Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1749 / 2208
(#) q765 válasza kokimy hozzászólására (») Jún 17, 2015
Poti házát húzdd le csillagpontra. Ha ígyvan kösdd le, nézdd meg mitörténik. Nálam a potméter mindíg egy kényes dolog szokott lenni. Bár nemtudom nálad hogyan néz ki.
Aztis megteheted, hogy az illesztőket kikötöd, hogy csak a hálózati kapjon feszt. Ekkor egy fejhallgatót raksz a kimenőkre, és hallgatózol. Ha ilyennkor is zajos, megpróbálod mozgatni az érintett kimenő helyzetét.
Mark: Tudod mondtam, hogy elutazok itthonról.. Vasárnap vezérműszakadásom lett.. Picit szopi 1000km-re...
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) granpa válasza szabi56789 hozzászólására (») Jún 17, 2015
Feltételezem: rájöttél már, miért nem kaptál választ.
(#) JZoli válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2015
Hát igen, a helyesírás, fogalmazás és külalak egyes.
(#) gerleimarci válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 17, 2015
Az 5Hz nem túl alacsony? A HI-FI-s szabvány 20Hz.
Valamennyi túltervezésre számítottam. A tápelkókon nem múlik, mert van bőven.
(#) Orbán József válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 17, 2015
Idézet:
„Az 5Hz nem túl alacsony?”

Anélkül nem tudod lejátszani a nepáli földrengést... Persze, hogy nincs szükség rá, nem hallgatunk infrahangot. A hangszóró se tud kezdeni vele semmit.
(#) daneg86 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 17, 2015
Pedig hifi hitvallas szerint a zenei informacio egy resze infra masik resze ultrahang tartomanyban talalhato. Valami lehet benne, mert attol fuggetlenul, hogy nem halljuk, meg modulalhatja a hallot hangot, de errol kb felfullel hallottam..
(#) gerleimarci válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 17, 2015
Akkor 1uF, 680nF vagy még kisebb legyen?
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 17, 2015
Nyugodtan rakd bele az 1µF -os kondit. Nagyobb kapacitású kondi segíti a mély átvitelt.
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2015
Kapott, de biztos nincs "HU" billenytyűzete, meg sajnos nem magyar iskolába járt.
(#) Orbán József válasza daneg86 hozzászólására (») Jún 17, 2015
No, akkor gondolkozzunk:
1.Kikeveredik a különböző magasabb frekikből az 5 Hz - nem fogjuk se érezni, se hallani, ahhoz egy 10m körüli tölcsér kéne. Idősebb hallgatóknak kiugrik a műfogsora, fiatalabbaknak a szeme.
2. axióma: Van 5Hz-nk, mert épp a zenében egy pár megatonnás atomrobbanófej sül el - mondjam tovább?
Szóval nincs itt zenei keveredés.
Felejtsük el az 5Hz-t, azzal az usában tömegeket oszlatnak, ami hasbavágja a pógárt, másra nem jó, esetleg épületek földrengésbiztonságát tesztelni...
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 17, 2015
De az elefántoknak tudnánk üzenni vele!
(#) gerleimarci válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 17, 2015
Most számolgattam egy kicsit. 220nF (21Hz) vagy 330nF (14Hz). Melyik lenne a "jobb"?
Milyen kondikat használjak? 200-300Ft/db-nál többet nem akarok rákölteni.
(#) Orbán József válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 17, 2015
Tégy 330nF-ot, legfeljebb a hegyekbe húzódunk a mélyek elől...
WIMA MKP például 630V-
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 17, 2015
Annyira számolod, amennyire akarod, az eszköz immár a kezedben van. Én csak egy példát írtam be.
Wima MKP természetesen nagyon jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2015
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 18, 2015
Vb408 helyett tudtok valami más IC-t?
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 18, 2015
FET-es stabilizátor.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 18, 2015
Te is ezt az oldalt linkelted be, lap alján van egy megoldás, ez esetben beállítod a FET-es részen a 265V-ot ha jól emlékszem annyi kell majd a VB408 után és már ki is váltottad.
Én mindkét verziót megcsinálom és ami jobban tetszik az lesz használva.

Vannak prok és kontrák a stabilizált táp mellett, ezt is érdemes lenne tsztelni, sajnos kissebb feszt nem tekertettem a trafómra, így nekem már nehéz lesz megoldani...
(#) V1rusH válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 18, 2015
Üdv a szakiknak!

Nemrég ismét kegyes volt velem a sors, és találtam két remek csövet! Egy G807-et (ciril G) és egy AZ4-et.
Felcsillant a szemem, hogy építeni kellene begy egyszerű kis erősítőt belőle, kb 20W-ig. Amennyiben lehetséges!(?)
Keresgéltem rajzokat, de engem elvisznek, nem ismerem ezt a csövet (sőt a többit sem nagyon!) esetleg az eltérő jelölésük megtéveszt.

Valamint ha SE-ben építem meg, 1db egyenirányító cső elég hozzá?

Ezt a rajzot néztem ki magamnak, nem tudom jó-e a választásom?
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2015
(#) granpa válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 18, 2015
Az AZ4 ~fele áramú, mint a GZ34, de a rajzot nézve, elég lenne (mint az ábra mutatja egy egyen-cső elég hozzá).
(#) granpa válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 18, 2015
Utána néztem: elég az AZ4.Írd be cirill betűkkel a keresőbe G807; találsz több leírást. Használd a fordítót.
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Jún 18, 2015
Én sehol sem találom ezt a képet amit belinkeltél azon az oldalon, amelyiken az erősítő kapcsolási rajza van.
(#) CHZ válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 18, 2015
Idézet:
„Felcsillant a szemem, hogy építeni kellene begy egyszerű kis erősítőt belőle, kb 20W-ig. Amennyiben lehetséges!(?)”

SE építhető vele, csak 20W nem lesz.
(#) pisti89 válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 18, 2015
Köszönöm a szaki megnevezést, de csöves témában sajnos még a közelében sem járok, még én is csak tanulgatom...
(#) mark.budai válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 19, 2015
Ha ebből a csőből akarsz SE-t építeni, akkor azt ajánlom nézd végig ezt a galériát. Zoli nem hiába tette közzé a terveket, van hozzá füle, hogy megmondja, mi a jó. Ha jól emlékszem, a tervezésben CHZ keze munkája van, számomra már csak ez is, egy garancia rá, hogy valami nem lesz rossz.
8-9W körül van a maximális teljesítménye, ami valljuk be, SE-ben nem rossz.
(#) Allen Collins hozzászólása Jún 21, 2015
Sziasztok!
Egy kicsit későbbiekre való tekintettel szeretnék érdeklődni, hogy ha eljön az idő az APX 100-ban a csövek cserélése, akkor van-e valamilyen PL 509-hez hasonló tulajdonságokkal rendelkező, de esetleg más lábkiosztású cső amit berakhatnék helyette. A gond ugyanis az a PL 509-el hogy elég drága és viszonylag nehezen fellelhető. A PL 519-ről hallottam, hogy azzal elvileg többet is bír, de az megint csak drága. Tisztában vagyok vele, hogy csövesekkel bíbelődni nem olcsó dolog, de ha van rá mód, akkor áttérnék majd az 509-ről másra.
(#) mark.budai válasza Allen Collins hozzászólására (») Jún 21, 2015
Szia!
Más fűtéssel 6P45C, 6KG6 jó bele. A Svetlana és a JJ gyárt oktál foglalatú EL509-eket, ezek is jók helyette.
De mi számít drágának? A felsoroltak közül még mindig a PL509 és 519 a legolcsóbb. Ne sajnáld rá, megéri rákölteni. Olyan gyorsan úgy sem használódik el a cső.
(#) FordPrefect válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 21, 2015
Idézet:
„A Svetlana és a JJ gyárt oktál foglalatú EL509-eket”
Gyártott. A 6P45-höz, és előbbiekhez is új, külön fűtőtrafót kell APX-be beépíteni. Úgyhogy be kell spájzolni PL509-ből, most még azért annyira nam drága, és együtt kell élni azzal a tudattal, elmúlt az világ, amikor pár sörért csöveket lehetett szerezni.
(#) mark.budai válasza FordPrefect hozzászólására (») Jún 21, 2015
A JJ szerintem gyártja a mai napig.. De abban igazad van, hogy be kell tárazni belőle.. Annyit bőven megér, amennyiért most adják.
(#) gerleimarci hozzászólása Jún 21, 2015
Sziasztok!
Tudtok 12,6v-os stabilizátort fűtésnek lágyindítással (a hideg fűtőszál alacsonyabb ellenállása miatt), ami négy Ampert tud?
(#) Longa György válasza gerleimarci hozzászólására (») Jún 21, 2015
Tudnék, de minek.?Ha több áramot tud a stabilizátor nem kell lágy indítás.5-6 amper pár pillanatig.
Következő: »»   1749 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem