Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   685 / 1165
(#) kissattila88 hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Tl 494 et be lehet rakni Tl497 helyére?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Nem fog belemenni a nyák-ba.
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Tl497A kellene hestorén nem találtam hol lehetne beszerezni?
(#) nedudgi válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Itt még drágább. Én nyertem!
(#) mTTamas hozzászólása Aug 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a képeken látható alkatrész pontos beazonosításához.

A beazonosítandó alkatrész a D3 jelű dióda.

Az alkatrészre írt jelölés V14 P305L. Ennek alapján se TME, se Farnell, se Digikey nem találja. Amennyiben nem sikerül pontosan beazonosítanunk a típust úgy arra kérnélek, hogy segítsetek helyettesítő típust választani.

Az áramkör-részlet egy 3D nyomtató (Velleman k8200) ventilátorát vezérli. A ventilátor paraméterei: 12V, 100mA. A tápfeszültség 15V, az áramkörbe épített Atmel processzor tápfeszültsége 5V.

Segítségeteket előre is köszönöm,
Tamás
(#) nedudgi válasza mTTamas hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
(#) kadarist válasza mTTamas hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Szerintem ez teljesen jó lesz oda.
(#) mTTamas válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2015 /
 
Nagyszerű! Köszönöm szépen a segítséget mindkettőtöknek!
(#) lacy8 hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy Gőzölős tisztító készülékem volt benne egy ilyen kép

250v 10A 169C' folytonosság mérővel ki sípoltam nem adott át így cseréltem.

Első kérdés bekötéskor számít e melyik oldala megy a fűtőszálhoz sajnos nem néztem meg.
Második, ez kapcsol vagy ez csak egyfajta "biztosíték" lenne mert van benne egy ilyen is kép2
(#) szucsistvan123 válasza lacy8 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Az első képen egy hőbiztosíték van, A másikon meg szerintem valami bimetálos kapcsoló.
A bekötés az mindegy.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A második képen az attól véd, hogy nehogy túlmelegedjen a ,,cucc,,.
(#) lacy8 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Köszönöm válaszod.

Ki lehet ezt mérni valahogy hogy működik e rendesen?
(#) szucsistvan123 válasza lacy8 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A multit csipogóra kapcsolva mindkettőnél sípolnia kell.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Vagy ha a második képen lévőt melegíted, közben a szakadásvizsgáló rajta van, akkor egy bizonyos hőmérséklet elérése után megszakad, lehűlés után viszont ujra vezet.
(#) Chipmunk1960 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ez így van, de ha az első /hőbizti/ kiment, annak oka lehet, célszerű lenne a 2. cseréje is akárhogy csipog, mert lehet néha nem-csipog
(#) szucsistvan123 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Hát igen, az nem árt!
(#) Georgee hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Üdv Uraim! Az autórádiómban kiment egy alkatrész, valószínűleg tápegység IC, de semmi bővebb információt nem találtam az alkatrészről, esetleg valaki tudna segíteni egy adatlapban, vagy hogy honnan lehet beszerezni? Az IC TO220 tokozású A felirat hp2564 alatta S3A04.
(#) kadarist válasza Georgee hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szia!
Mi a készülék típusa? Egyébként azt a tokfajtát Heptawatt-nak hívják, mert hét lába van.
(#) BEMcorp válasza Georgee hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Én a képet maszattá nagyítva hp2584 -nek nézem, de sokat nem változtatott a keresési eredményen....
(#) zsolthubicsak hozzászólása Aug 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Javításra került hozzám egy Makita DC18SD típusú gyors töltő.
2 db alkatrésznek nem tudom kideríteni a pontos típusát,erre lenne szükségem,ha netalán itt valakinek volt már a keze közt ilyen termék,és még véletlenül tudja is a pontos típust,vagy valami hasznos infóval szolgálna,azért hálás lennék !

A hiányzó alkatrészek:

- QB típusú SMD tranzisztor
- Termisztor

Kép a töltőről,jelölve a hiányzó alkatrészek helyét:
(#) kameleon2 válasza zsolthubicsak hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
kép lemaradt...
(#) gerenk válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
REMIX fejlesztésű vastagréteg áramkör az első, sugárzásmérő detektorok számára
(#) dutkair hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Hello!

Egy sürgős segítségre lenne szükségem. Egy ipad mini érintő üvegének cseréje közben az alaplapi fpc csatlakozónak valahogy kitört-kiesett néhány érintkezője. Mellékeltem egy képet, hogy milyen csatiról van szó. Az lenne a kérdésem, lehetséges-e ha veszek egy ugyanilyen csatlakozót, hogy a hiányzó érintkezőket egyszerűen átültetem a régibe az alaplapon, vagy mindenképp be kell forrasztani az újat. Azért kérdezem, mert nekem gyanús, hogy a kiesett darabok külön kis darabok, nincs egyben azzal a résszel ami az alaplapra van forrasztva, mert egy tűvel kipiszkáltam még egyet és az nagyon könnyen kijött.
Esetleg tudnátok nekem mondani olyan valakit aki ilyennel foglalkozik Nyíregyházán?

Köszönöm!
(#) kistee hozzászólása Aug 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Ez milyen alkatrész? Azt sejtem, hogy valamiféle kristályszűrő, de mik a paraméterei, hol tudok utánanézni? Semmi írásos emlék nincs rajta, csak egy fekete (barna?) festékpötty a tetején és egy karácsonyfa-szerű ráöntött ábra (ami valószínű a gyártó jele).

Kösz: Tibor
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2015
(#) ant75 hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok

Pár napja sikeresen tönkrement a sütőn kijelzőjének a háttérvilágítása..
Gondoltam szétkapom, és szétszedve tapasztaltam hogy az lcd panel alatt 30 piros led került beépítésre, ami felett egy fehér fólia osztja el a fényt egyenletesre..
Alkatrész a sütőhöz nincs, 13 éves, és semmit se lehet hozzá kapni, de megmenteném mert makulátlan állapotban van..

Ami a kérdés, fotóm nincs mert a telefonom memóriája betelt és magától törölt mindent, én meg visszaépítettem a rossz panelt hogy addigis sötétben a halványan pislákoló 1-2 leddel tudjuk a sütőt kezelni, szóval a 30 led egy gumiszerű zselés masszában volt rögzítve, a tetejét megfogva ragacsos volt, és olyan 80 fokot lazán ki kellene bírnia. Mi lehet ez a massza ?? Átlátszó volt, de kicsit sárgás beütéssel.
Ha összerakok egy ilyen led kockát ez az anyag lenne a legjobb megfogatni fixre a ledeket hogy ne mozduljanak el.. A nyák készítés is jó lenne, de ahhoz meg nem értek, majd gyakorolni akarom, de nincs rá időm a sütőt meg asszony akarja használni..

Köszönöm előre is
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) sunside válasza ant75 hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Azért sokat segítene valami fotó vagy tipus megadása.
(#) ant75 válasza sunside hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Nekem elég a zselés anyag ami hőálló valamelyest..
Tipust nem tudok, aeg sütő, a hátulján egy matricán volt a tipus de az már a melegtől elporladt, alkatrész shopokban az aeg sütőket végignéztem egyik se hasonlít rá, gyakorlatilag semmit se tudok a sütőmről.
a google több ezer képét megnéztem egyik se hasonlít rá.

Szétszedni ujra nem akarom, csak ha szükséges mert nyákok olyan csatikkal vannak összekötve mint a pata winyók adatkábelei csak negyede akkora, és ahogy hozzáértem málottak széjjel, gondolom nem tervezték hogy meleg lesz a sütőben és nem bírják, és ezért először megcsinálnám a világítást aztán szétkapni újra..

Szóval csak ilyen anyagot akarok venni, és ha kész a led "panel" akkor szétszedem a sütőt újra és beépítem.. Csak tudnom kellene hogy mit kell vennem.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2015
(#) ant75 hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Közben itt a fórumon leltem topicot a villamosipari műgyantára, ez lesz az, csak még nem tudom melyik ami nekem a legjobb lenne, főleg valami rugalmas verziót preferálnék..
Következő: »»   685 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem