Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   526 / 607
(#) reloop válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Igen, jónak vélem. Ez a trafó miben működött korábban?
(#) Kovidivi válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Ha szobahangerővel hallgatsz zenét (2-5W), akkor akár 10-20W-os trafóval is táplálhatod a 7294-et, nem lesz baja. Ha feljebb csavarod, le fog esni a szekunder feszültség, és melegedni fog a trafó. Ilyenkor a zene torzítani fog, nem lesznek dinamikai csúcsok. Főleg mély hangoknál fogod hallani a torzítást. Tehát a felhasználástól függ a trafó teljesítménye.
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
erősítő számitó gépes hangfal
(#) kissattila88 válasza reloop hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Most jut eszembe hogy van számítógépest táp egységem ami tud +-12 kb 300w a teljesítménye az jó?
(#) ferci válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A -12 voltos ág jó, ha 6-8 wattra jó.
(#) Csupasz hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
Sziasztok! 2x22V terheletlen trafó esetén elég a 6A diódahíd? 30V körülre számoltam a feszültséget, tehetek 35V-os elkot, vagy biztosabb az 50V-os?
(#) ferci válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia!
Elvileg elég a 35 voltos elkó, de ha van 50-es, ne sajnáld.
A 6A-es híd az jó 3 amper környékére, az nem a fesztől függ.. hűteni viszont kell.
(#) Csupasz válasza ferci hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Tudom, hogy nem a fesztől, csak induláskor a 4db 10000µF mennyi áramot húz ki....
(#) ferci válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Azt az adatlapon megláthatod, mennyi a te típusodra a max. áram.
Általában 20x akkora a határterhelési integrál, pl. 120 A^2*sec, ill. a csúcsáram meg 30x-os, 8-10 ms-ig.
Egyébként az 1. kérdésedhez kellett volna írnod a 40.000 µF-ot... ha félted a hidat, tegyél be lágyindítást.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) Dióda válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
30V körüli egyenfeszre számíthatsz viszont tapasztalatból mondom minimum 15A-es graetz kell.
Azért kell a nagyobb mert az impulzusos csúcsok és a puffer töltése üresről igénybe veszi nagyon.
Ráadásul én úgy vettem észre hogy kis egyenirányítóval hamarabb elkezd torzítani és tortyogni a végfok.
(#) roticsgr hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Lehet nagyon amatőr kérdésem van, de hogyan tudom állítani majd rajta a hangerőt?
A timmerellenállást hová kell kötni?

(Melléklem a nyákterveket!)
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) voodoo válasza roticsgr hozzászólására (») Aug 1, 2015 2 /
 
Szia.
Hangerőt állítani diszkréten? Sehogy. Csak legfelkebb efokkal. A bemenet elé tett potméterrel pl 47k nem lesz lineáris...
Miaz a trimmer ellenállás? Nem trimmer potira gondoltál? Mondjuk az is az, csak fura. Ide hova kéne?
(#) roticsgr válasza voodoo hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Igazából nem tudom, csak mégis, hogyan állíthatom a hangerőt, de akkor megkaptam a választ a kérdésemre. Vagy én még a feszültség szabályozásán gondolkodtam. Amúgy a teljesítmény növekedése linerális, csak az a hang, amit hallunk nem, mert ha jól tudom akkor a teljesítmény a hallott hang függvényében logaritmikusan nő. (,de semmiképpen nem akarok okoskodni, )
Azért köszönöm szépen a tanácsot!!
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) Alkotó válasza roticsgr hozzászólására (») Aug 1, 2015 / 2
 
Egy potméter kell a bemenetére és semmi más.
A lineáris és logaritmikus kérdés itt is csak vizuális/kényelmi kérdés. Csak arról van szó, hogy mondjuk félállásban kb. félhangerőnek érezd. De ha nem nézegeted a poti állását, akkor ez már csak elméleti kérdés. (Természetesen logaritmikus potit is lehet kapni, ami nagyjából igazodik egy átlag ember hallásához.)
A potméter bekötésére találsz több ábrát is.
(#) roticsgr válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Igen-igen az már megvan, nagyon szépen köszönöm!
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok
2.1 et szeretnék építeni
segítséget kérnék...
az erősítő ez lenne benne:
http://www.dx.com/p/tda7294-2-1-power-amplifier-board-2-x-80w-160w-...fntmko
milyen trafó legyen benne?
a sub-nak ez a hangszóró lenne:
http://eurobeat.hu/auto-hi-fi/hangszorok/hangszorok-mely-melykozep-...w-8ohm
ez a végfok elég lenne ehhez a szubhoz?
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Ajajajajaj ez a végerősítő ami az ebayen kapható nagyon sok kellemetlenséget rejt magában a nem megfelelő földvezetők a búgás,ezek azok amik miatt óvva intenélek fontold meg a megvételét és inkább bevált terv alapján építs után.Vagy vegyél kiteset pl d audió...
Egyik barátom napokig szívott vele mert nem sikerült sehogysem kiszűrni a búgást mire rájöttünk hogy a rajta lévő tl előfoknak nincs normális testelése.
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést
De nem ebay ről venném..kapnék rá garanciát is
más kit-et is mondana? valami jót.
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Én 2.1 hez csinálnék sztereóhoz Ebből kettőt,és mondjuk subhoz Ezt . Tökéletesen elég lenne a teljesítmény is a választott hangszóróhoz (sub). A választott toroid legyen legalább 350-400 va, és 2X22v Ac feszültségű.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
és ehhez mit szólsz?Bővebben: Link
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
az a 150w elég lenne a 18" os 350/700w os szóróhoz?
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Bőségesen..Ismerve a márkát és azt a hangszórót...De látom wattmániás vagy hát igen ennél fontosabb paraméter az érzékenysége egy hangszórónak,ugyanis hiába pumpálsz több száz wattot egy mondjuk 500w terhelhetőségű hangszóróba ha csak 86dB az érzékenysége,nem fog jobban szólni mint egy csak 200w os a maga 99dB érzékenységével kenterbevágja.
Nem beszélve arról ebben az árkategóriában már minőségi hangszórót kapsz nem dibeisit.
A GPA 300 M egy nagyon jó modul,elgondolkoztál azon is hogy milyen tápegységet vagy tápegységeket alakítasz ki a moduloknak?
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
mondjuk egy ilyet :Bővebben: Link
nem tudok jó hangszórómárkákat... avassatok zöldfülő vagyok,tanulni akarok
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Az nem oké mert a 62 v ac sok lenne a paneleknek ráadásul kettős tápegység kell a fent említett paneleknek tehát 2X XY V AC. Mondjuk Egy ilyen. Hangszóró példa ha nem ragaszkodsz a 18" hoz.Vagy nézz valami eminecet pl Ezt .
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
stage line? én nem hallottam róla semmi jót..
és mondjuk ez a szóró?Bővebben: Link
miért kell annak a panelnek kettős táp?? az van mellé írva hogy +/-65v .. akkor nem értem a dolgot
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
stage Line= Monacor.. Ez is jó lehet amit linkeltél bár nem ismerem. Kettős táp +-... Ahhoz 2 szekunder kell a testhez képest.
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
jaaaaaa
nem vagyok profi
szóval az a 2x24 es jó hozzá?
a másik... aktív crossovert hogy tegyek be? vagy mit kell csinálni?
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
vagy hogy lehet beiktatni egy freqvenciaszabályzó potit?
(#) zotya1983 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Hangszínszabályzásra gondolsz? Tessék pl így egy segédtáp segítségével.Hangszín Kit.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 5, 2015 / 1
 
Attól, mert esetleg darabokban építi meg, még be kell majd huzaloznia. Egy ilyen készülék-kombináció okos bekötése komoly feladat, és igényel némi kísérletezést is.
Reloop teljesen hasonlót épített, így az ő nyomán lépkedve sok galibát el lehet kerülni. Ráadásul neki van egy kombinált "előfokozata" is, ami megoldja a szubszűrést, a fázisfordítást, és talán még erősít is egy kicsit ha jól emlékszem.
Következő: »»   526 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem