Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1768 / 2500
(#) gabesz2011 hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Szép jó reggelt mindenkinek. Volna nekem itt egy kenwood krf 6090d házi mozi erősítőm maradványom. Összetört előlappal került hozzám alkatrésznek. De én gondoltam csinálok belőle egy 6 csatornás végfokot mivel mind 2 stk 413 220a végfok működik benne. Sikerült is életre kelteni a gyári tápjával. Mind a 6 kimenet szól, de a kimenő teljesítménye kb 10w ami igen csak kevés ahoz képest amit gyári állapotában szólt az erősítő. Fel tünt a servíce manual-ban hogy a végfokozatoknak van egy limiter és egy pack cont bemenete amik annó az előlapi prociról kapták a vezérlést, ugye ez már nincs. Valószínűleg ezért val a jelentős teljesítmény csökkenés. A kérdésem az volna ki lehetne ezt az áramkört valahogyan kerülni?
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Szia! Sajnos nem találok IC adatlapot, minden esetre ha a 9, 10 vezérlési csatlakozók a proci tápnak megfelelő magas/alacsony szintet kapnak, akkor be, vagy kikapcsolnak. Amiről beszámolsz az inkább az alacsony bemeneti jelnek tudható be, ha nem a torzítás okozza a 10W korlátot.
(#) gabesz2011 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Köszönöm gyors válaszod. De torzít a kimenet ha jobban meghajtom. Azt nem tudom sajnos hogy a 9 ill 10-es lábra menő fesz kb milyen értékű illetve polaritású lehetett. fogalmam sincs mekkora teljesítményt tudhat az ic csatornánkét. gyárilag +-76 és +-46 voltról megy.
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Az IC804 processzor vezérelte őket és 0V ill. +5V mehetett a lábakra. A CN802 csatlakozód most üresen van hagyva? A némítás illetve a csillapítás a -12V-ot kapja?
(#) kissattila88 hozzászólása Okt 5, 2015 /
 
Abból adódhat baj hogy olyan rca csatlakozó ajzatom van a hol közösítve van gnd? Olyan mint a képen van.

t-740g-0.jpg
    
(#) Massawa válasza kissattila88 hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Ha nem ér a tasthez akkor nem szokott baj lenni.
(#) gabesz2011 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Igen üresen. Nincs fesz kötve egyikre sem.
(#) gabesz2011 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Némi fejlemény a dologgal. a csillapítás és a némítás működik ha testre zárom, A limiter bemenet semmire nem reagál, a pack cont bemenet a végfok erősítési tényezőjét szabályozza, de viszont ott lesz a hiba is egyben. Az erősítési feszültségek valamiért eltérőek +23v és -19. Kérdés vajon mitől lehet és vajon mennyi lehet a max erősítési feszültség? A képen lévő rész végzi ezt a feladatot

bias.jpg
    
(#) reloop válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 6, 2015 /
 
Az erősítési feszültség alatt arra gondolsz ami az STK 413 220-as 12, 13 lábaira megy? Adatlapod van ehhez az IC-hez? A magas és alacsony tápfeszültségből arra következtetek, hogy H-osztályban dolgozik, ha ez neki meg van engedve. Amúgy a ±46V is önmagában közel 100W teljesítmény előállítására alkalmas 8 ohm-os hangsugárzó számára.
(#) gabesz2011 válasza reloop hozzászólására (») Okt 7, 2015 / 1
 
Igen arra a 2 lábra gondoltam. Jó mély kutakodás után kiderült hogy az stk H-osztályú sorozata mind megegyezik kapcsolásban és láb kiosztásban is a stand by bemenet kivételével,mert ezen ugye nincs ilyen funkció. A 416-os sorozat alapján sikerült megoldani az erősítési problémát is. Bár a gyári 280w-os trafó így igen csak kicsi már a 6 csatornának, de 2 csatornát használva meglepően nagyot szól. Végül az jelentette a megoldás hogy a 12,13 as lábhoz építettem egy egyszerű tranzisztoros feszültség szabályozót amivel immár +-58 voltra állítottam be az stk differenciál erősítőjének tápfeszültségét.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok
Érdeklődni szeretnék,hogy tegnap hozzám került két Univox 150w végfok modul,és az egyik,modulról le van szedve az összes emitter ellenállás,ami 0,22ohm.Rakhatok helyettük 0,15 ohmost?
(#) voodoo válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia.
Igen. Lehet, hogy ez végett lesz egy kis halk sistergés, de nem biztos.
(#) hotib hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy 2 x LM1875-tel épített (nem hidalt, sztereo) erősítőhöz elegendő-e 120VA toroid? 8 ohm hangsugárzókkal hallgatnám, a kiszemelt toroid primer még 220VAC, szekunder 2 x 18VAC.

Kieg.: a toroid még nincs meg, a célszerű darabot keresem. Erre vonatkozik a kérdésem, ha más javaslat van, elfogadom. Nem a max. teljesítmény kicsikarása a cél.

Köszönöm a választ, előre is.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) Beringer 600 válasza voodoo hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Köszönöm szépen
(#) steelbird válasza Beringer 600 hozzászólására (») Okt 9, 2015 / 1
 
A nyugalmi áramot kell ellenőrizni és utánállítani, mert az megnő kisebb emitter ellenállásokkal.
Az emitter ellenállásoknak negatív visszacsatolás a funkciója, ezzel bizonyos mértékben automatikusan korrigálásra kerül pl. a nyugalmi áram is, úgyhogy érdemesebb a bele való értékű ellenállásokat betenni.
@woodoo: Sistergés?? Mitől? 0,07 Ohm különbségtől, ill. az emiatt kicsit megemelkedő nyugalmi áramtól?
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) kadarist válasza hotib hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia!
Igen, elég lesz.
(#) hotib válasza kadarist hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Köszönöm
(#) Beringer 600 válasza steelbird hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Köszönöm,de akkor inkább veszek bele valót
(#) krisz69 hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok .Ehez a kapcsoláshoz a c9014helyett jó lesz a bc414 előre is köszönőm a segítséget.
(#) gabesz2011 hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
üdv mindenkinek! A kérdésem nagyon egyszerű volna. Adott egy aktív sub melyben jelenleg tda 7296 végfok íc található. Kicserélhetem én ezt gond nélkül tda 7294-re? illetve van e értelme. 2x34 voltról üzemel jelenleg 4 ohmos hangszóróval.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 9, 2015 / 1
 
Jó lesz!
(#) krisz69 válasza krisz69 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Az eredeti kapcsolást. Anyiban modosítottam. A 4.7kohm helyett kapott. 10kohmot.,az 1n4009helyett.meg ,1n4007et. Sajnos c9014.nincs itt a kis barkács boltba .bc 414et kapott. Azt tudtak adni. Holnap proba
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) sonny007 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Szia.
Igen mehet a csere.
(#) zolti hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok nem boldogulok egy Németből hozott "házimozival"tipusa: universum dvd-dr 4032.
Az a gond hogy kipróbáltam kb 8 uni.távkapcsot,de nem megy legalább a hangerőt tudnám szabályoni Kérem aki ismeretes a témábam segítségét megköszönném.Előre is köszönöm.
(#) Trivium93 válasza gabesz2011 hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Üdv!
Igen! Gond nélkül.
(#) gyuszo válasza hotib hozzászólására (») Okt 9, 2015 /
 
Ha még nincs meg egy ilyen is tökéletesen megfelel. Primer 230V , szekunder 2x17V 100VA Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2015
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Sziasztok! Szóval lejött az alkatrész az erősítőbe, minden a helyén, de a protect égő csak világít, a primerben az izzó is, jelalak rendben van, ha VR4-et kitolom egy végpozicióba akkor a primerben az égő nem ég, de a jelalak csúnya és a felső része ellaposodik. Tudnátok valami tanácsot mondani?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 10, 2015 / 1
 
Szia! A VR4-et állítsd középállásba, annak más a funkciója. A nyugalmi áramot VR2-vel állítsd!
Mennyi a kimeneti egyenfeszültség hangszóró nélkül?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Koszi, VR2-est az egyik végpozicióba tekertem, az égő nem ég, a jelalak megvan, de a protect led ég. Terheletlenül -0,9 és -1 mV között váltakozik a műszer
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Okt 10, 2015 /
 
Ittvan pár további rajz, egy nagyon pici 3W 8ohm hangszórót kötöttem az erősítőre, nagyon kicsi jellel hajtva hallatszott az 1khz jellegzetes brúgása, azután megpróbáltam zenével, arra is reagált, csak jó kérdés hogy mennyire torzít-e vagy sem, mert alíg lehetett hallani a hangszórót, ha picit feljebb vettem a hangerőn akkor meg elkezdett égni a primerbe az égő, mert több áramot szívott a hálózatról.
Következő: »»   1768 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem