Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1078 / 1271
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Az eredeti jelenség az volt hogy a TV egyáltalán nem indult a táp csak enyhén cicergett. (Ez egy ujabb 11ak19 nem a múltkori leesett.) A BU cseréltem mert teljesen zárlatos volt ezek után a TV elindult de hófehér képpel, hosszas méricskélések után eljutottam a videó végfokig amit szintén cseréltem egy lett képem is. Most ott tartok hogy a látható kép felső részén egy enyhe szivárványos csík fut vízsintesen illetve a sortrafó által leadott feszek gyanúsan magasnak tűnnek. Kezdek aggódni hogy a TDA6108 ezt nem sokáig fogja tolerálni.
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Szept 12, 2015 /
 
Próbáld meg beállítani a tápegység potméterével a 200V-os katódtápfeszültséget.
(#) mindenes válasza kadarist hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Szia! Ebbe a panelba a potit már sajnos nem építették be. Tovább kell kutakodnom a táp szekunder oldalán.
(#) vuve hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van,hogy nem tudom bekapcsolni a tv-met, néha villog a led és nem kapcsol be.Volt olyan is,hogy magától bekapcsolt,sőt olyan is,hogy csak hang volt,kép nem.Mi ennek az oka?Meg lehet javítani?Érdemes?
Előre is köszönöm a választ!
(#) vuve hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Most már nem is villog,csak világít a piros,de nem reagál semmire.
(#) Edimax válasza vuve hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Helo. Szed le a hátolját és nézd át a kondikat tápban, persze azért máshol is nem árt. Nincsenek -e pupossak ,vagy legjobb megmérni őket. De azért átkell nézni a forrasztásokat is.
Csak kihúzott villany nélkül.
(#) Busz hozzászólása Szept 13, 2015 /
 
Adott egy samsung LED TV, a képernyő egyik fele jó, de a másik mintha középen elvágták volna semmi nincs rajta.

Mi lehet a baja?
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 13, 2015 /
 
Ahogy látni a tekercs alatt elég ,,égett,, a nyák. Viszont nincs mérőm amivel ki tudnám mérni az értékét....
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Maga a tekercs meg van égve? A huzal lakkszigetelése sérült?
(#) jdani válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Mondjuk nem látszik rajta, csak kis barnulás..
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Szept 14, 2015 /
 
Üdvözlöm a Hozzáértőket!
Alkalmi ismerősöm vetette fel a TV-je problémáját, amire a szakemberektől kérném a magyarázatot:
A úr 80 cm körüli, 6 éves ("széles kávás") SAMSUNG (LCD kijelzősnek nevezett) készüléket, normál, száraz (panel) lakásban üzemeltet. Normál hőmérsékleten (pl. 25 C-ig) hálózatra csatlakoztatva a jelző led bizonytalanul villódzik, és a távirányítóval nem lehet bekapcsolni. Kb. 15-30 perc múlva a jelző led elkezd folyamatosan világítani, és a készülék hibátlanul működtethető a távirányítóval. Használat után 1-2 órán keresztül gond nélkül "indul", később már kezdődik újra a várakozás. A nyári hőség napokon pár alkalommal nem kellett várakozni, rögtön bekapcsolható volt.
A tulajdonos megpróbált a készülék hálózati csatlakozója környékén lévő hűtőrácson hajszárítóval rövid ideig meleg levegőt fújni a készülékbe, ezután a "hideg indítás" sikeres volt...
(Ha a hibajelenség okához feltétlenül szükséges, a pontos típust pár napon belül tudom közölni.)
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Tekerj le egy menetet nézz beljebb.
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Szept 14, 2015 / 1
 
Szia!
Tipikus púpos kondi vagy/és elkókiszáradásos hibajelenség.
(#) BarnaPili válasza jdani hozzászólására (») Szept 14, 2015 /
 
Ez a sorlinearizáló tekercs. A másikat nézd meg a borda és a függ IC között!
(#) jdani válasza BarnaPili hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Erre gondolsz? Nem látszik h melegedő tekercs lenne. A másik van megégve.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Ne tévesszen meg, hogy nem látszik. Az alja szokott "égni", elég ha 1 menet zárlatban van. De előtte a kondikat cseréld, a körben, ne csak az elkókat. Azokon sem fogsz látni semmit, sőt többnyire mérni sem lehet, hogy esetleg rossz. Pedig az, de spec műszerekkel lehetne kimérni.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Kondikat már cseréltem, de semmi. És akkor azzal a tekerccsel mit csináljak?
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Áttekered, nem sok menet van rajta. A vezeték keresztmetszete, és a menetszám lényeges, noha kisebb e ltérések a s.menüben korrigálhatók. Jó lenne ha tudnál induktivitást mérni, abból kiderülne, hogy jó e.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Arról a tekercsről van szó, amit először néztünk. Azt cseréltem szemre egy másik hasonlóra, a kép egyértelműen változott.. (még ha így is görbe.)
Áttekercseltem, de így se jobb. Azt mondjátok be lehet állítania menübe?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Az L503 tekercsről beszélünk, valamint a c522 kondi és az r536 szakadása. Valamint az STV ic hibája is okozhatja a gondot. Persze ezen kívül van még néhány alkatrész ami szóba jöhet, ezeket ellenőrizd le aztán látjuk a többit. Természetesen gondolom a sortáp rendben van ! Mert addig felesleges máshol keresni a hibát.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2015
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Szept 16, 2015 /
 
Ha minden jó, akkor a szervizmenüben lehet állítani a korrekción.
(#) Laci007 hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Sziasztok! Egy ismerősöm megkért, hogy állítsam be a csatornákat a készülékén. A menüben csak olyan keresést találtam amivel egyesével lehet beállítani és rögzíteni a csatornákat. Van ennél a TV-nél automatikus csatorna keresés és mentés? Ha igen, akkor hol található?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Laci
(#) kadarist válasza Laci007 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia!
Mi a típusa?
(#) uniman válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Orion PT-32S...de ilyen típusszám alatt több különböző belsőt ismerünk.
(Topik áthelyezés során elveszett a típus...)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) deccser hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Szevasztok-sziasztok mesterek. A gondom egy Gorenje tv-vel lenne 11ak30-as sasszival szerelve. Az a gond vele, hogy áram alá helyezve megjön a készenlét, majd bekapcs a távirányitóról, és semmi. Világit a zöld led de nem indul. A tápot mérve nincsennek meg a feszek, elkók esr-el lemérve jók, opto cserélve mégsem indul. Bekapcsolásnál hallatszik kettő pittyenés, de semmi inditás. Leakasztottam a Bu sortranyót, megint ugyanaz. Hol keressem a hibát ? Még csak annyit, hogy mikor leválasztom a tirisztort, megjönnek a tápok, de nem merem igy járatni. A segitségeteket előre köszönöm. Rudi
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) kadarist válasza deccser hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia!
Megjönnek a tápok, és el is indul a sorvégfok?
(#) deccser válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Azt még nem próbáltam, mert nem tettem vissa a tranyót. Visszateszem és jelentem. Köszi a gyors választ !
(#) deccser válasza deccser hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia kadarist. Beletettem a Bu-t, és nem indul a sorvégfok. A Bu kollektorán 114v-ot mérek a 150v helyett. Hol lehet a gond ?
(#) kadarist válasza deccser hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szuper! Tiltás van a processzor irányából. Nézd meg a leírásokban foglaltakat.
(#) deccser hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segitéget. Kiforrasztottam a proc. 47-es lábát, még mindig nincs semmi. a Q503 tranyó jo. Merre tovább ?
Következő: »»   1078 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem