Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1079 / 1271
(#) Ryder007 hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Nyaralásról hazatérve az fogadott, hogy sem a tv, sem pedig a csatlakoztatott Set Top Box nem működik. Valószínűleg a viharban villá,csapás érte vagy csak annak hatása nyomta ki a készüléketet. Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a legvalószínűbb ami kimegy egy LCD tvben? a készülék egy Sharp LC32SD1E. Nem mai darab ezért is próbálnám meg magam megbütykölni. Ha valakinek van valami ötlete, haszon tanácsa szívesen fogadom.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza deccser hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
A tirisztort visszaforrasztottad? Bekapcsoláskor egy pillanatra sem jönnek meg a tápfeszültségek?
(#) kadarist válasza Ryder007 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia!
A tápegység és a tuner, amire az antenna van rákötve. Ez a kettő rész szokott sérülni.
(#) Laci007 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Orion LCD PT 32S
(#) kadarist válasza Laci007 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Láttam a típust, de nem tudok segíteni.
(#) Dzsino3 hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Sziasztok.
Sajnos volna egy olyan problémám, hogy hozzájutottam egy Samsung CW-29M066V típusszámú 70 cm es sík képcsöves TV hez, melyet sajnálok szétbontani, leselejtezni, kidobni, mivel minimális hibája van. Bekapcsoláskor menüjében tudok mászkálni, kép van, csupán úgy néz ki RGB-n a piros, szín valamiért hiányzik, képcsőnyak panelján is, kondikat átnéztem, ami gyanúsnak tűnt, kicseréltem, képcső nyakon panelt, és csatlakozókat átforrasztottam, képcsőre 3 ágyú fel megy, a 140-150 Volt körüli feszültség. Elenálások jónak tűnnek, mérve is és nincs égés stb..

Nagyfesznél, nagyfesztrafójánál, is egy nagy felpúposodott kondit természetesen alapból kicseréltem.
Sajnos hibajelenség változatlanul ugyanaz. Bekapcsolom, sötétebb kép a megszokottnál, és képernyő tetején két szer két vékony csík, kék, és zöld, ráadott, beadott jel, kép közben megy, de piros szín hiányzik a képből, ebből gondolom, hogy piros ágyú valamiért nem megy.! Nagy panelon, smd-kell teli kis panelt, amiről feljön a három szín vezérlése, majd át akarom nézni, mérni, bár ott tele van sajna smd- vel amitől nyagyon óckodok.

Valaki végigszenvedte -e már hasonló hibajelenséggel magát ennél a típusnál? Esetleg típushiba? Tudtok segíteni megjavításában? Merre keresgéljek?

Előre is köszönöm válaszotokat, sikeres napot.
Üdv.: Csizmár Zsolt
(#) kadarist válasza Dzsino3 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Szia!
A három képcsőkatódon egyforma a feszültség? Erről a 140-150V-ról van szó.
(#) Dzsino3 hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Szia.
Sajnos nem. Csupán hasonló van ahol 142 V másik ágyúnál már pl majdnem 150 V. ( Esetleg, mivel próbálkozzak sikeres megjavításával kapcsolatban?
Üdv.: Csizmár Zsolt
(#) deccser válasza kadarist hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Szia István. Igen visszaforrasztottam, de sajnos nem jönnek meg a feszek egy pillanatra sem, csak valami elenyésző feszek jelennek meg. Pl. 150v helyett 13v. Akkor a proci a ludas ? De akkor miért nem tilt le, mikor leakasztom a tirisztort ???
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) eyess válasza deccser hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Ha Q804 emiter , és kollektorát átkötöd , és R831 egyik lábát kiemeled , ha úgy fog indulni a tévé , akkor proci hibás lesz sajna.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) eyess válasza Laci007 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Lehet egy két kép a menüről segítene ebben.
(#) deccser válasza eyess hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Szia köszi a választ. Áthidaltam, meg leválasztottam az ellenállást nem indul a tv. Akkor a proci jó ?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) eyess válasza Dzsino3 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Sajnos én meg azt tudom erre mondani , hogy a sík képcsöves tévék nagyon hamar beadták a kulcsot .Gyanítom ebben az esetben is ez lesz a baj.Képcsőhiba lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) eyess válasza deccser hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Fogjuk rá .Ez a rész amit áthidaltál a proci indítaná , tehát itt indulna az egész mivel az optó csatoló által menne , de mivel ez nem történt meg , így lehet , hogy a proci jó lesz ,. Viszont a tápnál még valami nem oké .

Egyébként erről lenne szó ugye ?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) deccser hozzászólása Szept 18, 2015 /
 
Igen !!! Rendben, csak már átmértem minden létezőt a tápban, kivéve az ic800-ast. Igy hát nem tudom mitévő legyek tovább. Már harmadik este vacakol velem a tv.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2015
(#) eyess válasza deccser hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Az pedig lényeges , és a Q801 es is.
(#) kadarist válasza Dzsino3 hozzászólására (») Szept 18, 2015 /
 
Keresd meg a piros (R) katódot. Annak tér el a feszültsége? Amikor méricskélsz, legyen hangyaháború a képen.
(#) adriano17 hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok
Van egy Videoton TS4352 TV, amelyikben a biztositékot mindig kilővi vmi. A PTC-re gyanakodok, ki is vettem, a PTC-n belűl teljesen ép minden, semmi égés, mintha új lenne. PTC nélkül és vele pedig ugyanúgy meg se mukkan TV, se készenléti se semmi pedig a PTC nélkül nem lövi ki a biztositékot. Tudtommal PTC nélkül menni-e kellene a TV-nek
Mi lehet a probléma?
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Szia!
Van műszered?
(#) adriano17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
igen, van multiméterem viszont kapacitás mérőm nincs
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Keresd meg azt, hogy meddig jut el a hálózati feszültség. Ehhez még rajz sem kell. Az egyenirányítóig AC, utána DC állásban mérj!
(#) adriano17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Rendben, de akkor hogy van ez, hogy PTC-vel kimegy a biztositék az nélkül nem megy ki viszont sehogy se mutat élet jelet? Akkor lehet baja a ptc-nek?
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Gondolkozz logikusan. Biztosan a PTC-t vetted ki?
(#) adriano17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
igen pontosan ilyen amit kiszedtem: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Akkor meg nyilvánvalóan zárlatos volt a PTC.
(#) adriano17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
a panelen látszodott körülötte égés szerű nyom, de azt furcsálom hogy nem ad élet jelet így sem a TV és a PTC belseje olyan mintha új lenne (a lábainál sincs égés nyom)
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Most jön a műszeres vizsgálat.
(#) adriano17 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
csak nagyon nem szeretek feszültség alatt mérni
(#) kadarist válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Akkor most hogyan tovább?
(#) stevepapa válasza adriano17 hozzászólására (») Szept 20, 2015 /
 
A ptc-vel együtt elhalálozott 1-2 kis értékű ellenállás is !! Keresd meg , a 22v bemeneti ágban valahol. Így csak ellenállást kell mérned. A hálózati dugótól a diódákig pár ohmot kell mérned szálanként.
Következő: »»   1079 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem