Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Azt majd a következőnél! Mondjuk egy GU81 PP-nél!
Működik a kapcsolás? Nem kellett megjavítani?
Te írtál facén?
Forrasztási hiba volt az egyik oldalnál, meg árnyékolási gond a bemenetnél. De már jó! Az okozta a hallkságot! A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2015
A másik oldal meg egyből indult!
Ennek csak örülni lehet. Ilyen rendezett a belseje is?
Hát nem a legszebb, de működik.
Nem vagyok egy nagy konstruktőr, ha légszerelésről van szó...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2015
Ahogy az erősítő megszállotakat ismerem, ezért kapsz kritikát
Hát ezen tudnál még alakítani.
Habár én NYÁK-ra szoktam építeni a csövest.
Ezért féltem kitenni!
Nem volt kedvem a nyákkal bíbelődni, jó ez lészerelésben is! meg annak a pár alkatrésznek szerintem felesleges! De elég ,,stabil lett, nem lötyög, lóg semmi.
Anno majdnem az összes csöves erősítőt (pár kivétellel) légszerelve csinálták, úgy-hogy ne vedd magadra a kritikát. Jó ez így!
Biztos jónak címezted?
Nincs ezzel különösen gond főleg ha nem zajos , lehetne kicsit átgondoltabb és rövidebb vezetékek.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2015
Köszönöm! Nem zajos egyáltalán (most már! )!
Most készültem el egy LCF mérővel. Az eredeti készülék leirása az Everyday Practical Electronics magazinban jelent meg. Egy CD4011-el épült oszcillátort rezget be a mérendő induktivitással/kondival és a frekvencia megváltozásából számolja ki a PIC (16F628A) a keresett kapacitás/induktivitás értéket. És úgy mellékesen frekvenciamérőnek is lehet használni. Az RCA aljzat melletti billenőkapcsoló váltja át a PIC frekvenciabemenetét a külső (TTL) jelforrás és a belső oszcillátor között.
Gondolkodtam feliratokon is, de végül letettem róla. Én tudom, hogy mi micsoda, más meg úgysem használja. A pdf fájlban az eredeti cikk, az asm és a hex fájl 16F628A kontrollerhez való.
Tudom, de ahogy írtam, s mások egy kicsit átgondolva szépen meg lehet(ne) csinálni.
Az egy dolog, légszerelni is lehet többféleképpen.
Pontosan milyen típusú ez a kijelző?
E-bay linket tudnál küldeni?
Üdvözletem minden Fórumozónak!
Bemutatom nektek a 3 fázisú fogyasztásmérőm prototipusának analóg paneljét. Ez mintavételezi az áramok és a feszültségek pillanatnyi értékét. A többit majd egy ADC+MCU kártya szoftvere fogja kimatekozni.
Szia! Nagyon rendezettre sikerült, és a forrasztás is szép lett! Mit rejt az árnyékolás?
Szia! Köszönöm az elismerő szavakat. Az árnyékolás alatt egy 5V/900mA-es kapcsolóüzemű tápmodul rejtőzik, ez elég lesz majd az MCU kártya tápellátására is.
A forrasztás alapvetően szép, de az átkötések már girbegurbák. No nem mindegyik Egyébként szép munka. A forrasztási oldalon miért kellet az az átkötés? Az gyakorlatilag egy kisebb föld hurok.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2015
A két átkötés a két jelfogó földjét adja, mert a meghuzási árama alatt a viszonylag vastag földvezetéken mégis esett anyyi feszültség, amely a műveleti erősítők kimenetét pár mV-al elcsúsztatta. Füldhurok nincs, mert a nyákon az eredeti utak el vannak vágva.
Szia, szép panel, csillagpontos földvezetéket kellett volna kialakítani, mint ahogy az átkötéssel csináltad.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
Igen, a véglegesben már úgyis lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
Konkrétan ez az a kijelző:
Bővebben: Link Van az Ebay-en nagyon sok féle, különböző méretű kijelző, de csak ezt az egyet találtam ami IPS. Ez oldalról nézve is szép, nem fordulnak át a színei. A touchpadja viszont elég rossz sajnos.
Hú de boldog lennék, ha ilyet tudnék csinálni..
Köszöntök minden Fórumozót!
Egy labortáppal jelentkeznék. Maga a labortáp az ALKOTÓ féle panelre épült, a toroid lágyindító pedig SKORI rajza alapján készült. A többi az én igényeimnek megfelelően lett kialakítva ( a régi lassan 30 éves tápom alapján). A labortáp rendelkezik 2 analóg és egy digitális (A+V) műszerrel, van egy 5V 3A állandó táp, egy 12V 1,5A állandó táp, egy 12V-os táp a ventillátoroknak és a digit műszereknek is külön táp van kialakítva. A műszerek mellett van egy folytonosságvizsgáló (hang-fény) és egy digit hőmérő is. Az egyik ventillátor szabályzott, állandóan működik és a labortáp hőmérsékletétől függően változik a sebessége, a másik ventillátor a digit hőmérő által figyelt belső hőmérséklet alapján kapcsol be vagy ki. További szép estét mindenkinek! |
Bejelentkezés
Hirdetés |