról töltöttem le .
(#) kaqkk válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Akkor próbáld meg +20-szal , csinálsz egy maszkot a felirattal ,levilágítod előhívod (sárgás zöld) -
de ha sütőben 200c körül sütöd 10-15 percig ,sötétbarna
üveg keménységű feliratot kapsz!
Vagy akár meg is marathatod az előlapot !
és a p-20 at letakarítva lesz egy matt ekőlapod fényes betűkkel!
(#) Petroimro válasza rooney hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Szia!
Én is mostanába készülök előlapot csinálni. Én bele fogom gravíroztatni az előlapba. De ez a maratás dolog eszembe se jutott.
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Vagy, ha fordítva (fekete háttérre fehér betűkkel) nyomtatod ki a maszkot, akkor a fényes előlapon lesznek matt betűk, ami talán még jobban néz kis. (Sőt, ha elég sokáig hagyod benne a maratóban, akkor még mélyedést is mar a betűknek, és azt már fel lehet tölteni festékkel! Ezzel arra kell vigyázni, hogy a festék ne legeyn túl sűrű, mert akkor nem terül be a mélyedésbe kellően és egyenletesen, és ne is legyen túl híg, mert akkor nem fed kellően. A jó sűrűség valahol a tej és a méz sűrűsége között félúton van, amennyire gyerekkoromból emlékszem. Akkoriban nagyszüleim ilyen technikával dolgoztak ajándéktárgyak feliratozásán...)
(#) valve válasza Frankye hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Az előlapokról-dizájnról jut eszembe, az egyik elektro társamnak úgy kiviteleztük az erősítője dobozát, hogy CorelDRAW -ban megrajzoltuk az erősítő előlapját, feliratok, gombok, kapcsolók s potik, aztán azt kinyomattuk egy plotterrel (ami tűvel kivágja az adott minát, s olyan butorra való ragasztható fóliára ami fekete volt így a betűk az erőlkődő doboz színévé lettek), aztán azt simmán ráragasztottuk az erőlködőre, majd vágtam egy ugyanakkora átlátszó plexi lapot, s azt rá,..
Hab a tortán a két oldalán belefúrt 8db kék led,..
(#) furbyhun válasza valve hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Én pedig úgy csináltam előlapot, hogy szépen elefántcsontszínnel kinyomtattam a wordben megtervezett előlapot feliratokkal síma A4-re, lelamináltam, és azt ragasztottam fel kétoldalas ragasztószalaggal. Gyönyörű fényes, profi kinézet
(#) pixels hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Hali!
Alfasetet lehet csináltatni is. Ahol lakok a helyi dekorációs műhelyben van vágógép, és azzal öntapadós fehér (vagy akár más szinű) fóliát tudnak vágni. Kivágják a szükséges betűket, és egy az egyben átragasztják a feliratozni kívánt felületre. Egyik barátom is így csinálta meg az erősítője feliratozását.
(#) witti válasza vicsys hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Alfaset már nem létezik, vagyis más néven fut / ezt viszont gyártják/. Egy maszek papírboltos Győrbe ment áruért és onnan hozott, HEKASET-et és 125.- forint volt. Többféle betűtípussal is készítik,
(Irókéz és stb. helyeken nincs és nem is foglalkoznak vele.)
De még nem próbáltam, hogy működik a ez a dolog... bárcsak már ott tartanék.
Mivel érdemes átkopírozni alulemezre? /57cm x 11cm/ És valami tipp kellene, hogy milyen edény lenne az amibe belefér ez a méret és főzhetném trisós oldatban? (hónapok óta nem találok ilyen hosszúságút, csak horribilis összegekért.)

Hekaset.jpg
    
(#) szasza10 válasza witti hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Talán tepsi?
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Hali!
Nem tudod, olyat is gyártanak-e, amin forrszemek, meg különböző szélességű vonalak vannak?
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Csináltam házilag egy villanymocit müxik is rendesen! Meg kell tapsoljam magam!
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Ez már nem fért oda! :no:

DSC00308.JPG
    
(#) vicsys válasza nagyagyas hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Na kérem, így születnek a nagy dolgok!
(#) kaqkk válasza titi hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Régebben gyártották a vonalas neve alfatone 310, 309
az ic lábsor ic 410 és még volt egy pár fajta de a tipus számokat már nem tudom (szerintem már nem gyártják)

ui: nekem soha nem sikerült tökéletes nyákot készíteni vele . Mindig volt szakadás alámarás , ha közvetlenül a panelra nyomtam , ha foto maszkot csináltam akkor is .

Ha ki akarod próbálni küldhetek 1-2 lapot ,de már nagyon
régiek!
(#) titi válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Én még Alfaset-es időkben használtam ilyet. (kb 15 éve)
Nekem nagyon bejött! (közvetlen panelra)
De csináltam foto eljáráshoz is, egy rádióhoz.
(Hangolóegység, FM KF, Szteró dekóder (3 külön panel)Még a mai napig megvan)
Mondjuk maga a rádió a mai napig ott porosodik a kamrában félkészen.
Nem volt fedezet minden alk.részre, azóta meg már nem érdekel annyira, hogy újra elővegyem.
(Majd talán egyszer, most viszont elmenne a bukott projektek között.)
Talán még van egy fél ív Alfaset-em is valahol.
(csak hát az is régi, már nem igen fedne rendesen)
Azért köszi az infót!
(#) idavid hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
szép munka, ez igen.

én úgy csinálnám, hogy lemérném, hogy hova kell a felirat meg a lyuk, aztán valami progiban -akár wordben is- megterevzném az előlapot. ezt kinyomtatnám olyan kemény lapra, amilyenre csak bírja a nyomtatód - de mondjuk én félfamentes rajzlappal csináltam egyszer ilyet, az is elég. aztán okosan körbevágnám, illeszteném és lefújnám ilyen aluminiumhoz való sprével, aztán pár réteg lakk rá meg polírozás...ergo egy maszkot csinálnék, és számítógéppel, egyenlő betüköt ott a legkönnyebb léterehozni.

vagy négyzetrácsos füzetlap...
(#) hapro hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Valahol láttam egy ilyen csavarhúzótartót hengeres CD tartóból, most megépítettem, és közzé teszem, hogy akinek tetszik az is utánépíthesse. Egyszerű, és olcsó. Kb 12 forintomba került, a csavarok ára, ami távtartóként szolgál benne.

üdv.:

Zoli


IMG_5344.JPG
    
(#) levii válasza hapro hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Ötletes...
(#) Istike88 válasza hapro hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
sejtem hol láthattad! a haromb.fw.hu weboldalon!
ott van egy ilyen építéséről szóló lap!
Amúgy szép let és tényleg ötletes darab!
Következő: »»   191 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem