Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1752 / 2208
(#) joco63 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2015
Az jó lenne mármint az a szimuláló, ha megvan feltöltenéd?
(#) q765 hozzászólása Jún 23, 2015
Sziasztok!

Itthonvagyok. Írtam, hogy nemrégen szopogattam a fagyi másik oldalát is. Pakolom a garázst azóta, hogy elférjenbele mégegy "lom" (vezérműszakadás). Most a következőkben nemis tudom hogyan fogalmazzak. 2 hete írtam, hogy egy álmom készülődik megvalósulni, és lehet már nemisfogok semmi új építésébe. Eléglenne azt befejezni.
Ma volt lehetőségünk, beültünk az autóba (: ) ), és elutaztunk egy - mintha régóta ismert barátunkhoz. Én most találkoztam vele másodszor. Cirka 2 órát voltunk náluk, mintha már 10 éve ismertük volna őket. Még mostsem tudom, kiklehetnek Ők. Nagyon közvetlenek voltak. Még mostsem tudom, hogy milyen érzés volt akkor bennem.. Még mindíg a hatása alatt vagyok.
Eztcsak azért tartottam fontosnak leírni, mert láttam hogy vanmit tanulnom és létezikmég a világon ilyen ember. Mintha csövekhez nyúltam volna. Nehéz ezt leírni..

A komment lényege, hogy ezt hoztam haza. Megállapodtunk valamire, és ők nemtartották a szavukat, hanem porolgatták, és berakták az (autóm) hátuljába.. Szavakat nemtalálok..
Egyelőre nemnéztem a duophonon kívül semmi után.. Azthiszem pár hónapot zargatni foglak vele benneteket - S mint ismerlek titeket segíteni is fogtok. Köszönöm nektek.

Tényleg szavakat nemtalálok. .
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
A többi cuccnak még nemnéztem utána. Az orosz csöves van vagy 60 kiló. Egy 300b PP -t biztos elbír az a trafóhegy. A másikban 4db El84+ nemtudom mik vannak. Még bele sem mertem nézni. MOst meditálok. És zenét hallgatok.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Én úgy látom, ez orosz (szovjet) katonai holmi. Pakolj el az udvaron, mielőtt bekapcsolod, mert beeshet egy amerikai műhold... Ezek a régi cuccok még nem tudják, hogy vége a hidegháborúnak.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Amit kihagytam, sohanem elektronizáltam. Itt tanultam nálatok. Ők is itt találtak rám.
A forumüzemeltetőknek üzenem, hogy neha leszúrnak, én kitartok. Köszönöm nekikis.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
A három cső típusa 6H13C. Csakmegmértem. Cca. 60cm2 * 3 darab. + folytók hegye.
Csaknemesik le műhód.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Kettőstriódák ők...teljesítmény a szakterületük.
Fejhallgató erősítőkbe gyakran használják, de van teljesítmény erősítős kapcsolás is ilyenekkel.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2015
Akkor tényleg vigyáznikell, nehogy az FBi kopogtasson. Nemkis keresztmetszet. Alig lehet cipelni.
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Fegyverként is lehet ezeket közvetlenül is használni! Megtámadtatás esetén csak eldobták és sokkal könnyebben menekültek, futottak el utána.
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2015
Szivatol.. Lehet nemis a duophon lesz az utolsó próbálkozásom.. A középső trafó úgynézki, hogy van egy primerje, és egy középmegcsapolásos szekundere. Mint egy PP .
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Mutatok egy ilyen triódás kapcsolást. A 6AS7 az orosz 6N13C-vel rokon.ITT bővebben.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) joco63 válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Öröm hallani ilyen lelkesedést. De tényleg. Sok sikert a bontáshoz, építéshez
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 23, 2015
Sokáig kellene bogarásznom, mire rájönnék. MOst igazából chillezek. Rálestem. Már nemiskérdés, hogy as like as GU50 használható -e audio célra. Írtad, hogy teljesítménycsövek. Gondolom gitárnak felettébbjólenne. Nemegy szélessáv. A trafókkal még mindígnemtudok mitkezdeni. Majd Granpa kiokít. : )
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Ezeket mire használták? Állítólag valami vibrocső..
(#) pucuka válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Akkumlátoros táplálású (2 V, 4 V) csöves készülékek anódfeszültségének előállítására. A trafó primer, és szekunder oldalát szinkronban szaggata, így rögvest egyenfeszültség állt elő.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 23, 2015
Nagyfiú lennél már! Vibro... mi jut eszedbe?

Hátha pucuka tudja, mindenképpen érdekes darab, ha múzeumba való, akkor is, sőt.
Közben meg is jött a válasz, mondtam én, hol a tudás.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) crapgame válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2015
Üdv.

Nem kötekedés, csak nem tiszta. Ha akkus táplálású a holmi, akkor hogyan lehet váltófesz meg trafó?
(#) bakos13gab válasza crapgame hozzászólására (») Jún 23, 2015
Kapcsolóüzemű táp... mechanikus kapcsolóval.
(#) bakos13gab válasza crapgame hozzászólására (») Jún 23, 2015
Autórádiókban használták például. Az akksi feszültsége elég alacsony volt és azért az elektroncsövek többsége nem szereti a pár voltos anódfeszültséget, így több szabadságot adott gondolom a tervezésben és a kimenő teljesítményben is. Cserébe hallható a szaggatófrekvencia.
(#) q765 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 24, 2015
Tényleg mintha említette volna, hogy autórádiókba való volt valaha.
(#) bakos13gab válasza q765 hozzászólására (») Jún 24, 2015
Egy ismerős OT Volgájában van ilyen, még nem volt szerencsém meghallgatni, majd talán egyszer (Békési).
(#) q765 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jún 24, 2015
Ahogy nézegetem a duophon végfokait, vannak benne maradék csövek. Olyan mintha 2 darabon hiába lenne lesatírozva a 6l6 - El34 -re, előfoknak a 6l6 csövei vannak benne. Keresgettem a kofferemben és 2 végfokhoz összegyűjtöttem minden csövet.
Régebben találtam hozzá komplett dokumentációt, de nemtudom hol találtam. Elveszett a net sűrűjébe. Kapcsolási rajz van valamelyikőtöknek?
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 24, 2015
Csakhogy ittis meglegyen EZ
Ez a kézikönyv gondolom senkinek sincs meg.. (Moziüzemi kézikönyv)
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 24, 2015
Mennyire ritka ez a fajta elkó? Énmég nemis láttam ilyet. 2x50uf úgy, hogy a háza is szerepet játszik a bekötésben. Lehet ilyet valahol olcsón szerezni? Ezt amit linkeltem 5.000. forintért árulják..

kondi.JPG
    
(#) Orbán József válasza q765 hozzászólására (») Jún 24, 2015
Ilyen annyi van itthon, hogy el is adnak belőle... Van/volt ilyen, de ma már csak a régiek elérhetők, NOS kondik. TV-kben fordult elő.
(#) q765 válasza Orbán József hozzászólására (») Jún 24, 2015
Mostmár forgatom egy ideje, és valahogy egyik végfok sem egyforma. Nembeszélve, hogy csak a 6l6 -os verzió kapcsolása van meg. Elkókban is nagy az eltérés. Van amelyikben 50mikrós van, van amelyikben dupla 100-as. Van amelyikben elhagyták a dupla elkókat. MIt változtathattak a gyári kapcsoláson, mikor EL34-et raktak bele?
Csövekben az eltérés, hogy ecc82 helyett mégegy EZ81 kapott helyet. Lehet azlenne a legjobb, ha felrajzolnám a jelenlegi állapotot. Nehézkes lenne, mert a vázban is sok vezeték fut. Kinézetre sértetlen. Lehet indulna elsőre miután kisípoltam.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 24, 2015
Átmentem a restaurálós fórumba. Ez mégsem építés. Talán majd azis ilyen gyorsan pereg, mint ez..
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Fész! :

Szia!

Elakadtam kicsit. Van kétféle végfokom. Ahogy olvasom az el34 -nél EZ81 az első cső is. Émlékeidben hogyan nézki a tiéd? 2 darabnál az első két cső lábánál a vezetékek azonosan néznek ki (2. láb szabad). Gondolom ez az EL34 fajta. A másiknál mind használatban van. Gondolom ez 6l6 -os (ECC82 kerülne ide). Ami a furcsa, hogy mindnél el34 van szitázva, vagy leragasztva és átirva.

Ennél a két verziónál van csak a végcsövek lábain ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Még egy utolsó kérdés, és nem blogolok. Kimértem két végfokot, ami szerintem El84 -hez való. A szabályzót is összeraktam. A csatlakozókról nincs rajzom, csak ami a szekrénybe van ragasztva.
Hálózatot értelemszerűen értem. Melyik lehet a bemenet, hangdobozcsatlakozó, és mi a többi?

csat.JPG
    
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Jún 25, 2015
Magas anódfesz miatt lehet ez? A fütés mindenhol 6,3-2V. Az anódfeszt nemmértem, gondoltam előbb kérdezek. Lehet ám, hogy az El34 belülről lilán világít..
Tápban az elkókat cserélnem kellet. Illetve a végcsövek előtt a lécen, ugyanazon a helyen lévő csatolókondikat. 10%-ra csökkent a kapacitásuk.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
Következő: »»   1752 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem