Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1764 / 2500
(#) usane hozzászólása Szept 22, 2015 /
 
Üdv!

TDA7492 referencia erősítőt építek. Adatlapon a MUTE és STDBY lábakh 3.3V-ot külön forrásból kapják. Kérdés, hogy a saját VDDS kimenete el tudja-e viselni, hogy ne kelljen oda 3.3V-ot csinálni?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Gafly válasza voodoo hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
A laptop töltő is lehet földelt (az enyém például biztosan az).
(#) kameleon2 válasza usane hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Miért? Nem tudnál egy sima ellenállásosztót csinálni a 3,3V-hoz a 12V-ból? Nem kell nagyon terhelhetőnek lennie. 12v>26k Ohm >10k Ohm > 0V a 26k és a 10k között ott a 3,3V-od. De rakhatsz rá zenert is. 1k Ohm + 3,3V zener sorban ez két alkatrész így is úgy is. smd-ből szinte nem is látszik - olyan kicsi. De használhatsz egy alkatrésszel többel precíziós referenciát is - bár szerintem az már tényleg perverzió lenne: precíziós referencia forrás.
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Szept 22, 2015 /
 
Ezt most nem értem:
Idézet:
„kikapcsolt erősítőnél, először mérd meg, hogy van-e egyenfesz a hangszórókimeneteken.”

Miért lenne rajta?

Kikapcsolt állapotban szakadást mérek a kimenetek kapcsainál. A mindkét kimenet hideg pontja a dobozzal egyenlő, 0 ohm van.
Bekapcsolt állapotban mindkét oldalon azonosan 0 ohm van a hideg-meleg, valamint a két meleg-meleg pont közt is.
Bekapcsolt állapotban a kimeneten egyáltalán nem látok semmilyen DC feszültséget, csak ha a legkissebb 200mV állásra teszem ott valami kis 0.006V-ot látok, de azt is csak akkor jelzi, ha hozzá érintgetem a kapcsokhoz, ha rajta tartom akkor 0.0 V.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Zosi hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok! Ehhez a végfokhoz egy 600VA-es +- 60V-os toroid megfelel, vagy mi lenne a legnagyobb ami a 80V DC-t adna egyenirányítás pufferelés után?
(#) szamóca válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 2
 
(80V/1,41)-1,2V=55,5VAC
A trafóteljesítményben nem foglalok állást, mert nincs kedvem vitázni.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Sziasztok! Az összes emitterellenállást kicseréltem az említett erősítőben, meghajtó csere volt, meg a zárlatos NPN végtranzisztor is cserélve volt. Minden végtranyót párba válogattam. Bekapcsoltam, primerben égővel, de az égő nem akar kialudni. 10X átnéztem a végtranzisztorokat nem találtam semmi zárlatot. Ha valamelyik meghajtót kiveszem akkor nem ég a primerben az égő. Mi lehet a baja?
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Fotót légyszi. Alul-felül.
(#) usane válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szia. Nem feszosztó nem jó mert a tápfeszt még nem tudom mekkorára állítom, bár a tervek szerint 24V , de lehet h feltolom maxra (35V).
A zénerre gondoltam én is, csak semmi pluszt nem akartam beletenni, de zéner lesz. Köszi.
(#) tothbela válasza voodoo hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Ez csak biztonsági lépés. Csaptam már ki multit ohm mérő állásban, mert egy Ashdown mag300 végfok hangszóró nélkül, lekapcsolás után mindig csak a pozitív féltápot sütötte ki. A negatív tápfesz bő fele még percekig megmaradt. Erre ült ki a végfok kimenete. Ha rajta volt a hangszóró, akkor azon szép lágy puffanás közepette azért eltávoztak a töltések. Méréseid alapján semmi szabványon kívüli nincs a végfokodban, tehát elvileg normál módon kötheted a szkópot a kimenetekre. Ohm mérőt azért ne köss végfok kimenetre bekapcsolt erősítőnél. A biztonság kedvéért, a szkőp mérővezeték mindkét pólusát egy-egy 33 ohm körüli ellenálláson keresztül kösd csak az erősítőhöz, így nagyobb galibát nem tudsz okozni még akkor sem, ha véletlenül a végfok kimenetére kerül a mérővezeték hideg pontja.
(#) kissattila88 válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Hány W-ot tud?
(#) Zosi válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
400-500 körül asszem.
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Tessék. Sajnálom de a telefonom kamerája kezd meghalni, nem akar jó képet készíteni, a hátoldalról meg nem engedi a weboldal hogy feltöltsem
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Lenne 2 kérdésem a kapcsolással kapcsolatba. Ha 80VDC- vel hajtom a 3,3 uf kondi helyére mehet e 63V-os, vagy 4,7uf 100V-os jó e helyette? Valamint a 1n4004 helyett jó e az 1n4007?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szóval a GND-hez képest a + ágon 6V van a - ágon 50V. Itt meg kell jegyeznem hogy a trafó 0 kivezetése nincs összekötve a GND-vel, az erősítő topológiájából addódóan.
(#) Mircsof válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Semmiképpen nem rakhatsz kisebb feszültségtűrésű kondenzátort, mint maga a tápfeszültség, mert pukkanás és füst lesz a vége!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Szia! Az ST151 témában vannak ±80V-ra épített példányok, a kollégák (például: blasz, Koncsar) első kézből tudnának válaszolni a kérdéseidre. A témájában magam is szívesen segítek
(#) bboy123 hozzászólása Szept 24, 2015 /
 
Na átterveztem a NYÁK-ot egy picit. Hát ez lett belőle!
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Ez lenne az erősítő rajza. A végfok panelt 10x átnéztem, lemértem, zárlatot kerestem, de nem találtam semmit. A kimeneten - 40 DC van kb, és a GND hez képest a + tápon 6V a - tápon 40 v koruli feszültség van.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Látom a tranzisztor bázis lábát néhol a lapolás felé hajlítottad, így már akár jó is lehet, bár teljesen nem tudom áttekinteni.
A poti előtti tranzisztort mitől védi az a fémlemez? Nagyon különleges megoldás.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Szia! A végtranyó kollektorokhoz képest mennyi az IC 4,5,6,7,8 lábainak feszültsége? A polaritás is lényeges.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Az opamp lábait mérjem le? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2015
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 24, 2015 / 1
 
Igen, a pozíciószáma IC2-B. Valami áramkorlátozót használsz, hogy csak 46V a teljes tápfesz? Egyébként helyesen teszed, csak érdekel nagyjából mekkora áramot vesz fel a végfok.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
100W 230V hagyományos TUNSGRAM izzó a primerbe, mérőműszer negatív szondája a végtranyók kollektorján (GND), IC2 feszültségei: PIN1: -0V, PIN2: 0V, PIN3:0V, PIN4:-9V, PIN5:-8,4 (sokáig tartom rajta csökken lefele -8,3 , -8,2) PIN6: -0V PIN7: -2,4V, PIN8: -4 és -5 v között váltakozik. Bővebben: Lábkiosztás
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2015
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Nagyon melegedett a 182 és az eredeti(videoton nem tudom hanyas erősítőben) is kivolt vezetve bordára. De most valami nagyon nem okés...Ugyanis kimeneti DC 500mV volt, de most felment 35Voltra. A hangfal is csak zúgott, és ha adtam is rá jelet nem erősítette fel...Szerintem készítek egy fejhallgatós erősítőt, testjét összekötöm az erősítő testjével és "végig tapogatom" a nyákot, hogy még is hol vész el a jel...
(#) bboy123 válasza derno hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Szia! Van működőképes quad 405-öd?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Valamelyik trimmeren nem kellene állítani?
(#) bboy123 hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Állítgattam rajta, de létre jött egy földhurok is, vagy is én arra gyanakszom...Ugyanis..Egy jacket kötöttem a drágaság bemenetére, ugye GND, R és L és ha jelen esetben R-t bekötöm és a GND-t is, akkor búg a hangfal, ha a GND-t kihúzom és R-t benthagyom, akkor már nem búg, ha R-t húzom ki és GND-t benthagyom, akkor ismételten búgás...Hol kezdjem meg a hibakeresést??
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Ettől a TR36-nak gyönyörűen nyitni kéne. Ha nem találod eleve rossznak a tranzisztort, mérd meg az előbbi testhez képest a bázis, emitter és kollektor feszültségét természetesen a feszültség polaritása ismét fontos szerepet kap.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Megnézhetnénk a beültetéses NYÁK-tervedet? Az előző változat hemzsegett a hibától, hátha akad ezen is javítani való.
Következő: »»   1764 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem