Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1736 / 2513
(#) bereczk.jans válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Ezek a végfok IC-k nagyobb bemeneti jelet igényelnek a teljes kivezérléshez. Akkor én is úgy gondoltam megnövelem az erősítést, mert csak közepesen lehetett kivezérelni és utána ugyanolyan hangerőn lényegesen jobban torzított. Ebből azt szűrtem le, hogy a referencia kapcsolás beállított erősítését nem érdemes megváltoztatni. Az Orion mini hifi hangsugárzóján ez nem is érződött, de egy jobb hangdoboz páron szubjektíven hátrányos volt.
(#) Buvarruha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Júl 12, 2015 1 /
 
Inkább mérni kell az ilyesmit, nem szubjektíven tanácsot osztani. Akkora bemenő jelet igényelnek, amekkora erősítés van beállítva és épp az alacsony erősítést nem bírják (<5) konkrétan gerjednek, ha túl alacsony az erősítés, ott valami más gond volt, ha volt..
(#) bereczk.jans válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Akkor a kivezérlést, teljes határolást mértem. Én csak a tuningolással kapcsolatos tapasztalatomat osztottam meg. A torzítási összehasonlítási megállapításon szubjektív, nem éreztem szükségét a kimérésnek. 20-21 szeres(gyártó applikációja) és 50 szeres erősítésnél próbáltam.
(#) bereczk.jans válasza Sneaky hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Itt egy példa standby üzemmódra: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) Buvarruha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
34dB-t erősített akkor, az bőven belefér még sávhatárolt sem lett volna, valami más gond volt ott. Mérni mindíg kell, ez nem az a szakma, ahol szubjektíven értékeljük és vonjuk le a téves következtetést.
(#) bereczk.jans válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
Tudom mit jelent mérni. Szkóppal azért megnéztem és nem gerjedt legalább is 10Mhz alatt. (Persze egyszerre több jellel vizsgálva még belenghet, túlövések, tetőesések stb lehetnek.)Csak úgy megjegyzem TV - videotechnikai műszerész tapasztalatom és végzettségem is van. Vitatkozni nem kívánok, csak az általam tapasztaltakat írtam le. Újra építeni és portfóliót készíteni ennek a hibrid IC alkalmazásáról nem akarok. Néha valamit nagyon jónak mérünk és elégedetlenek vagyunk azzal amit a fülünkkel hallunk.
(#) Buvarruha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Idézet:
„Néha valamit nagyon jónak mérünk és elégedetlenek vagyunk azzal amit a fülünkkel hallunk.”

Ekkor ugrik ki a szög a zsákból és derül ki, hogy az emberek egy része nem a jóra, hanem a színezettre vágyik.
(#) Ge Lee válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2015 / 1
 
Ami természetes is, ha számára az a jó.
(#) Buvarruha válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2015 / 1
 
Ezzel semmi gondom, csak azzal, hogy azt álítják be jónak-minőséginek, pedig épp fordítva van...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 13, 2015 / 1
 
És ha ezt elfogadjuk, akkor mindjárt mérhető, hogy mennyire hi-fi... és nem lehet ködösítés.
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 13, 2015 /
 
Ennyi. Akárhányszor olyan érzésem volt, hogy valami mintha nem egészen olyan lenne, mint kellene, mindíg mérhető volt valami hanygyafülnyi plusz torzítás, aminek segítségével meg is találtam a hibát. Minden esetben előbb hallgatok, utána mérek és mindíg egyértelműen kiderült a turpisság.
(#) sonny007 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Aki jobban ért az elektronikához, megnézné nekem, hogy ez működő kapcsolás-e?
Fő célom minél kevesebb alkatrészből összeállítani egy vég panelt.
Információ a panelről.
Kapcsolási rajz
Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) Ge Lee válasza sonny007 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ember legyen aki ezen a rajzon eligazodik. Ha minimál koncepciót akarsz akkor fogsz egy végfok IC-t, benne van kettő vagy négy csatorna, és a csatolókondikon kívül semmi más nem kell hozzá.
Ha meg tranyósat akarsz akkor nem ezt kell megcsinálni, hanem megkeresed a HTA-t a fórumon, kiveszed belőle a szinteltoló tranyót meg az áramgenerátort, és máris csak 4db tranyó kell abba is, viszont az korrekt, és elég jól is szól, ezzel szemben.
(#) sonny007 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Pufferelve, egyenirányítva +/-58V amihez kellene nekem valami egyszerű terv..
Amit univerzális nyákon is eltudnék készíteni.. :/
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 14, 2015 / 1
 
Helló!
A TDA7294 bírná a 45V?
Köszi!
(#) zotya1983 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Nem,vagy ha igen akkor pengeélen táncoltatnád az ic t,tda7293 mat már hajtottam +- 42 v al,de nem egészséges ott sem!Sokat nem nyersz vele maradjunk annyiban.
inkább a 7293 mat hajtsd +-45 el az elviseli de akkor nagyon brutális hűtést alkalmazz.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) szucsistvan123 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ilyen a trafó! (nem tuningolni akarok)
(#) zotya1983 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Inkább a 7293 mat próbáld meg az elviseli adatlap szerint is a +- 50 v ot.
(#) granpa válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ez már egyenirányított, pufferelt? Elég nagy trafó lehet; pár menetet rátekersz (ha letekerni macerás), és fordítva kötöd. Mindjárt kevesebb a fesz.
(#) szucsistvan123 válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Természetesen az! Ez egy EI magos, Impregnálva van az egész, tehát nem lehet szétszedni.
(#) zotya1983 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Akkor tekerj rá kívülre pár menetet olyan vastaggal kb mint a szekunder,kénytelen leszel mert az ic ekkora fesztől azonnal ledobja a "kalapját" Majd kösd be a tekercseket ellentétes fázisban ahogy granpa írta.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Szia! Azért szögezzük le, hogy működésképtelen a rajz!
(#) szucsistvan123 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Akkor maradok a 7293 -nál! köszi a válaszokat!
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm.
Sejtettem, hogy az lesz kicsit én is furcsálltam a dolgokat..

Akkor nézelődök még az interneten másik rajz után.
Csak mivel nem tudok sajnos NYÁK-ot készíteni így valami egyszerű kellene.
Vagy esetleg te Reloop tudsz készíteni NYÁK-ot?
Mert akkor át mennénk privát beszélgetésbe.
(#) zotya1983 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Vidd le az AC feszt kb 30-32 v ra. Azt már elviseli.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
A ±58V-ból akarva, akaratlanul 200W körüli erősítő jön ki. Ehhez a teljesítményhez nélkülözhetetlen jópár alkatrész mire elegendő kimeneti feszültséget és áramerősséget produkál az áramkör.
Linkelek egy lehetséges megoldást: Bővebben: Link
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Az 1x45 V és virtuális gnd, vagy 2x45V?
A 45V egyenirányított és pufferelt, vagy még AC?
(#) szucsistvan123 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
2X45V egyenirányítva pufferelve! Nincs virtuális GND!
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 / 1
 
Akkor sok. Vagy másik kapcsolás kell, vagy másik trafó.
Következő: »»   1736 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem