Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   45 / 71
(#) dzsonszpartan válasza dzsonszpartan hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy korábbi problémámat, amiről itt legutóbb augusztus 11-én adtam hírt, sirály12 kolléga nem kis segítségével sikerült valamelyest dekódolni és kijavítani, azonban egy érdekes anomáliába ütköztem - amit még a korábbi bénázásom alatt is tapasztaltam - ezt a mellékelt képen láthatjátok is.

Jól látható, hogy a 10. karakter megjelenítése után elugrik a 15. oszlopba, elmegy a 16. oszlopig, majd vissza ahonnan elugrott + az is látszik, hogy ahonnan elugrik ott egy pixelnyivel lejjebb is helyezi az adott karaktereket.

Az ABC kiírását azért kezdtem az utolsó sorban, hogy lássam még ott is előfordul-e ez az érdekesség. Ez mind karakteres, mind grafikus módban játszik.

Tapasztalt már más is esetleg ilyen hibát? Ha igen, akkor ez inicializálási hiba, vagy csak peches vagyok és belenyúltam egy hibás darabba, ami egyébként boltból érkezett.

LCD.jpg
    
(#) lajos1969 válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Igen , a kontrasztot már kipróbáltam 5v,-7,5 volt és működik már csak valami vezérlést kellene találnom neki!
(#) V1rusH hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Valaki tud információval szolgálni, hogy a képen látható grafikus kijelzőt hogyan tudom életre kelteni? Ugyan úgy vezérelhető mint a hd csippes? Arduinoval szeretném használni.
(#) Bakman válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Kizárt, hogy ez HD44780 alapú legyen. A lábszámból és a méretből ítélve szerintem KS0108 -as vezérlő van benne.
(#) V1rusH válasza Bakman hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Elkezdtem keresgélni a vélt névre DATA VISION, de eddig nem sokra mentem lábkiosztás terén.
A vezérlő csipp (gondolom az lenne az) fel van címkézve bár, de elképzelésem sincs, hogy a sok számból melyikre kell rákeresni?
(#) sirály12 válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Én óvatosan bekukkantanék a címke alá, mert ott lesz a válasz, ha minden igaz.
(#) tiggersoft válasza V1rusH hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
A környezetből T6963-ra tippelnék...
(#) V1rusH válasza tiggersoft hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Látom jól ismered az LCD kijelzőket, mert a címkét leszedve, valóban egy THOSIBA T6963C a központi csipp!

Közben guglizgatok még erre a T6963-ra, de pont ugyan ilyenre nem sikerült még rábukkanni.
Egy nagyon hasonlót találtam (lent a képen az van), de annak kevesebb IC van a hátlapján, mint az enyémnek!
ez mennyire játszhat szerepet a vezérlésben?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015

T6963.jpg
    
(#) V1rusH hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Ezer köszönet minden segítségért!

Közben látok olyat (más méret arányút), ahol érintő panellel is el van látva. Ezt le tudja kezelni a kontrollere, vagy külön vezérlés kell hozzá? Csak érdekesség gyanánt, nem hinném, hogy ezzel foglalkoznék most, elég lesz ezt a kijelzőt életre kelteni!
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) vyky hozzászólása Okt 18, 2015 /
 
Sziasztok.
Kaptam egy lcd kijelzőt.
A típusa: Hitachi lmg6250ulgr.
A lábkiosztást megtaláltam róla,de hogy ezt hogy udnám összekötni atmeg8-al,vagy bármilyen avr-el,sajna neten semmit nem leltem.
Esetleg valaki nem tud egy példát mindkettőről?
Előre is köszönöm.
(#) wbt válasza vyky hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Ha jól látom, ezen nincs vezérlő, csak a sor/oszlopmeghajtó áramkörök. Vagy teszel mellé pl. SED1335-t vagy meg tudod hajtani egy AVR-ről, de akkor másra nem lesz időd.
(#) vyky válasza wbt hozzászólására (») Okt 18, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
Esetleg tudnál linkelni olyan oldalt ahol össze van kötve avr-el?
Közben keresem a SED1335-t.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 19, 2015 /
 
Helló!
A rövidke kérdésem az, hogy egy tönkrement Fujifilm Finepix színes kijelzőjét hogyan és mire tudnám felhasználni (esetleg kompozit RCA bemenettel monitornak)?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2015
(#) wbt válasza vyky hozzászólására (») Okt 19, 2015 /
 
Azért nézz szét T6963 meg LC78xx vezérlők lábkiosztásánál is, mert a CL1 /CL2-ről valami rémlik, hogy inkább utóbbiaknál lehet. A SED az egyik legbonyolultabb vezérlő, az LC sokkal egyszerűbb. Amiből kiszedted, abban nem látható a vezérlő? Az LCD-n milyen meghajtóáramkörök vannak? Azok adatlapjában hát ha hivatkoznak a vezérlőre... nekem is van hasonlóm, de sajnos Toshiba-ék egy időben rászoktak a CPLD-s vezérlőkre, az meg ugyebár bármi lehet. Pontos vezérlési diagram sem árt, ha nem lelsz hozzá dedikált vezérlőt.
(#) vyky válasza wbt hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Szia.Ezt a kijelzőt kaptam,nem volt mellé semmilyen vezérlő elektronika sajna
A nyákon van 8 darab lc7940 -es ic,1 db 53003heb-s-es és 1 db la6324n.
És itt van a link a panelhez.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) wbt válasza vyky hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Az elnevezések alapján LC7981 lesz a hozzávaló vezérlő. Hogy aztán ez kapható-e, az még kérdéses, de az adatlapjából a jelfolyam kiokoskodható. Kb 2005 tájékán csináltak direkt meghajtást Mega8515-el, de külső SRAM/DRAM mindenképp kell hozzá és igen lassú is, szóval próbálj túrni/bontani vezérlőt. (vagy gyorsabb uC-vel le lehet szimulálni a jeleket, ha ér annyit az egész).
(#) vyky válasza wbt hozzászólására (») Okt 20, 2015 /
 
Köszönöm a fáradozást,próbálok ilyen ic-t keresni.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Hahó! Várom a választ! (Nehezet kérdeztem volna?! )
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2015
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 23, 2015 /
 
Nem, csak kevés információt adtál. Milyen vezérlő van rajta? A kijelzőn van egyáltalán a vezérlő? Milyen csatlakozója van? Fényképet tudsz róla mutatni? Van valamilyen használható felirat rajta?
(#) lai200270 hozzászólása Okt 26, 2015 /
 
Valaki tudna segíteni beazonsítani ezt az lcd modult?Anyit tudok róla hogy egy sorors lcd modul.Sajnos a neten csak enyi infót találtam róla: linkBármi ötlet hogy tudnám életre kelteni?
(#) Udvari Zsombor válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
A fényképezőgépet még nem szedtem szét, csak gondoltam, hogy még előtte megkérdezem...
(#) Bakman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Ha a gép nem javítható gazdaságosan, akkor hajrá!
(#) Chipmunk1960 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 31, 2015 /
 
Ha tudod a lábkiosztását, meg írsz rá programot, bármire! Van pár LCD-m, hasonló módon bontott, de inkább veszek pár €-ért, amihez van gyári sketch, azt Arduino-hoz lehet használni.
De legegyszerűbb meghirdetni, hátha valakinek pont az tört be....
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2015
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Rohadt nehéz volt kiszedni az LCD-t, úgyhogy értékeljétek!! Kiszedés közben éppen hogy nem törtem el!! Szóval, az elejéről meg a hátuljáról mellékelek képet (remélem, hogy megfelel).
(#) Udvari Zsombor válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Kicsit gondolkozz, és olvass: GY.I.K.
IV. Ne követelőzzünk. Mindenki önszántából és szabadidejében fórumozik, így legyünk türelemmel és vegyük figyelembe, hogy kérdésünkre a választ mindenki puszta szívességből, saját idejét feláldozva ír.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Oké, oké, de hogy kelthetném életre azt az LCD-t?
(#) Lucifer válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Nem hiszem, hogy sok szerves anyag van benne, így életre kelteni kissé nehéz lesz.
Viccet félretéve, 0. pont az hogy legyen hozzá valami adatlap, vagy találd ki milyen meghajtó van benne.
(#) Udvari Zsombor válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
A képeimen csak maga az LCD panel látható! A fényképező annyira össze van integrálva, hogy nem lehet felhasználni az LCD eredeti vezérlőjét!
Amúgy olyasmire gondoltam, hogy egy panel, ami kompozit videojellel működteti az LCD-t...
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 2, 2015 /
 
Pedig vezérlő nélkül, kb csak donornak jó. De még mindig nem árultad el a fényképező pontos típusát, hát ha akad a neten valami szervizkönyv vagy leírás kiindulási alapnak....
Következő: »»   45 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem