Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 99
(#) kissi hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topicot...

"Gyakorolok" egy tárgybeli DAC-vel és azt tapasztalom, hogy Vref-ként 5V-ot rákötve, G-t 1-nek állítva, a maximális kódnál csak 2,04 V-ot mérek, holott a képlet ( Uki=Uref* kód/4096 ) szerint kb. 5 V-ot kéne mérnem ! Ha a G-t átállítom 2-re, úgy a kétszeres fesz, jön ki, a kódot változtatva reagál, de úgy tűnik, mintha ez a 2 V körüli érték lenne a referencia fesz !
Mit rontok el ?!
Csatoltam a kiküldött adatot ( 0x3FFF-t küldök ki, az első a küldött, a második a vett byte az analizátornál!), a MISO-n az LDAC jel van!

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015

MCP4921_1.jpg
    
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Átkerült ebbe a topicba a kérdésem, így leírom, hogy az MCP4921 DAC-re vonatkozott az előző témafelvetésem... !
(#) kissi válasza kissi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Megoldódott !
A rendeléssel ellentétben MCP4821 érkezett és a jó szememnek hála ezt nem vettem észre nagyító nélkül ! Ez meg szerencsétlen belső Uref-es és az pont 2,048 V !
(#) csigabiga1 hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Kisebb módosítások még, de úgy néz ki ez lesz a végleges verzió...

DAC print.pdf
    
(#) csigabiga1 hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Egy kis optikai tuning...
(#) csigabiga1 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Összeütöttem gyorsan egy elrendezési vázlatot, figyelemve véve a jövöbeli esetleges fejlesztési potenciálokat is (miniSHARC + VOL-FP, stb.).

A ház 10-es bükk rétegelt lemezböl lesz, szabvány rack szélesség (44cm) és 9cm magasság, hogy passzoljon a végfokhoz... []

A DAC panelekböl 2-2 egymás felett lesz elhelyezve.

Bar a "jövöbeli esetleges fejlesztési potenciál" lehet hogy nem is annyira jövöbeli lesz.

Ha az USBstreamer-nek csak AISO meghajtója van, akkor nem tudom használni a PC-t DSP-nek az eqAPO-val, ami elsö körben szomoru lenne...

Panels.pdf
    
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Nem tudom mi az a minisarc, de valami digitális dolognak tűnik, tehát a DAC-ok és pláne az analóg szekció közelében sem legyen. egymás fölé ne tegyél DAC paneleket, mert az alső szét fogja fűteni a felsőt.
(#) csigabiga1 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
A miniSHARC egy DSP modul Bővebben: Link, amivel megoldható a hangváltás/eq, ha mégsem a PC-re akarnék/tudnék hagyatkozni.

Elöször kipróbálom majd úgyis deszkamodellként mennyire füt. Annyi helyem nincs hogy mindet szétpakoljam, és több doboz sem engedélyezett a szobában...

Ha kell (bár az még csak a jövö zenéje) majd leárnyékolom a DSP-t valami fémdobozkával...

(esetleg jobban széthúzhatom a cuccokat, de végtelenül azt sem lehet: egyrész a doboz falai határolnak, másrészt az I2S jelet sem célszerü kilóméterekre vinni...)
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Júl 21, 2015 /
 
Próbaösszeállítás...
(#) csigabiga1 hozzászólása Aug 10, 2015 / 1
 
Még csak odáig jutottam, hogy beforrasztottam at IC-ket. Tartottam a mutatványtól, mivel soha nem csináltam még ilyet. De meglepetésemre gond nélkül sikerült... Mindössze egy kis forrpasztát használtam, valamint hegyes pákavéget.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Az elavult kommersz , TDA1541/csöves DAC - egy lehetséges megoldással .
A doboz nincs még festve ezért olyan amilyen és a dobozba helyezett panelek , trafók is csak a próba erejéig vannak bent , ezért a drótozás sem végleges .
Hallgatom, mérem és majd meglátom mi lesz a sorsa ?
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Pöpec! Milyen csövek vannak benne?
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Csövek . próba : E88CC , ECC88 , 6H23P, ECC85 , E865CC stb. SRPP a ...
Hallgatom jelenleg is vélek felfedezni csövek közt különbözőséget aztán majd döntök a végén .
Közben a a kis I/V trafókat árnyékolt dobozba szereltem és lesz próba azzal is .
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Egy előzőt átépítettél vagy ez megint egy új? Ha jól gondolom ez már vagy a negyedik verzió?
Különbségek?
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Igen a sokadik változat , lesz még kettő , ha meg lesz mind akkor tudok mondani ez irányban szépet meg hát ezek torzítógépek .
(#) Buvarruha válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Lám van élet a TDA-n túl is.
(#) CIROKL válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Soha nem mondta senki hogy ne lenne más mint a TDA1541 , az is egy lehetőség a sok közül meg ez is az , rengeteg DAC íc forog szerte a világban ...
(#) Buvarruha válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Nem kellett mondani, az, hogy csak azzal foglalkoztál jelzésértékű volt. Javaslom kipróbálni a 24 bites lényegesen moderneb DACokat is, azok után a TDA-tól csak hányingered lesz és nem fogod érteni, hogy, hogy voltál képes azt hallgatni.
(#) CIROKL válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 16, 2015 / 2
 
Nem ide tartozik de tévúton jársz ,
Idézet:
„Nem kellett mondani, az, hogy csak azzal foglalkoztál jelzésértékű volt”


DAC ügyben is szerintem meg mindennel kapcsolatban , aki engem ismer az tökéletesen tudja hogy mit és miért csinálok és még ehhez annyit füznék hozzá hogy én nem hallgatok semmit .ebben is tévedsz .
(#) csigabiga1 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Nos, összeállt a próbakapcsolás, egyenlöre még csak sztereóban...
(#) csigabiga1 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Ha esetleg tudná valaki hogy mi a pontos szerepe a például képen is látható induktivitásocskának?

Hova érdemes beépíteni és hogy kell egy ilyet méretezni adott esetben?

Én logikusan nagyfrekis zavarszürésre ill. a töltö áramlökések korlátozására gondolok, de van ennek Érdemi hatása egyáltalán a "performance"-ra?

Másik: ti milyen összekötést használtok a receiver digitális, DAC digitális és analóg földek között???
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Ez a nagyfrekvenciás zavarok szűrésére van, a digitális és analóg áramkörök között. Mérések és tapasztalatok alapján, totálisan felesleges. Nálam az analóg és digitális áramkörök is egy AC-ról mennek, így csak az AC oldalon vannak összekötve (egyutas egyenirányítást használok, tehát az egyik AC a GND).
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) csigabiga1 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Az egyutas egyenirányítás szerinted miért jobb?
Érdekes... Nálam biztos hogy nem lehet közvetlen összekötéseket csinálni, mivel 4 DAC panelt fog egy receiver hajtani, és nem szeretnék hurkokat kialakítani...
Arról nem is beszélve, hogy ha lehet külön tápot (trafót) sem akarok mindegyiknek (hely/pénz/idö stb.).
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Nem jobb, de egyrészt ugyanazon okból csináltam amit te az alsó sorban leírtál, másrészt azért, mert külső AC dugasztápot használok, így a trafó árnyékolásával nem kell bajlódni (sem brumm, sem zavarok nincsenek). Mivel a DAC kimenetére szimetrikus táp kell így másképpen nem tudtam megoldani. A digitális és analóg tápokat kösd össze a tápáramköröknél.
(#) csigabiga1 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Köszi!

A tápoknál való öszekötés jó ötlet, úgy is lesz. Egy helyen van csak bibi, de ott nem is kicsi:
Az USB receiver és a DAC digitális része között...

A receiverröl mindenképp el kell vigyem a földet külön mind a 4 panelhez, mivel fontos hogy a visszatérö vezetékek (GND) a nagyfrekis jelvezetékek közelében menjenek.

A digit (+3,3V) táphoz szintén kell menjenek GND vezetékek a panelek stabijairól.

Ekkor van is már egy szép négyes hurkom, juhhééé...
Egy dolgot lehet talán (de ez csak spekuláció, no meg ha egyáltalán lesz gond), a receiver és táp GND-ket összekötni közvetlen (esetleg induktivitással), és a paneleken elvagni a stabi utáni 100µF után a GND fóliát...
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Szept 30, 2015 / 1
 
Ez az egyik előnye a digitális technikának, annyira nem kell foglalkozni a hurkokkal, bírja az. Gondolj bele a PC-ben mekkore hurok van amikor a tápról megy egy HDD-be a GND, meg a SATA kábelen is megy az alaplap valami részéről.
(#) csigabiga1 hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Csak hogy jobban érthetö legyen a dilemmám...
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Okt 1, 2015 / 1
 
Kezdem feladni a dolgot. A kiemeneti buffer és a DAC analóg 5V-jának GND-jét kösd össze rendesen ellenállás, induktivitás nélkül, miért nem vagy képes ezt megérteni? Ott analóg jelátvitel van, ne iktass közbe semmit, annak nem lehet induktivitása és ellenállása sem! Induktivitást, csakis a digitális föld és analóg föld közé tegyél, de annak sincs sok haszna, a digitális táp és, vagy föld elé semmiképpen sem, mivel a digitális áramkörök nagyfrekvenciával rángatják a tápot, ha induktivitást teszel oda, akkor elég nagy ellenállása lesz a tápodnak! A digitális földeket nyugodtan kösd össze több helyen is, ne foglalkozz a hurkokkal, de törekedj minél rövidebb és vastagabb vezetősávokra.
(#) csigabiga1 hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Ne add fel, értem amit mondasz!
Azok az összekötések nem feltétlen induktivitások, értéket nem írtam oda, és a jelük is "B" azaz bridge
Az ábrát csak a szemléltetés végett készítettem, hogy jobban átlássam én is és az arra kíváncsi is...
Még el kell készítsem valamikor a többi panelt is, aztán lehet próbálozni.

B1 = szakadás, B2 = 10uH/0,22Ohm, B3 = rövidzár lesz majd elsö körben.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) Buvarruha válasza csigabiga1 hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Szakadás lesz? Komolyan nem értem azt amit már többször is eljátszottunk, hogy kérdezel és fittyet hánysz a válaszra.
Következő: »»   54 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem