Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1756 / 2208
(#) joco63 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 4, 2015
Na akkor mi is az a teliföld? Hátha valaki van aki nem tudja rajtam kívül is. Mert felföldről, meg magasföldről már hallottam
(#) szili83 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 4, 2015
Nekem is ez volt a gyanúm, hogy nem igazán jó.
(#) szili83 válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Amikor az üres PCB terület a GND vezetősáv.

Teleföld
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 4, 2015
Én is csak most tanulom a csöves erősítő építést (15 vagyok ). Ez lesz a második (inkább első) csövesem.
A vezetékes/forrléces teknikával az a gondom, hogy szerintem követhetetlen (mint egy tál spagetti). A panelt nem én terveztem (nem is áll szándékomban áttervezni), de én biztos nem ilyenre csináltam volna.
(#) pucuka válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Akkor még van mit tanulnod. Van még alföld, és középföld is. Magasföldről viszont én nem hallottam, de magasalföldről igen.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) mark.budai válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ez becsülendő, hogy nem akarod áttervezni, ez egy működő konstrukció, még ha nem is tökéletes - műszaki szemmel nézve.
Nem akarlak letörni, de az olcsóbb cuccok már megvannak. A 8db cső + foglalatok, és ezek az alkatrészek nem teszik ki az erősítő árának negyedét sem. Utána érdeklődtél már a trafók árának? (Úgy emlékszem, azok még nincsenek meg.) Eddig szépen haladsz, nem ronthatod el őket egykét sz.r (már bocsánat) trafóval. Fletát ajánlom! És ne feledkezz meg a dobozolás költségvetéséről sem. Ha már ennyi pénzt beleölsz az erősítőbe, ne sajnálj egypár Mátyást a dobozolásra, nézzen ki úgy, ahogy kell. Akkor viszont nagy aduászod lesz ennyi idősen, én drukkolok neked!
(#) szili83 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ha ilyesmit csinálsz, akkor kelendő is lesz. Nekem 5 nap alatt elkelt.
Igaz azért adtam el, mert a GU50 hangja nem jött be. Sztem én a toroid kimenőkkel rontottam el. Inkább EI kellene... Amúgy minden trafó toroid volt, és Fleta csinálta.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Idézet:
„GU50 hangja nem jött be”

? ,mmm
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Én eddig csak lemezelt kimenővel hallottam GU50PP-t, de az brutálisat szólt, és gyönyörűen!
Kelendő, csak nem mindegy, mennyiért. Ez mondjuk egy szép doboz, elhiszem, hogy el lehet adni. Nekem egy GU50 SE-m van, SM102 kimenőkkel, de megmondom őszintén, megfordult már a fejemben, hogy veszek rá új csévét, és megtekertetem PP-hez, de úgy vagyok vele, hogy kell egy ekkora SE. Aztán a fene tudja még, mi lesz vele. Ha már nagy SE, akkor 6C33C, vagy GM70.
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Nekem a trióda hangja jobban bejön.
(#) joco63 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Egy ilyet bűn eladni és persze hogy sikerül, hiszen gyönyörű! Kérdés hogy kapsz e érte annyit amibe került. A munkaórát is beleszámítva. Szerintem nem.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Szerintem nem ez a gond hogy mi jön be , lehet egy adott csövel jót is és rosszat is alkotni , nem mindegy a körítés , a lelke a kimenőtrafó ha ezen akarunk spórolni , egyszerüsíteni akkor tévedés és máris az adott csöre fogjuk de nem a cső a bünös !
(#) szili83 válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Igen nem, de a helyet foglata volna. De már eladtam...
Most 9Sz1P-t építek majd, meg van egy 6P1P-m ami teljesítményre is majdnem elég. A GU annyira nagy teljesítményű, hogy kihasználni lehetetlen.
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ez igaz, de ahogy írtam szerintem a toroid miatt nem jött be. Illetve a trióda szebben szól, és nem csak az én véleményem. Amúgy tisztán szólt, csak amikor újjáépítettem az SE-t akkor hallottam, hogy nekem más kell.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Látom nagyon sokat olvasol más portálokat , sajnos írnak elég érdekes dolgokat , ez az internet átka ! Egyéb iránt nem biztos hogy a toroid végett nem tetszett !
Maga a kapcsolás nem tudott mit építettél és szerintem ott keresendő a gond .
(#) joco63 válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Szerintem az építés öröme a meghatározó. Aztán a hangzás finomítgatása. És ha végül elkészülsz és elégedett vagy. Persze nem nagyon ismerek olyat aki maradéktalanul elégedett . Nincs tökéletes erősítő, és ez a lényeg. Hiszen csinálod a következőt, és bízol benne hogy az jobb lesz. És általában igaz is, hiszen nő a tapasztalatod.
(#) joco63 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Egyetértek. Szerintem a toroid kimenők nem rosszak, sőt. Én is inkább a csőválasztásban és a kapcsolásban keresném a hibát.
(#) CIROKL válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Mondom a csővel nincs gond ... Ezt nekem elhiheted erre nagyon sok embert tudok neked mutatni aki hallott GU50pp ét szólni nálam .
Azért mert netán nem szimpatikus , nem drága és orosz még nem kell leírni , ott van az rendesen csak kell neki körítés , nem sajnálva tőle semmit !
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) joco63 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Nem a GU50-re gondoltam, nekem is nagyon jó véleményem van róla. inkább a meghajtó csövekre.
(#) CIROKL válasza joco63 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Igen az már lehet és mint mondottam nem tudni a kapcsolás mivoltát ?
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Imi65-el tervezett kapcsolás.
Ide teszem, lehet csemegézni.
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Csak feltételezni merem, hogy igazából 6S19P-re gondoltál..
(#) szili83 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 4, 2015
6Sz19P-re igen, csak a 9-es lemaradt
(#) gerleimarci válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 4, 2015
A trafókat kivéve már meg van minden. Írtam már Fletának, csak azt akarom utolsónak megrendelni.
(#) gerleimarci válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
A toroidnak a dobozát miből csináltad?
(#) szili83 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 4, 2015
CIROKL mester műve.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Júl 4, 2015
Köszönöm de messzi vagyok még ettől a címtől , egy falusi amatőr jobban illik rám .
Marci : Egy pár kacat fém fa kobinációk egy témára / CIROKL /
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2015
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Vicces Inkább mester vagy, nem amatőr. Szép cuccokat csinálsz.
(#) gerleimarci válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ha te amatőrnek hívod magad, akkor nekem minek kéne.
Ott már csak a kész dobozok képei vannak felrakva. Engem igazából a készítés folyamata érdekelne.
(#) CIROKL válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 4, 2015
Ne telefonról nézd , többet látsz , 78 album rengeteg kép !
A készítés folyamata érdekel ? ezt itt nem részletezném ez a topik nem erről szól !
Vannak ott csöves erősítők is azokat is nézd , majdnem részletesen .
Következő: »»   1756 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem