Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   195 / 1681
(#) Attila86 hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
A labortápom korábban belinkelt képei mellé...
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7
Kép8
Kép9
Kép10
... itt van néhány új, immár működés közben:
Kép11
Kép12
Kép13
Kép14
Kép15
Kép16
Kép17
Kép18
Kép19
Kép20
(#) huba válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Mekkora titok van a nyákodon.

Közbe végre elkészültem az ESR mérőmel, ami egybeépült egy fet-tranzisztor teszterrel. Ez utóbbi nem produkálta a várt eredményt, még eldöntöm a sorsát. A beállitás messze nem lett tökéletes, mert a deperz miatt egy csomó értéket meg kellett piszkálni, de legrosszabb esetben fél ohmot téved. A kapcsolók beragasztása nem túl esztétikus, de miután az egyik kapcsolóra nem kaptam anyát, akkor már a másikat is beragasztottam.
(#) vicsys válasza huba hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
A titok... Nekem is ez fúrja az oldalam... Nade illendően nem kérdezem meg: miaz??
(nagyon tettszik a kivitelezés, igazán szép lett!)
Huba!
A tied sem rosz, csak azta fránya ragacsot kéne nélkülözni...
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Gondolkodtam pár percig hogy milyen titokra gondoltok.
Ha a pirossal kitakart részre a nyákon; az a vezetéknevem.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Igazán nem kell titkolnod, hiszen remek munkák jelzik a neved!
(#) huba válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szerintem sok esetben fontosabb az inkongnito mind a teljes névre érkező dicséretek, amenyi bolond manapság rohangál az interneten... még visszaélhetnek hatalmukkal egyes személyek ellen. Az már durva hogy attila körözött bünöző lenne és azért áltcázza magát netán kém
(#) DMZ válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Ez aztán a labortápegység,nagyon jól megcsináltad!
Gratulálok,csak így tovább!!
(#) Petroimro válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szia!
Gratulálok a tápegységedhez. Remek munka.
Az lenne a kérdésem, hogy ha kapcsolóüzemő, akkor mért van benne egy 300VA-es trafó?
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Köszönöm a dícséreteket! (Miért nincs még mindig pirulós smile?!)

Kapcsolóüzemű előszabályozó van benne, nem pedig kapcsolóüzemű hálózati táp. Emiatt kell a toroid trafó. Egyébként gondolkodok rajta hogy Skori önrezgő tápját berakom a trafó helyére. Pont odaférne, és kevesebbe kerülne az egész.
(#) Petroimro válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Tényleg. Rosszul olvastam
(#) Doncso válasza jdani hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia, igazából én nem készitettem hozzá nyákot, hiszen az alapján épitettem meg amit belinkeltél, egyszerüen ráforrasztottam az LPT csatira, az lcd-re pedig egy ATA-s winchester kábelt forrasztottam és lényegében ennyi. Az ldc hype viszont nagyon jó, ha van egy kis logikád meg persze érdekel könnyedén irhatsz rá progit te is, nem nehéz.
Üdv: Doncso
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia, ehez nincs nyákterv, légszerelve is nagyon jól meg tudod oldani,rém egyszerü kapcsi.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Hát uram erre nem tudok mást mondani minthogy :MESTERMÜ
(#) Demson válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Hello! ez igen teccik nekem ez a labortápegység, hiába profi munka, na ha majd az enyém is ilyen lenne . Azt szeretném megkérdezni hogy ebbe a labortápegységbe mijen display-t tettél, közös anódost vagy katódost?
(#) tirisztortetróda válasza vicsys hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szia. A bordát 1 éve vettem valamelyik alkatrészbolt turkálójából kb 300 ft ért, a festése az én művem. Kis csiszolás és három réteg matt fekete festék.. Talán a Lom ex-nél
(#) vicsys válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) lirian2 hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Sziasztok!
Most csatlakoztam hozzátok.Valamelyik nap letöttöttem valakitól egy kapcsolási rajzott autó belső világitás késleletetőt kerestem. De valahogy nem találom azt a fórumon.Kérem hogy aki ezt a rajzott feltette jelentkezen, mert lenne egy kérdésem hozzá.
Előre is köszönöm !!!!!
Liriann
(#) titi válasza lirian2 hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Hali!
Nem tudom erre gondolsz-e? Bővebben: Link
Ha igen, nyugodtan kérdezz!
Ja, és üdv az oldalon!
(#) Attila86 válasza Demson hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Közös anódost. (74LS47 kijelzőmeghajtóról mennek a kijelzők.)
(#) elektrorudi válasza huba hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Taps, és gratula !

Tehát működik...

... és hol van az a 0,5 Ohm eltérés ?
0-0,5 Ohm között, vagy 10-10,5 Ohm között ?
(#) huba válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
A skála elején lehet megvan az 1 ohmos eltérés,a végén pedig kb 0,1-0,2 ohm. Tettem mégegy terhelő ellenállást a negativ ágra, mostmár nem ugrik akkorát. Köszönöm a rajzot. Előkaptam egy régi kapcsitápot és ki is szurtam vele 3 rossz kondit
(#) elektrorudi válasza huba hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Veled örülök !
(#) Csibi hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Sziasztok
Még régebben épitettem ezt a PIC-es fordulatszám vezérlőt. Most egy kis átalakitáson ment keresztűl. Eredetileg BD tranyókkal volt megépitve, a vezérelt motor fordulatszáma, percenként, nem haladta meg a 4000-et. Miután beépitettem egy MOSFET meghajtót, a maximum fordulatszám szemmel láthatóan megváltozott

Bővebben: Video - Fordulatszám vezérlő

fordulat.jpg
    
(#) eper1234 hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
sziasztok.

ujj vagyok ebben a topicban, de azért gondolom nem az első. Elkészült első komolyabbnak mondható erősítőm ami STK alapokra épül, pontossabban STK 401-050 -re.
előfoknak LM1036N -t használtam, úgy gondoltam ez a legegyszerűbb megoldás a hangszín, balance, hangerő szabályozásra. Persze van benne koppanásgátló is mert az sem hagyhattam ki belőle.
na de lényeg a lényegben, hogy működik és jól is szól, plusz maxra feltekert hangerővel sincs alapzaja. Nézzétek el a sok próbapanelt de ez így jött össze, a nagy egszerüség is látszik tudom, de a következő erősítőm már nem ilyen lesz.
Na de a képek elmondanak mindent.
(#) szabi83 válasza eper1234 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Szeva

Nem rossz, de az a borda az kevés! szerintem

Üdv
(#) banyaiakos hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Sziasztok!
Suliban csináltunk astabil multivibrátort.
Megtudtam volna oldani szebben és kisebben, átkötés nélkül de sajna így kellett
Gondoltam megosztom veletek:
(#) szabi83 válasza banyaiakos hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
azta :eek2: ilyet én még nem csináltam
(#) még1MbR válasza banyaiakos hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Jó lett ez!...
(#) eper1234 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
hello.
a borda szerintem elég lehet mert majdnem teljes hangerő mellet próbáltam ki, néztem igaz nem műszerrel mérve, de saccra olyan 40-50 fokos lehetett az még nem lehet gáz nem ? elvben ez mondható üzemi hőfoknak bár ritkán fogom majdnem teljes hangerőn hallgatni.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 21, 2008 /
 
Sziasztok

BigClock, egyenlőre még csak próbapanelen, jövő héten lesz hozzá mechanika
remekül működik.
Következő: »»   195 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem